Witam na forum

Dyskusje na temat typu 3
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

Re: Witam na forum

#166 Post autor: Grin_land » piątek, 12 marca 2010, 18:07

prawie robi różnicę...
a mnie już Amber podjudzała że mam adoratora 3 ^^


IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

Awatar użytkownika
Amber
Posty: 375
Rejestracja: wtorek, 11 listopada 2008, 20:29
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Witam na forum

#167 Post autor: Amber » piątek, 12 marca 2010, 18:09

W sumie dobrze, mąż z gammy to czyste utrapienie :P
Obrazek

Nie wyrywam ósemek.

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Re: Witam na forum

#168 Post autor: SuperDurson » piątek, 12 marca 2010, 20:52

Lepszy niż żona z alfy.. :twisted:
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Saw
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 18:57

Re: Witam na forum

#169 Post autor: Saw » środa, 17 marca 2010, 00:13

Witam serdecznie wszystkie forumowe trójki! Interesuje się enneagramem już od jakiegoś czasu..Po wykonaniu testu zacząłem sporo przeglądać forum..Potem zdecydowałem się poszerzyć swoją wiedzę jak i wyobrażenie o enneagramie sięgając do książek, jak na razie przeczytałem "Enneagram w działaniu", "Enneagram 9 typów osobowości"..Co najśmieszniejsze, mimo iż trochę się o tej nauce dowiedziałem nadal ciężko mi powiedzieć jednoznacznie ze jestem trójka..Zarówno wykonując test(raz wychodzi 3w4, raz 5w4) jak i czytając o tych typach dostrzegam w sobie duże powiązania pomiędzy nimi..Pewnie ktoś z was teraz powie - "jesteś 4" nie, nie jestem..jeśli macie jakieś teorie to z chętnie je wysłucham.. W każdym razie jeszcze raz witam i mam nadzieje, ze przyjemnie będzie się tu udzielać ; )

Pablo
Posty: 1892
Rejestracja: piątek, 11 stycznia 2008, 00:12
Enneatyp: Szef

Re: Witam na forum

#170 Post autor: Pablo » środa, 17 marca 2010, 00:16

Po takim restarcie raczej 3-ka ;) czołem. Kurde w porę bo dopiero co poczytałem głębiej jeden z tematów tutaj i nieźle mnie wciągnął po raz któryś z kolei jak podobnie 3 i 8 pewne rzeczy postrzegają - możesz trochę tutejsze działy rozbujać, ciekawe czy jest to reguła bo jednak niewiele tu 3 cokolwiek pisze

Awatar użytkownika
Kotka Schroedingera
Posty: 45
Rejestracja: wtorek, 2 lutego 2010, 22:24
Enneatyp: Zdobywca

Re: Witam na forum

#171 Post autor: Kotka Schroedingera » środa, 17 marca 2010, 09:10

Witaj, Saw. :) No dobrze byłoby, gdybyś był trójką, przydałaby nam się kolejna do mało rozbudowanego kompletu. ;]
Może napisz, co konkretnie masz w sobie z 3, a co z 5?
wannabe-3 w skórze zakompleksionej dziwki :)
poza tym jestem ESTjem

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

Re: Witam na forum

#172 Post autor: Miltado » środa, 17 marca 2010, 11:45

Saw pisze:Witam serdecznie wszystkie forumowe trójki! Interesuje się enneagramem już od jakiegoś czasu..Po wykonaniu testu zacząłem sporo przeglądać forum..Potem zdecydowałem się poszerzyć swoją wiedzę jak i wyobrażenie o enneagramie sięgając do książek, jak na razie przeczytałem "Enneagram w działaniu", "Enneagram 9 typów osobowości"..Co najśmieszniejsze, mimo iż trochę się o tej nauce dowiedziałem nadal ciężko mi powiedzieć jednoznacznie ze jestem trójka..Zarówno wykonując test(raz wychodzi 3w4, raz 5w4) jak i czytając o tych typach dostrzegam w sobie duże powiązania pomiędzy nimi..Pewnie ktoś z was teraz powie - "jesteś 4" nie, nie jestem..jeśli macie jakieś teorie to z chętnie je wysłucham.. W każdym razie jeszcze raz witam i mam nadzieje, ze przyjemnie będzie się tu udzielać ; )
Twoje wątpliwości są normalne, opisy typów bazujące w ksiązkach są bardzo stereotypowe i tak naprawdę nie odzwierciedlają każdej osoby. Jednak stwierdzam, że wątpliwości pojawiają się zawsze, niezależnie od ilości przeczytanych stron. Pamiętaj o tym (co już kilka razy napominałem), że inteligentne, a zarazem introwertyczne 3w4 mogą przypominać 5. Zważywszy na fakt iż Twoim skrzszydłem w 3 jest 4 nic dziwnego, że wychodzi Ci 5w4 (dziwne byłoby 5w6). Natomiast co do Twojego skrzydła 4, może być ono ciężkie, lekkie lub średnie, co może wpływać na Twoją osobowość. Tak samo jak połączenia z 9 i 6, niektórzy twierdzą że są stałe połączone ze stanem zdrowia psychicznego inni, że zmienne.

Mam wrażenie, że bywałeś na jakimś innym forum enneagramu, prawda?
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Saw
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 18:57

Re: Witam na forum

#173 Post autor: Saw » środa, 17 marca 2010, 13:55

@Miltado: twierdzisz, że mógł mnie zwieść introwertyzm..możliwe chociaż znajduje jeszcze inne cechy, które mnie że tak powiem "piatkują".. :D
Mam wrażenie, że bywałeś na jakimś innym forum enneagramu, prawda?
Nie, skąd to przypuszczenie? :D

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

Re: Witam na forum

#174 Post autor: Miltado » środa, 17 marca 2010, 16:07

Saw pisze:
Mam wrażenie, że bywałeś na jakimś innym forum enneagramu, prawda?
Nie, skąd to przypuszczenie? :D
Tu:
Pewnie ktoś z was teraz powie - "jesteś 4" nie, nie jestem.
Skąd to przypuszczenie? To zabrzmiało tak jakby ktoś Ci już tą czwórkowość wytknął.

Tak naprawdę musisz sprawdzić wg. siebie, który ośrodek jest u Ciebie tym głównym, jeżeli tempione emocje to jesteś 3. Możesz looknąć do systemów obronnych są też niezawodne. Czyli do takich rzeczy, które sprawiają, że jesteś 3 mimowolnie.
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Saw
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 18:57

Re: Witam na forum

#175 Post autor: Saw » środa, 17 marca 2010, 17:06

@up: tak, pewien znajomy mówił mi, że skoro w obydwu przypadkach mam skrzydełka 4 to może właśnie to jest mój główny typ..lecz nie jest..Dobra, po głębszej analizie trwającej już od jakiegoś czasu jestem zmuszony przyznać się przed wami i samym sobą iż jestem 3..Nie wiem jak wy ale ja już pod wpływem wielu doświadczeń zaczynam przeklinać swoj typ osobowości..Nigdy nie lubiłem tej części siebie zanim jeszcze poznałem enneagram..pewnie większość z was teraz wytrzeszcza oczy..no ale cóż, mżze coś ze mną nie tak? :D

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

Re: Witam na forum

#176 Post autor: Miltado » środa, 17 marca 2010, 17:19

Saw pisze:Nie wiem jak wy ale ja już pod wpływem wielu doświadczeń zaczynam przeklinać swoj typ osobowości..Nigdy nie lubiłem tej części siebie zanim jeszcze poznałem enneagram..pewnie większość z was teraz wytrzeszcza oczy..no ale cóż, mżze coś ze mną nie tak? :D
I to jest wg. mnie prawdziwa trójka.
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Awatar użytkownika
car II
Posty: 558
Rejestracja: piątek, 22 maja 2009, 18:35
Enneatyp: Indywidualista

Re: Witam na forum

#177 Post autor: car II » środa, 17 marca 2010, 17:51

wow. Albo ktoś Ci dobre teksty pisze albo mnie przekonałeś.
Podróżując na rumaku akceptowanych emocji, poszukując siebie wprowadzam do doliny łez,teorie sensu życia przez afirmację samego życia we wszystkich jego przejawach odbitych w zwierciadle sztuki.

Saw
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 18:57

Re: Witam na forum

#178 Post autor: Saw » środa, 17 marca 2010, 18:35

@Car
Nikt mi żadnych tekstów nie pisze, ani ja nie tracę czasu na żadne głupie zabawy..nie wiem skąd to
przypuszczenie ale nie mam zamiaru nawet Cie przekonywać ;)

Awatar użytkownika
Kotka Schroedingera
Posty: 45
Rejestracja: wtorek, 2 lutego 2010, 22:24
Enneatyp: Zdobywca

Re: Witam na forum

#179 Post autor: Kotka Schroedingera » środa, 17 marca 2010, 18:37

Saw, też tak zawsze miałam, więc nie wytrzeszczam i Cię rozumiem (choć często ten typ jest swoistym błogosławieństwem). ;) Pomijając fakt, że mnie Miltado nie uznał za prawdziwą trójkę. ;(
wannabe-3 w skórze zakompleksionej dziwki :)
poza tym jestem ESTjem

Jano77
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 28 sierpnia 2010, 00:23
Enneatyp: Zdobywca

Re: Witam na forum

#180 Post autor: Jano77 » wtorek, 30 listopada 2010, 22:40

Ja kocham bycie trojka ciągłe dążenie do celu radość z tego ze się jest w czymś bardzo dobrym i myśl ze możesz być najlepszy jest cudownym uczuciem które inne typy mogą nam pozazdrościć.

ODPOWIEDZ