Trio czyli 3, 6 i 9

Dyskusje na temat typu 3
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#16 Post autor: Eruantalon » sobota, 15 grudnia 2007, 20:07

W zależności na jaką 3 trafisz, choć może nas łączyć ten sam rdzeń, możemy zachowywać się w zupełnie inny sposób. Fakt nawet na forum widać, że jest nas naprawdę malo i kto wie czy nie jestesmy wymierającym gatunkiem ??
W Polsce jest zdectydowanie za malo zdrowych 3'ek. IMO bylby to prawdzxiwy skarb narodu - przedsiebiorczy, odwazni, przebojowi ludzie - typ amerykanskiego kapitalisty - pioniera.


Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

(:)
Posty: 17
Rejestracja: środa, 14 listopada 2007, 11:17

#17 Post autor: (:) » niedziela, 16 grudnia 2007, 11:17

Coraz bardziej wydaje mi się że owe enneagramowe tria nie mówią nic o związkach między dwoma zawartymi w nich typami. Pokazują po prostu w którą stronę typ powinien, bądź nie powinien zmierzać. 9 idąc w stronę trzy stanie się bardziej otwarte na swoje własne możliwości i zaczyna do czegoś dążyć podczas gdy zmierzając w stronę 6 stanie się bardziej lękliwe. 6 nabierze większej ufności idąc w stronę 9tki, kiedy od 3 może nabrać złych nawyków kłamstwa i gwiazdorstwa. 3ka zmierzając w kierunku 9 może się rozleniwić i popaść w marazm, kiedy od 6 może przejąć prawdomówność. To tylko zarys ale tak uważam. Będąc 9tką możesz nie dogadywać się ani z 6 ani z 3.

A odnośnie związków między dwiema 9kami powiem, że choć moja bardzo dobra koleżanką jest 9tka i świetnie sie z nią dogaduję, to bycie partnerem drugiej dziewiątki byłoby chyba trochę nudne :wink: ale nie wypróbowałam jeszcze tego :wink:
9 w 1

Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 100
Rejestracja: wtorek, 30 października 2007, 11:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#18 Post autor: AngelsDream » niedziela, 16 grudnia 2007, 22:08

Moim życiowym partnerem od dwóch lat jest 6, kontrfobiczna zwykle ;)
9 nie znam, ale z 6 idzie mi całkiem nieźle, ale warunek jeden i niepodważalny: szczerość.
"Kłamca ma zaletę - wyobraźnię."
3w4, czyli rude i złe...

Awatar użytkownika
Katjah
Posty: 42
Rejestracja: niedziela, 2 września 2007, 13:35
Lokalizacja: Katowice/Kraków

#19 Post autor: Katjah » poniedziałek, 17 grudnia 2007, 20:34

Znam dwie fantastyczne Dziewiątki, a są to: moja mama (9w8) i moja przyjaciółka (9w1). Muszę przyznać, że jest sporo prawdy w tych słowach:

Trójka uwielbia niekrytyczną i nieosądzającą naturę Dziewiątki, dzięki czemu czuje się komfortowo nawet w sytuacjach w których pokazuje swoje prawdziwe Ja. Wysoka tolerancja Dziewiątki na innych, daje przyzwolenie Trójce aby ta się zrelaksowała i choć na chwilę zdjęła "maskę", bez obawy, że poczuje się z tego powodu winna.

Kiedy to przeczytałam, to szczęka mi opadła. :) True, true, true.
Poza tym wydaje mi się, że rozmowy oraz przyjaźń z Dziewiątkami czynią mnie lepszym człowiekiem, mniej cynicznym i bardziej patrzającym w serce. ;)
3w2
I am what I am
And what I am is who I am
I know what I know
And all I know is that I fell
If only I could walk through walls
Then maybe I would tell who I was
Yet I am just a man still learning how to fall.

salsero
Posty: 13
Rejestracja: sobota, 15 grudnia 2007, 12:15

#20 Post autor: salsero » piątek, 4 stycznia 2008, 21:00

".. Pokazują po prostu w którą stronę typ powinien, bądź nie powinien zmierzać. 9 idąc w stronę trzy stanie się bardziej otwarte na swoje własne możliwości i zaczyna do czegoś dążyć podczas gdy zmierzając w stronę 6 stanie się bardziej lękliwe(...)"

A nie uważasz ze ennagramy wskazuja własnie na dobre związki. Na zasdzie z kim przystajesz takim sie stajesz - dla 9 związek z 3 jest dobry, bo 9 stanie sie bardziej skora do działania i będzie lepiej wiedziec czego chce.
Jednak z tego co piszesz wnioskuje, że w takich związkach jak jeden "zyskuje" to drugi coś "traci" jak 9 zyskuje to 3 traci , jak 6 zyskuje to 9 traci itd. a przeciez jak pisze kajth przy 9 3jka może zdjac maskę i poczuć sie lepszym człowiekiem, bo ta będzie ja tolerować.

9 i 9 wg mnie troszke nudny związek
9w1 lub 9w8 22l. zdobyć zdobywczynie...

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#21 Post autor: Miltado » poniedziałek, 1 września 2008, 23:35

Tajemnica Liczby 153

Nowy testament opisuje znany nam już motyw połowu ryb przez uczniów Jezusa. Podczas tego połowu kazał Jezus wyciągnąć sieci po obydwu stronach. Wyciągnięto w sumie 153 ryby. Choć Jezus często mówił prostym językiem, liczba ta rzekomo nie jest bez znaczenia. Jedna teoria podaje, że świadczyć to może o uniwersalności Religi, gdyż znano wtedy jedynie 153 gatunków ryb. Druga bardziej złożona, rozwinięta przez Franciszkanów nawiązywała do liczb pitagorejskich. (Odkrył że liczby mogą byc, kuliste, kwadratowe czy trójkątne (trójkątna poprzez zsumowanie kolejnych liczb 3=1+2 itd. koło to kwadrat liczby 5x5=25) W ten sposób z magicznej liczby udało się rozpisać kilka figur geometrycznych które podzielono. Otrzymano wtedy koło, trójkąt i sześciokąt. Gdyby się przyjżec to właśnie te figury znajdują się w symbolu enneagramu. Franciszkanie również rozwineli ten temat tworząc schemat "pojednania kultur" znak w kole przypominający enneagram z większą ilością połączeń". Lulla (bo tak ów gościu się nazywał" stworzył rozpiskę 9 cech ludzkich i 9 grzechów na osobnych płaszczyznach. Wyróżniamy schematy "A" Lulla (dobre cechy, A jest Bogiem lezy w centrum" i "T" Lulla (grzechów)

Niewykluczone jest pochodzenie enneagramu jako dzieło monastycznego Ojców pustyni, później przygarnięte przez Pitagorasa (uznane za wiedzę tajemną -nazwa enneagram - greckie - dziewięć znaków) i przechodzące swój renesans od początku XX wieku. Jest uniwersalne należny do wszystkich religii i struktur które się nie wykluczają wzajemnie. Religijna wersja enneagramu zakłada 3 najwyższe chrześcijańskie wartości w naszym trójkącie który symbolizowany jest z Bogiem (Trójcą świętą).

Identyfikowane
6 jako Wiara
3 jako Nadzieja
9 jako Miłośc

List św Pawła do koryntian: "te trzy... z nich zaś największa jest miłość"

Dla tego 9 leży na samym szczycie, zamiast 1.

Reszta czyli 1,2,4,5,7 i 8 symbolizuje rzekomo 6 dni tworzenia świata, 7 Pan odpoczął.

Cechy
1Wzrost
2Wolnośc
4Powrot do źródeł
5Mądrośc
7Realizm
8Miłosierdzie

Ogólnie istnieje 10 typów enneagramu z czego 10 jest kojarzony z Jezusem, każdy typ ma mieć po każdym z jego cech. Absolut leżący w centrum 9 znaków.

Modlitwa z odniesieniem dla każdego typu. Cechy Chrystusa obok każdego typu.
Ojcze nasz:
1 pedagogika, tolerancja, cierpliwość - Któryś jest w Niebie
2 troska, współczucie solidarnosc - świeć się imię Twoje
3 ambicja siła czynu, wizja - przyjdź królestwo Twoje
4 kreatywność, wrażliwość, neutralność - bądź wola Twoja jako w niebie tak i na ziemi
5 dystans, trzeźwość, mądrość - chleba naszego daj nam dzisiaj
6 wierność, posłuszeństwo, zaufanie- i odpuśc nam nasze winy jako i my odpuszczamy naszym winowajcom
7 odświętność, radość życia ból - i nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego
8 konfrontacja, jasność, upoważnienie - bo Twoje jest królestwo i potęga i chwała na wieki wieków
9 pokój, zgodność, miłość - amen. Ojcze nasz
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Awatar użytkownika
Maro
Posty: 855
Rejestracja: piątek, 11 kwietnia 2008, 09:17

#22 Post autor: Maro » wtorek, 2 września 2008, 09:34

powiedziala bym ze to juz demagogika.... i ze to trojkowe. z calym doprawdy szacunkiem dla Trojek jako takich.
8w7
ta szklanka MOZE byc pełna do połowy.

Awatar użytkownika
Morfeusz
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 19 stycznia 2014, 23:23

Re: Trio czyli 3, 6 i 9

#23 Post autor: Morfeusz » niedziela, 19 stycznia 2014, 23:27

Po wysłaniu linków do najbliższych znajomych okazało się, że...
Mój najlepszy przyjaciel to 6
A moja miłość to 9
Ja jestem 3

Przypadek? :D

Artezjo
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 13 stycznia 2014, 08:30

Re: Trio czyli 3, 6 i 9

#24 Post autor: Artezjo » wtorek, 4 lutego 2014, 08:00

Ja m w domu mam takie trio, sam jestem 3, rodzice to 6 i 9. 9 dobrze wpływa w sumie i na 3 i 6, które są dość paniczne i pędzące. Może 3 nie panikuje w ten sposób co 6, ale potrafi zagubić się w swoich planach i jak poprzeczka wzrasta, a brak sił na realizacje, to 9 potrafi uspokoić i dowartościować 3. Z drugiej strony powstaje konflikt zabiegana 6 i 3, powolna 9. 6 motywuje, cały czas mówiąc o swoich obawach, co porusza 3 i 9 do pracy. A 3 znowu motywuje obydwa typy do działania. Ogólnie dobrze mi z 9, bo mogę wyluzować i nie jestem taki spięty, a 6 dają mi wgląd w moje emocje, przynajmniej tak mam ze znajomymi.

jakocianka
Posty: 134
Rejestracja: sobota, 21 czerwca 2014, 19:31
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Mięsożerna roślina

Re: Trio czyli 3, 6 i 9

#25 Post autor: jakocianka » niedziela, 24 sierpnia 2014, 01:55

Znam 3 i 6, które chciały ze sobą chodzić, ale mieli właśnie straszny problem z komunikacją. Nie umieli sobie jednej stałej informacji przekazać.
[INTP RLUEI sx]
Keep running
Spoiler:

Awatar użytkownika
Ryuuco
Posty: 34
Rejestracja: niedziela, 20 kwietnia 2014, 19:44
Enneatyp: Lojalista

Re: Trio czyli 3, 6 i 9

#26 Post autor: Ryuuco » niedziela, 24 sierpnia 2014, 23:05

Mam przyjaciółkę 9 i drugą - 8w9. Dobrze się z nimi czuję. Mam duże poczucie bezpieczeństwa. Nie mam pojęcia, czy spotkałam jakąś Trójkę. Jest co prawda jedna osoba, no ale to celebryta. Po tym, co mogę wywnioskować to jest zdrową Trójką i naprawdę go podziwiam za otwartość i determinację.
6w5, sp/so
LSI

ODPOWIEDZ