W jaki sposób 3 się denerwuje?

Dyskusje na temat typu 3
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
silvergirl
Posty: 307
Rejestracja: czwartek, 2 stycznia 2014, 00:42
Enneatyp: Entuzjasta

W jaki sposób 3 się denerwuje?

#1 Post autor: silvergirl » sobota, 2 maja 2015, 23:07

W jaki sposób 3 się denerwuje. Jak to wygląda od strony obserwatora? Widział ktoś?



Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

Re: W jaki sposób 3 się denerwuje?

#2 Post autor: chokureika » niedziela, 3 maja 2015, 02:51

Dwie 3 które znam po prostu się irytują i podnoszą głos, jednocześnie nie tracąc nad sobą panowania. Rzucą niemiłym komentarzem i obdarzą kogoś zniesmaczoną miną. Zazwyczaj szybko im przechodzi. Jedna z nich dodatkowo potrafi się emocjonalnie trochę poznęcać nad słabszą osobą.
4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

Awatar użytkownika
Yarpen_Zigrin
Posty: 304
Rejestracja: piątek, 9 sierpnia 2013, 23:29

Re: W jaki sposób 3 się denerwuje?

#3 Post autor: Yarpen_Zigrin » niedziela, 3 maja 2015, 10:30

Siostra 3, starsza. Denerwuje się dośc szybko, dużo krzyczy, dużo jadu po to, żeby zdenerwować bardziej drugą osobę, często teatralne wręcz gesty i zachowania, albo jeśli nie znajduje poparcia to histeria. Dość nieprzewudywale zachowania bez litości i sumienia.

Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

Re: W jaki sposób 3 się denerwuje?

#4 Post autor: chokureika » niedziela, 3 maja 2015, 10:47

Yarpen_Zigrin pisze:Dość nieprzewudywale zachowania bez litości i sumienia.
Trójki nie mają litości :twisted:
4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

Awatar użytkownika
silvergirl
Posty: 307
Rejestracja: czwartek, 2 stycznia 2014, 00:42
Enneatyp: Entuzjasta

Re: W jaki sposób 3 się denerwuje?

#5 Post autor: silvergirl » poniedziałek, 4 maja 2015, 15:16

chokureika pisze:Dwie 3 które znam po prostu się irytują i podnoszą głos, jednocześnie nie tracąc nad sobą panowania. Rzucą niemiłym komentarzem i obdarzą kogoś zniesmaczoną miną. Zazwyczaj szybko im przechodzi. Jedna z nich dodatkowo potrafi się emocjonalnie trochę poznęcać nad słabszą osobą.
Daj przykład takiego znęcania.

ps. to może być 3v2?

ps2. czy 3 posługuje się szantażem emocjonalnym czy to domena 2ek?

Awatar użytkownika
Zielona
Posty: 600
Rejestracja: środa, 6 lutego 2013, 01:31
Enneatyp: Mediator

Re: W jaki sposób 3 się denerwuje?

#6 Post autor: Zielona » poniedziałek, 4 maja 2015, 16:28

Znam bliżej pewną 3-kę. Raczej 3w2, bo Gwiazda dobrze pasuje ;)
To jak się denerwuje zależy od stopnia i miejsca, ale generalnie nie traci panowania nad sobą.
W skali: od karcącego spojrzenia, zgryźliwej uwagi, aż do awantury.
Reakcja zależy też od miejsca: robiąc awanturę publicznie straci wizerunek, więc tylko słaba reakcja, z nią poczeka na sam na sam.
Szantaż emocjonalny jak najbardziej. Tak samo manipulacja i wszelkie inne sposoby wpływania na innych.
Oczywiście niezdrowa 3. Zdrowa nie ma powodu tak postępować, bo inaczej osiąga swoje cele.
"Nic się nie zmienia od na dupie siedzenia." Ranczo

Awatar użytkownika
silvergirl
Posty: 307
Rejestracja: czwartek, 2 stycznia 2014, 00:42
Enneatyp: Entuzjasta

Re: W jaki sposób 3 się denerwuje?

#7 Post autor: silvergirl » poniedziałek, 4 maja 2015, 18:45

Jak sobie radzisz z takim "wariatem"?

Awatar użytkownika
Zielona
Posty: 600
Rejestracja: środa, 6 lutego 2013, 01:31
Enneatyp: Mediator

Re: W jaki sposób 3 się denerwuje?

#8 Post autor: Zielona » poniedziałek, 4 maja 2015, 22:07

Trzymam się jak najdalej mogę, a 3 ode mnie :D
Jak "rozgryziesz" 3-kę, że jest niezdrowa to masz 2 wyjścia: albo nadal robić za wielbiciela - co jest mało atrakcyjną perspektywą, bo oznacza świadome niewolnictwo albo brać nogi za pas. Niezdrowej trójki nie da się "naprawić". Jak się zorientuje, że przejrzałaś jej kreowany wizerunek i widzisz jej wady to sama się odwróci tyłkiem, bo nie może znieść krytyki swojej osoby. W zasadzie nikt tego nie lubi, ale 3-ki najbardziej. Ona musi być idealna nawet we własnych oczach, nie tylko cudzych.
"Nic się nie zmienia od na dupie siedzenia." Ranczo

Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

Re: W jaki sposób 3 się denerwuje?

#9 Post autor: chokureika » wtorek, 5 maja 2015, 00:10

silvergirl pisze:
Daj przykład takiego znęcania.

ps. to może być 3v2?

ps2. czy 3 posługuje się szantażem emocjonalnym czy to domena 2ek?
Ciężko mi powiedzieć czy w2. Stawiałabym bardziej na jakieś słabe w4. Nie posługuje się szantażem emocjonalnym. Nie znam trójki która to robi. Co do znęcania się to w trakcie konfliktu wyłapie czyjąś słabą stronę, słaby punkt i przyciśnie bardzo mocno, niszcząc osobę emocjonalnie bez żadnych skrupułów. Im słabsze mechanizmy obronne ma osobnik w danym momencie, tym bardziej brutalnie zachowa się trójka. Odczułam to dosyć dobrze na mojej skórze.

Zauważyłam ostatnio w moim otoczeniu jeszcze jedną 3w4 z dość niskim PRO. Potrafi wywołać kłótnię o pierdołę a najbliższe sobie osoby zmieszać całkiem z błotem, czasem też publicznie. Jest raczej dość niestabilną osobą.
4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

Awatar użytkownika
silvergirl
Posty: 307
Rejestracja: czwartek, 2 stycznia 2014, 00:42
Enneatyp: Entuzjasta

Re: W jaki sposób 3 się denerwuje?

#10 Post autor: silvergirl » środa, 6 maja 2015, 14:08

To co powoduje u trójek powrót do zdrowia? Co im się musi wydarzyć, że zdejmą maskę - a przede wszystkim zdadzą sobie sprawę, że taką maskę zakładają?
Trójki na wyższych poziomach nie okłamują siebie i innych.

ps. taki temat by się przydał do każdego typu.

Awatar użytkownika
Zielona
Posty: 600
Rejestracja: środa, 6 lutego 2013, 01:31
Enneatyp: Mediator

Re: W jaki sposób 3 się denerwuje?

#11 Post autor: Zielona » środa, 6 maja 2015, 14:38

Nie mam pojęcia.
Znana mi 3-ka przez swoje działanie schrzaniła sobie bardzo poważnie życie osobiste, towarzyskie i finanse.
To za mało, więc nie wiem czego jeszcze trzeba.
Podobno wśród trójek jest najwięcej narcyzów. Czytałam gdzieś, że narcyzi to najrzadziej na terapiach spotykani pacjenci i do pracy z nimi potrzebny jest młot pneumatyczny ;)
"Nic się nie zmienia od na dupie siedzenia." Ranczo

Awatar użytkownika
silvergirl
Posty: 307
Rejestracja: czwartek, 2 stycznia 2014, 00:42
Enneatyp: Entuzjasta

Re: W jaki sposób 3 się denerwuje?

#12 Post autor: silvergirl » środa, 6 maja 2015, 16:43

Hmm. to trójki nie dostrzegają, że same sobie swoim działaniem – że tak to nazwę – "kopią dół"?

Awatar użytkownika
Zielona
Posty: 600
Rejestracja: środa, 6 lutego 2013, 01:31
Enneatyp: Mediator

Re: W jaki sposób 3 się denerwuje?

#13 Post autor: Zielona » środa, 6 maja 2015, 17:44

Przecież tak właśnie działają mechanizmy obronne. Im niższe PRO tym bardziej wypaczają obraz nas samych i świata i tym trudniej dostrzec, że sami sobie szkodzimy. Sama bardzo długo nie dostrzegałam, że mechanizmy 9-tki najbardziej szkodzą mnie.
Zwróć uwagę na słowo "obronne". Bronimy się wtedy, gdy się boimy. Im niższe PRO tym więcej strachu i odwrotnie. W naturze jest tak, że organizm albo się rozwija albo broni. Nigdy oba na raz, bo zasób energii jest jeden i tylko na jeden cel może być na raz wydatkowany.
W przypadku Zdobywcy para idzie w zdobywanie tego czego chce, a niezdrowa potrafi to robić dość bezwzględnie. Jednocześnie chce zachować pozytywny wizerunek siebie, co prędzej czy później musi zaowocować konfliktem wewnętrznym. Będzie więc podświadomie blokować informacje niszczące jej poczucie, że jest super. Jak coś idzie nie po jej myśli to zawsze winni są inni. A skoro tak, to znaczy, że nie ona, więc nadal może tkwić w przeświadczeniu o swojej doskonałości. Błędne koło.
Trójka jest z triady emocji - czegoś chce/nie chce i reaguje spontanicznie - gniewem. Niezdrowa potrafi to uczucie wykorzystać do osiągnięcia celu. Dlatego rzadko traci panowanie nad sobą + utrata wizerunku.
"Nic się nie zmienia od na dupie siedzenia." Ranczo

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: W jaki sposób 3 się denerwuje?

#14 Post autor: Agon » środa, 6 maja 2015, 18:14

http://www.wykop.pl/ramka/2007056/dlacz ... trolla-18/

To chyba przykład bardzo niezdrowej Trójki.

Rhapsody
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 27 marca 2015, 19:00

Re: W jaki sposób 3 się denerwuje?

#15 Post autor: Rhapsody » środa, 6 maja 2015, 19:43

Ten przykład jest zbyt hardcorowy. On w zeszłym roku zabił 6 osób i później popełnił samobójstwo, tylko dlatego bo "dziewczyny go nie chciały". To nie trójkowatość, to choroba psychiczna.

ODPOWIEDZ