Nauka o sobie

Dyskusje na temat typu 3
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
mandragor
Posty: 25
Rejestracja: wtorek, 17 listopada 2015, 17:13
Enneatyp: Zdobywca

Nauka o sobie

#1 Post autor: mandragor » środa, 1 czerwca 2016, 17:13

Tak, dałem dziwny tytuł, ale mam w sumie takie ciekawe pytanie, na które może odpowiedzieć każdy typ.

Mianowicie ostatnio myślę nad tym co robię w swoim życiu i czy chcę to w ogóle robić? Obecnie jest ciężko, a ja nie potrafię zmobilizować się do wysiłku. Z drugiej strony, jak myślę, o tym, że przegram, coś mi się nie uda, to najlepiej ze sobą skończyć. Bo mam dośc komplikacji. W środowisku staram się być silny, działam bardzo dużo[większości aktywności dodatkowych jakich się podjąłem, daje mi satysfakcję], ale moje studia pierwsze, nie dają mi ich ani trochę. Jest mnóstwo frustracji etc. Czuję, że odbierają mi życie i wszystko co jest ważne.
Po moich ostatnich zamieszaniach w życiu myślę sobie: Czy to jest warte? Czy warto być silnym, udawać, że to mnie aż tak kręci, że daję sobie radę? dalej w to wszystko brnąć, byleby udowodnić, że nie odniosłem porażki? Bo zrozumiałem, że jedyne czego chcę to zmienić otoczenie, ludzi, którzy mnie wyniszczają, spróbować swoich własnych sił, być niezależnym, ale moje studia nie pozwolą mi pogodzić pracy.
Pytam się, czy ktoś miał podobne doświadczenia? Czy ktoś nagle się ocknął i zmienił kompletnie kierunek swojego życia? Albo odnalazł sens zadań, które były uważane za bezcelowe?


3w2 - ENFP

Awatar użytkownika
R25
Posty: 238
Rejestracja: środa, 27 maja 2015, 14:12
Enneatyp: Mediator

Re: Nauka o sobie

#2 Post autor: R25 » środa, 1 czerwca 2016, 19:02

Wiele osób się ocknęło, ale nie są w większości. Mi się studia zmieniły po pierwszym semestrze - "to nie to". Mimo to nie było to stracone, bo naszła mnie myśl, gdzie faktycznie chcę studiować (wcześniej studia były wybrane trochę na zasadzie - "może tutaj"), co się powiodło z wieloma sukcesami osobistymi (niekoniecznie widzialnymi przez innych, co dla 3 może nie być takie budujące :D)
9 z PRO8, przez PRO7 na PRO6 sx/sp EII INFP

Awatar użytkownika
mandragor
Posty: 25
Rejestracja: wtorek, 17 listopada 2015, 17:13
Enneatyp: Zdobywca

Re: Nauka o sobie

#3 Post autor: mandragor » środa, 1 czerwca 2016, 19:43

Jestem dziwną 3, lubię być doceniany, na świeczniku etc.
Ale lubię wybierać takie projekty przy których czuję się spełniony, a nie tylko sam głupi sukces. O, lubię odnosić sukces tam, gdzie czuję, że to "ja" jestem. Problem w tym, że nie ma żadnego flow. Niby to kocham i wybrałem sam, ale cóż męczą mnie życiowe ograniczenia na rzecz tego i fakt, że musiałbym się stopić z tym co studiuję. Choć może wina jest tego, że na studiach otaczają mnie w większości 3, co jest przytłaczające
3w2 - ENFP

ODPOWIEDZ