Kariera zawodowa

Dyskusje na temat typu 4
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
inv
Posty: 1305
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 14:10
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: zakorkowana butelka w najbliższym morzu

Re: Kariera zawodowa

#271 Post autor: inv » wtorek, 23 listopada 2010, 19:16

seele pisze:najfajniej byloby jakby moja pracą bylo moje hobby
ach jak fajnie utrzymywac sie z czegos co sie lubi :)

wizaż i charakteryzacja, teatry, sesje zdjeciowe, a moze nawet filmy. Fajnie, fajnie :)
jak będziesz miała wtyki, to mnie, błagam, wypromuj.
doskonale sprawdzałbym się w roli mroczka ;]


Stałe, zdrowe 8w7 sx/so
bzy bzy.

Awatar użytkownika
swiatlo
Posty: 365
Rejestracja: sobota, 17 kwietnia 2010, 22:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Na krańcu świata

Re: Kariera zawodowa

#272 Post autor: swiatlo » wtorek, 23 listopada 2010, 19:23

Zawsze chciałem być lodziarzem :lol:
troll ze schizofrenią

Awatar użytkownika
El Kalafiorro
Posty: 308
Rejestracja: czwartek, 18 grudnia 2008, 23:11
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: ze Szczecina

Re: Kariera zawodowa

#273 Post autor: El Kalafiorro » czwartek, 2 grudnia 2010, 23:48

swiatlo pisze:Zawsze chciałem być lodziarzem :lol:
Hmmm... Dawno mnie tu nie było, wchodzę i... no jakie wyznania :lol:
Podoba mnie się :D

Co się zaś tyczy hobby jako zawodu... O matko! Ja bym chyba nie dała rady... Próbowałam kiedyś, dawno temu, gdy byłam piękna i młoda (no teraz to już stara dupa jestem :twisted: ) ale jakoś tak mi po prostu hobby zbrzydło i się znudziło... Lepiej wziąć sobie za zawód coś nudnego, co już bardziej się nie znudzi, a w czym będzie można szukać czegoś ciekawego :) Ha! To jest wyzwanie. Znaleźć piękno tam gdzie go nie ma :D
Dominującym podmiotem jest dominujący podmiot nieregulowany...

4w5 a ostatnio 1w2 ;]

Wiara_w_Pana
Posty: 19
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2010, 23:31
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: totutotam

Re: Kariera zawodowa

#274 Post autor: Wiara_w_Pana » poniedziałek, 10 stycznia 2011, 02:01

itd. chocbyscie staneli na glowie zaden z was nie bedzie genialnych jazzmanem, ani malarzem.
polska moze jest potega w teatrze ale reszta... szkoda gadac.
Z takim podejściem do tematu to nigdy nie będzie wybitnych artystów.
które nie jest zależne tylko od pracy czy talentu.
sztuka jest jak loteria. i to w dużym stopniu.
A pomyślałem o poruszeniu kwestii kariery artystycznej po przeczytaniu zdań o tym, ze 4 sa predysponowane do twórczości artystycznej.

A nie można być artystą/ uważać się za artystę tworząc coś prosto z serca, co się kocha? nie trzeba od razu być wybitnym malarzem, aktorem. po prostu trzeba pokonywać przeszkody i dążyć do realizacji swojego marzenia. Nie można z góry mówić np, rysuje, nawet dobrze ale nigdy nie będe dobry na skalę światową.. Mogę się założyć że każdy z nich jak zaczynał robił po prostu to co kochał, realizował swoje Ja. Nie ma mistrzów bez wytrwałości/ pasji..
Czy to świat jest zły, czy my ?
dziun - Audiobooki
Ebooki po Polsku -dla ludzi o otwartych umysłach.

Awatar użytkownika
MartiniB
Posty: 774
Rejestracja: sobota, 12 stycznia 2008, 21:06

Re: Kariera zawodowa

#275 Post autor: MartiniB » poniedziałek, 10 stycznia 2011, 02:14

Takie dywagacje jak powyżej są do [wymoderowano] nie podobne.

Nie ważna jest branża, ważne jest to, co sie w niej osiągnie.

Czy będziesz malarzem, prawnikiem, finansistą, czy może budowlańcem, ważne jest jedynie to, jak swój talent sprzedasz.

Awatar użytkownika
Fillerr
Posty: 144
Rejestracja: sobota, 5 lutego 2011, 14:40
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kariera zawodowa

#276 Post autor: Fillerr » sobota, 5 lutego 2011, 16:23

hmmm... od miesiaca temat martwy, ale i tak napisze... ja bym chciał mieć własną karczmę, najlepiej w lesie, koło jeziora i ze stadniną obok... a teraz co jest najlepsze... Z przyjaciółmi mamy taki cel, nawet mamy dobre miejsce... a w wolnym czasie mógłbym komponować muzykę, i pisać wiersze i opowiadania... ewentualnie jeśli kontakty mi się utrzymają troche programować
4w5

Awatar użytkownika
wloczega
Posty: 301
Rejestracja: wtorek, 3 kwietnia 2007, 00:05
Enneatyp: Indywidualista

Najlepszy zawód dla 4w5

#277 Post autor: wloczega » niedziela, 27 marca 2011, 20:57

Witajcie po długiej przerwie. Kilka lat mnie tu nie było, ale zatęskniłam:)

Naszło mnie takie pytanko w związku z tym, że zastanawiam się nad diamentralną zmianą ścieżki zawodowej.
Jaki zawód wydaje Wam się najbardziej odpowiadający predyspozycjom 4w5? Oprócz oczywiście tak narzucającej się odpowiedzi jak artysta, twórca:)

Choć 4w5 są zwykle introwertyczne, nadrażliwe ełne lęków, obawiają się publicznych wystąpień, więc czy aktorstwo, do którego trzeba mieć wrażliwość i skórę słonia jednocześnie, to naprawdę najlepszy wybór?

A może dziennikarz?

Psychoterapeuta? ( z jednej strony intuicja i empatia, ale z drugiej sami mamy ze sobą najwięcej problemów i jesteśmy skoncentrowani na sobie, a nie na drugim człowieku)

|Ciekawi mnie Wasze zdanie i to, jaką drogę sami obraliście... Alo kiedy zorientowaliście się, że to niekoniecznie to..

Rilla: Połączyłam wątki.
Włóczyłem się - z rękoma w podartych kieszeniach,
W bluzie, co już nieziemską prawie była bluzą,
Szedłem pod niebiosami, wierny ci o Muzo !
Oh! la la! co za miłość widziałem w marzeniach !

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Kariera zawodowa

#278 Post autor: Rilla » niedziela, 27 marca 2011, 22:20

Artysta, twórca to żadne zawody. Tworzyć można, nie zarabiając, wyżywając się artystycznie prywatnie. Na artyzmie się nie zarobi, tak myślę. Lepiej mieć jakieś porządniejsze wykształcenie, będąc artystą. Jeśli ktoś stawia wszystko na jedną kartę i decyduję się na bycie np. piosenkarzem bez żadnej alternatywy na wypadek choroby gardła, postępuje moim zdaniem nierozważnie. Życia ze sprzedaży obrazów też sobie nie wyobrażam.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
wloczega
Posty: 301
Rejestracja: wtorek, 3 kwietnia 2007, 00:05
Enneatyp: Indywidualista

Re: Kariera zawodowa

#279 Post autor: wloczega » niedziela, 27 marca 2011, 22:37

Tak, tak, lepiej mieć konkret, artysta i humanista to żadne zawody:) Wiele osób kończy co roku uczelnie artystyczne, ale tu oprócz talentu trzeba mieć kolosalne szczęście. Są muzycy, aktorzy, pisarze, którzy z tego żyją nie narzekają, także nie popadajmy w skrajności. Ale oczywiście z tokiem Twojego myślenia się zgadzam. A sama co wybierasz?:)
Włóczyłem się - z rękoma w podartych kieszeniach,
W bluzie, co już nieziemską prawie była bluzą,
Szedłem pod niebiosami, wierny ci o Muzo !
Oh! la la! co za miłość widziałem w marzeniach !

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Kariera zawodowa

#280 Post autor: Rilla » niedziela, 27 marca 2011, 22:53

Z zawodu będę urzędniczką z wykształceniem prawniczym, a o tym, co z tym zrobię, nie myślę. Zastanawiam się ostatnio natomiast, czy nie pogłębić swojej wiedzy w tej dziedzinie i nie iść na prawo. Co wybieram? Jeszcze nie wiem.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
IstariDreamer
Posty: 303
Rejestracja: wtorek, 25 stycznia 2011, 12:10
Lokalizacja: Right here

Re: Kariera zawodowa

#281 Post autor: IstariDreamer » czwartek, 7 kwietnia 2011, 14:41

Miałem zamiar zostać inżynierem budownictwa i poprzez zawód kształtować swój charakter w konkretny sposób. (Nie godziłem z tym, jaki jestem.)
To nie był właściwy motyw wyboru zawodu.
Już studia przygnębiały mnie w takim stopniu, że wolałem zostać szczęśliwym bezrobotnym.

Teraz planuję wybrać zawód, który da mi odpowiedni poziom niezależności, pozwoli przeżyć i nie wykończy mnie fizycznie i psychicznie. Taki, który będzie mi przeszkadzał w robieniu tego, czego naprawdę chcę w jak najmniejszym stopniu.
Może informatyka?

Bo jeśli chodzi o moje zainteresowania to zupełnie nie przynoszą dochodów i musiałbym wygrać w totka przy jakiejś dużej kumulacji, by móc się im poświęcić nie narażając się na głód i nędzę. :P
It's nice to be important, but it's more important to be nice

mini-chat

Awatar użytkownika
mietekssm
Posty: 144
Rejestracja: piątek, 25 lutego 2011, 16:07
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Łódź

Re: Kariera zawodowa

#282 Post autor: mietekssm » czwartek, 7 kwietnia 2011, 15:12

Mama nie chce się zgodzić na liceum mundurowe. Myśli o profilu prawniczym. Nie przetłumaczę jej, że liceum i tak nie daje zawodu, a chciałbym spróbować iść do wojska...

Awatar użytkownika
Tragiczny_Romantyk
Posty: 231
Rejestracja: niedziela, 8 sierpnia 2010, 05:11
Enneatyp: Dawca
Lokalizacja: Zielona Gora

Re: Kariera zawodowa

#283 Post autor: Tragiczny_Romantyk » czwartek, 7 kwietnia 2011, 16:06

mietekssm pisze:Mama nie chce się zgodzić na liceum mundurowe. Myśli o profilu prawniczym. Nie przetłumaczę jej, że liceum i tak nie daje zawodu, a chciałbym spróbować iść do wojska...
przeciez to twoje zycie, wiec rob co chcesz, postaw sie. Chcesz, zeby inni toba sterowali do konca zycia?
6w7 - tragiczny romantyk(4), to pomylka

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Kariera zawodowa

#284 Post autor: atis » czwartek, 7 kwietnia 2011, 16:30

dopoki utrzymują kogokolwiek rodzice, stety/niestety mają prawo sterować swoim dzieckiem albo zakrecic całkowicie korek gdy będą za wysoko podskakiwać. Ich kasa, jak się nie podoba - masz 18 lat to wynocha i żyj na własny rachunek, rób co chcesz, jestes dorosły i wolny.

mietekssm - rozmawiaj, rozmawiaj, rozmawiaj, bez kłótni i szantażu emocjonalnego. nic innego nie zrobisz, wiec zgromadz sensowne argumenty i na nich sie oprzyj.
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
inv
Posty: 1305
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 14:10
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: zakorkowana butelka w najbliższym morzu

Re: Kariera zawodowa

#285 Post autor: inv » czwartek, 7 kwietnia 2011, 16:43

atis pisze:dopoki utrzymują kogokolwiek rodzice, stety/niestety mają prawo sterować swoim dzieckiem albo zakrecic całkowicie korek gdy będą za wysoko podskakiwać. Ich kasa, jak się nie podoba - masz 18 lat to wynocha i żyj na własny rachunek, rób co chcesz, jestes dorosły i wolny.
proponuje zainteresowanym doweidziec sie jakie ma sie możliwości w danii po ukończeniu 18 lat.
ile kasy sie dostaje i jak wielki jest problem ze znalezieniem mieszkania i pracy.

jak się to porówna z naszym krajem to... widać różnicę ;]
Stałe, zdrowe 8w7 sx/so
bzy bzy.

ODPOWIEDZ