Jak zdobyć serce faceta 3-ki?

Dyskusje na temat typu 3
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 100
Rejestracja: wtorek, 30 października 2007, 11:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#16 Post autor: AngelsDream » poniedziałek, 3 grudnia 2007, 14:37

Coś w ten deseń: wiesz, ja jestem kobietą... Trochę inaczej testuję, ale sprawdzam, czy ktoś jest lojalny...

Nie będzie to droga usłana różami, ale nie musi, to być też droga bólu - wszystko zależy od was i 'stanu zdrowia': im bardziej wasze enneagramy będą chore, tym będzie wam trudniej znaleźć porozumienie.

A co do testowania jeszcze: ktoś może zaraz wyskoczyć, że to egoizm i zakłamanie i zło trójek, to nie tak... To tak naprawdę strach przed tym, że ktoś nas zdradzi [nie chodzi tylko o łóżko...]



aroganckaLALUNIA
Posty: 72
Rejestracja: sobota, 1 grudnia 2007, 16:06

#17 Post autor: aroganckaLALUNIA » poniedziałek, 3 grudnia 2007, 14:47

Rozumiem ale właściwie 4-ki też sie boją tego samego. Ja też go troche testuję przecież. Myslę, że każdy to robi jak kogoś pozna.
Mocna 4

Typ 4 = 11 pkt
Typ 6 = 5 pkt
Typ 7 = 5 pkt
Typ 5 = 1 pkt
Typ 3 = -1 pkt
Typ 2 = -4 pkt
Typ 8 = -4 pkt
Typ 9 = -6 pkt
Typ 1 = -7 pkt

Awatar użytkownika
Matea
Posty: 1162
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2007, 19:40
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: z wnętrza :>
Kontakt:

#18 Post autor: Matea » poniedziałek, 3 grudnia 2007, 15:24

Jak postępować z trójką...

1. Powinno się wierzyć w dobre intencje trójki pomimo ,że może ona sprawiać zupełnie inne wrażenie ,co jest chyba ich naturalną obroną przed zraniem. Wierzyć ,że ta zimna lodowa pokrywa jest tylko przykryciem dla prawdziwych emocji ,które moga nie mieć nic wspólnego z tym co trójka pokazuje na zewnątrz.

2. Nie wyciągać pewnych rzeczy na siłę ,tylko cierpliwie czekać aż trójka sama sie przed nami otworzy. Zarzuty o braku zaufania czy szczerości ,mogą tylko niebezpiecznie stresować taką osobę ,przez co jeszcze bardziej zamyka się ona w sobie.

3. Stwarzać wokół trójek atmoswerę bezpieczeństwa i nie dawać im bezpodstawnie powodu do niepokoju. Jednym słowem trzymać emocje na wodzy ,co w przypadku 4 jest jednak baaaardzo trudne.

4. Zapewniać ich o swojej miłości i dawać do zrozumienia ,że akceptuję się ich takich takimi są. Wspierać ich w ich dążeniach. Podzielać z nimi radość z osiągniętych sukcesów.

5. Nie krytykować. A przynajmniej nie w atakujący sposób tylko na spokojnie sugerować na co ew. mogliby zwrócić uwagę. Budować zaufanie ,tak aby 3 swobodnie mogły się nam zwierzyć.

<lol>

Sama nie wierze ,że to piszę. Ani jednego z tych podpunktów nie stosowałam ^^
"Ja nie jestem szalony. Mnie tylko interesuje wolność" - Jim Morrison

_ 4w5_ (ENFj)

"A ja włóczęga, niespokojny duch
Ze mną można tylko
w dali znikać cicho..."

"Together we stand, divided we fall" - Pink Floyd

aroganckaLALUNIA
Posty: 72
Rejestracja: sobota, 1 grudnia 2007, 16:06

#19 Post autor: aroganckaLALUNIA » poniedziałek, 3 grudnia 2007, 15:59

No tak jesli chodzi o krytykę to chyba mało kto to lubi. Chociaż ja jako 4-ka generalnie krytykę mam gdzieś i się raczej nie przejmuję. Czasem krytyke traktuję jako dowód na to, że jestem zajebista i nikt mnie nie rozumie ;)
Mocna 4

Typ 4 = 11 pkt
Typ 6 = 5 pkt
Typ 7 = 5 pkt
Typ 5 = 1 pkt
Typ 3 = -1 pkt
Typ 2 = -4 pkt
Typ 8 = -4 pkt
Typ 9 = -6 pkt
Typ 1 = -7 pkt

Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 100
Rejestracja: wtorek, 30 października 2007, 11:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#20 Post autor: AngelsDream » poniedziałek, 3 grudnia 2007, 16:00

Te punkty naprawdę działają, choć ciężko je realizować.

A przypomniało mi się: trójki nie tyle nie lubią zmian, co niespodzianek...

Bo jeśli w niespodziance, będzie cokolwiek źle, to trójka już tego nie doceni. Przykład z życia, kiedy mój partner nie wie, co kupić mi na prezent zagląda w przechowalnię w mojej ulubionej księgarni internetowej: wtedy ma gwarancję, że kupi dokładnie to, czego potrzebuję :)

aroganckaLALUNIA
Posty: 72
Rejestracja: sobota, 1 grudnia 2007, 16:06

#21 Post autor: aroganckaLALUNIA » poniedziałek, 3 grudnia 2007, 16:02

Acha....a czy trójki są wrazliwe na sztukę? Czy docenią prezent zrobiony specjalnie dla nich w takim razie? Czy jeden jedyny istniejący egzemplarz, który będą miec tylko oni ponieważ są wyjatkowi ? :D
Mocna 4

Typ 4 = 11 pkt
Typ 6 = 5 pkt
Typ 7 = 5 pkt
Typ 5 = 1 pkt
Typ 3 = -1 pkt
Typ 2 = -4 pkt
Typ 8 = -4 pkt
Typ 9 = -6 pkt
Typ 1 = -7 pkt

Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 100
Rejestracja: wtorek, 30 października 2007, 11:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#22 Post autor: AngelsDream » poniedziałek, 3 grudnia 2007, 16:06

Hmmm... Złożona sprawa: ja np. uwielbiam dostawać ręcznie pisane listy i rysunki, które ktoś stworzył z myślą o mnie. Kiedyś zachwyciłam się, jak prosto, a zarazem pięknie Michał naprawił moją teczkę z wypracowaniami ze szkoły, gdy urwał się sznurek do zamykania, więc chyba mogę napisać, że tak: tylko trzeba trafić w gust, ale to jak u każdego :)

A jeszcze: mam też ręcznie robione kolczyki i mimo, że nie są idealne, to się ucieszyłam, bo to były PIERWSZE kolczyki, które ktoś dla mnie zrobił :) Teraz trzymam je w pudełku, żeby na pewno nie zgubić i nie zniszczyć. :)

I trzeba pamiętać, że 3w2, a 3w4, to jednak trochę inne trójki...

aroganckaLALUNIA
Posty: 72
Rejestracja: sobota, 1 grudnia 2007, 16:06

#23 Post autor: aroganckaLALUNIA » poniedziałek, 3 grudnia 2007, 16:13

AngelsDream pisze:Hmmm... Złożona sprawa: ja np. uwielbiam dostawać ręcznie pisane listy i rysunki, które ktoś stworzył z myślą o mnie.
I trzeba pamiętaż, że 3w2, a 3w4, to jednak trochę inne trójki...
AngelsDream to wydaje się potwierdzać bo mój 3 wspomniał niedawno, że chciałby mieć obrazek namalowany lub fotografię zrobioną przeze mnie.
Mocna 4

Typ 4 = 11 pkt
Typ 6 = 5 pkt
Typ 7 = 5 pkt
Typ 5 = 1 pkt
Typ 3 = -1 pkt
Typ 2 = -4 pkt
Typ 8 = -4 pkt
Typ 9 = -6 pkt
Typ 1 = -7 pkt

Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 100
Rejestracja: wtorek, 30 października 2007, 11:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#24 Post autor: AngelsDream » poniedziałek, 3 grudnia 2007, 16:18

A zdjęcia, to już szał :) Uwielbiam, ale jak ktoś wie, jak robić... Uwielbiam też obrabiać czyjeś zdjęcie po swojemu: dołożyć coś od siebie, postawić kropkę nad 'i' :)

aroganckaLALUNIA
Posty: 72
Rejestracja: sobota, 1 grudnia 2007, 16:06

#25 Post autor: aroganckaLALUNIA » poniedziałek, 3 grudnia 2007, 16:42

Ale ja jako 4-ka tego bym nie zniosła jakbyś poprawiała moje artystyczne dzieło ;)
Mocna 4

Typ 4 = 11 pkt
Typ 6 = 5 pkt
Typ 7 = 5 pkt
Typ 5 = 1 pkt
Typ 3 = -1 pkt
Typ 2 = -4 pkt
Typ 8 = -4 pkt
Typ 9 = -6 pkt
Typ 1 = -7 pkt

Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 100
Rejestracja: wtorek, 30 października 2007, 11:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#26 Post autor: AngelsDream » poniedziałek, 3 grudnia 2007, 16:57

Dlatego ostrzegam, że trójka może mieć taki pomysł. Jestem ciekawa, jakby wyszło coś tworzone razem przez 3 i 4, hmm...

A swoją drogą trójką łatwo sterować przez jej ego, to akurat wiem aż za dobrze... :?

aroganckaLALUNIA
Posty: 72
Rejestracja: sobota, 1 grudnia 2007, 16:06

#27 Post autor: aroganckaLALUNIA » poniedziałek, 3 grudnia 2007, 17:00

Wiesz....ja trochę żartuję bo tak naprawdę chetnie słucham uwag innych na temat tego co zrobię;) Jeśli są mądre to podłapuję bo lubię robić coś razem.
A temat sterowanie poprzez ego mnie zainteresował. Możesz to rozwinąć i podac jakiś przykład ?;)
Mocna 4

Typ 4 = 11 pkt
Typ 6 = 5 pkt
Typ 7 = 5 pkt
Typ 5 = 1 pkt
Typ 3 = -1 pkt
Typ 2 = -4 pkt
Typ 8 = -4 pkt
Typ 9 = -6 pkt
Typ 1 = -7 pkt

Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 100
Rejestracja: wtorek, 30 października 2007, 11:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#28 Post autor: AngelsDream » poniedziałek, 3 grudnia 2007, 17:02

Chcesz, żeby trójka zrobiła coś, czego może nie chcieć zrobić?

Powiedz jej [w domysle trójce], że jej wróg ostatnio to zrobił albo, że to jest tak trudne, że nie wiesz, kto mógłby się tego podjąć, itp.

aroganckaLALUNIA
Posty: 72
Rejestracja: sobota, 1 grudnia 2007, 16:06

#29 Post autor: aroganckaLALUNIA » poniedziałek, 3 grudnia 2007, 17:04

ooo....wypróbuje to tak z ciekawości na nim zeby zobaczyć jaka bedzie reakcja i czy zrobi ;)
Mocna 4

Typ 4 = 11 pkt
Typ 6 = 5 pkt
Typ 7 = 5 pkt
Typ 5 = 1 pkt
Typ 3 = -1 pkt
Typ 2 = -4 pkt
Typ 8 = -4 pkt
Typ 9 = -6 pkt
Typ 1 = -7 pkt

Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 100
Rejestracja: wtorek, 30 października 2007, 11:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#30 Post autor: AngelsDream » poniedziałek, 3 grudnia 2007, 17:19

Tylko z wyczuciem i ostrożnie, bo jak wymyślisz za trudne zadanie, to nawet ego nie pomoże i trójka się spłoszy z powodu domniemanej porażki.

ODPOWIEDZ