Jakim typem najbardziej chcilibyście być, a jakim najmniej?

Dyskusje na temat typu 4
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Słoniu
Posty: 231
Rejestracja: sobota, 15 grudnia 2007, 20:30
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakim typem najbardziej chcilibyście być, a jakim najmniej?

#91 Post autor: Słoniu » piątek, 24 września 2010, 10:32

*lubię te diabelskie emoty, bo świetnie do mnie pasują 8)

Do Ciebie? Takiej grzecznej*, miłej** i słodkiej*** dziewczynki? No way.... [mały off top]


ISFj/INFp/ISTp/ Trzy światy normalnie...

"Nie zawracajcie mi głowy waszymi pieprzonymi
bredniami, chcę być trzeźwy." J.R

I know how you feel. I'm just too sober to care.

Awatar użytkownika
chottomatte
Posty: 1012
Rejestracja: sobota, 14 marca 2009, 10:18
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: królestwo nadmorskiej mgły
Kontakt:

Re: Jakim typem najbardziej chcilibyście być, a jakim najmniej?

#92 Post autor: chottomatte » piątek, 24 września 2010, 17:28

Haha ;D Słoniu, tylko wróciłeś, a już rozkładasz na łopatki. Za "dziewczynkę" Obrazek o reszcie nie wspomnę, bo za bardzo chce mi się śmiać. A Snufkin mi kiedyś pisał, że mój diabeł z podpisu do mnie pasuje. A gdzie wyjaśnienia do gwiazdek?
Matea pisze:W sumie to sama nie wiem czemu, bo 7w6 to takie (bez urazy) pojeby, więc jednak mamy wiele wspólnego :mrgreen:
Może za dużo podobieństw? Jak już się zmieniać, to w kogoś innego :D Określenie, którego użyłaś nie pasuje do mojego, jakże przecież pięknego typu ;P
nie przeszkadzaj mi, bo tańczę

--hiroku--
Posty: 50
Rejestracja: poniedziałek, 21 lutego 2011, 12:19
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakim typem najbardziej chcilibyście być, a jakim najmniej?

#93 Post autor: --hiroku-- » wtorek, 22 lutego 2011, 15:52

mnie pasuje to, że jestem czwórką, ale jeśli musiałabym zmienić swoją osobowość, to chciałabym być siódemką. Podoba mi się u nich ta radość życia i optymizm, których mi brakuje i chęć działania. A jeśli chodzi o to kim najbardziej nie chciałabym być, to myślę, że jedynką, bo one zbytnio opierają się na rozumie, a za mało na uczuciach.
4w5

Awatar użytkownika
Fillerr
Posty: 144
Rejestracja: sobota, 5 lutego 2011, 14:40
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jakim typem najbardziej chcilibyście być, a jakim najmniej?

#94 Post autor: Fillerr » poniedziałek, 28 lutego 2011, 17:00

ja sie cholernie ciesze że jestem 4 i mi to odpowiada, niech tak pozostanie
4w5

Awatar użytkownika
Amisu
Posty: 118
Rejestracja: wtorek, 21 lutego 2012, 03:33
Enneatyp: Indywidualista

Re: Jakim typem najbardziej chcilibyście być, a jakim najmni

#95 Post autor: Amisu » wtorek, 21 lutego 2012, 05:11

Chyba nie chciałabym być innym typem, tylko pozbyć się skrzydła w3.
Na pewno siódemką nie chciałabym być. Moim zdaniem, one wszystko koloryzują, cieszą się z byle czego, odsuwają od siebie swoje problemy (które narastają, a nie znikają tak jak się siódemkom wydaje) i w ogóle denerwuje mnie te ich ciągłe wmawianie sobie, ze nic się nie dzieje, no i brak samokrytyki.
4w3 Arystokrata – mistrz w rzucaniu focha, miłośnik dobrego ciucha, zmanierowany jak diabli. Znienawidzony nawet przez osoby ze swojego typu. Lepiej się czuje w pracy niż 4w5 i dlatego zazwyczaj nie kończy źle.

Awatar użytkownika
kangur
Posty: 547
Rejestracja: wtorek, 22 lutego 2011, 19:38

Re: Jakim typem najbardziej chcilibyście być, a jakim najmni

#96 Post autor: kangur » wtorek, 21 lutego 2012, 19:51

siódemki dodają optymizmu i mają dobry kontakt z ludźmi, można przy nich zapomnieć o problemach, razem snuć barwne marzenia :)... Gdyby nie moja matka, 7 na poziomie zdrowa 2, wnosząca świeżość, radość, wiarę w ludzi i realizację marzeń, każdy z domowników (min. 1w9, 5w4 lub 9w1, 8w9) zamknąłby się w swojej norze, żyłby własnymi sprawami, dom stałby się cichy i zionęłoby emocjonalnym chłodem.

Awatar użytkownika
Amisu
Posty: 118
Rejestracja: wtorek, 21 lutego 2012, 03:33
Enneatyp: Indywidualista

Re: Jakim typem najbardziej chcilibyście być, a jakim najmni

#97 Post autor: Amisu » wtorek, 21 lutego 2012, 21:12

Znam siódemkę jakiś czas i na dłuższą metę jest męcząca. Nie za bardzo da się z nią porozmawiać na poważnie, do tego nie rozumie najprostszych aluzji, oczywiście, jest z nią kupa śmiechu, ale ile można się śmiać. :roll:
Moja mama 1w9 + moje 4w3, to tragedia. Tata nie wiem, musiałabym się w to zagłębić, ale wydaje mi się, że jest 4w5.
4w3 Arystokrata – mistrz w rzucaniu focha, miłośnik dobrego ciucha, zmanierowany jak diabli. Znienawidzony nawet przez osoby ze swojego typu. Lepiej się czuje w pracy niż 4w5 i dlatego zazwyczaj nie kończy źle.

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Jakim typem najbardziej chcilibyście być, a jakim najmni

#98 Post autor: Rilla » poniedziałek, 27 lutego 2012, 20:54

Amisu pisze:Chyba nie chciałabym być innym typem, tylko pozbyć się skrzydła w3.
Skrzydło 5 też nie jest takie fajne. Z pozoru myślisz racjonalnie, ale i tak ludzie ci się pukają w głowę. :roll: Ni uczuciowość, ni rozsądek. Takie nie wiadomo co, jeśli o mnie chodzi.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
Amisu
Posty: 118
Rejestracja: wtorek, 21 lutego 2012, 03:33
Enneatyp: Indywidualista

Re: Jakim typem najbardziej chcilibyście być, a jakim najmni

#99 Post autor: Amisu » wtorek, 28 lutego 2012, 19:45

Możliwe, ale dla mnie jednak 4w3 to dziwaczny typ. Charakter czwórki + dążenie do bycia w centrum uwagi daje mieszankę wybuchową. Huśtawki nastroju takie, że w jednym dniu jestem introwertyczna a w drugim ekstrawertyczna, a ludzie głupieją. Taki miks jest niezdrowy i niestrawny na dłuższą metę.
4w3 Arystokrata – mistrz w rzucaniu focha, miłośnik dobrego ciucha, zmanierowany jak diabli. Znienawidzony nawet przez osoby ze swojego typu. Lepiej się czuje w pracy niż 4w5 i dlatego zazwyczaj nie kończy źle.

Perwik
Posty: 3600
Rejestracja: czwartek, 3 stycznia 2008, 23:08

Re: Jakim typem najbardziej chcilibyście być, a jakim najmni

#100 Post autor: Perwik » środa, 29 lutego 2012, 00:07

Także odczuwam dość silnie skrzydło 3 i jestem z tego zadowolony. 4w5 to zamulasy straszne. Patrz taki ein (którego kocham), cały czas śpi, chyba, że akurat jedzie na rowerze albo ogląda anime. Zresztą rozumiem to w5, bo czasem (kilka razy dziennie) mam konkretne myślówki, analizuje etc, etc i pewnie wtedy odczuwam skrzydło 5, ale że umiem się pozbywać zbędnych myśli, to skrzydło 3 dominuje.
A! Bardzo otrzeźwiające dla czwórek jest połączenie z 1. Polecam.

Awatar użytkownika
Amisu
Posty: 118
Rejestracja: wtorek, 21 lutego 2012, 03:33
Enneatyp: Indywidualista

Re: Jakim typem najbardziej chcilibyście być, a jakim najmni

#101 Post autor: Amisu » środa, 29 lutego 2012, 22:41

Perwik pisze:Także odczuwam dość silnie skrzydło 3 i jestem z tego zadowolony. 4w5 to zamulasy straszne. Patrz taki ein (którego kocham), cały czas śpi, chyba, że akurat jedzie na rowerze albo ogląda anime.
Hmm...coś w tym spaniu i anime jest (chociaż ostatnio wolę mangę), jeśli to "zamulasy" to zdarza mi się, nierzadko, w domu. 4w3 jestem głównie wśród ludzi, 4w5 w domu, jeśli to ma sens. :roll:
4w3 Arystokrata – mistrz w rzucaniu focha, miłośnik dobrego ciucha, zmanierowany jak diabli. Znienawidzony nawet przez osoby ze swojego typu. Lepiej się czuje w pracy niż 4w5 i dlatego zazwyczaj nie kończy źle.

fioletowastokrotka89
Posty: 35
Rejestracja: sobota, 25 lutego 2012, 15:45
Enneatyp: Indywidualista

Re: Jakim typem najbardziej chcilibyście być, a jakim najmni

#102 Post autor: fioletowastokrotka89 » czwartek, 1 marca 2012, 21:42

Ja tak samo chciałabym być 7, one mają czasem łatwiej w życiu. Nie są aż tak sentymentalne, co zaoszczędza im wielu problemów.

Shuttlecock
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek, 5 marca 2012, 16:52
Enneatyp: Dawca

Re: Jakim typem najbardziej chcilibyście być, a jakim najmni

#103 Post autor: Shuttlecock » środa, 7 marca 2012, 21:00

Nie jestem czwórką, ale postanowiłam również zrobić test pod kątem, jaka chciałabym bądź nie chciałabym być. Wyszło mi tak:
:arrow: chcę być 7w8
:arrow: nie chcę być 5w4
Z pierwszym się zgadzam, chciałabym być wesołą i beztroską siódemką :D, ale to chyba nieprawda z tą piątką. Najbardziej nie chcę być dwójką, którą jestem i którą bycie jest trochę męczące. ;)
2w1 :)
INFP- filozof idealista :)
Melancholik z domieszką flegmatyka i sangwinika :)

Bardzo późno zdobywamy się na odwagę wiedzenia tego, co wiemy. Albert Camus
http://poomoc.pl

Shirayo
Posty: 625
Rejestracja: sobota, 23 kwietnia 2011, 11:40
Enneatyp: Obserwator

Re: Jakim typem najbardziej chcilibyście być, a jakim najmni

#104 Post autor: Shirayo » środa, 7 marca 2012, 21:41

Jak tak przeglądam ten wątek, to większość Czwórek, jeśli nie wszystkie, chce być 7 lub nadal 4.
Z deka żałosne, no cóż.
I nie pytajcie mnie, czemu tak sądzę.

Awatar użytkownika
kangur
Posty: 547
Rejestracja: wtorek, 22 lutego 2011, 19:38

Re: Jakim typem najbardziej chcilibyście być, a jakim najmni

#105 Post autor: kangur » środa, 7 marca 2012, 22:08

żałosne :)? Czytając Twoje posty odnoszę wrażenie że wszystko co jest inne od twoich wyobrażeń czy standardów jest żałosne, głupie, niedorzeczne.

ODPOWIEDZ