Jakim typem najbardziej chcilibyście być, a jakim najmniej?

Dyskusje na temat typu 4
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

#46 Post autor: Rilla » niedziela, 24 sierpnia 2008, 00:26

Zrobiłam sobie właśnie test enneagramu zaznaczając odpowiedzi obrazujące osobę, którą chciałabym być. Wiecie, co mi wyszło? 4w5 ;P Moje gdybanie o byciu 7 można włożyć między bajki, bo nawet nie potrafię choć na chwilę myśleć inaczej niż 4w5. A tak byłam ciekawa, co mi wyjdzie, jak pozaznaczam takie wspaniałe odpowiedzi, jak tak pozmieniam własny tok myśli, który według mnie był taki siódemkowy czy nawet ósemkowy :lol: Nawet przed samą sobą udawać nie potrafię.
No i dobrze, bo nie widzę siebie jako kogoś innego. Bycie Czwórką jest po prostu wspaniałe.


"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Perwik
Posty: 3600
Rejestracja: czwartek, 3 stycznia 2008, 23:08

#47 Post autor: Perwik » niedziela, 24 sierpnia 2008, 06:35

już parę osób zauważyło, że test ma błędy i w zasadzie bardziej przydatne są opisy, niż sam test :P
mi prawie zawsze wychodzi 4w5, a przecież w dużym stopniu jestem 7. :)

impos animi
VIP
VIP
Posty: 2251
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 17:09
Lokalizacja: z nikąd

#48 Post autor: impos animi » niedziela, 24 sierpnia 2008, 16:07

Ja nie wiem, jak wy to robicie, że wam tak często wychodzą różne wyniki, ja test robiłam miliony razy i zawsze mi wychodzi to samo... 4w5.
Czy zdanie okrągłe wypowiesz,
czy księgę mądrą napiszesz,
będziesz zawsze mieć w głowie
tę samą pustkę i ciszę.

Awatar użytkownika
NoMatter
Posty: 1156
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 15:31
Lokalizacja: Polska

#49 Post autor: NoMatter » niedziela, 24 sierpnia 2008, 16:51

mi prawie zawsze wychodzi 4w5, a przecież w dużym stopniu jestem 7.
Bliżej Ci do czwórkowego grzechu zazdrości, czy siódemkowego obżarstwa? Bardzo łatwy sposób na dotarcie jakim jest się typem.

Ja się z zazdrością nigdy nie identyfikowałem...
"Ludzi g. obchodzi co chciałeś powiedzieć, obchodzi ich to, co usłyszeli."

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#50 Post autor: Eruantalon » niedziela, 24 sierpnia 2008, 19:29

Też się pobawiłęm w "kim chcę być" i...

wyszło mi 5w4 ; >
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

Awatar użytkownika
Yennefer
Posty: 132
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2008, 10:36

#51 Post autor: Yennefer » niedziela, 24 sierpnia 2008, 19:43

A ja się pobawiłam w to, kim być nie chcę. I wyszło mi 9w1.
ENTP.

hey you, don't tell me there's no hope at all

Awatar użytkownika
Seiren
Posty: 279
Rejestracja: niedziela, 18 listopada 2007, 21:34
Lokalizacja: Łódź

#52 Post autor: Seiren » niedziela, 24 sierpnia 2008, 22:31

Nudziłam się i zrobiłam sobie test lustrzanyi na zasadzie "kim bym chciała być". Wychodzi na to, że najdalej mi do 1 (i dobrze, bo to 1 właśnie nie chciałabym być), a chciałabym być 7w8 (chociaż 7w6 też mogłabym być ;) ).
A, i jeszcze bym nie chciała być 2. Chyba mam za dużo złych wspomnień z tym typem.
impos animi pisze:Ja nie wiem, jak wy to robicie, że wam tak często wychodzą różne wyniki, ja test robiłam miliony razy i zawsze mi wychodzi to samo... 4w5.
Same here. We wszystkich testach zawsze miwychodziło 4w5 (chociaż raz miałam tak, że nie potrafiłam odpowiedzieć na jedno pytanie i w zależności od tego jak zaznaczałam ostatnią odpowiedź wychodziło albo 5w4, albo 4w5)
4w5
INFp/j
Życie nie ustaje w zadziwianiu nas ironią.

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

#53 Post autor: Rilla » poniedziałek, 25 sierpnia 2008, 00:01

impos animi pisze:Ja nie wiem, jak wy to robicie, że wam tak często wychodzą różne wyniki, ja test robiłam miliony razy i zawsze mi wychodzi to samo... 4w5.
Też dziwię się ludziom, którzy rozwiązując test uczciwie i zgodnie z prawdą, może często zmieniać się typ. Mi tez za każdym razem wychodzi to samo. Z resztą, gdy zwróciłam na to uwagę, zauważyłam, że wciąż od dobrych pięciu lat zaznaczam podobne odpowiedzi.
Perwik pisze:już parę osób zauważyło, że test ma błędy i w zasadzie bardziej przydatne są opisy, niż sam test :P
mi prawie zawsze wychodzi 4w5, a przecież w dużym stopniu jestem 7. :)
Opisy są najważniejsze, ale test myślę, że jest w porządku, bo te osoby, które znam i robiły go, to dostały odpowiedni wynik do ich osobowości. Myślę, że sporo też zależy od obiektywizmu danej osoby w stosunku do siebie. Wielu ludzi ulega wpływom chwili i zaznacza odpowiedzi, które obrazują to, co czują w danym momencie, a nie to, co czują w przeciągu całego życia.
A mój wynik "idealny" był taki, a nie inny, bo po prostu zaznaczałam według mojej czwórkowej duszy. Ale przyznam, że później z ciekawości zmieniłam jedną odpowiedź do pytania, które przysporzyło mi najwięcej kłopotu, na inną i wyszło mi 7w8 :D Nie pisałam o tym wcześniej, bo zrobiłam to już po wyjściu z forum. Także jednak ten wynik 4w5 był dość niestabilny. Właściwie takie nie-wiadomo-co na pograniczu tych dwóch typów. Nie wiedziałam wcześniej, że te dwa jakże równe osobowości są tak bliskie sobie.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
NoMatter
Posty: 1156
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 15:31
Lokalizacja: Polska

#54 Post autor: NoMatter » poniedziałek, 25 sierpnia 2008, 00:08

Opisy są najważniejsze, ale test myślę, że jest w porządku, bo te osoby, które znam i robiły go, to dostały odpowiedni wynik do ich osobowości. Myślę, że sporo też zależy od obiektywizmu danej osoby w stosunku do siebie. Wielu ludzi ulega wpływom chwili i zaznacza odpowiedzi, które obrazują to, co czują w danym momencie, a nie to, co czują w przeciągu całego życia.
Po prostu zrozumiałem że motywy mojego postępowania są inne. Od prawie dwóch lat jestem w związku z Czwórką i naprawdę widzę ogromne różnice, tak w zachowaniu, jak w sposobie bycia. Wcześniej brałem pod uwagę możliwość że jest to wina różnic instynktów: ona - sx/sp ja - so/sx. Jednak mimo wszystko wydaje mi się że różnice są zbyt duże.

Można powiedzieć że ja świetnie analizuję osobowości innych, ale ze swoją już mam dość duże problemy.

A co do moich "depresji" zostałem nakierowany przez psychologów że to żadne depresje nie są, a stany apatii. A jak wiemy:
Gdy siódemka dostrzega u siebie częste przechodzenie z bycia optymistyczną osobą, na osobę okazującą innym swoje lęki i wewnętrzny niepokój ducha, często myli to z melancholijną postawą czwórki.
No i parę innych rzeczy. Jak już gdzieś napisałem, chętnie odpowiem na każde pytanie typu: "dlaczego jednak 7?". Samemu będę miał okazję coś może przemyśleć...
"Ludzi g. obchodzi co chciałeś powiedzieć, obchodzi ich to, co usłyszeli."

Awatar użytkownika
Lawenda
Posty: 147
Rejestracja: piątek, 21 marca 2008, 15:22

#55 Post autor: Lawenda » środa, 27 sierpnia 2008, 14:12

Doszłam ostatnio do wniosku że chciałabym być zdrową 4w5, bo bycie chorą 4w3 kompletnie mi nie odpowiada, mam dość tego wewnętrznego rozbicia i posiadania kilku twarzy, którymi już coraz ciężej jest mi żonglować. 4w5 są jednak dużo prawdziwsze.
"Chcę być większy niż moja sztuka"
- Herbert von Karajan

4w3 sx/sp INFp

Perwik
Posty: 3600
Rejestracja: czwartek, 3 stycznia 2008, 23:08

#56 Post autor: Perwik » środa, 27 sierpnia 2008, 15:27

NoMatter pisze:
mi prawie zawsze wychodzi 4w5, a przecież w dużym stopniu jestem 7.
Bliżej Ci do czwórkowego grzechu zazdrości, czy siódemkowego obżarstwa? Bardzo łatwy sposób na dotarcie jakim jest się typem.

Ja się z zazdrością nigdy nie identyfikowałem...

osobą której najczęściej zazdroszczę jestem ja sam :] po za tym, jeśli komuś zazdroszczę to swoim ideałom do których dążę :P to raczej forma motywacji :P
lubię czasem poprzeginać z przyziemnymi przyjemnościami, jednak wiem że muszę to zmieniać i stopniowo to eliminuje. Jednak wydaje mi się, że "grzech" obżarstwa jest mi bliższy :P

zaznaczałem odpowiedzi, jakie kompletnie do mnie nie pasują i wyszło mi czyste 6.

bíumbíumbambaló
Posty: 882
Rejestracja: poniedziałek, 31 grudnia 2007, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

#57 Post autor: bíumbíumbambaló » środa, 27 sierpnia 2008, 15:35

Bardzo się cieszę z tego że jestem 4w5 i mi także non stop wychodzi ten sam wynik. Gdybym jednak mogła pobyć innym typem wybrałabym 8w7 albo 3w4.

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#58 Post autor: Absynt » środa, 27 sierpnia 2008, 20:36

NoMatter pisze:
Opisy są najważniejsze, ale test myślę, że jest w porządku, bo te osoby, które znam i robiły go, to dostały odpowiedni wynik do ich osobowości. Myślę, że sporo też zależy od obiektywizmu danej osoby w stosunku do siebie. Wielu ludzi ulega wpływom chwili i zaznacza odpowiedzi, które obrazują to, co czują w danym momencie, a nie to, co czują w przeciągu całego życia.
Po prostu zrozumiałem że motywy mojego postępowania są inne. Od prawie dwóch lat jestem w związku z Czwórką i naprawdę widzę ogromne różnice, tak w zachowaniu, jak w sposobie bycia. Wcześniej brałem pod uwagę możliwość że jest to wina różnic instynktów: ona - sx/sp ja - so/sx. Jednak mimo wszystko wydaje mi się że różnice są zbyt duże.

Można powiedzieć że ja świetnie analizuję osobowości innych, ale ze swoją już mam dość duże problemy.

A co do moich "depresji" zostałem nakierowany przez psychologów że to żadne depresje nie są, a stany apatii. A jak wiemy:
Gdy siódemka dostrzega u siebie częste przechodzenie z bycia optymistyczną osobą, na osobę okazującą innym swoje lęki i wewnętrzny niepokój ducha, często myli to z melancholijną postawą czwórki.
No i parę innych rzeczy. Jak już gdzieś napisałem, chętnie odpowiem na każde pytanie typu: "dlaczego jednak 7?". Samemu będę miał okazję coś może przemyśleć...
Bo Ty jestes dziewiatka, kolego ;)
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#59 Post autor: Miltado » środa, 27 sierpnia 2008, 21:29

Gdybym mógł to chciałbym być 7w8 albo 9w8 8) Lubię te typy :D
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

#60 Post autor: Elkora » niedziela, 21 września 2008, 00:53

Nie chciałabym być 3 ani 2 ogólnie dwa najbardziej drażniące typy :roll: A jeszcze w połączeniu... Buuu! <trząsa się z obrzydzeniem> Sama nazwa już brzmi... A i schematy zachowani by mi bardzo dolegały
Chciałabym być 5w4, tak kocham siebie :D
Obrazek

ODPOWIEDZ