Jak rozpoznać 3?

Dyskusje na temat typu 3
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
*nadia*
Posty: 326
Rejestracja: wtorek, 26 sierpnia 2008, 23:38

#31 Post autor: *nadia* » środa, 27 sierpnia 2008, 00:28

ja spotkałam się z opiniami, że trójki są takie strasznie ogarnięte i czuć w nich szybkie tempo, jesli można to tak ująć :wink: no i ten krystaliczny wizerunek :)


im bardziej wnikam, tym bardziej nie wiem, kim jestem ;)
coś na kształt siódemko-dziewiątki

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#32 Post autor: Miltado » środa, 27 sierpnia 2008, 00:37

Tutaj chyba istnieje podział związany ze wsparciem. Prezentowany przez Ciebie sposób raczej kojarzy mi się z 3w2 Gwiazdą. Zresztą ciekawy temat mógłby powstać rozbieżność wizerunku pomiędzy 3w4 i 3w2. Wsparcie 4 daje bardziej subtelne postrzeganie danej trójki, która często może przybierać formę 5 lub 8, a nie jak 3w2 która przybiera często postać 7 lub 2.
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Awatar użytkownika
*nadia*
Posty: 326
Rejestracja: wtorek, 26 sierpnia 2008, 23:38

#33 Post autor: *nadia* » środa, 27 sierpnia 2008, 00:42

To ciekawe.. słyszałam to a propos siebie, czyli 3w4, ale może akurat rozwijam drugie skrzydło ;p
im bardziej wnikam, tym bardziej nie wiem, kim jestem ;)
coś na kształt siódemko-dziewiątki

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#34 Post autor: Miltado » środa, 27 sierpnia 2008, 00:47

*nadia* pisze:To ciekawe.. słyszałam to a propos siebie, czyli 3w4, ale może akurat rozwijam drugie skrzydło ;p
Robiłaś tylko jeden test na typ, czy więcej? Jeżeli nie to proponuję szeroki wybór różnych testów na głównej o enneagramie. Wybadanie daje prawdopodobieństwo, wiem że jest tam test który opisuje jakie typy reprezentuje się najbardziej, a które najmniej. Niektóre typy są mylone poprzez ich podobieństwo, także zachęcam.

Trójka bardziej zwraca uwagę na swoje zdolności niż na wewnętrze potrzeby. Dla przykładu intelektualna trójka może się mylnie identyfikować z piątką. Trójka, która jest oddanym rodzicem może się utożsamiać z dwójką. Trójka o wysokim stanowisku może się identyfikować z ósemką, itd. Pomimo tej manifestacji pewnych zachowań i postrzegania ich jako najważniejszej cechy, trójka posiada głęboko ukrytą potrzebę bycia dostrzeganym, akceptowanym i podziwianym za swoje działania.

Np. teraz gdy ostatnio wykonywałem test wychodziło mi uparcie 8w7.

Jednak najlepszy sposób to poczytać wszystkie i dopasować się do jednego. :D
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Awatar użytkownika
*nadia*
Posty: 326
Rejestracja: wtorek, 26 sierpnia 2008, 23:38

#35 Post autor: *nadia* » środa, 27 sierpnia 2008, 00:55

ja robię te testy już od dawna i robiłam też na innych stronach.. :) na początku wychodziło mi 6, ale od jakiegoś czasu za każdym razem 3w4, chociaż to, że identyfikuję się z tym typem, to głównie wynik ciągłego analizowania, rozkminiania i czytania o różnych typach :) zresztą ksiazki nieco inaczej opisują 3 niż strona :) tzn. dają jej trochę więcej uczuć, a nie tylko parcie na sukces i maski :) ale chętnie poczytam Twoje opinie, bo znasz się na tym lepiej niż ja :)
im bardziej wnikam, tym bardziej nie wiem, kim jestem ;)
coś na kształt siódemko-dziewiątki

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#36 Post autor: Miltado » środa, 27 sierpnia 2008, 00:56

*nadia* pisze: ale chętnie poczytam Twoje opinie, bo znasz się na tym lepiej niż ja :)
Nie ryzykowałbym takiego stwierdzenia :lol:
Tak naprawdę wszyscy się uczymy.
Ostatnio zmieniony środa, 27 sierpnia 2008, 00:58 przez Miltado, łącznie zmieniany 1 raz.
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Awatar użytkownika
*nadia*
Posty: 326
Rejestracja: wtorek, 26 sierpnia 2008, 23:38

#37 Post autor: *nadia* » środa, 27 sierpnia 2008, 00:58

Miltado pisze:

Jednak najlepszy sposób to poczytać wszystkie i dopasować się do jednego. :D
a, no właśnie czytam czytam i wychodzi mi to 3w4 im bardziej docieram do swojego wnętrza :p
im bardziej wnikam, tym bardziej nie wiem, kim jestem ;)
coś na kształt siódemko-dziewiątki

Awatar użytkownika
*nadia*
Posty: 326
Rejestracja: wtorek, 26 sierpnia 2008, 23:38

#38 Post autor: *nadia* » środa, 27 sierpnia 2008, 01:00

Miltado pisze: Nie ryzykowałbym takiego stwierdzenia :lol:
Tak naprawdę wszyscy się uczymy.
ostatecznie masz te ponad tysiąc postów, więc powiedzmy, że nadrabiasz doświadczeniem :p
im bardziej wnikam, tym bardziej nie wiem, kim jestem ;)
coś na kształt siódemko-dziewiątki

Awatar użytkownika
MartiniB
Posty: 774
Rejestracja: sobota, 12 stycznia 2008, 21:06

#39 Post autor: MartiniB » środa, 27 sierpnia 2008, 14:19

Kurde, jak tak patrze na Mitaldo i pewne kolizyjne cechy, które mnie od niego różnią to naprawde mam wątpliwości co do zasadności mojego skrzydła.

Widział ktoś kiedyś rdzenną 3?

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#40 Post autor: Eruantalon » środa, 27 sierpnia 2008, 14:22

Kurde, jak tak patrze na Mitaldo i pewne kolizyjne cechy, które mnie od niego różnią to naprawde mam wątpliwości co do zasadności mojego skrzydła.
TBH, od pcoczątku wydawało mi się ubzdurane, ale nie mam mesjańskich zapędów , by wyprowadzać ludzi z błedu w dowolnym temacie, gdy o to nie proszą ; >
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#41 Post autor: Miltado » środa, 27 sierpnia 2008, 18:26

MartiniB pisze:Kurde, jak tak patrze na Mitaldo i pewne kolizyjne cechy, które mnie od niego różnią to naprawde mam wątpliwości co do zasadności mojego skrzydła.
A ja bym nie brał wszystkiego na tym forum zbyt poważnie, po to ono jest aby się wygadać niezależnie jakie się ma w tym intencje i czy mówimy prawdę i fałsz, tak dla relaksu. Zapewniam Cię, że co do swojego typu jestem w 100% pewien i w życiu codziennym się zgadza tak samo myślą o mnie znajomi, a co do forum i tak was nie znam więc mogę być w waszych oczach kolejno 1,2,3,4,5,6,7,8,9 jak kto woli ale czy to ważne? przyznam się że od ponad roku przebywania na tym forum trochę się rozwydrzyłem, ale czy to grzech? :P Krótkowzroczność...
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Awatar użytkownika
Yennefer
Posty: 132
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2008, 10:36

#42 Post autor: Yennefer » czwartek, 28 sierpnia 2008, 17:04

Jak to jak rozpoznać 3? Robi dużo szumu, uważa się za "nie wiadomo co" i tak się zachowuje, jest miła dla wszystkich, ale tylko przy tych osobach, z reguły w szkole ma same 5, chodzi na mnóstwo zajęć typu basen, joga, jeden język, drugi język i co tam jeszcze popadnie :D
Ja tak widzę 3 przynajmniej w swoim otoczeniu.
ENTP.

hey you, don't tell me there's no hope at all

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#43 Post autor: Miltado » czwartek, 28 sierpnia 2008, 18:31

Yennefer pisze:Jak to jak rozpoznać 3? Robi dużo szumu, uważa się za "nie wiadomo co" i tak się zachowuje, jest miła dla wszystkich, ale tylko przy tych osobach, z reguły w szkole ma same 5, chodzi na mnóstwo zajęć typu basen, joga, jeden język, drugi język i co tam jeszcze popadnie :D
Ja tak widzę 3 przynajmniej w swoim otoczeniu.
To nie widziałaś żadnej 3, oceny często nie mają nic wspólnego. Śmierdzi mi tu 7 i 6.
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Awatar użytkownika
Memory
Posty: 943
Rejestracja: środa, 23 lipca 2008, 13:49
Enneatyp: Lojalista

#44 Post autor: Memory » piątek, 29 sierpnia 2008, 00:21

Mam przyjaciółkę 3. Jest ambitna, pracowita, towarzyska, zawsze uśmiechnięta... Jej niekończące się pokłady optymizmu nieraz mnie zarażały. Czasem zazdroszczę jej wytrwałości i nieugiętości w osiąganiu celów. W sumie to żadna sztuka rozpoznać trójeczkę w tłumie. :)
6w7 sp/sx, EIE

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#45 Post autor: Miltado » piątek, 29 sierpnia 2008, 00:37

Memory pisze:Mam przyjaciółkę 3. Jest ambitna, pracowita, towarzyska, zawsze uśmiechnięta... Jej niekończące się pokłady optymizmu nieraz mnie zarażały. Czasem zazdroszczę jej wytrwałości i nieugiętości w osiąganiu celów. W sumie to żadna sztuka rozpoznać trójeczkę w tłumie. :)
Tylko wtedy gdy 3 chce być rozpoznana, niektóre w tym i ja potrafią nieźle się kamuflować. Jeżeli 3 nie czuje do Ciebie najmniejszego szacunku to Ci się nie okaże, a na pewno nie otworzy.
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

ODPOWIEDZ