Literatura w trójkowej egzystencji

Dyskusje na temat typu 3
Wiadomość
Autor
nightshades
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 22 sierpnia 2016, 20:18
Enneatyp: Indywidualista

Literatura w trójkowej egzystencji

#1 Post autor: nightshades » poniedziałek, 22 sierpnia 2016, 20:42

Z tego co zauważyłam nikt nie podjął tego wątku.A wydaje się dość istotny. Czy aby uzyskać odpowiedni efekt powinnam teraz powiedzieć 'pełna mobilizacja! Nawet czwórkowi depresanci poruszyli tą kwestie na swoim forum . Chcecie być gorsi?' . A tak poważnie.. Podobało wam się coś oprócz 'Makbeta' albo poradnika 'jak osiągnąć sukces' ? :)



Reszka
Moderator
Posty: 116
Rejestracja: wtorek, 19 kwietnia 2016, 13:48
Enneatyp: Zdobywca
Lokalizacja: Okolice Poznania

Re: Literatura w trójkowej egzystencji

#2 Post autor: Reszka » poniedziałek, 22 sierpnia 2016, 21:45

Racja, nie możemy być gorsi, więc się wypowiem xD

Podobają mi się książki poruszające tematykę władzy. Przeczytałam zatem biografię całego rodu Romanowów, ze szczególnym uwzględnieniem Piotra Wielkiego czy Katarzyny II. Poza tą dwójką jeszcze Iwana IV czy Borysa Godunowa. Inni wielcy władcy Europy też się w to wliczają. Aktualnie zabieram się za biografię Stalina(nie popieram tego systemu, ale ciekawi mnie jego droga do władzy). Postacie takie jak Aleksander Wielki czy Juliusz Cezar także mnie interesują i zamierzam zagłebić się w ich życiorysy.

Lubię też czytać książki popularnonaukowe, głównie o kosmosie. Jedną z moich ulubionych książek jest "Bogactwo i nędza narodów" czyli lektura opisujaca różnice między wschodem a zachodem oraz podająca przyczyny tego stanu rzeczy.

Jak byłam młodsza czytałam książki fabularne, jednak obecnie szkoda mi na to czasu. Wiele z nich wprawdzie było dobrych, lecz niewielki wywarły one na mnie wpływ.
3w4 sp/soc, LSE

Prawdziwie wielcy ludzie wywołują w nas poczucie, że sami możemy się stać wielcy. ~ Mark Twain

Reszka
Moderator
Posty: 116
Rejestracja: wtorek, 19 kwietnia 2016, 13:48
Enneatyp: Zdobywca
Lokalizacja: Okolice Poznania

Re: Literatura w trójkowej egzystencji

#3 Post autor: Reszka » czwartek, 25 sierpnia 2016, 14:51

W sumie zapomniałam napisać, że jesli miałabym wybrać ulubionego pisarza to byłby nim Dostojewski. Przeczytałam znaczącą większość tego co stworzył (kiedyś pewnie doczytam resztę) i po prostu uwielbiam jego sposób pisania. Ogólnie upodobałam sobie literaturę rosyjską, Puszkina czy Tołstoja też bardzo cenię, a to przecież nie wszyscy zdolni pisarze z tamtego kraju, których dzieła czytałam i będę czytać. Nie umiem stwierdzić na ile książki te wpłynęły na mnie oraz moją osobowość, na pewno mam do nich sentyment i jakąś niewytłumaczalną słabość, ale czy coś więcej? Nie mam pojęcia :what: Tak czy inaczej uznałam, że warto to dopisać.
3w4 sp/soc, LSE

Prawdziwie wielcy ludzie wywołują w nas poczucie, że sami możemy się stać wielcy. ~ Mark Twain

Awatar użytkownika
Osteoporoza
Posty: 476
Rejestracja: piątek, 28 lutego 2014, 01:04
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: W dziczy serca
Kontakt:

Re: Literatura w trójkowej egzystencji

#4 Post autor: Osteoporoza » czwartek, 25 sierpnia 2016, 16:33

Jeśli lubisz literaturę na temat władzy to polecam Seową biblię: Dukaj - Inne Pieśni

Awatar użytkownika
Litowojonow
Posty: 525
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2012, 19:17
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: punkt orientacyjny Lloyda

Re: Literatura w trójkowej egzystencji

#5 Post autor: Litowojonow » sobota, 27 sierpnia 2016, 16:27

Dla Sepolarów też spoko, o ile wpływanie na innych mnie mało interesuje, to bronienie się przed wpływem innych jak najbardziej ;] Tam to zwykle w parze idzie, ale ja to widzę jako dwie odrębne sprawy. Raczej nie czytuję książek na temat władzy, ale w Pieśniach jest to ciekawie przedstawione :P
Dużo jest w tym prawdy, ale przeważa nieprawda.

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Literatura w trójkowej egzystencji

#6 Post autor: Ninque » sobota, 27 sierpnia 2016, 19:17

Inne pieśni to jedna z najlepszych książek jakie czytałam, bardzo zmusza do myślenia <3
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Reszka
Moderator
Posty: 116
Rejestracja: wtorek, 19 kwietnia 2016, 13:48
Enneatyp: Zdobywca
Lokalizacja: Okolice Poznania

Re: Literatura w trójkowej egzystencji

#7 Post autor: Reszka » niedziela, 28 sierpnia 2016, 12:39

Jak znajdę więcej czasu na czytanie, to z chęcią sięgnę po "Inne pieśni" skoro tak zachwalacie ;d Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś ciekawe propozycje to niech poda, może się za to zabiorę w ciągu najbliższych dni.
3w4 sp/soc, LSE

Prawdziwie wielcy ludzie wywołują w nas poczucie, że sami możemy się stać wielcy. ~ Mark Twain

tyranka
Posty: 11
Rejestracja: środa, 2 listopada 2016, 15:49
Enneatyp: Zdobywca

Re: Literatura w trójkowej egzystencji

#8 Post autor: tyranka » czwartek, 3 listopada 2016, 13:03

Podobaja mi sie kryminaly, ale jak to typowa 3ka: "Nie mam na to czasu". Ten dreszczyk rozwiazywania zagadek mam w ksiazkach naukowych i popularnonaukowych, ktore SERIO lubie. Wiaze sie to z moimi studiami oczywiscie, nie lubie robic czegos, co nie wnosi nic przydatnego.

I nie czytam właściwie żadnych książek o władzy. Chyba jestem juz na tyle "tyranką", że wiecej mogłoby sie stac niebezpieczne :lol: Zresztą, jeżeli jakaś ideologia władzy oderwanego od rzeczywistosci wariata mija sie z moimi poglądami, bylabym w stanie wyrwac sobie wszystkie wlosy z glowy zanim dotarlabym do ostatniej strony. Wiec, dzieki, nie. Lubie moje wlosy.
prawdopodobnie klasyczny przypadek 3w2
ESFJ
a z pewnego testu wyniknęło, że
8 pt dla typ 3
6 pt dla typ 8
6 pt dla typ 5
i właśnie taką osobą się, cholera, czuję
a myślałam, że jestem zwykłą 7 :what:

ODPOWIEDZ