Rozmowa - na co patrzycie w jej trakcie?

Dyskusje na temat typu 4
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ina
Posty: 45
Rejestracja: poniedziałek, 1 czerwca 2009, 16:23

#166 Post autor: Ina » wtorek, 30 czerwca 2009, 10:32

W oczki. Chyba, że jest mi strasznie głupio, albo coś to spuszczam wzrok. Ale w większości przypadków w oczy spoglądam (pomijając fakt że często rozmówcy są odemnie wyźsi o conajmniej 20cm - ja mam 155)


jeszcze niedawno 4w5, teraz dość duży przechył w stronę 4w3, ale jestem ogólnie między a między.

W połowie drogi mojego żywota posród ciemnego znalazłem się lasu. Las ten, co gorsza, był z i e l o n y.

--hiroku--
Posty: 50
Rejestracja: poniedziałek, 21 lutego 2011, 12:19
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraków

Re: Rozmowa - na co patrzycie w jej trakcie?

#167 Post autor: --hiroku-- » środa, 23 lutego 2011, 15:44

ja patrzę w oczy. Kilka osób mówiło mi nawet, że się tak wpatruję, patrzę w jeden punkt nie ruszając gałkami :P
4w5

Awatar użytkownika
kangur
Posty: 547
Rejestracja: wtorek, 22 lutego 2011, 19:38

Re: Rozmowa - na co patrzycie w jej trakcie?

#168 Post autor: kangur » środa, 23 lutego 2011, 20:32

gdy słucham-w oczy, u mężczyzn dodatkowo na ręce i z boku na szczękę. Gdy ja mówię też staram się w oczy, ale juz nie tak głeboko, wzrok lubi mi uciekać na ścianach lub na moje palce :roll: .
co do wpatrywania toi gdy byłam niezdrowa (nie wiem tlyko jak bardzo:P) wpatrywałam się moim zdaniem normalnie, ale ludzie odczuwali ten wzrok jako wredny, zły, wyniosły. Czasem dalej zdarza się, że gdy patrzę się wielkimi, smutnymi, melancholijnymi oczami innym wydaje się, że jestem zła lub obrażona :roll: .

Awatar użytkownika
mietekssm
Posty: 144
Rejestracja: piątek, 25 lutego 2011, 16:07
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Łódź

Re: Rozmowa - na co patrzycie w jej trakcie?

#169 Post autor: mietekssm » piątek, 25 lutego 2011, 16:28

Tradycyjnie - podczas słuchania oczy i usta...
Chyba że mnie nie obchodzi co ktos mówi, wtedy rozglądam sie na boki dając znak "skończ już"...
A ja mówię, to zależy. Staram sie w oczy, ale wychodzi tylko z osobami które znam... Lub które nie budzą mojej sympatii. Najgorzej jak ktoś wydaje mi się być atrakcyjnym. Wtedy latam oczami po ścianach. I najczęściej bawię się palcami...

Awatar użytkownika
Fillerr
Posty: 144
Rejestracja: sobota, 5 lutego 2011, 14:40
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Rozmowa - na co patrzycie w jej trakcie?

#170 Post autor: Fillerr » poniedziałek, 28 lutego 2011, 16:35

ja patrze się w oczy, chyba że jest jakaś sytuacja napięta, to po protu nie mogę spojrze i musze odwrócić wzrok, wtedy zazwyczaj obserwuje podłoge lub sciane... czasami gdy widze w oczach wyrzut, żal lub inną negatywną emocje, to nawet nie potrafie rozmawiać...
4w5

Awatar użytkownika
Nifredou
Posty: 98
Rejestracja: niedziela, 6 marca 2011, 13:08
Enneatyp: Indywidualista

Re: Rozmowa - na co patrzycie w jej trakcie?

#171 Post autor: Nifredou » sobota, 12 marca 2011, 17:35

Na dłonie jak się wstydzę albo jak chce wybadać jakie zamiary ma drugi człowiek. Ogółem jakoś tak się patrzę na twarz- nie prosto w oczy, nie na usta, nos czy coś. Na twarz. Po prostu na twarz.
A jak sama mówię to też, ale większą uwagę przykuwam wtedy do tego jak się owa twarz zmienia- jakie emocję targają owym człowiekiem i jak to czy tamto przyjmuje.
zdrowe 4w5, chociaż ostatnio się waham.

Śmierć chroni od miłości, a miłość od śmierci - Jan Lechoń

Awatar użytkownika
LaDyrade
Posty: 20
Rejestracja: wtorek, 15 marca 2011, 00:00

Re: Rozmowa - na co patrzycie w jej trakcie?

#172 Post autor: LaDyrade » niedziela, 20 marca 2011, 23:28

Jeśli jestem skupiona i zainteresowana tym co mówi rozmówca to wpatruje się w oczy. Często zdarza mi się słyszeć "patrzysz się na mnie jakbym Ci matkę zabił" czy coś w tym stylu :P Chodzi mi o to,że chyba "za mocno" się w kogoś wpatruje i daje to mniej wiecej taki wyraz w moich uczach jakbym miała żal do tej osoby itp. Nie kontroluje tego, robię to całkowicie nieświadomie.
4w5

Awatar użytkownika
Tanpopo
Posty: 283
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 02:42
Enneatyp: Indywidualista

Re: Rozmowa - na co patrzycie w jej trakcie?

#173 Post autor: Tanpopo » sobota, 16 kwietnia 2011, 06:37

Kiedy mówię, to zwykle patrzę w dół albo w górę, kiedy słucham to przyglądam się twarzy rozmówcy. Nie lubię kiedy ktoś przez całą rozmowę natrętnie utrzymuje kontakt wzrokowy. Nawet kiedy słucham i na kogoś patrzę, to lepiej się czuję, jeśli ta osoba tylko na mnie zerka. Już nawet nie chodzi o to, że czuję się nieswojo, po prostu nie jestem w stanie się skupić. Mam wtedy wrażenie, że ta druga osoba widzi wszystkie przejawy niezrozumienia i robi mi się głupio. :P

Awatar użytkownika
Dziabago
Posty: 40
Rejestracja: środa, 1 września 2010, 20:20
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Jaworzno/Warszawa

Re: Rozmowa - na co patrzycie w jej trakcie?

#174 Post autor: Dziabago » wtorek, 3 maja 2011, 20:31

Ja podczas rozmowy patrzę ogólnie na reakcję rozmówcy, a z tymi oczami to różnie jest, jak rozmawiam z kimś mi bliskim nie mam problemu z patrzeniem w oczy, ale kiedy rozmawiam z kimś, kogo mało znam, albo nie znam w ogóle przeważnie patrzę w oczy na początku, a później coraz bardziej z tymi oczami swoimi "uciekam", często kończy się na tym, że mówię do kogoś, a patrzę się zupełnie gdzie indziej. Nie wiem z czego to wynika, jakoś tak mi się wydaje, że kiedy ktoś tak mi patrzy prosto w oczy i ja jemu, to ten ktoś może odczytać moje myśli i tak się jakoś głupio czuję wtedy. Często się zdarza, że jak z kimś rozmawiam, to coś robię (czasami tak po prostu, żeby czymś zająć ręce) i tylko na rozmówcę zerkam od czasu do czasu.
Obrazek

mantaque
Posty: 10
Rejestracja: niedziela, 1 maja 2011, 00:44
Enneatyp: Indywidualista

Re: Rozmowa - na co patrzycie w jej trakcie?

#175 Post autor: mantaque » wtorek, 3 maja 2011, 21:53

Najczęściej patrzę w oczy, bo to przede wszystkim znak, że słucham uważnie drugiej osoby, a po drugie zazwyczaj są one piękne :) zielone, niebieskie, czarne...zdarza mi się też patrzeć na usta, jeśli chcę podkreślić zainteresowanie.
Cóż, jeśli za to kobieta ubierze się odpowiednio, to ciężko trzymać wzrok na poziomie ;)

Awatar użytkownika
Alisa
Posty: 43
Rejestracja: wtorek, 5 kwietnia 2011, 15:11
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Polska

Re: Rozmowa - na co patrzycie w jej trakcie?

#176 Post autor: Alisa » środa, 4 maja 2011, 10:39

Staram się patrzeć...Chyba w oczy, właściwie to przede wszystkim pilnuję się by patrzeć wprost w twarz rozmówcy, bez zerkania w bok lub ziemię, by rozmawiający nie odniósł wrażenia,że go lekceważę :P
4 w 5

Awatar użytkownika
SJulie
Posty: 18
Rejestracja: sobota, 7 maja 2011, 18:13
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Strzelin

Re: Rozmowa - na co patrzycie w jej trakcie?

#177 Post autor: SJulie » niedziela, 8 maja 2011, 16:39

Praktycznie nigdy nie patrzę w oczy. Zwykle moje rozmowy odbywają się, gdy siedzę z kimś przy stole, na ławce lub idę, a wokół jest dużo punktów, gdzie można spojrzeć i które mnie interesują. Z drugiej strony zawsze bardzo szanuję mojego rozmówcę i staram się okazać mu jak najwięcej zainteresowania, żeby nie czuł, że nie słucham go, bo słucham zawsze. Ogólnie problemem dla mnie jest wpatrywanie się w czyjąś twarz, nawet jeśli z moim rozmówcą dobrze się znamy. Przelotne spojrzenie w oczy, potem włosy, może usta, ale nigdy nie dłużej niż sekundę. Najdogodniejszym punktem jest oczywiście stół i moje palce. Ostatnio jednak powiedziałam sobie, że muszę patrzeć w czyjeś oczy, bo są przecież bardzo ładne, każdego oczy są bardzo ładne, ale się nie udało, a gdy próbowałam tak zrobić w rozmowie z najlepszą przyjaciółką, ta pewnie tego nie bardzo zauważyła, ale ja byłam skrępowana i wróciłam do gapienia się w blat.
4w5
Żyj szybko, umieraj młodo.

Awatar użytkownika
kangur
Posty: 547
Rejestracja: wtorek, 22 lutego 2011, 19:38

Re: Rozmowa - na co patrzycie w jej trakcie?

#178 Post autor: kangur » niedziela, 8 maja 2011, 23:19

gdy znajdziesz piękne oczy u płci przeciwnej nie będziesz mogła oderwać wzroku, mrrr ;)

rozgotowana13
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2011, 19:37
Enneatyp: Indywidualista

Re: Rozmowa - na co patrzycie w jej trakcie?

#179 Post autor: rozgotowana13 » sobota, 4 czerwca 2011, 19:41

Podczas słuchania czyjejś wypowiedzi patrzę głęboko w oczy ( ponoć moje spojrzenie paraliżuje ; ) jednak gdy mówię ja, patrzę w dal, ponieważ wówczas łatwiej mi jest się skupić.
"Oko moje nie wzbiera już rosą wobec wstydu proszących i ręka moja za twarda się stała dla drżenia rąk napełnianych" Fryderyk Nietzsche

Awatar użytkownika
inv
Posty: 1305
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 14:10
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: zakorkowana butelka w najbliższym morzu

Re: Rozmowa - na co patrzycie w jej trakcie?

#180 Post autor: inv » sobota, 4 czerwca 2011, 21:00

ty! rozgotowana! idź na forum 9.
tutaj tylko same twarde babki piszą.
Stałe, zdrowe 8w7 sx/so
bzy bzy.

ODPOWIEDZ