Jak rozpoznać 3?

Dyskusje na temat typu 3
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

Jak rozpoznać 3?

#1 Post autor: Miltado » środa, 21 marca 2007, 22:48

Postanowilem założyć taki temat bo, może ktoś z Was potrafi bezbłędnie wyłowić 3 z waszego grona.

Wg. mnie jesteśmy jedynym typem którego wykrycie jest po prostu nie możliwe. Wątpię ażeby ktoś kiedykolwiek potrafił dostrzec w nętrze drugiej osoby bez robienia tej osobie testów. Patrząc na siebie, na swoje zmiany jakie dość często przeprowadzam, balansując od czasu do czasu po róznych typach, jestem dość trudny do rozszyfrowania. Uderzyło mnie jeszcze to, że jak Ewa się wypowiadala, nawet psycholodzy nie mogli dociec, czy jest 3, czy 4.

Jeżeli macie jakieś sposoby na odkrycie naszych masek to powiedzcie. Postaramy się lepiej zasłaniać :lol:


ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Awatar użytkownika
SenSorry
Posty: 397
Rejestracja: piątek, 2 lutego 2007, 13:43
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Suwałki/Poznań

#2 Post autor: SenSorry » czwartek, 22 marca 2007, 07:09

Nie wiem jak was rozpoznać i jak poznać, chyba, że takie 3 nagle będzie chciało się wygadać ;)
9w8/ISFp/Mag/SCUAN

Awatar użytkownika
Intryga
Posty: 157
Rejestracja: poniedziałek, 12 lutego 2007, 20:11
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#3 Post autor: Intryga » czwartek, 22 marca 2007, 08:19

Takze uważam że to chyba niemożliwe (chyba że ktoś ma jakiś sposob?;>)
Bez tego, ze np. powiem X ze jestem 3w4, X nigdy by chyba na to nie wpadł, ewentualnie przypisując mnie do 5, 5w6, 1, 1w9 albo co tam jeszcze by mu przyszło do głowy...
Ale to chyba też zalezy od trójki, na ile swoje bycie trójką pokazuje innym... Bo np. po mnie moze tego tak nie widać, ale np. po jedynej trójce jaką znam (przypuszczam) Trójkowość widać na pierwszy rzut oka, dlatego, ze kazde zdanie z opisu Zdobywcy do niej pasuje. Lub 3 mają zdolność do rozpoznawania innych 3 :lol:
3w4/5w4, INTp/ISTp

"Ludzi należy albo zjednywać sobie pieszczotą, albo niszczyć, bo za drobne krzywdy będą się mścili, a doznawszy wielkich nie będą już w stanie."
Niccolo Machiavelli

Awatar użytkownika
lusylia
Posty: 383
Rejestracja: sobota, 14 października 2006, 06:05
Lokalizacja: chi town

#4 Post autor: lusylia » czwartek, 22 marca 2007, 08:21

Dla mnie to nigdy nie stanowilo problemu... jesli stoi przede mna nieznajoma 3ka i zaczynamy prowadzic tzw 'small talk' to jakos nie ujdzie mojej uwagii tendencja wasza do wspomnienia czegos, czegokolwiek o czyms co ostatnio wygraliscie/zdobyliscie/ukonczyliscie z wyroznieniem etc. Zawsze tez powiecie cos o swoich planach, celach i sporych wielkokalibrowych zamiarach. Co jak co ale takich spraw 3ki niezatajaja. Poza tym jest to dla mnie faktem oczywistym przy rozpoznawaniu was, ze bez wyjatku kazdy z was ODDZIELA SPRAWY OSOBISTE OD BIZNESOWYCH mowiac niejako: "No wiesz, w pracy jestem tylko pracownikiem mojej firmy, lecz po pracy jestem juz tylko twoim kumplem." Mnie sie to w pale nie miesci, ale oszczedze tu moralizatorstwa.
1w9, INFJ/j, sx/sp/so (silny zwiazek z polaczeniami 7 i 4, oraz i8i6)
___
Oh laughing man
What have you won?
Don't tell me what cannot be done.

Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 780
Rejestracja: niedziela, 3 grudnia 2006, 11:11

#5 Post autor: Gabriel » czwartek, 22 marca 2007, 09:02

Też nie mam specjalnego problemu z rozpoznawaniem 3. Czy to widać? Czy to intuicja? Może jedno i drugie. Nie mam pojęcia. Po prostu rozpoznawanie typów mi przychodzi dość łatwo, a 3 po jedynce i siódemce jest chyba najłatwiejsza do rozpoznania. Śmierdzi od was udawaną doskonałością i także niepewnością co do owej doskonałości. Oczywiście nic zgryźliwego. Od każdego typu czymś "śmierdzi" :)
ewutek pisze:Uśmiechnięty chłopiec o dziewczęcych rysach.
Nie ma już dla mnie nadziei. :lol:
4w3 sp lub sx / so ENFJ

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#6 Post autor: Miltado » czwartek, 22 marca 2007, 13:23

To widzę że jestem mistrzem wizerunku :P Jak dotąd nikt mnie nie rozpoznał :P Widać te 3 które znacie są słabe, łatwe, lub się nie maskują. Często potrafię zmienić wizerunek dogodny do sytuacji. Masz rację Lusylia że czesto mówimy o swoich planach, ale kiedy zakladamy maski nie trzymamy się 3 schematów, każdy ma swoj sposób...
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Awatar użytkownika
Avin
Posty: 1166
Rejestracja: wtorek, 31 października 2006, 15:02

#7 Post autor: Avin » czwartek, 22 marca 2007, 23:34

ja tam umiem 3 rozpoznac
az tak sie nie kryja
zreszta calkiem mile i inteligentne osoby
Samotnosc pogladow innego czlowieka
i jego dziwna zawila natura
zmusza do usmiechu
gdy inny czlowiek spaceruje ulica
myslac o szczesciu
myslac o zyciu
zwraca uwage szarych ludzi

ten inny czlowiek ma inna dusze
inne widzenie i inne serce

Awatar użytkownika
Kwiecia
Posty: 213
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 15:54
Lokalizacja: z Puszczy Kozienickiej

#8 Post autor: Kwiecia » piątek, 23 marca 2007, 07:07

Rok przyjaźni wystarczył, żebym prawidłowo wytypowała Trójkę ;) Ale po takiej znajomości to już z tym raczej nie ma problemu. Czytasz opis, przypominasz sobie sceny z życia i wiesz, że to o twojej przyjaciółce. Jednak bez bliższej znajomości, tak tylko na pierwszy rzut oka, nie potrafię określić prawie żadnego typu (no, może Czwórkę, Jedynkę... ale też nie zawsze).
4w5 :)

Awatar użytkownika
NYCTEA
Posty: 146
Rejestracja: piątek, 3 listopada 2006, 23:39

#9 Post autor: NYCTEA » sobota, 14 kwietnia 2007, 02:02

Wcale nie jesteście tacy nierozpoznawalni. Rozpoznanie Trójek wg mnie:

1. Po znajomych. Otoczenie składające się ze Zwycięzców. Loserzy i szare myszki-niet, bo i po co.
2. Są widoczne, odnoszą sukcesy i niedaleko im do zostania guru tłumów. Ale na to są zbyt mało oryginalne, i tutaj na głowe biją je 4w3, które wcale często przewodzą towarzystwu w zabawie roztaczając swój artystyczny urok.
4w5&INTP

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#10 Post autor: Miltado » sobota, 14 kwietnia 2007, 11:18

NYCTEA pisze:Wcale nie jesteście tacy nierozpoznawalni. Rozpoznanie Trójek wg mnie:

1. Po znajomych. Otoczenie składające się ze Zwycięzców. Loserzy i szare myszki-niet, bo i po co.
2. Są widoczne, odnoszą sukcesy i niedaleko im do zostania guru tłumów. Ale na to są zbyt mało oryginalne, i tutaj na głowe biją je 4w3, które wcale często przewodzą towarzystwu w zabawie roztaczając swój artystyczny urok.
Zupełnie się nie zgadzam.
Co do 1 znam i zwycięsców i życiowych luserów (gdyż kiedyś tam pragnąlem ich wyciagnąć z tarapatów. Faktem jest jednak, że jednak wolę czasami trzymać takie osoby na dystans. Grupa ludzi zależy od tego również w jakim stopniu mi się przydają, lub jak się z nimi mi układa.

2 Prawdemówiąc 3 nie zawsze odnoszą sukcesy. Można je jednak zauważyć po tym jak bardzo przywiązują wagę do porażek, nieudanych podejść itp. Prawdziwej 3, 4 nie pobije w żadnym razie. Powiem Ci że jako urodzony buntownik zawsze byłem orginalny :P

No no blisko probujta dalej :P
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 780
Rejestracja: niedziela, 3 grudnia 2006, 11:11

#11 Post autor: Gabriel » sobota, 14 kwietnia 2007, 11:23

Zupełnie się nie zgadzam.
Powiedz trójce, że jest niefajna.
Prawdziwej 3, 4 nie pobije w żadnym razie.
Prawdziwej 4, 3 nie pobije w żadnym razie :lol: Począwszy od urażonego ego, poprzez szufladkowanie ludzi, a na bezsensownym wniosku kończąc, to chyba nawet nie wymaga komentarza, ale co mi tam.


Wyjaśnienia:
Ja nie twierdzę, że NYCTEA ma rację. Że 4w3 jest w jakimkolwiek stopniu LEPSZA od trójki (samo zakładanie, że jeden typ może być lepszy od drugiego jest idiotyczne, pozostają jedynie pewne naturalne skłonności do tego, aby np. 4w3 była zanadto "prawdziwa", a przy tym umiała robić wokół siebie zamieszanie, co publika lubi, ale to niczego nie przesądza). Zresztą moja ocena, czy jakoby 3 czy 4 jest lepsza i tak nie byłaby za grosz obiektywna i możnaby ją o kant d*** rozstrzasnąć. Ja wyśmiewam trójkową mentalność na prowokacje w stylu "Ja jestem fajniejszy od Ciebie".
Ale oczywiście to wszystko rozumiem, bo w każdym poście danego typu widać choćby posmak jego sposobu myślenia. I tak cztery stara się wyjść choć na trochę oryginalną, tak trzy stara się być zawsze w jakimś tam sensie najlepsza. W gruncie rzeczy to zabawne. Enneagram robi z nas wszystkich idiotów.
ewutek pisze:Uśmiechnięty chłopiec o dziewczęcych rysach.
Nie ma już dla mnie nadziei. :lol:
4w3 sp lub sx / so ENFJ

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#12 Post autor: Miltado » sobota, 14 kwietnia 2007, 13:17

Tam gdzie Miltado, tam i Gabriel. No widzę, że udalo mi się odegrać za tamto. Czyżbym uraził 4 dumę?? :P No tak, było dosadnie powiedziane że 4 są lepsze od 3. A same tego typu stwierdzenia, że ktoś może być lepszy od drugiego jest stosunkowo bezsensu i tam rozpowiadać się na ten temat nie ma po co. :P

Co do trzaskania o kant d... to własnie tak jak z waszymi tam steoretypami na temat innych. Gadanie gadaniem na forum, ale każdy i tak wie co ma tam w życiu robić :P
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 780
Rejestracja: niedziela, 3 grudnia 2006, 11:11

#13 Post autor: Gabriel » sobota, 14 kwietnia 2007, 17:24

Miltado pisze:Tam gdzie Miltado, tam i Gabriel.
A ponoć takiś niezależny. Chyba mnie nie naśladujesz?
No widzę, że udalo mi się odegrać za tamto.
Źle wnioskujesz. Popracuj nad sobą.
Czyżbym uraził 4 dumę?? :P
Z moją dumą ostatnio jestem w separacji. Zresztą ona i tak mnie nie lubi. Musisz wiele się naszukać, jeśl chcesz znaleść czwórkę, która akurat ma dumę przy sobie, jeśli w ambicjach masz urażanie ich dumy.
No tak, było dosadnie powiedziane że 4 są lepsze od 3. A same tego typu stwierdzenia, że ktoś może być lepszy od drugiego jest stosunkowo bezsensu i tam rozpowiadać się na ten temat nie ma po co. :P
Ty się nigdy nie nauczysz. Błagam. Zanim odpowiesz na jakikolwiek mój post zastanów się wiele razy, gdzie jest ironia, a gdzie mówię poważnie.
ewutek pisze:Uśmiechnięty chłopiec o dziewczęcych rysach.
Nie ma już dla mnie nadziei. :lol:
4w3 sp lub sx / so ENFJ

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#14 Post autor: Miltado » sobota, 14 kwietnia 2007, 19:12

Gabriel pisze:
Miltado pisze:Tam gdzie Miltado, tam i Gabriel.
A ponoć takiś niezależny. Chyba mnie nie naśladujesz?
Nie skądże.
No widzę, że udalo mi się odegrać za tamto.
Źle wnioskujesz. Popracuj nad sobą.
Cały czas to robie :P
Czyżbym uraził 4 dumę?? :P
Z moją dumą ostatnio jestem w separacji. Zresztą ona i tak mnie nie lubi. Musisz wiele się naszukać, jeśl chcesz znaleść czwórkę, która akurat ma dumę przy sobie, jeśli w ambicjach masz urażanie ich dumy.


Nie wszystko można mieć przecie :D
No tak, było dosadnie powiedziane że 4 są lepsze od 3. A same tego typu stwierdzenia, że ktoś może być lepszy od drugiego jest stosunkowo bezsensu i tam rozpowiadać się na ten temat nie ma po co. :P
Ty się nigdy nie nauczysz. Błagam. Zanim odpowiesz na jakikolwiek mój post zastanów się wiele razy, gdzie jest ironia, a gdzie mówię poważnie.
A po co się zastanawiać i tak na jeden pies wychodzi :P Można odwrócić pytanie w drugą stronę :lol:
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 780
Rejestracja: niedziela, 3 grudnia 2006, 11:11

#15 Post autor: Gabriel » sobota, 14 kwietnia 2007, 20:44

po co się zastanawiać i tak na jeden pies wychodzi :P Można odwrócić pytanie w drugą stronę :lol:
Ehh... właśnie, że nie. Chodzi mi konkretnie o zdanie:
No tak, było dosadnie powiedziane że 4 są lepsze od 3.
Moje zdanie "Prawdziwej 4, 3 nie pobije w żadnym razie :lol:" Było ironią. Rozumiesz już? Kończę ten dialog, bo zrobił się żałosny.
ewutek pisze:Uśmiechnięty chłopiec o dziewczęcych rysach.
Nie ma już dla mnie nadziei. :lol:
4w3 sp lub sx / so ENFJ

ODPOWIEDZ