Strona 1 z 1

przebić głową mur

: poniedziałek, 9 maja 2016, 00:13
autor: As17
Witam jestem nowy na forum i chciałbym usłyszeć wasze rady, zdanie na temat, który poruszę. Ostatnio podczas rozmowy z kolegą 6w7 ( podobno )
Powiedział mi o tej stronie od razu zyskała moje zainteresowanie i nakłoniła do refleksji.. zrobiłem test owiedzy kazało sie ze jestem 3w2 z czym sie raczej zgadzam chociaż mam do tego wątpliwości.. ale jestem jak już wspomnialem nowy i dopiero na etapie zdobywania wiedzy.

otóż to niby 3w2 jest typem najbardziej ekstrawertycznym a niekiedy mam wewnetrzna blokade podczas nabywania nowych znajomość z aktraktycjnymi dziewczynami ( po pijaku nie mam z tym zadnego problemu i prawie 100% powodzenie ) tak samo mam kiedy ktoś się do mnie usmiechnie na ulicy to nie potrafię pokazać aprobaty tylko uciekam wzrokiem ( stres?) Myślałem nad cwiczeniem polegajacym na usmiechnieciu sie do dowolnych ludzi na ulicy w celu sprawdzenia aprobaty oraz przelamania tej blokady bo bez niej radzilbym sobie o wiele bardziej.

Pozdrawiam

Re: przebić głową mur

: wtorek, 10 maja 2016, 02:03
autor: mandragor
Chyba to nie jest pierwsza wypowiedź 3w2, która wcale nie czuje się, aż tak ekstrawertyczna.
Ćwiczenia możesz sobie myślę odpuści, bo problem jest gdzie indziej. Wydaję się mi, że problem jest w bliskich relacjach. Relacjach, które prowadzą do zbliżenia i działają na zasadzie odrzucenia. Bo z gadką szmatką chyba nie masz problemu? W stylu, o stoicie czekacie i nagle zagadujesz tak po prostu, bo trochę głupio?

Re: przebić głową mur

: wtorek, 10 maja 2016, 16:09
autor: As17
Raczej mam problem z tym żeby pierwszy podejść czy powiedzieć pierwszy cześć bo nie czuje sie w sumie głupio rozmawiam z ładną koleżanką czy coś w tym stylu gadka sama sie klei i do tego dohodzi polewka itd. Ale to pewnie dlatego ze już tą osobę znam. W ogóle sie dziwie że ktoś odpowiedział bo myślałem ze te forum juz wymarło

Re: przebić głową mur

: wtorek, 10 maja 2016, 16:31
autor: Irranea
Na forum mało jest 3, więc jeśli oczekujesz rad od tego typu, to się możesz naczekać. Jeśli popatrzysz po innych podforach, to się przekonasz, ze forum żyje i ma się dobrze.
Wg mnie Trójki mogą być introwertyczne. Ale z tego co piszesz, to mylisz introwertyzm ze zwykłą nieśmiałością. To nie to samo.

Re: przebić głową mur

: wtorek, 10 maja 2016, 19:58
autor: mandragor
3 wpadają tutaj tylko jak mają sprawę :D

Re: przebić głową mur

: wtorek, 10 maja 2016, 20:59
autor: silvergirl
mandragor pisze:3 wpadają tutaj tylko jak mają sprawę :D
3 tak wszędzie wpada ;p

Re: przebić głową mur

: wtorek, 10 maja 2016, 22:46
autor: As17
silvergirl pisze:
mandragor pisze:3 wpadają tutaj tylko jak mają sprawę :D
3 tak wszędzie wpada ;p
Zdecydowanie za mało tematów jest na których można by było się poudzielać ;)

Introwertykiem na pewno nie jestem bo mam za dużo znajomych, to by nie szło razem w parze. No właśnie wiem że jestem nieśmiały tylko że sama świadomość tego nie zmienia faktu że dalej taki jestem, nie wiem w jaki sposób to zmienić

Re: przebić głową mur

: wtorek, 10 maja 2016, 23:03
autor: Diamentowy Kruk
As17 pisze: No właśnie wiem że jestem nieśmiały tylko że sama świadomość tego nie zmienia faktu że dalej taki jestem, nie wiem w jaki sposób to zmienić
Pokonywać swój lęk, zagadywać do osób gdy musisz z nimi przebywać, łapać byka za rogi! :D
3 są z reguły dobre w bajerze, tylko przełamać się musisz, zresztą nawet ja, a 5 jestem coś tam pogwarzyć daję radę, jeśli rozmówca nie jest zbyt "sztywny".
As17 pisze: Zdecydowanie za mało tematów jest na których można by było się poudzielać ;)
Wiesz zawsze można popisać u innych typów (mnie np. przypadł do gustu 4kowy offtop :D), odświeżyć stary temat i czekać aż się znów rozkręci, założyć swój, ewentualnie Hyde Park zostaje, bądź zagadanie do kogoś na priv (to z nieśmiałością pomóc by mogło, tak na marginesie) albo na czata wejść, opcji jest stosunkowo dużo. :twisted:

Re: przebić głową mur

: środa, 11 maja 2016, 06:37
autor: mandragor
Tu się zgodzę, że złapać za rogi. Po prostu jesteś wrażliwy [zaraz mnie zjedzą, bo piszę, że może być wrażliwa] :P. Szczerze po prostu się tym nie przejmuj, też mam takie opory by zagadać, ale jak już muszę to lecę z tym koksem. Choć fakt jak mam ochotę coś "wyrwać", to jest ciężko zagadać i tak dalej, no bo trzeba ustalić cel i zasady gry [tak wiem].

Myślę, że nie skupiaj się na celu, czyli fajna laska, fajnie byłoby ją wyhaczyć, a raczej idź na zasadzie wywalone. Ładna i tyle, to sobie zagadam. Najgorsze chyba u trójki jest to, że ma zbyt duże oczekiwania. Wydaję mi się ogólnie, że 9 są bardziej efektywne w wielu kwestiach i radzą sobie znacznie lepiej w polskim społeczeństwie hehe. No, ale nie o tym. Po prostu nie zakładaj i nie wymuszaj na sobie czegoś. Podejdź, zagadaj i z góry. Musisz to niestety sam przełamać, to fakt. Potem będzie z górki

Re: przebić głową mur

: środa, 11 maja 2016, 21:42
autor: As17
Hahaha dobra pożyjemy zobaczymy. Jak coś się ruszy to dam znać :wall: nie no żartuje poradzę sobie jakoś przecież to nie koniec świata nie?

Re: przebić głową mur

: środa, 11 maja 2016, 21:57
autor: Diamentowy Kruk
As17 pisze:Hahaha dobra pożyjemy zobaczymy. Jak coś się ruszy to dam znać :wall: nie no żartuje poradzę sobie jakoś przecież to nie koniec świata nie?
Odpowiem cytatem. :P

"Generalnie to nic nie jest końcem świata oprócz końca świata" ~ Ace

I życzę powodzenia tak na marginesie. :D