Czy jak idziecie ulicą to macie takie wrażenie, że...

Dyskusje na temat typu 4
Wiadomość
Autor
Nikt
Posty: 122
Rejestracja: sobota, 19 maja 2012, 11:00
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy jak idziecie ulicą to macie takie wrażenie, że...

#136 Post autor: Nikt » czwartek, 12 lipca 2012, 10:48

IstariDreamer pisze:Lepiej żeby chowali się w domu?
W domu też źle. Załóżmy, że słuchasz sobie w domciu muzyki, a tu ktoś kogo właśnie ktoś napadł na ulicy wali do Twoich drzwi w celu prośby o pomoc, a Ty nic nie słyszysz.

Muzyka to zło. Nie czas i miejsce, aby słuchać jej będąc żywym. Trzeba być odpowiedzialnym i dojrzałym, świadomym konsekwencji jej słuchania.


4wu5.

Awatar użytkownika
Amisu
Posty: 118
Rejestracja: wtorek, 21 lutego 2012, 03:33
Enneatyp: Indywidualista

Re: Czy jak idziecie ulicą to macie takie wrażenie, że...

#137 Post autor: Amisu » sobota, 14 lipca 2012, 00:37

Nikt pisze:
IstariDreamer pisze:Lepiej żeby chowali się w domu?
W domu też źle. Załóżmy, że słuchasz sobie w domciu muzyki, a tu ktoś kogo właśnie ktoś napadł na ulicy wali do Twoich drzwi w celu prośby o pomoc, a Ty nic nie słyszysz.
:mrgreen: :mrgreen: Uwielbiam poczucie humoru czwórek. :roll:
4w3 Arystokrata – mistrz w rzucaniu focha, miłośnik dobrego ciucha, zmanierowany jak diabli. Znienawidzony nawet przez osoby ze swojego typu. Lepiej się czuje w pracy niż 4w5 i dlatego zazwyczaj nie kończy źle.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Czy jak idziecie ulicą to macie takie wrażenie, że...

#138 Post autor: Snufkin » sobota, 14 lipca 2012, 08:19

Niby ironia ale przecież niektórzy ludzie również w domu alienują się od otoczenia słuchaniem muzyki.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
mietekssm
Posty: 144
Rejestracja: piątek, 25 lutego 2011, 16:07
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy jak idziecie ulicą to macie takie wrażenie, że...

#139 Post autor: mietekssm » sobota, 14 lipca 2012, 11:31

Na przykład Ja...

Awatar użytkownika
szerfi1991
Posty: 476
Rejestracja: sobota, 2 lipca 2011, 02:19
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Gniezno

Re: Czy jak idziecie ulicą to macie takie wrażenie, że...

#140 Post autor: szerfi1991 » środa, 18 lipca 2012, 15:16

Alienacja sama w sobie jest czymś niezdrowym, ponieważ jest spowodowana poczuciem samotności i/lub odmienności. wtedy bardzo istotmne jest by się przełamać i podzielić z kims tym co nas gnębi.

a co do tematu samego, ja np czesto właśnie jestem tym który obserwuje, ale ostatnio mam tak że niemal za każdym razem uśmiecham sie do ludzi którzy mnie mijaja (nawet wtedy, kiedy miałbym ochotę ich wszystkich pozabijać :lol: ), bo wiem , że ktoś może tego potrzebować a ktoś inny odwzajemni. Lepiej dzielić się ciepłem niż chłodem :)
4w5
"By żyć trzeba czuć"
"Chcieć znaczy móc, móc nie znaczy chcieć"

Nikt
Posty: 122
Rejestracja: sobota, 19 maja 2012, 11:00
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy jak idziecie ulicą to macie takie wrażenie, że...

#141 Post autor: Nikt » środa, 18 lipca 2012, 16:31

Alienacja? :shock:

Nie no to są jakieś jaja jak dla mnie. Po to zostały stworzone słuchawki, żeby ich używać. Koniec tematu.
4wu5.

Awatar użytkownika
Hamlet
Posty: 16
Rejestracja: niedziela, 12 sierpnia 2012, 14:57
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Tatooine

Re: Czy jak idziecie ulicą to macie takie wrażenie, że...

#142 Post autor: Hamlet » poniedziałek, 13 sierpnia 2012, 12:50

Czasami ludzie na ulicy doprowadzają mnie do szału, szczególnie w dużych miastach. Jak gdzieś się śpieszę, a ktoś idzie przede mną i toruje drogę, albo mnie szturchnie, cokolwiek, to mnie szlag trafia. Tak samo, jak idę ze słuchawkami w uszach, a ktoś do mnie gada. No nie widzisz, idioto, że słucham muzyki i NIE MAM JAK cię usłyszeć? Tłumy mnie przytłaczają...
The rest is silence... (Hamlet)

I can hear it callin' me back home! (Led Zeppelin)

A-ramble on, and now's the time, the time is now
Sing my song, I'm goin' 'round the world (...)
(Led Zeppelin)

Ilia
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 26 sierpnia 2012, 17:54

Re: Czy jak idziecie ulicą to macie takie wrażenie, że...

#143 Post autor: Ilia » niedziela, 26 sierpnia 2012, 20:07

Tak wracając do pierwszego posta w temacie.

Też jestem 4 i owszem często mi się wydaje, że ludzie gapią się na mnie na ulicy.

Od zawsze tak mam i wytłumaczyłam sobie to tak, że pewnie gapią się, bo jestem ładna :D

Nie wiedziałam, że ta lekka mania prześladowcza jest cechą czwórek ;p

Awatar użytkownika
Lavender
Posty: 44
Rejestracja: niedziela, 25 listopada 2012, 11:16
Enneatyp: Indywidualista

Re: Czy jak idziecie ulicą to macie takie wrażenie, że...

#144 Post autor: Lavender » niedziela, 25 listopada 2012, 12:36

To ja mam tak, że zawsze mam wrażenie, że to ze mnie się śmieją. Cóż, pewnie dlatego, że rzeczywiście jestem w klasie kozłem ofiarnym i często słyszę, jak mnie obgadują, kiedy przechodzę obok. A zwłaszcza kiedy słucham muzyki, albo raczej udaję, że słucham.
A że się patrzą- no cóż, to dobrze, po to ubieram się inaczej, żeby się patrzyli.
The wind will carry me away...

Awatar użytkownika
belladonna666
Posty: 32
Rejestracja: środa, 24 kwietnia 2013, 14:27
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Czy jak idziecie ulicą to macie takie wrażenie, że...

#145 Post autor: belladonna666 » środa, 24 kwietnia 2013, 14:42

Zgadzam się z Lavender:) Również staram się swoim wyglądem jakoś wyróżnić z szarego tłumu, nienawidzę kiedy zlewam się z ludźmi w jedną masę i nikt mnie nie zauważa, ja muszę rzucać się w oczy i sprawiać wrażenie, to leży po prostu w mojej naturze. Oprócz tego, że jestem 4w5, jestem też zodiakalnym Baranem, co jest bardzo ciekawym połączeniem, bo Baran jako znak wojny, musi rządzić i być głośno:)
A teraz druga strona... idąc ulicą czuję się skrępowana, ale wyobrażam sobie wtedy, że gram w jakimś filmie i zmierzam do celu, wykonuję jakąś misję i staram się nie patrzeć na ludzi tylko przed siebie:)
Jest to bardzo ciekawa cecha w nas, że chcemy być zauważeni, ale boimy się zbytnio tego, aby ludzie nie przekroczyli dystansu, który wokół siebie wytworzyliśmy. Patrzcie, podziwiajcie ale zbytnio się nie zbliżajcie, niegodziwcy:D
Tym samym często czuję się lepsza od innych sprawiając tylko na zewnątrz wrażenie zarozumiałej;) Łatwo nie jest!
"Trzymam naręcze oddechów - ikebanę z nich
Między palcami zeschnięte uniesienia - nawozem je
I bielunem nakarmić świat
Szalejem jadowitym
Belladonną"

było 4w5 / jest 7w8
a może się przeplatają ...

Awatar użytkownika
kangur
Posty: 547
Rejestracja: wtorek, 22 lutego 2011, 19:38

Re: Czy jak idziecie ulicą to macie takie wrażenie, że...

#146 Post autor: kangur » czwartek, 25 kwietnia 2013, 18:46

Tym samym często czuję się lepsza od innych sprawiając tylko na zewnątrz wrażenie zarozumiałej;)
trąci oksymoronem

Awatar użytkownika
belladonna666
Posty: 32
Rejestracja: środa, 24 kwietnia 2013, 14:27
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Czy jak idziecie ulicą to macie takie wrażenie, że...

#147 Post autor: belladonna666 » czwartek, 25 kwietnia 2013, 19:39

kangur pisze:
Tym samym często czuję się lepsza od innych sprawiając tylko na zewnątrz wrażenie zarozumiałej;)
trąci oksymoronem
Jeśli nie zrozumiałeś to chodziło mi o tak zwane "zadzieranie nosa" nie robię tego specjalnie, a może robię tylko podświadomie, bo chcę i lubię być w centrum uwagi. Wiem, że to głupota. Wynika to zapewne z kompleksów, oraz takie tam inne żałosne rzeczy do których wstyd się przyznać. Poza tym nie potrafię przeanalizować dokładnie swojego postępowania i osobowości, bo nie jestem psychologiem i Ty też tego nie rób :)
"Trzymam naręcze oddechów - ikebanę z nich
Między palcami zeschnięte uniesienia - nawozem je
I bielunem nakarmić świat
Szalejem jadowitym
Belladonną"

było 4w5 / jest 7w8
a może się przeplatają ...

Awatar użytkownika
winterbreak
Posty: 267
Rejestracja: sobota, 13 października 2012, 23:49
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

Re: Czy jak idziecie ulicą to macie takie wrażenie, że...

#148 Post autor: winterbreak » czwartek, 25 kwietnia 2013, 22:57

Kiedyś chyba miałam coś takiego :) Ale dawno wyrosłam z czucia się pępkiem świata. Nie ukrywam, to bardzo uspokajające, wychodzić z założenia, że inni cię nie dostrzegają. Moja spokojna osobowość sprawia, że w miarę łatwo mnie ignorować, co pokazują mi czasem nawet moi znajomi.

Za to sama lubię patrzeć na ludzi, czasem można się pośmiać, czasem wyhaczyć fajne ciacho. Niekiedy nawet doedukować się na temat mody i aktualnych trendów :P.

Awatar użytkownika
Tortuga
Posty: 114
Rejestracja: wtorek, 4 grudnia 2012, 22:58

Re: Czy jak idziecie ulicą to macie takie wrażenie, że...

#149 Post autor: Tortuga » piątek, 26 kwietnia 2013, 20:36

Niby mam skrzydło 4 ale nie mam takiego wrażenia. Może dlatego, że nie wyrózniam się z tłumu, jak czwórki. Mój ubiór jest najnormalniejszy, jaki można mieć.
Mam wręcz odwrotnie, gdy mijam ludzi, to często patrzę się im prosto w oczy. Fajne uczucie, gdy speszeni odwracają wzrok. :D
Pamiętam jedną kobietę jak dziś. Mijaliśmy się jakieś 10 sekund i przez ten czas nie odwrócilismy wzroku. Bardzo podobał mi się jej delikatny uśmiech. Odwzajemniłem go. Potem każdy odszedł w swoją stronę. Kurczę, niby nic, a siedziała mi w głowie ta baba i siedziała. Patrzyła na mnie, jakby mnie znała od dawna. Taki przyjaciel na ułamek sekundy, idealny, znika zanim zdążymy się sobą rozczarować.

Nie wiem po co to piszę. Znalazłem temat i do głowy znów wróciło to wspomnienie. Czwóreczki, nie odwracajcie wzroku!
"Bo ten, kto raz nie złamie w sobie tchórzostwa, będzie umierał ze strachu do końca swoich dni. "
Przypomniało mi się z czytanego ostatnio Sapkowskiego. :)

Awatar użytkownika
kangur
Posty: 547
Rejestracja: wtorek, 22 lutego 2011, 19:38

Re: Czy jak idziecie ulicą to macie takie wrażenie, że...

#150 Post autor: kangur » piątek, 26 kwietnia 2013, 21:40

Może dlatego, że nie wyrózniam się z tłumu, jak czwórki
zdziwiłbyś się. 4w3 może się wyróżniają, 4w5 nie bardzo

ODPOWIEDZ