Identyfikacja trójki

Dyskusje na temat typu 3
Wiadomość
Autor
Caldarella
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 16 marca 2015, 22:33

Identyfikacja trójki

#1 Post autor: Caldarella » poniedziałek, 16 marca 2015, 22:41

Witajcie!

Mam pewien problem z upewnieniem się co do swojego wyniku w enneagramie. Wielokrotnie wykonywałem test w różnych odstepach czasowych i pojawiać zaczęły mi się różne wyniki. Było to 5w4, oraz 3w4. Dostrzegam w sobie wiele cech z typowej trójki, z racji skrzydła 4 parę cech 5, oraz również pare cech 1. Czy możliwe jest, że efekty testów jakie mi wychodzą to jedna z masek, która jest na tyle silnie ze mną związana (lub przywdziewam ją tak często, że czasem wręcz nieumyślnie), że zmienia mój wynik z 3w4 na 5w4?

Chcialbym dodać również, że przez długi czas byłem przekonany, że jestem 5w4. Jednak teraz porównując opisy 3w4 oraz 5w4, czuje się bardziej sobą gdy czytam właśnie trójki, do tego zauważam wiele sytuacji z życia, w których zachowałem się jak trójka.



Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Identyfikacja trójki

#2 Post autor: Ninque » czwartek, 19 marca 2015, 20:01

Najważniejsze to zobaczyc motywacje i lęki. Ogolnie polecam zapoznac sie z linkami u Boogiego w podpisie (taki admin .. Ma kota w avatarze) tzn nie ze wszystkimi bo teoria trzech typow moze namieszac ale pozostale bardzo na plus i bedziesz tam mial tabelki z rozpisanymi poziomami rozwoju i zachowaniami i lękami na kazdym ;)
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

ODPOWIEDZ