3w4 vs 4w3

Dyskusje na temat typu 3
Wiadomość
Autor
Wojtas89
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek, 24 grudnia 2012, 11:46

3w4 vs 4w3

#1 Post autor: Wojtas89 » wtorek, 28 maja 2013, 16:50

Siemano wszystkim!! Zastanawiam się, jakie są różnice między ww typami. W kilku książkach czytałem, że jeżeli 4w3 potrafi dobrze wykorzystać swój potencjał, to jest w stanie "Zbliżyć się" do 3w4. Ja jestem "Arystokratą", ale przyznam, że to wszystko jest bardzo skomplikowanie. Od dziecka uprawiam sport. Najpierw przez 11 lat grałem w piłkę, ale zrezygnowałem, bo nie miałem wyników, takich jakich oczekiwałem. Teraz trenuję Boks. Niedługo mam debiutancką walkę po roku treningów. Sztuka mnie jakoś szczególnie nie pociąga. Może trochę muzyka. I to jest właśnie dziwne. "Czwórki" nie lubią rywalizacji, a ja ogólnie lubię, choć jest to zmienne. Nie mam potrzeby bycia kimś wyjątkowym. Bardziej chcę odnosić sukcesy, niż być, jakimś "Strachem na wróble" przebranym w pomarańczowe spodnie i w czerwonych włosach. Niby motywy mam trójkowe, ale 100% jestem 4w3. Pracowałem również w radiu i trochę jako reporter w lokalnej telewizji. Czy macie w swoim środowisku 3w4 i 4w3, żeby porównać ich zachowania? Czym się zajmują? Co ich łączy (Mam na myśli cechy charakteru)? A co dzieli? Będę wdzięczny za odpowiedz. Zdrówka dla wszystkich TRÓJEK!!



Baton123
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 7 lipca 2013, 00:02
Enneatyp: Zdobywca

Re: 3w4 vs 4w3

#2 Post autor: Baton123 » sobota, 13 lipca 2013, 20:59

No ja jestem 3w4 i mam przyjaciółkę 4w3. Różnimy się głównie podejściem do pracy, Ona wykonuje wszystko na tzw. odwal i niewiele ją rzeczy w aspekcie tym interesuje, natomiast ja wykonuje wszystko bardzo konsekwentnie i dokładnie, ale też są to tylko te rzeczy na których mi zależy. Większą różnicą jest chyba tzw. głowa. Moja przyjaciółka kiedy jest kryzysowa sytuacja ucieka i się wycofuje, ja nigdy nie odpuszczam. Ona jest bardziej wrażliwa na emocje ludzkie, ma podobne umiejętności w manipulacji ludźmi, lubi nawet bardziej od 3 komplementy i żywi się emocjami ludzkimi. Wygląda na osobę której na niczym nie zależy, podobnie jak ja przyjmuje maski, czyta poezję i śpiewa, pisze. Ale chyba najbardziej znacząca różnica : Nie ma określonego celu życiowego do którego dąży. Ale i tak bardzo szczerze ją kocham i szanuje. :* mam nadzieję, że bylem w miarę obiektywny. :)

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 3w4 vs 4w3

#3 Post autor: boogi » sobota, 10 sierpnia 2013, 16:44

To bardzo dobre podsumowanie różnic pomiędzy tymi typami.

Ogólnie to Trójka jest typem emocjonalnym bo ma podstawowy Ośrodek Emocji, ale ponieważ jest to ośrodek blokowany, to motywację biorącą się z tego ośrodka (tj. uznanie, poważanie w relacjach) uzyskuje z wykorzystaniem dwóch wymieszanych po równo pozostałych Ośrodków: Działania i Intelektu. Jest więc typem asertywnym, poprzez swoje działania pragnącym uzyskać aprobatę.
Czwórka to również typ emocjonalny, ale Ośrodek Emocji nie jest u niej zablokowany. Za to najsłabszy jest Ośrodek Działania, Czwórka więc zastępuje go zazwyczaj poprzez wymieszanie Ośrodka Emocji i Intelektu i swoje marzenia myli z rzeczywistością (aczkolwiek z tą różnicą, że tutaj Ośrodki Emocji i Intelektu nie są na równi, tylko Emocje wspierają się Intelektem i tak tworzony jest baśniowy świat wyobrażeń Czwórki, który bierze ona za rzeczywistość).
Innymi słowy można by złośliwie rzec, że u Trójki emocje są mylone z działaniem, u Czwórki działanie jest mylone z emocjami :) - aczkolwiek opis taki dotyczy jedynie typów na poziomach przeciętnych; typy zdrowe mają dostępne wszystkie 3 ośrodki i są one w miarę zbilansowane (więc opisane tutaj przeze mnie zachowania nie są widoczne tak bardzo, lub tak często).
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

ODPOWIEDZ