3w2 uczucia

Dyskusje na temat typu 3
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
black
Posty: 16
Rejestracja: niedziela, 31 stycznia 2010, 19:27

3w2 uczucia

#1 Post autor: black » sobota, 13 listopada 2010, 21:54

Witajcie mam spore zadanie przed sobą.
Chcę się pozbyć uczuć, tego pragnienia czyjeś bliskości, czułości,
Wiem że pozbyć się tego w 100% nie da ale by to nie odgrywało we mnie tak dużej roli, wolal bym być tym zimnym chłodnym, w ktorym tylko i wyłacznie decyzje podejmuje umysł, nie dusza czy serce.

Macie jakieś pomysły?


Należę do Elity, co ma obowiązek zdobywać najwyższe szczyty.

Spełniaj swoje marzenia, bo inaczej będziesz spełniać marzenia innych...
Nie ma życzy niemożliwych, zwłaszcza przede mną

Awatar użytkownika
skurczserca
Posty: 40
Rejestracja: czwartek, 4 listopada 2010, 23:22

Re: 3w2 uczucia

#2 Post autor: skurczserca » piątek, 19 listopada 2010, 07:04

ile masz lat?

Twoje pytanie brzmi jak: "chcę zacząć ćpać najtwardsze dragi jakie są, żeby spustoszyć sobie psychikę i sprawić by wszyscy którzy są wokół mnie głęboko się ode mnie odwrócili, więc jeśli znacie jakieś metody..."

Ale dam Ci świetną radę, black - musisz doświadczyć skrajnie silnego przeżycia, które zaangażuje wszystkie Twoje uczucia i emocje. Np zabij w maksymalnie bestialski sposób najbardziej ukochaną osobę. Jeśli tragedia tego czynu nie popchnie Cię w stronę samobójstwa, to z pewnością Twoje wewnętrzne mechanizmy obronne pozwolą Ci żyć dalej w radości gór lodowych.

Awatar użytkownika
jouziou
Posty: 775
Rejestracja: czwartek, 30 kwietnia 2009, 23:07
Enneatyp: Indywidualista
Kontakt:

Re: 3w2 uczucia

#3 Post autor: jouziou » piątek, 19 listopada 2010, 22:58

po co kogoś udawać? jeśli taki nie jesteś, to twoja prawdziwa natura w najbardziej niespodziewanych momentach weźmie górę nad tą wyuczoną, lepiej nauczyć się jak kontrolować emocje, niż tego jak się ich pozbyć, nie mniej jednak: POWODZENIA

( :mrgreen: )
Mój nick wymawia się JOŁZIOŁ nie juziu

Awatar użytkownika
skurczserca
Posty: 40
Rejestracja: czwartek, 4 listopada 2010, 23:22

Re: 3w2 uczucia

#4 Post autor: skurczserca » piątek, 19 listopada 2010, 23:03

jouziou pisze:lepiej nauczyć się jak kontrolować emocje
podpisuję się obiema rękami... tylko też może zdarzyć się tak, że w pewnym momencie nie będzie to już świadoma kontrola emocji, ale rutyna... kontrolowanie wyuczone, bezmyślne - również wcale nie fajne jeśli chodzi o ostateczne konsekwencje.

trzeba żyć w równowadze. jak masz w sobie uczucia i emocje - jest czas kiedy muszą dojść do głosu. i czas gdy są zbędne. grunt to to wiedzieć kiedy jest który czas :mrgreen:

Eviva aLarte
Posty: 9
Rejestracja: sobota, 13 listopada 2010, 22:48

Re: 3w2 uczucia

#5 Post autor: Eviva aLarte » niedziela, 21 listopada 2010, 21:14

Black usiądź w fotelu, i zastanów się co się dla ciebie liczy, co jest ważne,

Awatar użytkownika
MartiniB
Posty: 774
Rejestracja: sobota, 12 stycznia 2008, 21:06

Re: 3w2 uczucia

#6 Post autor: MartiniB » piątek, 3 grudnia 2010, 21:02

"Nauczcie mnie być złym i groźnym bo życie mnie w dupe wyruchało"

:lol:

@on topic

Skąd takie potrzeby się biorą u nastolatków nie potrafie pojąć. Podejrzewam że ma to jakiś związek z przedstawianiem zaburzeń psychicznych w pop-kulturze. Jako coś ciekawego i oryginalnego.

Uważam, że chłopak albo stanie się pośmiewiskiem otoczenia za nieudane próby bycia "przechujem" albo .....

... faktycznie spotka go jakis przełom o którym pisał "skurczserca" (chociaż może niekoniecznie zabójstwo :lol: ), a wtedy szybko odszczeka to co pisał, widząc jak "fajnie było dawniej".

Pablo
Posty: 1892
Rejestracja: piątek, 11 stycznia 2008, 00:12
Enneatyp: Szef

Re: 3w2 uczucia

#7 Post autor: Pablo » sobota, 4 grudnia 2010, 01:29

Decyzje podejmuje umysł powiadasz? A co jak nie ma emocji? Skąd wtedy motywację do ich podejmowania weźmiesz? Weź wogóle powiedz o co biega bo to rzeczywiście dość samobójczo brzmi :lol:

Awatar użytkownika
skurczserca
Posty: 40
Rejestracja: czwartek, 4 listopada 2010, 23:22

Re: 3w2 uczucia

#8 Post autor: skurczserca » poniedziałek, 6 grudnia 2010, 13:43

MartiniB pisze:Skąd takie potrzeby się biorą u nastolatków nie potrafie pojąć. Podejrzewam że ma to jakiś związek z przedstawianiem zaburzeń psychicznych w pop-kulturze. Jako coś ciekawego i oryginalnego.

Uważam, że chłopak albo stanie się pośmiewiskiem otoczenia za nieudane próby bycia "przechujem" albo .....

... faktycznie spotka go jakis przełom o którym pisał "skurczserca" (chociaż może niekoniecznie zabójstwo :lol: ), a wtedy szybko odszczeka to co pisał, widząc jak "fajnie było dawniej".
każdy ma swój wiek i swoje typowe dla wieku przejścia. Polecam dla szerszego poczucia w czym rzecz "Gadające Głowy" Kieślowskiego :)

Awatar użytkownika
kroplablekitu
Posty: 167
Rejestracja: wtorek, 19 października 2010, 15:09
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: 3w2 uczucia

#9 Post autor: kroplablekitu » poniedziałek, 6 grudnia 2010, 22:24

Black, po prostu skup się na sobie?
Nie wiem, czy chodzi o konkretną osobę czy w ogóle. Myślę, że źle zdefiniowałeś problem. Ale żeby dobrze go rozpoznać, zastanów się i w miarę możliwości sprawdź empirycznie, jakie bodźce sprawiają, że zapominasz o tym pragnieniu.

Jeśli chodzi o niezależność, to najogólniej – kilka dobrych źródeł. To się sprawdza w inwestowaniu, w związkach, wszędzie. Odradzam przy tym bycie zimnym draniem, kłamstwa itd jesli mają płynąć z tchórzostwa. Mamy ere wodnika, różne cuda się dzieją i wg mnie to wspaniale i trzeba korzystać. Jesteśmy dziećmi swojej epoki : )

Jeśli nie chodzi o konkretną osobę, to bym się nie przejmowała tylko szła za głosem serca... czy tam lędźwi ; )) Fakt, z wiekiem wszystko mija, i człowiek staje się nędznym stoikiem, coś a la żółw w skorupie. I jeśli wcześniej za młodu człowiek starał się być powściągliwym zamiast wyszaleć, to potem nawet wspominać nie ma czego ; >
:mrgreen: testy kłamią ! Enneagram morduje ! ALE Spójrz, jak wiele nam dano! Skocz obiema nogami w ten przepiękny wszechświat! Odnajdź swą moc i stań się tym, kim powinieneś być!

Awatar użytkownika
skurczserca
Posty: 40
Rejestracja: czwartek, 4 listopada 2010, 23:22

Re: 3w2 uczucia

#10 Post autor: skurczserca » wtorek, 7 grudnia 2010, 21:02

kropla! :twisted:

bardzo inspirujące - poradzić chłopakowi co ma robić bez wartościowania. podoba mi się Twoja postawa.

idąc tym tropem: wg mnie trzeba przegadywać emocjonalne problemy. tłumaczyć je sobie, rozbijać na czynniki pierwsze, tworzyć z nich logiczną układankę, takie puzzle, zracjonalizować, wyjaśnić każdy powód i przyczynę. kiedy uruchamiasz lewą półkulę, prawa przestaje zajmować się problemem. skup się na rozumowaniu - spróbuj zrozumieć te elementy swojego życia, od których chcesz się uniezależnić emocjonalnie.

xSolLx
Posty: 8
Rejestracja: środa, 19 stycznia 2011, 12:12

Re: 3w2 uczucia

#11 Post autor: xSolLx » środa, 19 stycznia 2011, 13:37

Zaciekawiło mnie to co napisałeś, bo pamiętam, że powiedziałam to samo komuś kiedyś. I to był wielki błąd, bo wcale tak nie chcę myśleć. Myślę, że tak bardzo boisz się odrzucenia i skrzywdzenia ( z rsztą jak większość ludzi), że wolałbyś po prostu udawać zimnego. ale zapewniam Cię z własnego doświadczenia... NIE WARTO. Bądź sobą i tyle.
Jeżeli spotkało Cię coś przykrego właśnie związanego z uczuciami, pamiętaj, że to przeszłość. W nowe idzie się bez obciążeń z przeszłości :P
Alleluja!
7w8
ENFp

I want my life to be spiced with newness, love, and joy ;)

jakocianka
Posty: 134
Rejestracja: sobota, 21 czerwca 2014, 19:31
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Mięsożerna roślina

Re: 3w2 uczucia

#12 Post autor: jakocianka » wtorek, 9 września 2014, 15:54

Znajdź sobie Piątkę, która myśli podobnie i żyjcie długo i szczęśliwie.
[INTP RLUEI sx]
Keep running
Spoiler:

ODPOWIEDZ