Sztuka Czwórek

Dyskusje na temat typu 4
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
glutownica
Posty: 217
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 15:49
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak wyżywacie się artystycznie?,)

#211 Post autor: glutownica » niedziela, 21 marca 2010, 06:22

DajMiSwojeGG pisze: Ludziom ambitnym konsumpcja nie wystarcza.
Sugerujesz przez to, że osoby spełniające się poprzez odbieranie nie są ambitne? Uwierz, jest wiele osób, które potrafią przeżywać całym sobą, jednocześnie tworząc. Osiągają spełnienie poprzez jedno i drugie. A połączenie wrażliwości, głębi uczuć i talentu daje obiektywnie artyzm z górnej półki. Znam takie osoby i nie można o nich powiedzieć, że brakuje im tego o czym piszesz.

Dlatego Twój tekst "Ludziom ambitnym konsumpcja nie wystarcza" razi mnie, sprawiasz wrażenie jakbyś poprzez te słowa chciał podkreślić, że jesteś wyżej od tych, którzy rozumieją to w sposób inny. Tak to odbieram.


ILE
jeszcze razy się nie uda

DajMiSwojeGG
Posty: 10
Rejestracja: piątek, 16 października 2009, 00:51

Re: Jak wyżywacie się artystycznie?,)

#212 Post autor: DajMiSwojeGG » niedziela, 21 marca 2010, 07:22

Sugerujesz przez to, że osoby spełniające się poprzez odbieranie nie są ambitne? Uwierz, jest wiele osób, które potrafią przeżywać całym sobą, jednocześnie tworząc. Osiągają spełnienie poprzez jedno i drugie. A połączenie wrażliwości, głębi uczuć i talentu daje obiektywnie artyzm z górnej półki.
Ok czyli zrównujesz osiągnięcie / stworzenie euforii (jak to nazwałeś ) podczas słuchania muzyki z procesem jej tworzenia ?
to może walenie konia jest także sztuką wysokich lotów ?
A jeśli chodziło ci o inspirację poprzez słuchanie i tworzenie na bazie tego - to mamy do czynienia z twórcą a nie odbiorcą - tak więc na jedno wychodzi w obu wariantach - jesteś w błędzie.

Dlatego Twój tekst "Ludziom ambitnym konsumpcja nie wystarcza" razi mnie,
ciemniaków wszystko razi .. nawet fakty czasem ( co odczułem nie raz na tym forum również )

sprawiasz wrażenie jakbyś poprzez te słowa chciał podkreślić, że jesteś wyżej od tych, którzy rozumieją to w sposób inny. Tak to odbieram.
W sferze sztuki artysta jest wyżej od odbiorcy który nie trudzi się tworzeniem sztuki.

Awatar użytkownika
glutownica
Posty: 217
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 15:49
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak wyżywacie się artystycznie?,)

#213 Post autor: glutownica » niedziela, 21 marca 2010, 08:04

Nie mamy więc o czym rozmawiać, panie Artysto.
ILE
jeszcze razy się nie uda

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Jak wyżywacie się artystycznie?,)

#214 Post autor: Rilla » niedziela, 21 marca 2010, 16:13

Cóż, to, czy samo słuchanie muzyki można uznać za realizowanie się artystycznie, jest dyskusyjne. Nie ma tu racji absolutnej. W tej kwestii decyduje, co rozumiemy poprzez sformułowanie "wyżycie się artystycznie".

Samaniewiemjaka, mogłabyś pokazać nam choć jeden swój rysunek? Jest od tego oddzielny dział "Podwieczorek u...", gdzie można pochwalić się swoją twórczością, ale jeśli nie chcesz zrobić tego przed całą społecznością forum, pokaż przynajmniej tu, co takiego rysujesz. Ciekawi mnie to.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

zireael
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 1 marca 2010, 14:52

Re: Jak wyżywacie się artystycznie?,)

#215 Post autor: zireael » poniedziałek, 22 marca 2010, 22:32

A mniej skupiając się na muzyce i jej nadrzędnej wartości, co myślicie o sztuce "konkretnej"? Rzeźba, tworzenie biżuterii, lepienie z gliny i różne takie? I czy nie macie czasami takiego wrażenia, że gdyby nie te słowa to sama muzyka jest świetna albo, że bardziej działają na Was instrumentalne kawałki? i wróciłam do muzyki:D
4w5

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Jak wyżywacie się artystycznie?,)

#216 Post autor: Rilla » poniedziałek, 22 marca 2010, 23:15

Biżuteria? Kiedyś, dobre parę lat temu, robiłam sobie bransoletki z muliny. I chyba do tego wrócę, bo to dobrze relaksuje i bawi.
Znalazłam niezłą stronę na ten temat: http://www.ensi.pimex.pl/ensi/jak2.html Można się poduczyć. Kiedyś robiłam takie, jak na tym pierwszym zdjęciu. Oj to były twórcze czasy! I wianki się robiło... Właśnie. Wianki. Kwiaty podrosną, to pójdę na łąkę i sprawię sobie wianek. Można taki powiesić gdzieś, może ładnie się zeschnie i będzie ozdobą pokoju na długo. Pytanie teraz za 100 punktów: gdzie w Trójmieście znajdę łąkę? :lol:
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

samaniewiemjaka
Posty: 125
Rejestracja: piątek, 6 lutego 2009, 21:57
Lokalizacja: z łona matki;]

Re: Jak wyżywacie się artystycznie?,)

#217 Post autor: samaniewiemjaka » środa, 24 marca 2010, 16:50

źle sięokreśliłam. to nei rysunki a bazgroły. zazwyczaj zaczęte a nieskończone
Więc nie ma czego pokazywać. ;)
ja cóż- włóczęga, niespokojny duch,
ze mną można tylko pójść na wrzosowisko
i zapomnieć wszystko.

Ewak
Posty: 11
Rejestracja: środa, 24 marca 2010, 16:38
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Jak wyżywacie się artystycznie?,)

#218 Post autor: Ewak » środa, 24 marca 2010, 20:56

Matea pisze:mazanie z dużą energią po kartce ,aż całkiem się podziurawi ;P
Och, mam to samo... Szczególnie wtedy, gdy próbuję się skupić na chemii lub matmie...
A tak w ogóle, to tu jest mój devantart: ewa-k.deviantart.com . Tak właśnie się realizuję artystycznie...
4, 4w3, 4w5... Zależy od nastroju.

INFP

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Jak wyżywacie się artystycznie?,)

#219 Post autor: Rilla » środa, 24 marca 2010, 21:47

samaniewiemjaka pisze:źle sięokreśliłam. to nei rysunki a bazgroły. zazwyczaj zaczęte a nieskończone
Więc nie ma czego pokazywać. ;)
Nie wierzę, by osoba, która rysuje wszystko i wszędzie, nie miała nic do pokazania. To, że zazwyczaj są nieskończone, nie jest wytłumaczeniem. ;) Ponawiam prośbę, ale jak nie chcesz, to trudno...

Ewak, bardzo efektownie realizujesz się artystycznie. Naprawdę bardzo ładnie rysujesz. Kurczę, że też ludzie takie talenty mają...
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Ewak
Posty: 11
Rejestracja: środa, 24 marca 2010, 16:38
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Jak wyżywacie się artystycznie?,)

#220 Post autor: Ewak » czwartek, 25 marca 2010, 15:01

Rilla, każdy ma jakiś talent. Nikt nie może być dobry we wszystkim ;)
4, 4w3, 4w5... Zależy od nastroju.

INFP

Awatar użytkownika
Lakshmi
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 26 marca 2010, 07:57

Re: Jak wyżywacie się artystycznie?,)

#221 Post autor: Lakshmi » piątek, 26 marca 2010, 08:44

szkice, zdjecia, krotkie teksty..:)
4w5

Awatar użytkownika
malna
Posty: 322
Rejestracja: czwartek, 2 listopada 2006, 01:25
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak wyżywacie się artystycznie?,)

#222 Post autor: malna » poniedziałek, 29 marca 2010, 04:29

Wszystko i nic tak naprawdę. Pisałam wiersze, ale wyszło dosłownie kilka, z których jestem zadowolona, uczyłam się grać na gitarze i dalej nie umiem, zapisywałam jakieś proste melodie, chodziłam na warsztaty wokalne, pisałam recenzje filmów, scenariusze, koncepcje filmów i seriali, tzw fanfiki czyli opowiadania oparte na serialach, edytowałam klipy.
4

have a strange day

Woda Ognista
Posty: 16
Rejestracja: czwartek, 1 kwietnia 2010, 12:47

Re: Jak wyżywacie się artystycznie?,)

#223 Post autor: Woda Ognista » czwartek, 1 kwietnia 2010, 13:10

@Rilla - w trójmieście kwiaty rosną u mnie (: znaczy - jakieś 50 metrów ode mnie.

@ontop:
Chwytałem się paru rzeczy, niestety niecierpliwość i perfekcjonizm w moim przypadku działają zniechęcająco, ponieważ zawsze oczekuję od siebie więcej niż jestem w stanie zrobić. W efekcie rzucam wszystko w kąt (:
Na chwilę obecną skrobie długopisem po marginesach. Ale mam zamiar nad sobą popracować i zacząć robić coś na poważnie, bo pośrednio wiążę z rysunkiem swoją drogę zawodową (:
Kiedyś próbowałem coś tam pisać, ale rzuciłem w diabły.
Próbowałem także gitary, ale na tyle obowiązkowy to nie jestem, żeby ćwiczyć codziennie ;p

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Jak wyżywacie się artystycznie?,)

#224 Post autor: Rilla » czwartek, 8 kwietnia 2010, 00:43

Woda Ognista pisze:(...) niestety niecierpliwość i perfekcjonizm w moim przypadku działają zniechęcająco, ponieważ zawsze oczekuję od siebie więcej niż jestem w stanie zrobić. W efekcie rzucam wszystko w kąt (:
Mam taki sam problem z perfekcjonizmem. Moja wizja tego, co zamierzam zrobić, zawsze przerasta moje umiejętności, przez co zazwyczaj rezygnuję z działania. Jedyne co mnie w takiej sytuacji mobilizuje, to jest myśl, że taka postawa jest głupia, o do niczego nie prowadzi. Nie trzeba mieć ręki Michała Anioła by sprawić sobie przyjemność paroma obrazkami. A że nie są idealne- trzeba się pogodzić i uczyć się na tyle ile można, by do tego ideału się zbliżyć choć troszeczkę.
Przyznam jednak, że na taki talent zazdrość pali trzewia:
Kieron Williamson - 6 letni artysta
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Woda Ognista
Posty: 16
Rejestracja: czwartek, 1 kwietnia 2010, 12:47

Re: Jak wyżywacie się artystycznie?,)

#225 Post autor: Woda Ognista » niedziela, 11 kwietnia 2010, 14:36

A ja, mimo że wiem, że taka postawa jest głupia, to i tak nie potrafię się zmobilizować xD
A dzieciak super. Szkoda tylko, że dorośli rozwalą ten talent, albo nadadzą mu zły kierunek.

ODPOWIEDZ