Trio czyli 3, 6 i 9

Dyskusje na temat typu 3
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

Trio czyli 3, 6 i 9

#1 Post autor: Miltado » piątek, 23 marca 2007, 20:44

Zainspirowany przez Sensorry :D, zainteresował mnie fakt trzymania się razem typów 3,6,9. Każdy z tych typów tłumi swoj ośrodek główny i ma najróżniejesze sposoby radzenia sobie z problemami, jednak interesuje mnie co nas łączy, co dzieli. Podobno te trzy typy najlepiej się ze sobą dogadują, ponieważ potrafią nawzajem się uzupelniać i zbudować harmonie i ład między nimi. Mam pytanie do wszystkich 3 typów. Jak odnosicie sie do pozostałych typów trio??


ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Awatar użytkownika
Zielony smok
VIP
VIP
Posty: 1855
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 19:17
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: następna stacja...

#2 Post autor: Zielony smok » piątek, 23 marca 2007, 21:44

Z trójkami mam mało do czynienia - ale podobno mam opinię fachowca w swojej robocie - toteż i zdarzało mi sie słyszeć pochwały od Trójek.
Ciekawiej wygląda sprawa z Szóstkami - szóstki są nieufne dość i nie znoszą udawania - a Dziewiątki mają jeden plus - nie udają kogoś, kim nie są. Przez co w oczach Szóstek są wiarygodne.
Znam dwa związki 6 z 9 - jeden udany, zresztą w zestawieniach - zestaw 6 - 9 to ...Para Sześć-Dziewięć jest najczęściej spotykaną parą i najbardziej stabilną. Wszyscy, którzy widzą tą parę, zakładają, że pozostanie ona na zawsze nierozerwalna. Szóstka lubi spokój Dziewiątki, skłonność do akceptowania różnych spraw, że posiada chęć trwania w związku. Szóstka uwielbia też fakt, że Dziewiątka potrafi spokojnie słuchać gdy Szóstka przedstawia czarne wizje i swoje obawy. Umiejętność Dziewiątki do głębokiego wiązania się z innymi, w seksualny nie werbalny sposób, powoduje że Szóstka dostrzega w seksie możliwość czerpania z niego przyjemności - coś co nie zawsze jest łatwe dla Szóstki. Z kolei Dziewiątka lubi ciepło i okazywanie przywiązania przez Szóstkę. Szóstka daje też Dziewiątce poczucie, że jest bardzo ważna w życiu Szóstki i że nigdy jej nie opuści. Dziewiątka wyczuwa, że Szóstka potrzebuje spokoju Dziewiątki
Znam też wariant gorszy Szósteczka męska podtruwa swoimi lękami podniesionymi do rangi aksjomatów biedną 9X1 i się bidulka męczy.
9w8 ENFP
Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i wygra przewagą doświadczenia.
Ps. ( Jestem na dłuuuugim urlopie - nie odpisuję na PW, sorry )

nutshell
VIP
VIP
Posty: 808
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 01:33

#3 Post autor: nutshell » środa, 11 kwietnia 2007, 21:05

Trójka to jedyny typ Enneagramu z którym nie miałam (świadomie) do czynienia na żywo, więc nie potrafię stwierdzić czy możliwe jest, by łączyła nas jakaś szczególna więź :) Pewne jest tylko, że nie chciałabym spotkać chorej trójki, bo 'niezdrowość' tego typu przeraża mnie bardziej niż chora 8, gdyż u jej podstaw leży kłamstwo, fałsz, manipulacja. Co do 9, znam tylko męskich przedstawicieli tego typu, i tu rzeczywiście występuje pewna więź ;> bardzo dobrze dogaduje sie z 'moimi' 9tkami, czuje od nich ciepło, zrozumienie, to są po prostu równi kumple, nie ważne czy znam 9 od jakiegoś czasu czy od dziś - rozmawiamy jak dobrzy znajomi, bez dziwnej presji, skrępowania, i co ciekawe, ja przy nich jestem w stanie gadać jak nakręcona, co jest u mnie dość rzadkie ;)
6w5 / INFj

*Jeśli chcesz wiedzieć, czym jest granfalon
Spróbuj obrać ze skórki bańkę mydlaną*

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#4 Post autor: Miltado » środa, 11 kwietnia 2007, 21:58

nutshell pisze:Trójka to jedyny typ Enneagramu z którym nie miałam (świadomie) do czynienia na żywo, więc nie potrafię stwierdzić czy możliwe jest, by łączyła nas jakaś szczególna więź :)
W zależności na jaką 3 trafisz, choć może nas łączyć ten sam rdzeń, możemy zachowywać się w zupełnie inny sposób. Fakt nawet na forum widać, że jest nas naprawdę malo i kto wie czy nie jestesmy wymierającym gatunkiem ?? :lol: . Osobiście znam 9 i 6, muszę stwierdzić przy tym, że świetnie dogaduję się z tymi typami, chociaż z 6 są czasami problemy gdy zbytnio zaczyna się zastanawiać nad tym co robi.

Jak myślicie, czy para 3-3, 9-9, czy 6-6 jest możliwa??
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Awatar użytkownika
tzlm
Posty: 849
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 14:46

#5 Post autor: tzlm » środa, 11 kwietnia 2007, 22:02

Miltado pisze: Jak myślicie, czy para 3-3, 9-9, czy 6-6 jest możliwa??
Nie wiem, ale 69 na pewno.

ktośtam
VIP
VIP
Posty: 973
Rejestracja: poniedziałek, 25 grudnia 2006, 19:25

#6 Post autor: ktośtam » środa, 11 kwietnia 2007, 22:15

Każda para jest możliwa według mnie.

nutshell
VIP
VIP
Posty: 808
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 01:33

#7 Post autor: nutshell » środa, 11 kwietnia 2007, 22:17

Szczerze mówiąc pominąwszy 69 ;) najrozsądniejszy wydaje sie związek dwóch dziewiątek. Związek 3+3 kojarzy mi się z rywalizacją, 6+6 z wzajemnym zadręczaniam się lękami (3 i 6 porzebują kogoś, kto stanowiłby przeciwwagę dla ich dominujących cech) a dwie 9, nawet w wersji 'chorej' wydaja się najmniej negatywnie wpływającymi na siebie partnerami. Niestety w praktyce nie znam takich połączeń więc mogę tylko teoretyzować. Osobiście nie jestem pewna, czy chciałabym być z 6stką...hm
6w5 / INFj

*Jeśli chcesz wiedzieć, czym jest granfalon
Spróbuj obrać ze skórki bańkę mydlaną*

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#8 Post autor: Miltado » środa, 11 kwietnia 2007, 22:34

nutshell pisze: Osobiście nie jestem pewna, czy chciałabym być z 6stką...hm
A ja szczerze mówiąc z 3, jakoś nie potrafię sobie tego wyobrazić, chociaż, chociaż wiem, że 3 potrafią być równie pociągające. Znaleźć kumpla, a najlepiej koleżankę jako 3 marzenie, jako partner raczej ciężko i nie chodzi tu o klamanie.

Jak myślicie, czy chcialibyście związać się ze swoim typem?

I jaki typ z trio by wam odpowiadał?
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Aristoss
Posty: 95
Rejestracja: poniedziałek, 15 stycznia 2007, 05:58

#9 Post autor: Aristoss » środa, 11 kwietnia 2007, 23:26

Miltado pisze:Jak myślicie, czy chcialibyście związać się ze swoim typem?
Napewno nie, mam lustro nie potrzebuje innego odbicia.
Miltado pisze:I jaki typ z trio by wam odpowiadał?
Spotykałem sie z 6 i było fajnie, przez jakiś czas... na szczęście są inne 6. 8)
9 nadaje się raczej tylko na przyjaciółkę, chociaż nigdy nie wiadomo. :wink:

Awatar użytkownika
Kwiecia
Posty: 213
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 15:54
Lokalizacja: z Puszczy Kozienickiej

#10 Post autor: Kwiecia » czwartek, 12 kwietnia 2007, 14:41

I jaki typ z trio by wam odpowiadał?
Mi Trójka... :) I to nie odpowiadałaby, ale odpowiada :)
4w5 :)

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#11 Post autor: Miltado » czwartek, 12 kwietnia 2007, 14:56

Kwiecia pisze: Mi Trójka... :) I to nie odpowiadałaby, ale odpowiada :)


He he widzę, że mamy tyle zwolenników co przeciwników. :D

Ale teraz bardziej na temat. :) Np. mi odpowiadają 7, 9, po częsci 4(choć tutaj ciężkikawał chleba :P ), z 1 zależy jaką, ale ogólnie są w porządku. Dlaczego te akurat typy? Sądzę że każdy z wyżej wymienionych ma coś co 3 ceni, lub coś wspólnego. Zamierzałem się rozpisać, ale w sumie za dużo razy bym się powtorzył.

Czy zastanawialiście się dlaczego niektórzy ( szczegolnie ich tryb życia) nam odpowiadają, a niekórzy nie? Jak wyżej wymienilem albo znajduję coś w jakimś typie czego mi brakuje, albo coś co nas łączy. Jednak najczęsciej jest tak pół na pół.
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

ktośtam
VIP
VIP
Posty: 973
Rejestracja: poniedziałek, 25 grudnia 2006, 19:25

#12 Post autor: ktośtam » czwartek, 12 kwietnia 2007, 16:48

Według mnie, druga osoba odpowiada nam, jesli cechy sie wzajemnie uzupelniają, ale nie trą o siebie i nie ma konfliktu z połączeniem dwóch sposobów na życie.

Awatar użytkownika
Intryga
Posty: 157
Rejestracja: poniedziałek, 12 lutego 2007, 20:11
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#13 Post autor: Intryga » czwartek, 12 kwietnia 2007, 17:24

Miltado pisze: Np. mi odpowiadają 7, 9, po częsci 4(choć tutaj ciężkikawał chleba :P ), z 1 zależy jaką, ale ogólnie są w porządku. Dlaczego te akurat typy? Sądzę że każdy z wyżej wymienionych ma coś co 3 ceni, lub coś wspólnego. Zamierzałem się rozpisać, ale w sumie za dużo razy bym się powtorzył.

Czy zastanawialiście się dlaczego niektórzy ( szczegolnie ich tryb życia) nam odpowiadają, a niekórzy nie? Jak wyżej wymienilem albo znajduję coś w jakimś typie czego mi brakuje, albo coś co nas łączy. Jednak najczęsciej jest tak pół na pół.
Zabawne, mi odpowiadają właśnie te same typy, w identycznej kolejności, wyłączając 9 której (bardzo żałuje) nie znam. 7 uwielbiam, 4 to zazwyczaj moi najlepsi przyjaciele (choć to prawda, czasem jest z nimi bardzo cieżko), 1 osobiście bardzo bardzo cenię, więcej takich ludzi! :D więc moze cos takiego jest, że każdy typ ma kilka innych ulubionych typów, z którymi się dobrze dogaduje :)
Za to nie dogaduje się z 2 i 8 najczęściej, a 5 i 6 są neutralne, w tym 5 bardziej sie już zaliczałoby do lubianych :)
3w4/5w4, INTp/ISTp

"Ludzi należy albo zjednywać sobie pieszczotą, albo niszczyć, bo za drobne krzywdy będą się mścili, a doznawszy wielkich nie będą już w stanie."
Niccolo Machiavelli

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#14 Post autor: Miltado » czwartek, 12 kwietnia 2007, 21:28

Intryga pisze: Za to nie dogaduje się z 2 i 8 najczęściej, a 5 i 6 są neutralne, w tym 5 bardziej sie już zaliczałoby do lubianych :)
To samo, choć z 2 znacznie łatwiej idzie mi niż z 8, jednak myślę że 8 po prostu w życiu za malo spotkałem. 5 i 6 fakt najczęsciej są neutralnymi, jednak myślę, że dobra piatka może być niezastąpionym kompanem.

Myślę, że jednak coś w tym jest. Szczerze mówiąc kolejność w jakiej ustawiłem typy byla z góra przypadkowa, choć teraz gdybym faktycznie mialobym poukładać je wg. od najbardziej lubianych to własnie byłby taki schemat jaki napisałem. (może zrobiłem to podświadomie?) Jednak najgorzej byłoby z ustawieniem 7 i 9 bo pojęcia nie mam które najpierw. O ile z 7 mam spore doświadczenia, to z 9 są dość znikome, tylko że na tych drugich nigdy się nie zawiodełem jak na 7.

Pytanie do innych typów. Też tak macie??
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

salsero
Posty: 13
Rejestracja: sobota, 15 grudnia 2007, 12:15

#15 Post autor: salsero » sobota, 15 grudnia 2007, 18:23

Znam kilka osób 6 i dobrze się z nimi dogaduje, 3 facetów nie poznałem osobiście za to w kobiece 3 to moje fawortki:)
Konkludując 3, 6, 9 to dobre trio które wzajemnie się uzupełnia i pewnie ma duży potencjał.
9w1 lub 9w8 22l. zdobyć zdobywczynie...

ODPOWIEDZ