Kariera zawodowa

Dyskusje na temat typu 4
Awatar użytkownika
Wloczega4w5

Re: Kariera zawodowa

Postautor: Wloczega4w5 » środa, 16 września 2015, 01:17

Kariera zawodowa u czwórek które są introwertykami? Ciężko. No chyba że jako szef, albo księgowy.

Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Enneatyp: Indywidualista

Postautor: chokureika » środa, 16 września 2015, 08:55

Wloczega4w5 pisze:Kariera zawodowa u czwórek które są introwertykami? Ciężko. No chyba że jako szef, albo księgowy.

Na Twoim miejscu zastanowiłabym się jeszcze raz nad typem, nie wydaje mi się, żebyś był czwórką :what:
Swoją drogą ciężko mi sobie wyobrazić jakąkolwiek czwórkę pracującą jako księgowy, chyba, że byłaby do tego zmuszona.
4.5 sx/sp IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

Awatar użytkownika
Ace
Enneatyp: Entuzjasta

Postautor: Ace » środa, 16 września 2015, 10:30

chokureika pisze:Swoją drogą ciężko mi sobie wyobrazić jakąkolwiek czwórkę pracującą jako księgowy, chyba, że byłaby do tego zmuszona.

Księgowy? W życiu.

Jeśli chodzi o mnie to przyszłość wiążę jedynie z chemią. Trudno powiedzieć jak potoczy się życie, ale najbliżej mi do pracy badawczej. Konkurencja duża, ale póki co jest to jeszcze możliwe.
7w6 EIE sx/so

"Piszmy na murach, stropach i rurach
Znakami, których nie da się zmyć
Napisy własne, prywatne hasła
Każdy jest inny - dajcie nam być!"

"Well done is better than well said" Benjamin Franklin

Awatar użytkownika
Wloczega4w5

Postautor: Wloczega4w5 » środa, 16 września 2015, 11:28

Na Twoim miejscu zastanowiłabym się jeszcze raz nad typem, nie wydaje mi się, żebyś był czwórką :what:

Dlaczego? I jaki numerek sugerujesz?

MaryJaneWatson
Enneatyp: Szef

Postautor: MaryJaneWatson » piątek, 18 września 2015, 18:57

sardynka pisze:Mam pytanie do czwórek;) Kim chcielibyście być w przyszłości? Jakie zawody są dla Nas najlepsze?
Ja chciałabym śpiewać. Grać koncerty i nagrywać płyty, to moje największe marzenie. Wiem, że nie jestem oryginalna, trudno;)
Podoba mi się też praca aktora ;) ale najprawdopodobniej pójdę na prawo.
W pewnym teście wyszło mi, że jestem "Myślicielem Melancholikiem" i powinnam być kimś w stylu księgowej albo bibliotekarza... w ogóle mi to nie odpowiada, to przecież nuda...
Co o tym sądzicie?
ps. mam nadzieję, że nie powtarzam istniejącego już tematu... ;)

Przyjaciel 4 jest inzynierem automatykiem, a kolega kierowca busa;-)
Pozdrawiam 8 w 7

Awatar użytkownika
Sorrow
Enneatyp: Indywidualista

Postautor: Sorrow » sobota, 19 września 2015, 16:52

Estera05 pisze:Ja zawsze chciałam być dziennikarką, najlepiej na muzyczno-społeczne tematy, aktorką oraz piosenkarką. Nie dawno kupiłam sobie gitarkę i będę uczyć się na niej grać. Ponoć na naukę nigdy nie jest za późno.. :) Chciałabym kiedyś tworzyć własne, autorskie kompozycje, ale do tego potrzeba wsłuchać się w siebie, często przy zasypianiu czy podczas jakiś automatycznych czynności może wpaść do głowy jakaś melodia, nawijka, jakiś pomysł i tylko kwestia samozaparcia i determinacji żeby to jakoś zarejestrować ;)

Znaczna większość muzyków i wszelakiego rodzaju artystów nie utrzymuje się ze swojej twórczości.
ENFP, 4w5, Trójtyp: 4w5/5w4/1w2, ILI

Wydruki moich prac na Society6.

eWella
Nowy użytkownik

Re: Rozwój Czwórki

Postautor: eWella » piątek, 8 lipca 2016, 17:54

Wyszło mi, że jestem czwórką. Zastanawiam sie jaki zawód najlepiej do niej pasuje? Jak myślicie? Jest gdzieś taka informacja?

przenoszę do odpowiedniego tematu / choku

Awatar użytkownika
Sayna

Postautor: Sayna » sobota, 9 lipca 2016, 15:33

Moja wymarzona praca to taka, która nie wymaga koncentracji umysłowej i pośpiechu. Tak by można było coś robić i jednocześnie mieć wolny umysł, bo lubię się ciągle nad czymś zastanawiać, więc skupienie w pracy odpada :P

Chyba że w końcu odkryję czego pragnę, lub znajdę sposób na przekucie swoich zainteresowań w zawód. Wtedy koncentracja na zadaniu będzie równoznaczna z myśleniem na temat, który mnie fascynuje. Ale nie wiem co by to było, chyba jako wróżka XD Nawet pasuje do socjotypu, bo Ni to przewidywanie przyszłych losów, a Fe to tworzenie odpowiedniego wrażenia na drugiej osobie, to dla IEI idealnie :D

domeczek
Nowy użytkownik

Postautor: domeczek » środa, 11 stycznia 2017, 15:15

Wydaje się, że znaleźć w tych czasach spokojną pracę, to nieporozumienie. Gdybym mógł osadzić siebie w innych czasach, to wybrałbym czasy Leonarda da Vinci. Ciągle wpadam ja jakiś nowy pomysł, żeby coś skonstruować, albo nagrać piosenkę, albo napisać opowiadanie, albo zrobić jakąś grafikę, to 2D, a to 3D itd. Ale z tego kasy nie ma :/ Nie potrafiłbym być np. księgowym i robić to przez 35 lat. Mój mózg przestałby pracować i zacząłbym wydawać z siebie dziwne odgłosy myśląc o wyskoczeniu przez okno. Potrzebuję ciągłej aktywności umysłowej ale jednocześnie spokoju emocjonalnego. Nigdy tego nie próbowałem, ale prawdopodobnie pasowała by mi jako 4ce praca badacza, analityka lub naukowca. Pomyślcie o tym w swoim przypadku. Ja już swoje przerobiłem i jako 30 latek wiem na pewno, że grafikiem być nie warto. No chyba, że ktoś na prawdę ma zdolności, które na ASP zamieniają się w istny diament. Ale praca badawcza, np. jako astronom, czy fizyk może być dla 4ki w sam raz. Szkoda tylko, że system edukacyjny w tym biednym kraju jest na tak niskim poziomie. W Niemczech dostajesz przydział na dane stanowisko, które w przyszłości na ciebie czeka, a ty masz się na uczelni wszystkiego do tego momentu nauczyć. A w czasie nauki dostajesz dofinansowanie, a za naukę płaci też państwo. W biednej Polsce jeśli chcesz być inżynierem, to musisz uczestniczyć w wyścigu szczurów i przechodzić ciężkie egzaminy i tylko wtedy gdy je zaliczysz możesz marzyć o zostaniu kimś w przyszłości, przy czym 50% tych marzycieli odpada już na pierwszym roku. Te uczelnie wcale nie chcą kształcić, one pragną tylko młode umysły terroryzować i udowadniać młodym ludziom jak mało wiedzą. To ironia losu, że człowiek jeszcze nie miał żadnego kontaktu z wiedzą akademicką, a już powinien być ponadprzeciętnie nauczony. Nauczony w tych liceach, udowadniających tyko, że niczego nie umiesz. To tak, jakby szkoła latania przyjmowała tylko tych, którzy wpakowani na dzień dobry do szybowca nie zabili się w ich pierwszym locie. Tylko ci najbardziej ogarnięci byliby w stanie wylądować. Tylko, że to jest prawo doboru naturalnego, brutalna natura, a nie zarządzanie wiedzą i efektywne nauczanie. Wiem to bardzo dobrze z doświadczenia. W liceum, stara baba udowadniała mi, że nie umiem matmy. Bardzo się starała terrorystka zniszczyć moje poczucie wartości i przekonać mnie, że nie jestem w stanie niczego zrozumieć. Kiedy poszedłem na studia, na WAT, to z matmy i statystyki miałem 4.5. To pokazuje na jak niskim poziomie potrafili być nauczyciele w liceach. Być może nawet obecnie takich można znaleźć. Jeśli tak, to ja bym ich wy***bał na zbity pysk z roboty raz dwa. Tacy nauczyciele nadają się do mycia podłogi albo kopania ziemniaków, a nie do nauczania. No więc nie traćcie wiary w siebie. Inne typy będą chciały was przekonać, że nic nie umiecie, że się nie nadajecie, bo widzą, że rywalizacja nie jest dla was. Ale to tylko oznacza, że jesteście świetni w czymś innym, tylko musicie się odnaleźć. Może to potrwać trochę dłużej niż się wydaje, ale najważniejsze, to słuchać siebie i nie dać się zaszufladkować do jakiejś drugorzędnej kategorii, tylko dlatego, że nie pasujesz do czyjegoś obrazu jego własnego, idealnego świata.

Wróć do „Typ 4 - Indywidualista”