Jak rozpoznać 3?

Dyskusje na temat typu 3
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
*nadia*
Posty: 326
Rejestracja: wtorek, 26 sierpnia 2008, 23:38

#46 Post autor: *nadia* » piątek, 29 sierpnia 2008, 00:44

Miltado pisze: Jeżeli 3 nie czuje do Ciebie najmniejszego szacunku to Ci się nie okaże, a na pewno nie otworzy.
ooo z tym się w pełni zgadzam.. przynajmniej ja osobiście jakoś automatycznie całkowicie zamykam się na taką osobę
Ostatnio zmieniony piątek, 29 sierpnia 2008, 00:46 przez *nadia*, łącznie zmieniany 1 raz.


im bardziej wnikam, tym bardziej nie wiem, kim jestem ;)
coś na kształt siódemko-dziewiątki

Awatar użytkownika
Memory
Posty: 943
Rejestracja: środa, 23 lipca 2008, 13:49
Enneatyp: Lojalista

#47 Post autor: Memory » piątek, 29 sierpnia 2008, 00:45

Jeżeli 3 nie czuje do Ciebie najmniejszego szacunku to Ci się nie okaże, a na pewno nie otworzy
To chyba wykazała do mnie sporo szacunku, bo zdołała mi raz ujawnić swoje obawy, dość poważne. Wydawały mi się całkowicie szczere, nie płynące z chęci manipulacji, czy innych pobudek znieważających mnie. Kiedy się przede mną odkryła znalazłam się w szoku, bo do tej pory postrzegałam ją za osobę nieposiadającą problemów. Takie sprawiała na mnie wrażenie.
6w7 sp/sx, EIE

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#48 Post autor: Miltado » piątek, 29 sierpnia 2008, 00:49

Memory pisze:
Jeżeli 3 nie czuje do Ciebie najmniejszego szacunku to Ci się nie okaże, a na pewno nie otworzy
To chyba wykazała do mnie sporo szacunku, bo zdołała mi raz ujawnić swoje obawy, dość poważne. Wydawały mi się całkowicie szczere, nie płynące z chęci manipulacji, czy innych pobudek znieważających mnie. Kiedy się przede mną odkryła znalazłam się w szoku, bo do tej pory postrzegałam ją za osobę nieposiadającą problemów. Takie sprawiała na mnie wrażenie.
To ta osoba bardzo, ale to bardzo Cię ceni. Ja raczej nie powiedziałbym o swoich obawach nikomu, nawet na tym forum mimo, że nikt mnie nie zna. Raz, że nie potrafię i nie umiem tego zrobić. Dwa istnieje najgorsza obawa, ze kiedy Ci się wyspowiada to stracisz do niej szacunek. Trzy trójka nie zalewa innych swoimi problemami i trzyma chart ducha (osobiście mogę pisać sam dla siebie bez jakiegoś znaczenia czy ktoś to przeczyta czy nie).

Kiedy nie chcę mieć do czynienia z jakąś osobą to nagnę i poprzekręcam każdą prawdę o sobie aby ta osoba nic o mnie nie wiedziała. Lubie niebieski, a powiem że różowy itp. Nawet w najdrobniejszych sprawach.
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Awatar użytkownika
*nadia*
Posty: 326
Rejestracja: wtorek, 26 sierpnia 2008, 23:38

#49 Post autor: *nadia* » piątek, 29 sierpnia 2008, 00:56

Memory pisze:
nie płynące z chęci manipulacji, czy innych pobudek znieważających mnie.
jak to jest z trójkami właściwie? ja np. nie czuję w ogóle potrzeby znieważania kogoś, chyba że bardzo ostro mnie zaatakuje..
i tak a propos chciałabym się dowiedzieć jak 3 reagują na agresję? głównie słowną, nie mówię o jakiejś przemocy :wink: mnie zawsze zaskakuje niepotrzebna agresja i nie lubię przebywać z takimi osobami, w jakiś sposób zaburzają mi harmonię :wink: chociaż mogę im odpowiedzieć złośliwie, to jednak samej agresji nie lubię, nawet w celu oczyszczania atmosfery..
im bardziej wnikam, tym bardziej nie wiem, kim jestem ;)
coś na kształt siódemko-dziewiątki

Awatar użytkownika
Memory
Posty: 943
Rejestracja: środa, 23 lipca 2008, 13:49
Enneatyp: Lojalista

#50 Post autor: Memory » piątek, 29 sierpnia 2008, 00:59

To ta osoba bardzo, ale to bardzo Cię ceni. Ja raczej nie powiedziałbym o swoich obawach nikomu, nawet na tym forum mimo, że nikt mnie nie zna. Raz, że nie potrafię i nie umiem tego zrobić. Dwa istnieje najgorsza obawa, ze kiedy Ci się wyspowiada to stracisz do niej szacunek. Trzy trójka nie zalewa innych swoimi problemami i trzyma chart ducha.
Widocznie dostrzegła moją wyrozumiałość. Nie oceniam nigdy ludzi, gdy się przede mną odkryją, swobodnie mogła się wyrazić i na złe jej to nie wyszło, nawet po tym incydencie jeszcze bardziej zaczęłam ją podziwiać. Sama często się jej zwierzałam, dlatego pewnie postanowiła spróbować odbić piłeczkę. Bardziej irytują mnie nakładane przed nią płachty, bo zwykle od razu wyczuwam fałsz, ale nigdy nie wygarnęłam wprost niechęć do jej postępowania.
Kiedy nie chcę mieć do czynienia z jakąś osobą to nagnę i poprzekręcam każdą prawdę o sobie aby ta osoba nic o mnie nie wiedziała. Lubie niebieski, a powiem że różowy itp. Nawet w najdrobniejszych sprawach.
Do końca jeszcze się przede mną nie ujawniła, wciąż ma tendencję do ubarwiania swego wizerunku, jednak powoli się oswajamy ze sobą, coraz lepiej się dogadujemy i może wyniknąć z tej relacji całkiem owocna, długoletnia przyjaźń. Przynajmniej mam taką nadzieję. ;)
6w7 sp/sx, EIE

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#51 Post autor: Miltado » piątek, 29 sierpnia 2008, 01:03

*nadia* pisze:
Memory pisze:
nie płynące z chęci manipulacji, czy innych pobudek znieważających mnie.
jak to jest z trójkami właściwie? ja np. nie czuję w ogóle potrzeby znieważania kogoś, chyba że bardzo ostro mnie zaatakuje..
i tak a propos chciałabym się dowiedzieć jak 3 reagują na agresję? głównie słowną, nie mówię o jakiejś przemocy :wink: mnie zawsze zaskakuje niepotrzebna agresja i nie lubię przebywać z takimi osobami, w jakiś sposób zaburzają mi harmonię :wink: chociaż mogę im odpowiedzieć złośliwie, to jednak samej agresji nie lubię, nawet w celu oczyszczania atmosfery..
Każdy człowiek jest inny, trójki też szczegolnie te niezdrowe budują swoją pozycję społeczną po trupach. Znieważanie innych i sprowadzanie ich do parteru to niektóra z tych metod. Obok tego może pojawić się zastraszanie. Jak dla mnie niżowe metody zupełnie niezgodne z etyką, a przede wszystkim prymitywne! Trójka może szybko nauczyć się agresji, to kolejna z masek, osobiście może jej się to nie podobać, ale gdy czuje presje i chce zaskarbić sobie innych pójdzie na to, później zmiana idzie samoczynnie.

Memory może zaistnieć sytuacja odwrotna kiedy ta 3 zorientuje się, że za dużo o niej wiesz może zacząć się odizolowywać, w najgorszej opcji robić wyrzuty. W ten sposób stara się naginać prawdziwość faktów zakładając kolejną maskę. Nie przestanie Cię lubić, ale zadziała jej system obronny. 3 to samotnicy i psychika też jest tak nastawiona gdy się sobą dzielą czują się zagrożeni choć tego pragną.
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Awatar użytkownika
MartiniB
Posty: 774
Rejestracja: sobota, 12 stycznia 2008, 21:06

#52 Post autor: MartiniB » piątek, 29 sierpnia 2008, 01:11

Memory pisze:Sama często się jej zwierzałam, dlatego pewnie postanowiła spróbować odbić piłeczkę.
I tu tkwi sedno.

Jeżeli trójka ma okazać swoje słabości i otworzyć się to pod warunkiem, że druga osoba zrobiła to samo. Widzę tą prawidłowość po sobie, wiedząc, ze osoba której się zwierzamy również nie zawsze sobie radzi łatwiej jest nam sie samym do tego przyznać bo nie czujemy się gorsi, ponadto wiemy, iz dotrzyma ona tajemnicy, jezeli zalezy jej na dyskrecji dot. własnych sekretów. Ot takie podświadome zabezpieczenie bez którego raczej nikogo bliżej nie dopuscimy.

"Ty znasz moje słabości, ale ja znam również Twoje, więc nie masz nade mna przewagi" - nazywajac to po imieniu może brzmi to tandetnie, ale do tego owa mentalność się wlasnie sprowadza.
Ostatnio zmieniony piątek, 29 sierpnia 2008, 01:13 przez MartiniB, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
*nadia*
Posty: 326
Rejestracja: wtorek, 26 sierpnia 2008, 23:38

#53 Post autor: *nadia* » piątek, 29 sierpnia 2008, 01:11

myślę, że trójce sprawia trudność samo mówienie o jakichś bolesnych doświadczeniach, ciężko jej to ubrać w słowa, żeby się za bardzo nad sobą nie rozczulać, nie wiem czy motywacją jest chęć zachowania wizerunku, czy po prostu jakaś nieumiejętność wyrażania najgłębszych emocji
im bardziej wnikam, tym bardziej nie wiem, kim jestem ;)
coś na kształt siódemko-dziewiątki

Awatar użytkownika
MartiniB
Posty: 774
Rejestracja: sobota, 12 stycznia 2008, 21:06

#54 Post autor: MartiniB » piątek, 29 sierpnia 2008, 01:17

Miltado pisze:Trójka może szybko nauczyć się agresji, to kolejna z masek
Mhm, tutaj równiez się zgadzam. Był nawet okres, w którym test mówił o mojej "ósemkowatości".

Osobiście winię środowisko, które przypadło na mój nastoletni okres dojrzewania.
Ostatnio zmieniony piątek, 29 sierpnia 2008, 01:25 przez MartiniB, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#55 Post autor: Miltado » piątek, 29 sierpnia 2008, 01:22

*nadia* pisze:myślę, że trójce sprawia trudność samo mówienie o jakichś bolesnych doświadczeniach, ciężko jej to ubrać w słowa, żeby się za bardzo nad sobą nie rozczulać, nie wiem czy motywacją jest chęć zachowania wizerunku, czy po prostu jakaś nieumiejętność wyrażania najgłębszych emocji
Bądźmy szczerzy boi się przyznać do porażki. Uczucia też ale to swoją drogą. Druga sprawa to logika kiedy rozmyślam nad czymś i widzę, że jednak to bierze górę to zajmuję się czymś innym. Zawsze biorę doświadczenie z porażek, aby nie popełnić jej w przyszłości i jest rozśnież altruistyczny odruch nie chcę aby popełniali je inni.

Kiedy był kryzys musiałem się z nim zmierzyć twarzą w twarz i wygrałem.
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Awatar użytkownika
MartiniB
Posty: 774
Rejestracja: sobota, 12 stycznia 2008, 21:06

#56 Post autor: MartiniB » piątek, 29 sierpnia 2008, 01:25

*nadia* pisze:myślę, że trójce sprawia trudność samo mówienie o jakichś bolesnych doświadczeniach, ciężko jej to ubrać w słowa,
Dziwny stereotyp odnosnie upośledzenia typu w tym zakresie ... Ja też miewam doły i czasami wydaje mi się, że mógłbym na temat moich emocji całą dobę przegadać, normalnie wiersze pisać, ale co z tego skoro wstyd jak cholera :|

Awatar użytkownika
Memory
Posty: 943
Rejestracja: środa, 23 lipca 2008, 13:49
Enneatyp: Lojalista

#57 Post autor: Memory » piątek, 29 sierpnia 2008, 01:27

Memory może zaistnieć sytuacja odwrotna kiedy ta 3 zorientuje się, że za dużo o niej wiesz może zacząć się odizolowywać, w najgorszej opcji robić wyrzuty. W ten sposób stara się naginać prawdziwość faktów zakładając kolejną maskę. Nie przestanie Cię lubić, ale zadziała jej system obronny. 3 to samotnicy i psychika też jest tak nastawiona gdy się sobą dzielą czują się zagrożeni choć tego pragną.
Uzbroję się więc w cierpliwość i postaram się wywrzeć na niej jak najlepsze wrażenie. Bez zbytniego narzucania się, ponaglania, nakłonię ją by się przede mną bez oporów otworzyła, gdy zaistnieje potrzeba. Pokażę jak duże może mieć we mnie oparcie, o czym niejeden się przekonał.
"Ty znasz moje słabości, ale ja znam również Twoje, więc nie masz nade mna przewagi"
Tandetnie, nietandetnie, wiele tak czy owak wyjaśnia. Jestem w stanie zrozumieć podejście, którym się kierujecie. Wasze uczucia to twierdza, do której nieliczni zasłużeni mają wstęp, dostępu do niej bronicie zażarcie z obawy przed niespodziewanym atakiem. I niezrozumieniem. Każdy typ decyduje się na odmienny kierunek obrony, wy wybieracie zwykle ten.
, nie wiem czy motywacją jest chęć zachowania wizerunku, czy po prostu jakaś nieumiejętność wyrażania najgłębszych emocji
Zdecydowanie obstawiłabym pierwszy wariant.
6w7 sp/sx, EIE

Awatar użytkownika
*nadia*
Posty: 326
Rejestracja: wtorek, 26 sierpnia 2008, 23:38

#58 Post autor: *nadia* » piątek, 29 sierpnia 2008, 01:27

Miltado pisze: musiałem się z nim zmierzyć twarzą w twarz i wygrałem.
brzmi dokładnie jak komentarz typowej trójki :p :D

o własnych porażkach ciężko, to fakt.. ale co z głębokimi uczuciami w ogóle? zwłaszcza w kontaktach z typami, które ich oczekują, a wręcz je wyciągają? :)
im bardziej wnikam, tym bardziej nie wiem, kim jestem ;)
coś na kształt siódemko-dziewiątki

impos animi
VIP
VIP
Posty: 2251
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 17:09
Lokalizacja: z nikąd

#59 Post autor: impos animi » piątek, 29 sierpnia 2008, 01:29

MartiniB pisze:
*nadia* pisze:myślę, że trójce sprawia trudność samo mówienie o jakichś bolesnych doświadczeniach, ciężko jej to ubrać w słowa,
Dziwny stereotyp odnosnie upośledzenia typu w tym zakresie ... Ja też miewam doły i czasami wydaje mi się, że mógłbym na temat moich emocji całą dobę przegadać, normalnie wiersze pisać, ale co z tego skoro wstyd jak cholera :|
To przez te czwórkowe skrzydło! Brak Ci magicznej tarczy przed tym co czwórkowe ;p

<strzela smutami z czwórkowego karabinu> :twisted:
Czy zdanie okrągłe wypowiesz,
czy księgę mądrą napiszesz,
będziesz zawsze mieć w głowie
tę samą pustkę i ciszę.

Awatar użytkownika
MartiniB
Posty: 774
Rejestracja: sobota, 12 stycznia 2008, 21:06

#60 Post autor: MartiniB » piątek, 29 sierpnia 2008, 01:32

Zazwyczaj nie lubimy ludzi, którzy są w 100% zbudowani z tego co u nas samych jest tylko szczątkowe.

I znienawidzone.
Ostatnio zmieniony piątek, 29 sierpnia 2008, 01:34 przez MartiniB, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ