Co inne typy lubią w 3?

Dyskusje na temat typu 3
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
car II
Posty: 558
Rejestracja: piątek, 22 maja 2009, 18:35
Enneatyp: Indywidualista

Re: Co inne typy lubią w 3?

#91 Post autor: car II » czwartek, 28 stycznia 2010, 11:04

tej co znałem nic a nic to nie przeszkadzało 8) wręcz czuła się bardziej w centrum uwagi.


Podróżując na rumaku akceptowanych emocji, poszukując siebie wprowadzam do doliny łez,teorie sensu życia przez afirmację samego życia we wszystkich jego przejawach odbitych w zwierciadle sztuki.

Awatar użytkownika
kikusdzikus
Posty: 27
Rejestracja: wtorek, 26 stycznia 2010, 12:02
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Mazury/Poznań

Re: Co inne typy lubią w 3?

#92 Post autor: kikusdzikus » czwartek, 28 stycznia 2010, 12:40

dokładnie
to moja siostrzyczka!

Awatar użytkownika
___
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2010, 11:21
Lokalizacja: Niemcy, Anglia, ewentualnie Szwecja czy Finlandia albo Norwegia

Re: Co inne typy lubią w 3?

#93 Post autor: ___ » poniedziałek, 23 sierpnia 2010, 19:50

Ja trzy nie zaliczam do wrednych ludzi, a na takich ich dziele... głównie lubie to że ma własne sprawy i nie patrzy na innych, jacy są, w pewnym sensie to rodzaj tolerancji... jak życie w japonii... w każdym razie mam nadzieję że zrozumiałe.

xSolLx
Posty: 8
Rejestracja: środa, 19 stycznia 2011, 12:12

Re:

#94 Post autor: xSolLx » środa, 19 stycznia 2011, 18:00

Lili79 pisze:wiecie, co, zrobiłam sobie ostatnio ponownie test, wydawało mi się, że coś się w moim życiu zmieniło. Że może dojrzałam (od stycznia 08 ;-)), że może coś przemyślałam, bo 3 być mi się nie uśmiecha. I niestety mimo odmiennych odpowiedzi znowu jestem 3, a właściwie nadal.
I o ile większość cech, jak realizm, stanowczość, upór i konsekwencja mi pasuje, to najbardziej nie pasuje mi to, że nie potrafię być sobą tak naprawdę. Obawiam się, że gdy będę taka miękka, czuła i dobra, taka, jaką czuję się wewnętrznie, to ktoś mnie skrzywdzi. Ja po prostu boję się czuć. Boję się tego, że gdy znowu się otworzę, ktoś to uzna za słabość i wykorzysta. Przez to kończę zazwyczaj związki pierwsza, gdy jest jakikolwiek, najmniejszy sygnał, że coś mi nie pasuje. I w sumie nie wiem, co mogłoby być dalej. Boję się swojego przeżywania, i żeby nie odczuwać rozterek, odcinam się. Aż mnie boli brzuch z tego wszystkiego.
Dlaczego inni tak nie przeżywają jak ja? Płyną z prądem i co ma być, to będzie. A ja układam cały scenariusz oczywiście bez happy endu. Ktoś musiałby się wyjątkowo uwziąć, żeby mnie zatrzymać przy sobie, być upierdliwym do szpiku kości, żebym mu uwierzyła, że jestem bezpieczna.
Dziwne to, nie wiem, czy inne 3 też tak wszystko przeżywają :roll:
Jakbym czytała o sobie ;) A jednak nadal mam dylemat czy czasem nie jestem 7 :P
7w8
ENFp

I want my life to be spiced with newness, love, and joy ;)

Awatar użytkownika
inv
Posty: 1305
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 14:10
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: zakorkowana butelka w najbliższym morzu

Re: Re:

#95 Post autor: inv » środa, 19 stycznia 2011, 22:54

Lili79 pisze: Obawiam się, że gdy będę taka miękka, czuła i dobra, taka, jaką czuję się wewnętrznie, to ktoś mnie skrzywdzi. Ja po prostu boję się czuć.
czucie to najfajniejsza sprawa w życiu. zależy tylko "skąd" się czuje. a co do krzywdzących, to po pierwsze w punkcie stresu ujawniaja sie wady 9, wiec czlowiek sie na tyle wycofuje, że go to nawet nie dotknie, to raz, a dwa, jak dotyka, to takiego kogoś z "uporem" i "konsekwencją" się ze swojego zycia (a przynajmniej tego emocjonalnego i mentalnego) usuwa. tutaj nie ma się co cackać. jeżeli życie to sztuka wyboru, to trzeba też w tych kwestiach dobrze wybierać.
Lili79 pisze:Boję się tego, że gdy znowu się otworzę, ktoś to uzna za słabość i wykorzysta.
nasza miłość do 8 jest w tym miejscu podzielona.
Lili79 pisze:Przez to kończę zazwyczaj związki pierwsza, gdy jest jakikolwiek, najmniejszy sygnał, że coś mi nie pasuje.
to jest zrdowe i imo każdy powinien to zaakceptować jako zdrowe. idziesz nie w tym kierunku? nie z tą siłą? nie jesteś przede mną, ani za mną? trudno. papa.
Lili79 pisze:Dlaczego inni tak nie przeżywają jak ja? Płyną z prądem i co ma być, to będzie. A ja układam cały scenariusz oczywiście bez happy endu. Ktoś musiałby się wyjątkowo uwziąć, żeby mnie zatrzymać przy sobie, być upierdliwym do szpiku kości, żebym mu uwierzyła, że jestem bezpieczna.
Dziwne to, nie wiem, czy inne 3 też tak wszystko przeżywają :roll:
możliwe, że przeżywają podobnie, ale z pewnością nie tak samo. bezpieczeństwo, to sprawa, które sobie wytrzasnę poprzez punkt integracji mojego obecnego skrzydła. ktoś miałby się uwziąć? a po co? do spraw damsko-męskich należy podchodzić na luzie. po co się "u-brać", skoro mozna sobie chwilke w przyjemności poistnieć razem? jak się do siebie nie pasuje, to prędzej czy później się od siebie odpadnie. pomiędzy dawaniem i braniem powinna być równowaga. dlaczego trzymać, jak coś chce uciec? to powoduje tylko zniekształcenia relacji.
pocieszyć, jak jest źle i powiedzieć, że wszystko będzie lepiej, jak ma problem. ew. podać tej osobie tok rozumowania na teraz, jak myśleć, żeby wszyscy byli szczesliwi.

w własnie. moje pytanie do ludzi bardziej obeznanych w teorii. czy 3 może być bardzo dobrym i efektywnym mentorem i inspiratorem?
bo myslę, że na tym chcę sie oprzeć w przyszłości.
Stałe, zdrowe 8w7 sx/so
bzy bzy.

Awatar użytkownika
Vadi
Posty: 460
Rejestracja: środa, 16 lipca 2008, 21:20
Lokalizacja: Zambrów

Re: Co inne typy lubią w 3?

#96 Post autor: Vadi » czwartek, 20 stycznia 2011, 08:13

Może być. Tylko czasami daje to pozory jakby się komuś z tym inspirowaniem narzucał. Nie wiem, czy to wychodzi na dobre, bo w sumie w moim wypadku jeszcze nie wyszło i nie widać ostatecznego efektu.

Właściwie to jest źle, ale może musi być źle, żeby było dobrze?

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Co inne typy lubią w 3?

#97 Post autor: yusti » czwartek, 20 stycznia 2011, 15:26

inv pisze: czy 3 może być bardzo dobrym i efektywnym mentorem i inspiratorem?
bo myslę, że na tym chcę sie oprzeć w przyszłości.
a dlaczego nie?
Aczkolwiek znane mi 3 były dalekie od zwrócenia uwagi na kogoś prócz siebie. Po co sobie robić konkurencję? Dbaj o siebie itp. :evil: Przypominały bardzo Piątki. Zamknięte w sobie i zapatrzone w swoje ogródki.
A coś ty się tak przerzucił z 4, mającego połączenia z 2 oraz 1 na 3, mającego połączenia z 9 i 6? Z Triady Wycofanych do Triady Agresywnych?

PS Vadi, A co jest "złego" w inspirowaniu? Nie chodzi o narzucanie swojej woli innym, ale podawanie motywacji, zwiększenie pewności siebie czy zachęcanie do osiągania ambitnych celów.
Trójka się komuś narzuca? Przecież ją druga osoba w ogóle nie obchodzi :lol: Subiektywizujesz na "jakiegoś mentora-inspiratora" i "siebie".

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Co inne typy lubią w 3?

#98 Post autor: atis » czwartek, 20 stycznia 2011, 15:39

Mam wrażenie, że trójki narzucają się, gdy zdają sobie sprawę, że jakaś osoba - może je bardziej lub mniej interesować jako człowiek w ogóle, to w sumie nieistotne - ma możliwość zeby je wyciągnąć na wyżyny i trzymanie z nią daje szanse na sukces.
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
inv
Posty: 1305
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 14:10
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: zakorkowana butelka w najbliższym morzu

Re: Co inne typy lubią w 3?

#99 Post autor: inv » czwartek, 20 stycznia 2011, 15:56

yusti pisze:A coś ty się tak przerzucił z 4, mającego połączenia z 2 oraz 1 na 3, mającego połączenia z 9 i 6? Z Triady Wycofanych do Triady Agresywnych?
bo ja potrafię być bardzo agresywny. tym bardziej, że postanowiłem sobie w tym roku popuścić niektóre hamulce.
lubię działanie i zauważyłem, że kiedy jestem w natłoku akcji i działania, pamiętam o wszystkim.
Stałe, zdrowe 8w7 sx/so
bzy bzy.

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Co inne typy lubią w 3?

#100 Post autor: yusti » czwartek, 20 stycznia 2011, 16:04

Ale Triada Działania to 1-8-9.
Może więc po prostu z 4 poszedłeś w 1(połączenie w zdrowiu)? To dobrze!

Wy tak wierzycie w te Enneatypy, że dopóki na czołach ludzi nie będzie obowiązkowej numeracji, dopóty nie będę mogła z wami (atsiu :wink: ) pogadać;p
Spoiler:

Opierałam swoją tezę na dwóch znanych mi 3, które po prostu rozwiązały test. I wiem, że są baardzooo ambitne ale niejedynkowe! Nieinwazyjne. Same sobie rzepkę skrobią i wara od nich. Nie dzielą się swoimi receptami. Walczą po swojemu o swoje, bardzo...samoistnie. Nikomu nie narzucają swoich widzimisię. Wręcz trzeba to z nich wyciągać.
Ostatnio zmieniony czwartek, 20 stycznia 2011, 16:15 przez yusti, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
inv
Posty: 1305
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 14:10
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: zakorkowana butelka w najbliższym morzu

Re: Co inne typy lubią w 3?

#101 Post autor: inv » czwartek, 20 stycznia 2011, 16:06

nie mam zielonego pojęcia, gdzie poszedłem.
jeżeli poszedłem, to gdzieś jestem.

ale imion nie znam.

;p

ogólnie zawsze byłem aktywny i uwielbiałem zbierać naokoło siebie ludzi podobnych zainteresowań. uwielbiam, kiedy w powietrzu naokoło lata hormon inspiracji i każdy się bawi jakąkolwiek formą. to jest super. teraz wracam do tych dawnych energii, bo np. jak chodziłem do gimnazjum i liceum, to byłem społecznie aktywniejszy, jak potem jak na studia poszedłem. wtedy miałem długotrwalego doła i samolubne rozwijanie wewnętrznych traum.

teraz..?

:twisted:
Stałe, zdrowe 8w7 sx/so
bzy bzy.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Co inne typy lubią w 3?

#102 Post autor: Snufkin » piątek, 21 stycznia 2011, 09:56

Mają z reguły wszystkie zęby na przedzie. To raczej miły widok.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Windowlicker
Posty: 29
Rejestracja: niedziela, 17 kwietnia 2011, 10:56
Enneatyp: Mediator

Re: Co inne typy lubią w 3?

#103 Post autor: Windowlicker » niedziela, 17 kwietnia 2011, 14:02

Trzy jest typem, w którym jako czwórka obrałem sobie za cel przejęcie części jego cech, przede wszystkim tych związanych ze 'zdobywaniem', które mi zawsze imponowały.
Ścieżka poznania typu Enneagramu : od Tragicznego Romantyka, przez Analitycznego Obserwatora aż do Ciepłej Kluski (9w1, INFP). :lol:

Pablo
Posty: 1892
Rejestracja: piątek, 11 stycznia 2008, 00:12
Enneatyp: Szef

Re: Co inne typy lubią w 3?

#104 Post autor: Pablo » środa, 27 kwietnia 2011, 22:17

Nie znam z praktyki zdrowych 3-jek z życia realnego, ale może dlatego że to chore zachowania - jak w przypadku 8 - są charakterystyczne i rzucające się w oczy.
Ale są tu 2 fajne - jedna uspołeczniona i spokojna, druga inteligentna i zjadliwa - jeszcze bardziej chyba wredna niż ja :mrgreen: właściwie to widzę w tej drugiej cholernie duże podobieństwo do siebie samego sprzed kilku lat, stąd po częsci pewnie moja sympatia.

Co mi się w tym typie wydaje fajnego to orientacja na działanie. Wytrwałość i pragmatyzm, myślenie strategiczne i praktyczne a nie marnowanie czasu na zaśmiecanie sobie głowy bzdetami. To że jest typem czynu i działania - nie siedzenia, marzenia i rozmyślania o bezużytecznych tematach i dziedzinach z dupy wziętych.

Trzecia - ponoć 3 ka stad, chociaż nie jest do końca tego pewna - na zjeździe gadała tak że naprawdę fajnie się jej słuchało. Chętnie się jeszcze z nią spotkam kiedyś, mimo że osobowości mamy dość inne ;)

Awatar użytkownika
Aleksandrowa
Moderator
Moderator
Posty: 1452
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 20:01
Enneatyp: Zdobywca

Re: Co inne typy lubią w 3?

#105 Post autor: Aleksandrowa » czwartek, 28 kwietnia 2011, 14:37

A którą jestem ja ? 8)
Did you see SEE se?

Trójkowdwójkę

Człowiek rzadko myli się dwa razy – na ogół TRZY lub więcej.

John Perry Barlow

ODPOWIEDZ