Kariera zawodowa

Dyskusje na temat typu 4
Wiadomość
Autor
piotr1703
Posty: 15
Rejestracja: środa, 14 maja 2014, 16:53
Enneatyp: Indywidualista

Re: Kariera zawodowa

#316 Post autor: piotr1703 » środa, 14 maja 2014, 17:37

Czyli z tego co piszecie wynika ,że zdecydowana większość 4 to humaniści.. ja sam studiuje bardzo ścisły kierunek, gdzie mam min. dużo programowania. Niestety przed studiami nie miałem dośw. z tym i teraz zdałem sobie sprawę, że sie do tego zupełnie nie nadaje, jestem zbyt porywczy, szybko się denerwuje, problemy z koncentracją na takich rzeczach przyziemnych... W sumie sam nie wiem , może nie jestem tą 4w3, ale wiele cech do mnie pasuje np.: wydaje się towarzyską osobą, jednak w głębi często czuje się nierozumiany przez innych, ciężko mnie przekonać do tego , że nie mam racji... przykładowo na tematy polityczne(wybucham wtedy nawet agresją). Bardzo często rywalizuje z innymi osobami.. nawet jeśli mi jakoś nie zależy to sam fakt, że będę lepszy od danej wybranej osoby(nie wiem na jakiej podstawie je wybieram xd) napędza mnie, jestem skłonny do zemsty i bardzo pamiętliwy. Często ludzie mi mówią, że mam myśleć jak coś robię... a ja jakoś działam tak bez głowy do wpływem chwili(głupi nie jestem jakby ktoś się zastanawiał xD bo bym nie studiował tu gdzie studiuje) .No i podstawa, że mam bardzo niskie poczucie wartości jak mnie ktoś ostatnio zapytał co w sobie lubię , to nie znalazłem chyba takiej rzeczy ;/
PS. Nie wiedziałem, że aż tak ciężko pisać o sobie i o tym co się czuję :)



Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Kariera zawodowa

#317 Post autor: Ninque » niedziela, 18 maja 2014, 13:54

piotr1703 pisze: PS. Nie wiedziałem, że aż tak ciężko pisać o sobie i o tym co się czuję :)
to sugeruje ze jednak niekoniecznie jestes 4, poczytaj sobie długie opisy typów, które znajdziesz w odpowiednich działach (1,2,..,9) bardzo możliwe ze jesteś 3 albo 6 :)
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

piotr1703
Posty: 15
Rejestracja: środa, 14 maja 2014, 16:53
Enneatyp: Indywidualista

Re: Kariera zawodowa

#318 Post autor: piotr1703 » niedziela, 18 maja 2014, 22:47

Ninque pisze:
piotr1703 pisze: PS. Nie wiedziałem, że aż tak ciężko pisać o sobie i o tym co się czuję :)
to sugeruje ze jednak niekoniecznie jestes 4, poczytaj sobie długie opisy typów, które znajdziesz w odpowiednich działach (1,2,..,9) bardzo możliwe ze jesteś 3 albo 6 :)
Chodziło mi chyba bardziej o to ,że sam nie wiem jaki jestem, ciężko mi siebie zidentyfikować. Przykładowo w szkole jak przerabialiśmy romantyzm to wywarł na mnie ogromny wpływ jak żadna inna epoka. Mam chyba jakieś idealistyczne wyobrażenie miłości, jak już szczęście jest tuż, tuż to je odrzucam(dziwne...). Myślę, że 4w3 pasuje do mnie dobrze, gałąź 3 sprawia że jestem chętny do rywalizacji i to ona jest często moją jedyną motywacje w czasie moich częstych dołów i depresji, a czasami nawet i ona nie pomoga ;) W jakimś teście mbti wyszło mi raz INFP a drui raz ENFP... ale może to dlatego, że 4w3 w przeciwieństwie do 4w5 to raczej ekstrawertycy.

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Kariera zawodowa

#319 Post autor: Ninque » poniedziałek, 19 maja 2014, 10:02

ech, nie przejmuj sie testami, testy kłamią, mi w teście na enneagram ciągle wychodzi 4, w testach socjonicznych rożne rzeczy ale niekoniecznie to czym jestem, a MTBI jeszcze nie zgłebiałam ale też nie jestem przekonana ze koniecznie muszę być ENFPem, który mi wychodzi.

Tak naprawdę aby uzyskać pewnośc trzeba samemu zgłebić patrząć z przymrożeniem oka na testy. Jeśli jednak jesteś pewien swojej Czwórki to polecam bardzo dziwny link z opisu boogiego i popatrzeć na poziomy zdrowia Czwórek, bo tak naprawdę enneagram nie powinien nam służyć do stwierdzenia tylko o taki jestem! ale do samorozwóju i większej samoświaodmosci po to by móc iść wyżej :)
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

piotr1703
Posty: 15
Rejestracja: środa, 14 maja 2014, 16:53
Enneatyp: Indywidualista

Re: Kariera zawodowa

#320 Post autor: piotr1703 » poniedziałek, 19 maja 2014, 13:15

Szczerze jak czytam te wszystkie typy to z każdego mam po trochu. Według mnie nie da się jakoś sprecyzować swojego charakteru w tak "wąskim" zakresie(może tutaj mój 4 indywidualizm poczucie ,że jak to możliwe, że ktoś jest taki jak ja). Zastanawiałem się czy nie jestem też 6w7 bo 4w3 i 6w7 są do siebie dosyć podobne. Jednak chyba mój egoizm nie pasuje zbytnio do 6w7 .Koledzy powtarzają mi, że ja to szukam jakiegoś ideału kobiety, miłości i odrzucam fajne dziewczyny. (ale to tak chyba każdy ma) .Często mam tak ,że nie interesują mnie problemy innych mam gdzieś to ,że ktoś umarł, czy dzieci w Afryce umierają, może to wszechobecne cierpienie mnie znieczuliło) . Mam typowe 4-owskie powiedzenia "Ty mnie nie rozumiesz, nikt mnie nie rozumie"... Jeśli chodzi o wygląd z jednej strony nie lubię się ubierać jakoś kontrowersyjnie ( co sobie ludzie pomyślą), a z drugiej mam bzika na punkcie swojej fryzury która musi być idealnie ułożona ^^ Co ciekawe nie interesuje się jakoś sztuką bardzo,mam wiele zainteresowań jednak szybko się wszystkim nudzę. Lubie kontrolować ludzi i wszystko musi iść po mojej myśli, no i jestem często bezpośredni... Potrzebny mi jakiś super test, albo najlepiej skan mózgu haha, bo ta cała sytuacja nie daje mi spokoju... Mogłem w ogóle nie robić tego testu i żyć w błogiej nieświadomości.

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Kariera zawodowa

#321 Post autor: Irranea » poniedziałek, 19 maja 2014, 13:35

piotr1703 pisze:Szczerze jak czytam te wszystkie typy to z każdego mam po trochu. Według mnie nie da się jakoś sprecyzować swojego charakteru w tak "wąskim" zakresie
Enneagram nic nie mówi o cechach charakteru. Oczywiście są jakieś stereotypy, przez pryzmat których sporo ludzi patrzy. Ale tak naprawdę jeśli chodzi o charakter to każdy typ może być do siebie podobny, ale ma zupełnie inną motywację w tym co robi. Tak samo Piątki bywają różne, jedne są bardziej pokojowe i wycofane, inne są bardziej reaktywne i kontrolujące, ale każda Piątka, bez względu na usposobienie ma tę samą motywację. Poza tym dużo rozbija się właśnie o poziomy zdrowia (oraz instynkty). Ale nie ma mowy o ustalaniu swojego charakteru.

Maerti
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 14 grudnia 2014, 00:54
Enneatyp: Indywidualista

Re: Kariera zawodowa

#322 Post autor: Maerti » niedziela, 14 grudnia 2014, 01:47

Nie mam pojęcia km chciałabym być. Ciągle mi się zmieniają zainteresowania, pomysły na prace. Byłoby miło pisać książki..

Awatar użytkownika
Rauko
Posty: 167
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2014, 20:34
Enneatyp: Indywidualista

Re: Kariera zawodowa

#323 Post autor: Rauko » piątek, 19 grudnia 2014, 18:15

Pisanie książek wydaje się mega fajnym choć ciężkim kawałkiem chleba.

Już od dłuższego czasu nie widzę się w jakimś konkretnym zawodzie, bardziej w jakiejś formie samozatrudnienia.
Pub, restauracja, jakiś import może...
" Nie jesteś spamerem tylko forumowym nekrofilem z syndromem "attention whore""

draconiss
Posty: 39
Rejestracja: czwartek, 11 grudnia 2014, 01:31
Enneatyp: Indywidualista

Re: Kariera zawodowa

#324 Post autor: draconiss » piątek, 19 grudnia 2014, 18:56

Kwestia od chcenia do realizacji tego to często daleka droga.Zwłaszcza gdy człowiek zatrzymuje się wpół drogi albo skacze bez opamiętania między różnymi zainteresowaniami próbując znaleźć to najbardziej dominujące :wink: Duże znaczenie w tym wszystkim mają niestety też suche statystyki i fakty odnośnie podaży i popytu na dane usługi,pracę.Duże znaczenie ma też miejsce zamieszkania.Zwłaszcza w USA silnie widoczne są pewne skojarzenia i stereotypy odnośnie tego skąd kto pochodzi i co w związku z tym robi i jakim jest człowiekiem :wink:
U mnie to wygląda tak,że utrzymuję się głównie z informatyki będąc na etacie,a przy okazji dorabiam sobie tym również po godzinach(czasem nawet mając tych samych klientów,których z różnych powodów nie można było obsłużyć jako pracownik firmy,a których mogę obsłużyć jako osoba prywatna). Do tego dorabiam też sobie różnymi działalnościami artystycznymi ale to jest jak kieszonkowe i traktuje to jak hobby i odreagowanie,bo w Polsce jak się nie ma jakiegoś potężnego mecenasa sztuki czy innych znajomości,czasem odrobiny szczęścia no to z samej sztuki czy działalności artystycznej ciężko wyżyć i jak się ma z tego cokolwiek,choćby kieszonkowe to jest i tak już dużo jak na polskie warunki :D

Awatar użytkownika
Rauko
Posty: 167
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2014, 20:34
Enneatyp: Indywidualista

Re: Kariera zawodowa

#325 Post autor: Rauko » sobota, 20 grudnia 2014, 11:53

Draco pisze:Kwestia od chcenia do realizacji tego to często daleka droga.Zwłaszcza gdy człowiek zatrzymuje się wpół drogi albo skacze bez opamiętania między różnymi zainteresowaniami próbując znaleźć to najbardziej dominujące :wink: Duże znaczenie w tym wszystkim mają niestety też suche statystyki i fakty odnośnie podaży i popytu na dane usługi,pracę.
Najlepiej byłoby zdobyć trochę kapitału zakładowego i wynająć sobie kogoś kto będzie robił za naszą kotwicę.
My śmigamy jak balonik w obłokach zbierając coraz to nowe pomysły a ta druga osoba twardo stąpa po ziemi, ocenia je pod różnymi względami i konfrontuje je ze wszystkim z czym trzeba je skonfrontować.O ile nie będzie zbyt wielkim malkontentem pesymistą to można stworzyć tandem idealny ^_^
Draco pisze:Do tego dorabiam też sobie różnymi działalnościami artystycznymi ale to jest jak kieszonkowe i traktuje to jak hobby i odreagowanie
Draco a co tak w ogóle tworzysz?
" Nie jesteś spamerem tylko forumowym nekrofilem z syndromem "attention whore""

draconiss
Posty: 39
Rejestracja: czwartek, 11 grudnia 2014, 01:31
Enneatyp: Indywidualista

Re: Kariera zawodowa

#326 Post autor: draconiss » sobota, 20 grudnia 2014, 13:37

Pomijając czystą informatykę to dorabiam sobie też na grafice komputerowej.Mniej zarobkowo zajmuję się szeroko pojętą muzyką(produkcja,gra na gitarze). Najlepiej gram na gitarze elektrycznej ale w sumie to jestem w stanie zagrać na każdej(akustyczna,klasyczna,basowa). W stopniu bardziej podstawowym mam kontakt z klawiszami i grałem w sumie na wszystkim co było w moim zasięgu i wpadło w ręce czyli perkusja,harmonijka i jakieś inne śmieszne zabawkowe instrumenty,które wielu ludzi miało nawet w szkołach na lekcjach muzyki.

LLF
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 15 marca 2015, 20:35

Re: Kariera zawodowa

#327 Post autor: LLF » niedziela, 15 marca 2015, 20:57

Nie mam pojęcia, kim miałabym być w przyszłości. Ciągle wymyślam sobie to nowe zainteresowania i tym samym nowe kariery. Od anestezjologa po pisarza nigdy nie wychodzącego z domu.
4w5

Niczym Kurt Cobain i Bob Dylan.

Awatar użytkownika
CzerwoneWino
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 13 marca 2015, 13:20
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kariera zawodowa

#328 Post autor: CzerwoneWino » wtorek, 17 marca 2015, 21:47

Kiedyś chciałam być psychologiem.... Lecz w tym nefralgicznym momenecie życia (zdanie matury, a wybór studiów) miałam dosyć pomagania innym samemu nie będąc wysłuchanym. Zdecydowałam się na związenie przyszłości ze środowiskiem naturalnym. Zawsze czułam bliskość wobec przyrody, a teraz mając przed sobą wybór II stopnia stiudów chciałabyum wybrać specjalizacje jak najdalszą wszelkim kontaktom z innymi osobami. Może jakieś labolatorium...?
Rozsądek bierze na jakiś urząd z tym związany, jednak ci petenci, wspólpracownicy i ogolnie praca w grupie.... to nie są moje mocne strony.....

ciastko
Posty: 41
Rejestracja: sobota, 23 maja 2015, 01:25
Lokalizacja: 3city

Re: Kariera zawodowa

#329 Post autor: ciastko » środa, 27 maja 2015, 07:25

Niedawno jeszcze, co tydzień zmieniałam zdanie co do przyszłego zawodu, aż w końcu uznałam, że dietetyka to jest to.

Estera05
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek, 29 czerwca 2015, 08:08

Re: Kariera zawodowa

#330 Post autor: Estera05 » piątek, 28 sierpnia 2015, 01:52

Ja zawsze chciałam być dziennikarką, najlepiej na muzyczno-społeczne tematy, aktorką oraz piosenkarką. Nie dawno kupiłam sobie gitarkę i będę uczyć się na niej grać. Ponoć na naukę nigdy nie jest za późno.. :) Chciałabym kiedyś tworzyć własne, autorskie kompozycje, ale do tego potrzeba wsłuchać się w siebie, często przy zasypianiu czy podczas jakiś automatycznych czynności może wpaść do głowy jakaś melodia, nawijka, jakiś pomysł i tylko kwestia samozaparcia i determinacji żeby to jakoś zarejestrować ;)
W wolnym czasie, w ramach rozrywki toczę bitwy wieloosobowe na http://www.ising.pl i zabawa z tego przednia, polecam!:) Do tej pory nie zajęłam więcej niż 3ciego miejsca :)

ODPOWIEDZ