Co drażni Trójki w innych typach?

Dyskusje na temat typu 3
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
wloczega
Posty: 301
Rejestracja: wtorek, 3 kwietnia 2007, 00:05
Enneatyp: Indywidualista

Co drażni Trójki w innych typach?

#1 Post autor: wloczega » piątek, 6 kwietnia 2007, 22:38

Bardzo jestem tego ciekawa; mnie jako 4 trudno jest zrozumieć tę trójkową pogoń za sukcesami i kreowanie własnego wizerunku, który niekoniecznie ma wiele wspólnego z prawdą, nie zgadzam się z 3 fundamentalnie, jesli chodzi o postrzeganie świata i tego, co w życiu ważne...



fryzjer
Posty: 347
Rejestracja: piątek, 17 listopada 2006, 23:30

#2 Post autor: fryzjer » piątek, 6 kwietnia 2007, 23:39

dokładnie, a sam nie wiem, czy znam jakąś yyy trójke. Dinozaury. A w jakim celu można oszukiwać siebie ? Chodzi o to kreowanie swojego wizerunku jakby "na siłe".

Awatar użytkownika
Kwiecia
Posty: 213
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 15:54
Lokalizacja: z Puszczy Kozienickiej

#3 Post autor: Kwiecia » sobota, 7 kwietnia 2007, 11:45

Ja nie rozumiem, jak Trójki mogą się zastanawiać nad swoimi ruchami oraz działaniami i obmyślać posunięcia, żeby coś zyskać, skorzystać, bo jestem narwaną Czwórką, która robi wszystko spontanicznie, bezmyślnie i na żywioł... Ale jeśli dobrze zrozumiałam, to chyba temat o tym, co drażni Trójki, a nie w Trójkach? Bo wiem, że w Czwórce może drażnić Trójki ta przesadna nadwrażliwość i to, że desperacko pragną za dużo, jak na Trójkę, bliskości.
4w5 :)

Aristoss
Posty: 95
Rejestracja: poniedziałek, 15 stycznia 2007, 05:58

#4 Post autor: Aristoss » sobota, 7 kwietnia 2007, 16:57

Podejżewam, że jak we wszystkich typach jest to przesada w wyrażaniu własnego sposobu.

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#5 Post autor: Miltado » sobota, 7 kwietnia 2007, 17:04

Hmm, chyba odwróciliście pytanie Wloczengi.

Kwiecia, planowanie posunieć jest nawet całkiem przyjemne, co jak co ale tutaj jesteśmy mistrzami. Czasami każde nasze posuniecie, słowa, zdania są wypowiadane zgodnie z danym i ustalonym przez nas szykiem, jednak częto jest tak, że nawet najlepszy plan nie wypali. Możecie, oczywiście macie do tego prawo, zarzucać 3 nie szczerość wobec innych w planowaniu, ale powiem wam, że gdyby 3 nie używały swojego intelektu zostalyby na pograniczu społeczeństwa. 4 ma dar do spontaniczności, prawda, a co ma powiedzieć 3? Musi nadrabiać wszystko intelektem. Tak mi się wydaje przynajmniej. Aaa może powinienem dopisać, mialem przypadek, planowałem wakacje z kumplami, zanim tam wszedłem wiedziałem, że obaj byli we włoszech, no i jeden neutralny, ja sam jeden musialem im przedstawić wycieczkę w taki sposob żeby ze mną pojechali do wloch, no planowanie się przydało, przekonałem ich, teraz trzeba tylko już załatwić z Agencją Turystyczną. Jak dla mnie maly sukcesik. w końcu przekonałem 3 osoby :P

Co mnie denerwuje w innych? Jako 3, bardzie w zachowaniu zbliżona do 5. Nienawidzę kiedy ludzie są ograniczeni, z natury jestem buntownikiem, zawsze sam, chociaż z innymi, dla tego dostrzegam tego czego nie widzicie w swoim życiu. Ludzie w większości to owieczki, dające się prowadzić za rączkę, 3 tego nie zniesie, ona musi sama nie nawidzi kiedy ktoś może kierować jej poczynaniami. A ograniczenie człowieka w stylu "jest tak napisane, więc musi tak być" nie zastanwialiście sie kiedyś czy kolo może wogole istnieć?? Po zbliżeniu okazałoby się, że nasz kochany cyrkiel zostawia kropki i w ten sposob mamy wielokąt zamiast idealnego koła. Taki przyklad, ludzie nie ograniczajcie się! Idzcie tam gdzie żaden przed wami nie dotarł. Taka moja rada, a może i zżędliwość, ale co tam i tak się rozpisalem :)
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Aristoss
Posty: 95
Rejestracja: poniedziałek, 15 stycznia 2007, 05:58

#6 Post autor: Aristoss » sobota, 7 kwietnia 2007, 21:04

Czytając post powyżej widze, iż moje 4w3 ma znacznie bliżej do 3w4 niż do pełnej 4, że o 4w5 nawet nie wspomne.

Awatar użytkownika
wloczega
Posty: 301
Rejestracja: wtorek, 3 kwietnia 2007, 00:05
Enneatyp: Indywidualista

#7 Post autor: wloczega » wtorek, 10 kwietnia 2007, 13:23

Własnie, zdecydowanie chciałam się dowiedzieć , co drażni trójki w innych typach, a nie - co inne typy mają do 3. Sama napisałam co prawda, co mnie od 3 oddziela, ale to tak by zachęcic do pisania, w końcu nie mogę się wypowiadać jako 3:) Co więc Was trójeczki drażni, np w 4? Hę?;)

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#8 Post autor: Miltado » wtorek, 10 kwietnia 2007, 15:10

I jak zwykle wychodzi, że jestem jedyną rozgadaną trójczyną na tym forum. Ej reszta odezwijta się czasem!! :D Co drażni nas w 4? Hmm znam parę 4 i zauważylem, że 4w3 są ekstrawertykami, a 4w5 introwertykami. Oczywiście z 4w3 zazwyczaj nie ma problemu z dogadywaniem się, w końcu jeden 4w3 to mój przyjaciel i ogolnie do 4 zastrzeżeń chyba nie ma, czasem potrafią zrzędzić i ironizować (Drogie 4, piątki w tym nieprzebijeta :D ). Inna sprawa z 4w5. Ogólnie do tego typu jest ciężko podejść, zazwyczaj okazuje się, że gdy 3 pragnie pobudzić 4, ma do czynienia z Twierdzą nie do zdobycia. Szanujemy oczywiście wasze uczucia i wasz zamknięty świat, jednak od czasu do czasu powinniście się otworzyć na innych. 4 są znacznie lepsze od 5, jeżeli chodzi o stosunki między ludzkie. Czasami wasza orginalność przebija was samych. Jednak 3 nie należą do typu który krytykuje i lubi krytykować, po prostu we wszystkim widzimy jasne strony. Chyba więcej zastrzeżeń do was ni ma.

Niech wypowiedzą się inne 3!!


A właśnie przypomnialem sobie, że mam również przyjaciółkę, prawie, że od dziecka, jest 4w5, chyba jednak mam bliskie doświadczenia z waszym typem. Na ogół miły i przyjazny typ jesteście :D
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 780
Rejestracja: niedziela, 3 grudnia 2006, 11:11

#9 Post autor: Gabriel » wtorek, 10 kwietnia 2007, 15:57

Miltado pisze:A właśnie przypomnialem sobie, że mam również przyjaciółkę,
:lol: :lol: :lol:

Musiałem.
ewutek pisze:Uśmiechnięty chłopiec o dziewczęcych rysach.
Nie ma już dla mnie nadziei. :lol:
4w3 sp lub sx / so ENFJ

Awatar użytkownika
SenSorry
Posty: 397
Rejestracja: piątek, 2 lutego 2007, 13:43
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Suwałki/Poznań

#10 Post autor: SenSorry » wtorek, 10 kwietnia 2007, 17:07

Gabriel pisze:
Miltado pisze:A właśnie przypomnialem sobie, że mam również przyjaciółkę,
:lol: :lol: :lol:

Musiałem.
:lol: :lol: :lol:
Ja też.
9w8/ISFp/Mag/SCUAN

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#11 Post autor: Miltado » wtorek, 10 kwietnia 2007, 17:42

SenSorry pisze:
Gabriel pisze:
Miltado pisze:A właśnie przypomnialem sobie, że mam również przyjaciółkę,
:lol: :lol: :lol:

Musiałem.
:lol: :lol: :lol:
Ja też.
No dobra jak wszyscy to wszyscy :lol: :lol: :lol:

Chyba się nie obrazi?? :D
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 780
Rejestracja: niedziela, 3 grudnia 2006, 11:11

#12 Post autor: Gabriel » wtorek, 10 kwietnia 2007, 20:25

Xerodzieci :P
ewutek pisze:Uśmiechnięty chłopiec o dziewczęcych rysach.
Nie ma już dla mnie nadziei. :lol:
4w3 sp lub sx / so ENFJ

Aristoss
Posty: 95
Rejestracja: poniedziałek, 15 stycznia 2007, 05:58

#13 Post autor: Aristoss » wtorek, 10 kwietnia 2007, 22:01

Miltado pisze:... jest 4w5, chyba jednak mam bliskie doświadczenia z waszym typem. Na ogół miły i przyjazny typ jesteście :D
Tez znam pare miłych i przyjaznych 4w5, jakoś nie przepadam za ich towarzystwem.

Awatar użytkownika
wloczega
Posty: 301
Rejestracja: wtorek, 3 kwietnia 2007, 00:05
Enneatyp: Indywidualista

#14 Post autor: wloczega » wtorek, 10 kwietnia 2007, 22:17

A dlaczego nie przepadassz za towarzystwem 4w5, Aristoss?

Awatar użytkownika
SenSorry
Posty: 397
Rejestracja: piątek, 2 lutego 2007, 13:43
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Suwałki/Poznań

#15 Post autor: SenSorry » wtorek, 10 kwietnia 2007, 22:43

100 razy wolę towarzystwo 4w3 niż 4w5. Znam parę 4w3 i świetnie się z nimi dogaduję, po prostu nadajemy na tych samych falach. Dla mnie te dwa typy różnią się diametralnie.
9w8/ISFp/Mag/SCUAN

ODPOWIEDZ