Rozmowa - na co patrzycie w jej trakcie?

Dyskusje na temat typu 4
Wiadomość
Autor
Perwik
Posty: 3600
Rejestracja: czwartek, 3 stycznia 2008, 23:08

#61 Post autor: Perwik » poniedziałek, 7 stycznia 2008, 22:31

kiedy słucham, nie patrze w oczy prawie w ogóle, czasem zerkam na twarz, obserwuje raczej kątem, kątem swego o ka
kiedy mówię, raczej patrze w oczy, na twarz, na reakcję ale zauważyłem taką teatralność w moim zachowaniu, jak zaczynam się zastanawiać - wznoszę oczy do niebios etc. :P
natomiast podczas rozmowy, gdzie wymiana zdań jest dość szybka to też raczej patrze w oczy, ale często też poszukuje różnych przedmiotów w otoczeniu które mogłyby mnie zainspirować do powiedzenia czegoś nowego :D



Lili79
Posty: 163
Rejestracja: wtorek, 14 sierpnia 2007, 17:52

#62 Post autor: Lili79 » środa, 9 stycznia 2008, 20:14

patrzenie w oczy jest ekstra!
8)

tylko, że Wy patrzycie bardzo wnikliwie i głęboko.
człowiek może pomyśleć, ale o co kaman, może się zakochał?
albo jak nie patrzycie, to myśli, no tak nudzę go, dobra, to już pójdę.
nie jest tak?

ogólnie, wszystkie Wasze reakcje są bardzo widoczne.
chociaż przewidzieć Waszego zachowania nie da się!
:roll:
3w2 Gwiazda.. ocena mojej osobowości wprawiła mnie w największe osłupienie!

Złota langusta
Posty: 30
Rejestracja: piątek, 28 grudnia 2007, 15:23

#63 Post autor: Złota langusta » sobota, 12 stycznia 2008, 16:44

W czasie rozmowy koncentruję się na oczach, tym gdzie one patrzą. Na gestykulację, rodzaj przeprowadzanej dyskusji. Na to, jak ta osoba się zwraca do mnie, na temat. Nie na wszystkie jestem skłonna mówić. Potrafię kogoś przyłapać na kłamstwie i mu to wytknąć specjalnie, zeby wiedział, że kłmastwo jest słodkie, ale nieprawdziwe. Bywa, że "rozmowa" jest lekiem na moje złe stany, poprawia je i pomaga w zapomnieniu choć na chwilę o świecie, lękach, strachu, myślach, obowiązkach i problemach. Zdarzają się rozmowy nieprzyjemne i opłakane w skutkach. Mnie ta osoba sprowadzi do smutnego stanu. Będzie mi potem się trudno pozbierać, ale staram się pomagać sobie jak mogę. Rozmowa dla mnie jest ważna a do tego gdy ja jestem w centrum zainteresowania <co lubią strzlece> to szczęście ogarnia mnie wielkie. Na koniec powiem, że staram się wyczuć czy osoba z którą rozmawiam interesuje się mną czy uważa mnie za idiotkę.
Kocham Truskawki!

Awatar użytkownika
oti
Posty: 86
Rejestracja: środa, 5 marca 2008, 15:57

#64 Post autor: oti » czwartek, 6 marca 2008, 22:51

ja patrze na całą twarz cała mimika jest ważna. wtedy rozpoznaje tak naprawdę jak rozmówca sie czuje i czy przypadkiem nie kłamie ; ) skupiam sie także na głowie i na tonie głosu. na sposobie wypowiadania słów. wszystko jest istotne. nie musze tego interpretować, ale ukazuje mi się od razu całość. więc nie musze się wysilać z interpretacją. po prostu to czuję.
4w3(w7) & E/INFP
Blair pisze:Oti, wiesz jakie jest ulubione zajęcie 4w3? Wmawianie sobie, że naprawdę jest 7 xD

agda
Posty: 154
Rejestracja: piątek, 6 kwietnia 2007, 16:32
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: pomorskie

#65 Post autor: agda » czwartek, 13 marca 2008, 17:49

hm.. nie wiem kiedy mi się to przytrafia, chyba wtedy gdy osoba mówi nieciekawie albo zbyt skomplikowanie albo po prostu nie mogę się skupić na jej słowach - to wtedy patrzę na usta, jak się poruszają.
W oczy jakoś nie zawsze mam odwagę.. wiadomo, wszystko można z nich wyczytać:)

Awatar użytkownika
Valhalla
Posty: 7
Rejestracja: czwartek, 24 stycznia 2008, 13:29

#66 Post autor: Valhalla » piątek, 14 marca 2008, 16:41

a różnie :D generalnie patrzę zawsze prosto w oczy, co czasem ludzi denerwuje... nie wiem czemu :roll: , dla mnie to takie... szczere
a jeżeli nie patrzę w oczy to w ogóle nie patrzę na osobę tylko w ogóle gdzie indziej :D
"Fakt, że jestem paranoikiem, nie oznacza jeszcze, że cały świat nie sprzymierzył się przeciwko mnie." - Woody Allen


enneagram - 4
INFj

Awatar użytkownika
Prowokacja
Posty: 519
Rejestracja: niedziela, 3 lutego 2008, 18:02
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Lodz
Kontakt:

#67 Post autor: Prowokacja » piątek, 14 marca 2008, 17:00

Kiedy do kogoś mówię, to patrzę przed siebie raczej, nie patrzę w oczy, kiedy kogoś słucham głównie patrze na tę osobę, staram się w jej oczy, jeśli to nie krępuje.
chyba jestem bezskrzydłową 6 a myślałam, że w7...
sp/sx

Awatar użytkownika
Akai
Posty: 91
Rejestracja: wtorek, 11 marca 2008, 19:46
Lokalizacja: Elbląg

#68 Post autor: Akai » piątek, 14 marca 2008, 18:03

A różnie, ale w granicach normy. Biegam oczami od oczu, przez twarz, aż do czterech stron świata. Ale nie robię tego jakoś chaotycznie, jak ktoś kto z nerwów wyszedłby z siebie i stanął obok :wink: Spoglądam na oczy, bo to lubię, oczy są piękne :) Choć nie jestem w stanie patrzeć na nie długo, wtedy przerzucam wzrok na twarz rozmówcy, czasem na jakąś inną część ciała, od czasu do czasu się obejrzę po okolicy czy mnie ktoś strzelić nie chce za gadanie bzdur :wink:
Z motyką na Słońce, z siekierką na Smoka...

Obrazek Klikaj smoka!

Erunpar
Posty: 20
Rejestracja: czwartek, 7 lutego 2008, 08:52
Lokalizacja: z bieszczad, prawie

#69 Post autor: Erunpar » sobota, 15 marca 2008, 13:16

Większości ludzi patrze w oczy. Ale zdarzają się takie osobniki przed wzrokiem których mo wzrok ucieka. Nie wiem dlaczego tak się dzieje. nie potrafie np patrzeć w oczy jednej z moich znajomych.

Awatar użytkownika
Fr3ncho
Posty: 213
Rejestracja: środa, 27 lutego 2008, 16:17

#70 Post autor: Fr3ncho » sobota, 15 marca 2008, 13:29

na wszystko tylko nie w oczy xD
joke ;d
ale czasem tak jest że za wszelką cenę unikam kontaktu wzrokowego
4w5
"Chodź ze mną gdzieś nawet na drugą stronę lustra
Uwierz mi widziałem tamten świat, jest piękny"

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#71 Post autor: Snufkin » piątek, 31 października 2008, 18:41

.
Ostatnio zmieniony piątek, 26 marca 2010, 20:39 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Laureli
Posty: 37
Rejestracja: sobota, 25 października 2008, 22:24
Kontakt:

#72 Post autor: Laureli » piątek, 31 października 2008, 19:16

staram się patrzeć w oczy, choć często mam z tym problem. bardzo szybko odwracam wzrok, jeśli tylko ktoś zacznie się na mnie patrzeć.
poza tym patrzę na twarz rozmówcy. albo na swoje ręce czasem. ale to tylko przy niektórych osobach.

no i zwracam też dużą uwagę na barwę głosu osoby.
"Człowiek wrażliwy, uczucia dzieli z podwójną siłą :
jeśli kocha, kocha całym swoim sercem.
Jeśli cierpi - cierpi całe życie..."

Awatar użytkownika
Czarny_Charakter
Posty: 61
Rejestracja: poniedziałek, 25 sierpnia 2008, 22:57
Lokalizacja: Outta time

#73 Post autor: Czarny_Charakter » sobota, 1 listopada 2008, 18:31

Nephik pisze:To zalezy. Jezeli slucham wypowiedzi kogos, to zazwyczaj patrze mu w oczy, obserwuje reakcje twarzy, natomiast kiedy sam mowie do tej osoby, patrze w ziemie, zerkajac na twarz tylko co jakis czas. Taki mimowolny odruch...
Mhm, szczególnie... Zależy to też od wyglądu oczu, gdy są przenikliwe, duże, optymistyczne, śmiałe, magiczne, z jednej strony na początku wywołują taki dystans, a potem wręcz zapraszają, skłaniają do rozmowy. Taką sytuację miałam latem, (pokręcony powód spotkania) z nowo poznaną (w bardzo niekonwencjonalny sposób) czwórką, o rany, jaaakie on ma wielkie oczy :D
Co ciekawe,jeszcze głębszy kontakt wzrokowy muszę mieć podczas rozmowy z mężczyzną.

Jeszcze więcej prawdy będzie,gdy powiem,że najpierw zwracam uwagę na wszystko, lustruję wręcz ludzi od stóp do głów. Jestem estetką, wyczuję zapach, ocenię ubiór, jakiś szczegół, moja uwaga skupia się też na mankamentach :twisted:
If you won't save me, please don't waste my time.


/ INFj/p, 4w5 /

Awatar użytkownika
funebre
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 30 października 2008, 19:30

#74 Post autor: funebre » niedziela, 2 listopada 2008, 15:30

Eh, nie znosze jak ktośmi siępatrzy na usta kiedy mówię, dlatego sama się nie patrze na nie. W ogóle to mam problemy z patrzeniem ludziom w oczy, nie mogę zwykle długo wytrzymać patrząc się komuś w oczy, często patrzę się jakby za mojego rozmówcę, na moje ręce, na ziemię - żałosne, wiem.
4w5 That's how I've learn a lesson, that everyone's alone.

Awatar użytkownika
uciekinier19
Posty: 30
Rejestracja: niedziela, 20 lipca 2008, 11:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#75 Post autor: uciekinier19 » wtorek, 4 listopada 2008, 21:57

Jeśli kogoś slucham patrze na tą osobę najczęściej w oczy, chyba ze wykonuje jakieś ruchy, to wzrokiem podązam za tym. Jeśli rozmawiam to także zachowuje kontakt wzrokowy, jednak czasem lepiej mi wyrazić swoje myśli gdy potencjalna osoba nie jest naprzeciwko mnie, tylko np obok, wtedy patrze gdzies tam przed siebie i skladam ładne zdania. Zależy to od dnia, od mojego skupienia.
4w5
__________
uciekinier19
nic dodać, nic ująć

ODPOWIEDZ