Narkotyki, alkohol, autodestrukcja

Dyskusje na temat typu 4
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Litowojonow
Posty: 525
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2012, 19:17
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: punkt orientacyjny Lloyda

Re: Narkotyki, alkohol, autodestrukcja

#1081 Post autor: Litowojonow » niedziela, 13 lipca 2014, 19:18

+ nikt + pisze:jestem tłustą świnią, przy 169cm ważę 57 kg!!!
Sprawdziłem w magicznym kalkulatorku bo wydało mi się podejrzane, i wyszło:
Twój wskaźnik BMI wynosi 20.
Brawo! Masz idealną masę ciała.
...więc proszę tu bajek nie opowiadać, licząc, że ciemny lud to kupi ;] Chyba, że to faktycznie anoreksja, skoro postrzegasz zdrową wagę jako coś negatywnego.


Dużo jest w tym prawdy, ale przeważa nieprawda.

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Re:

#1082 Post autor: Irranea » niedziela, 13 lipca 2014, 19:35

+ nikt + pisze:odchudzałam się już chyba z milion razy, ale zwyklę kg wracały z podwójną mocą ;/
Wpierdalaj waciki z wodą. Szczapy na wybiegach sobie chwalą.
Chyba, że to faktycznie anoreksja, skoro postrzegasz zdrową wagę jako coś negatywnego.
Albo zwykła, kiepska kokieteria.

Awatar użytkownika
winterbreak
Posty: 267
Rejestracja: sobota, 13 października 2012, 23:49
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

Re: Narkotyki, alkohol, autodestrukcja

#1083 Post autor: winterbreak » niedziela, 13 lipca 2014, 20:37

Może dziewczyna ma takie upodobania co do figury, tak naprawdę każdy lubi co innego... dla mnie chuda = niekobieca, bo nie ma cycków, ale mam kolegów, którzy uznają tylko miseczkę A, bo reszta to krowie wymiona xD.

Jak się lubisz samoudręczać, to przecież dożywotnia dieta jest świetną drogą :).

Awatar użytkownika
sensimilla
Posty: 39
Rejestracja: niedziela, 5 stycznia 2014, 09:58

Re: Narkotyki, alkohol, autodestrukcja

#1084 Post autor: sensimilla » środa, 30 lipca 2014, 13:10

kiedyś taktaktak w całkiem sporych ilościach :D
teraz ze znajomymi jak jakaś impreza, albo piwko na chillu. jestem pochłonięta zdrowym trybem życia i staram się tego trzymać :)
4w3

Awatar użytkownika
Bloodwyn
Posty: 53
Rejestracja: wtorek, 25 grudnia 2012, 20:52
Enneatyp: Obserwator

Re: Narkotyki, alkohol, autodestrukcja

#1085 Post autor: Bloodwyn » piątek, 15 sierpnia 2014, 14:31

narkotyki, alkohol, autodestrukcja
a alkohol to nie narkotyk?

Awatar użytkownika
Mido
Posty: 86
Rejestracja: poniedziałek, 23 czerwca 2014, 11:54
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Lublin

Re: Narkotyki, alkohol, autodestrukcja

#1086 Post autor: Mido » piątek, 15 sierpnia 2014, 14:52

Wg definicji słownikowej tak.
[5w6]
[sp/sx]
[ISTJ]
[LII]

Awatar użytkownika
winterbreak
Posty: 267
Rejestracja: sobota, 13 października 2012, 23:49
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

Re: Narkotyki, alkohol, autodestrukcja

#1087 Post autor: winterbreak » czwartek, 28 sierpnia 2014, 17:42

Bloodwyn pisze:narkotyki, alkohol, autodestrukcja
a alkohol to nie narkotyk?
Zależy wg jakiej definicji. Społecznie alkohol odgrywa zupełnie inną rolę, jest używką całkowicie akceptowaną. Osoba nadużywająca alkoholu przez wielu ludzi będzie oceniana mniej krytycznie, niż ktoś, kto okazjonalnie używa narkotyków. Tak więc rozważając kwestię używek na tle funkcjonowania w społeczeństwie (a tytuł wątku sugeruje pośrednio taki kontekst), zabiegiem zrozumiałym jest rozdzielanie alko i ćpania.

Narkotyki można dzielić na miękkie i twarde, o ile ktoś zada sobie ten trud jakiegokolwiek rozróżniania - czego większość społeczeństwa sobie odmawia. A tak naprawdę, żeby mieć jakiekolwiek wyobrażenie o substancjach psychoaktywnych, powinnyśmy przynajmniej rozdzielać depresanty, stymulanty, psychodeliki. Jeśli ktoś patrzy na to w taki sposób - moim zdaniem jedyny rozsądny - to wtedy alkohol faktycznie zalicza się do narkotyków depresantów.

Awatar użytkownika
Lebensgefahr
Posty: 11
Rejestracja: piątek, 26 września 2014, 22:38
Enneatyp: Indywidualista

Re: Narkotyki, alkohol, autodestrukcja

#1088 Post autor: Lebensgefahr » poniedziałek, 29 września 2014, 01:42

Takie skłonności z tego co zauważam są dziedziczne i to w bardzo znacznym stopniu. U mnie w rodzinie nigdy nie było patologii, w takim tego słowa znaczeniu w jakim każdemu przychodzą obrazy słysząc słowo "patologia". Ale prawdą jest, że dziadek zapił się na śmierć (nie był żulem, był na wysokim stanowisku itd). Matka mimo, że nigdy mnie nie zaniedbywała i zawsze dawała mi dużo uczucia też piła (najpierw w ukryciu, a kiedy życie osobiste jej się trochę posypało to zatraciła się zupełnie i zapijała - to już przeszłość jest po leczeniu i od 2 lat nie pije alkoholu w ogóle).
Ja od czasu dojrzewania/nastolatkowania tzn. gdy miałam jakieś 14 lat byłam prowodyrem wszelkich papierosów i alkoholu wśród rówieśników - bardzo wcześnie zaczęłam imprezować (tak mi się wydaje). 10 lat później nadal taki styl życia by się zgadzał, chociaż zawsze miałam swoje obowiązki i nigdy nie przeginałam z tym. Od kilku lat to nie tylko alko i papierosy ale też i inne używki. Łącznie z leczeniem zbyt grubych imprez jakimiś uspokajaczami itd oraz co mnie martwi (tu zapala się lampka) sięganie po to wszystko od jakiegoś czasu już nie w stanach tylko imprezy i chęci rozrywki, ale kiedy jest mi źle i chce poprostu nie myśleć, odciąć się. Co do autoagresji to raczej tylko myśli, zdarzyło mi się pociąć rękę - ale nie była to próba samobójcza, tylko poprostu amok w kłótni (czego bardzo teraz żałuję).

Plis nie moralizujcie, że uzależnienia, pomoce etecera. Piszę o tym w celach dydaktycznych, dla nauki :D i wymiany doświadczeń.
I tell you: one must still have chaos in one, to give birth to a dancing star.
4w5

Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: Narkotyki, alkohol, autodestrukcja

#1089 Post autor: Ael » czwartek, 2 października 2014, 05:18

Jak piszesz to dla nauki, to najpierw sama ja wyciagnij...

Awatar użytkownika
Faral
Posty: 102
Rejestracja: środa, 13 sierpnia 2014, 23:20
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Północ

Re: Narkotyki, alkohol, autodestrukcja

#1090 Post autor: Faral » piątek, 3 października 2014, 20:26

Nie krytykuj Ael. Ja całkowicie zachowania autodestrukcyjne tego typu rozumiem. Nigdy nie poszedłem w taki daleki stan, bo zwyczajnie zabrakło odwagi. To też jest rozwiązanie. Nie istnieją złe wybory. Każdy sposób na przejście życia jest dobry.

Była prośba o niemoralizowanie, a Ty co robisz?
"Kto nie rozumie, musi myśleć.
Jest katorżnikiem myślenia"


4wing5

Awatar użytkownika
Lebensgefahr
Posty: 11
Rejestracja: piątek, 26 września 2014, 22:38
Enneatyp: Indywidualista

Re: Narkotyki, alkohol, autodestrukcja

#1091 Post autor: Lebensgefahr » piątek, 3 października 2014, 23:02

Daleki stan? Chyba ktoś mnie źle zrozumiał. Nigdy nie próbowałam się zabijać ani nie chcę tego robić. Z tą ręką to w złości - głupota w rozpaczy żeby zwrócić na siebie uwagę czy coś w tym stylu i nigdy więcej nie przyszło mi do głowy robienie czegoś podobnego, bo żałuję zwyczajnie - to chyba jakaś nauka na błędach nieprawdaż.

*Ael, co masz na myśli mówiąc abym wyciągnęła naukę w takim razie? Ja dobrze wiem, które zachowania są w jakiś sposób destruktywne, a które nie. Każdy kto kiedykolwiek miał urwany film chyba nie sądzi, że to doskonale wpływa na jego osobę. To, że skłonności np. do alkoholizmu są dziedziczne to również fakt chyba wszystkim znany. Myślałam, że na tym forum w tym wątku chodzi o to by właśnie podzielić się swoimi doświadczeniami bez spiny, nic poza tym.
I tell you: one must still have chaos in one, to give birth to a dancing star.
4w5

Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: Narkotyki, alkohol, autodestrukcja

#1092 Post autor: Ael » sobota, 4 października 2014, 04:29

Wiesz co, gdybys napisala, ze cokolwiek chcesz z tym zrobic, to bym nic nie napisala. Ale prosba o niemoralizowanie raczej wg mnie pokazuje cos przeciwnego. Wiem, ze my Czworki lu imy tkwic w stanach 'negatywnych' ale czasem moralizowanie/kop w dupe sie przydaje.

Mowie o uzywkach, nie o epizodzie cietym jakby co. Sama mam sklonnosci dziedziczne. Dlatego sie cholernie pilnuje.

Awatar użytkownika
ein
Posty: 1168
Rejestracja: sobota, 16 czerwca 2007, 20:32

Re: Narkotyki, alkohol, autodestrukcja

#1093 Post autor: ein » sobota, 4 października 2014, 10:54

Ael pisze:Wiem, ze my Czworki lu imy tkwic w stanach 'negatywnych' ale czasem moralizowanie/kop w dupe sie przydaje.
Spoiler:
Tak z doswiadczenia, to kop w dupe nic nie daje. Szczegolnie jak ktos przychodzi na forum, liczy na jakies zrozumienie, a napadaja na takiego kogos ludzie zdrowi i prawia swoje madrosci, ktore nie maja zupelnie zadnego zastosowania dla osoby, ktora ma gorszy nastroj, a czesto moze jakies inne zaburzenia. Ja wiem, ze trudno o empatie, szczegolnie przez internet, ale mowienie komus, kto sie zle czuje, zeby sie wzial w garsc nie ma po prostu zadnego sensu. Tak samo tutaj. Lebensgefahr przeciez wie, ze to dzialanie destrukcyjne, ale to nie znaczy, ze potrafi inaczej - bo przeciez jakby miala jakis inny schemat dzialania, ktory pozwolilby jej sie troche odciac, to by go wykorzystala.

Awatar użytkownika
winterbreak
Posty: 267
Rejestracja: sobota, 13 października 2012, 23:49
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

Re: Narkotyki, alkohol, autodestrukcja

#1094 Post autor: winterbreak » sobota, 4 października 2014, 14:28

Zacznijmy od tego, że Lebensgefahr wcale nie twierdzi, że ma jakiś problem, z którym musi się uporać. Prawda?

Więc rozważanie, czy kop w dupę czy głaskanie po głowie bardziej pomoże jej się ogarnąć - nie ma sensu, dziewczyna nie ma potrzeby się ogarniać. Nie wszyscy muszą żyć POPRAWNIE, zgodnie z normami i obyczajami. :) Znam sporo osób ze skłonnością do różnych dziwnych zachowań, które wyróżniają się szczególnym intelektem i ogólnie oceniam ich jako wartościowych ludzi.

Ja mam blizny z odległych czasów, takich kiedy czułam się czwórką, niestety są takie środki, które odblokowują ci bariery narzucone przez instynkt samozachowawczy a także zmniejszają odczuwanie bólu... Shit happens :D

Awatar użytkownika
Faral
Posty: 102
Rejestracja: środa, 13 sierpnia 2014, 23:20
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Północ

Re: Narkotyki, alkohol, autodestrukcja

#1095 Post autor: Faral » środa, 3 czerwca 2015, 15:57

Alkohol wielkie TAK! Narkotyki tak, ale nie używam. Autodestrukcja tak! Ale nie stosuję, chociaż kiedyś dążyłem do tego. A teraz takie pytanie: co sądzicie o DMT?
"Kto nie rozumie, musi myśleć.
Jest katorżnikiem myślenia"


4wing5

ODPOWIEDZ