3 a znak zodiaku

Dyskusje na temat typu 3

Jestem 3, mój zodiakalny żywioł to:

Ogień (Baran, Lew, Strzelec)
9
29%
Powietrze (Bliźnięta, Waga, Wodnik)
6
19%
Ziemia (Byk, Panna, Koziorożec)
6
19%
Woda (Rak, Skorpion, Ryby)
10
32%
 
Liczba głosów: 31

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Venus w Raku
VIP
VIP
Posty: 1058
Rejestracja: środa, 23 września 2009, 10:08
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: 3 a znak zodiaku

#16 Post autor: Venus w Raku » czwartek, 22 marca 2012, 16:20

Kiedyś interesowałam się astrologią. Ogólnie jest tak, że znak zodiaku związany jest ze Słońcem. Znak zodiaku określa to do czego "ego" dąży, czyli to kim chce być (świadomie lub podświadomie) dana osoba jako całość, aby była zapokojona w życiu.

Kariera i sukces jest tylko jedną ze składowych życia i często nie ma nic wspólnego z tzw. znakiem zodiaku.

W astrologii sukces i kariera są związane z X Domem, ze znakiem Koziorożca. A więc z punktu widzenia astrologii osoba, której życie polega na koncentrowaniu się na sukcesie powinna mieć Słońce w X domu najlepiej w znaku Koziorożca. Również Mars w X domu sugeruje, że energia życiowa/pasja jest skierowana w stronę kariery i sukcesu.

Koziorożec (władca Saturn - patron X-tego Domu) - status, kariera, powaga, ograniczenia, wytrwałość, zorganizowanie, odpowiedzialność, pomysłowość, zaradność, wymagający ojciec.
Baran (władca Mars - patron I-szego Domu) - władza, energia i siła, wewnętrzny ogień, wojownik, wywiera nacisk na innych, inspiruje, dodaje otuchy, odważny, obrońca bliskich, rywalizuje.

Natomiast Lew, który kojarzy się wszystkim z sukcesem, bo akurat nasza kultura uważa coś takiego za sukces, to jednak nie jest sukcesem z punktu widzenia astrologii, bo Lew (Słońce - V Dom) jest skupiony na sobie, na sławie, zabawie, beztrosce, twórczości, rozrywce. Jest narcystyczny, egoistyczny, egocentryczny. Jest optymistyczny i dramatyczny. Potrzebuje kogoś, kto nim pokieruje. Potrzebuje również aprobaty i zachęty od innych. To jest opis 4w3, a nie 3. A więc nie jest to osoba, którą można uznać za ogólny wyznacznik sukcesu, ale może odnieść sukces w pewnej ograniczonej sferze. Taka osoba z pewnością nie będzie sukcesem w fabryce kwasu siarkowego.

Trójki w moim życiu, czy osoby z cechami trójkowymi miały silne wpływy Koziorożca w charakterze (jak opisałam powyżej). I w sumie z tym kojarzę Trójkę. Jednak Enneagram przedstawia 3 jako osoby "rynkowe", które nakładają maski (a kto nie nakłada), które są nastawione na sukces, manipulację i "image", a mnie to się bardziej kojarzy z pewnymi 7, 2, kontrafobicznymi 6 lub nawet niektórymi 4. W sumie, wśród moich znajomych Trójek, to żadna nie dostała nic czego sobie nie wypracowała poświęceniem i własną ciężką pracą. Więc jak czytam o ennagramowej 3, to moje wyobrażenie o 3 jest zupełnie inne. Tak, lubią się pochwalić swoimi osiągnięciami, ale w moim odczuciu nie otrzymują nic więcej na co sobie ciężko zapracowały.


1w9, 6w5, sp/sx

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Re: 3 a znak zodiaku

#17 Post autor: SuperDurson » czwartek, 22 marca 2012, 19:46

Tak Venus. A kiedy to wszystko siedzi w jednym miejscu..
Spoiler:
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
Venus w Raku
VIP
VIP
Posty: 1058
Rejestracja: środa, 23 września 2009, 10:08
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: 3 a znak zodiaku

#18 Post autor: Venus w Raku » czwartek, 22 marca 2012, 19:57

Oooooo! To jest dość mocne.
1w9, 6w5, sp/sx

Awatar użytkownika
Aleksandrowa
Moderator
Moderator
Posty: 1452
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 20:01
Enneatyp: Zdobywca

Re: 3 a znak zodiaku

#19 Post autor: Aleksandrowa » czwartek, 22 marca 2012, 19:59

Ja jestem Bykiem.
:twisted:
Did you see SEE se?

Trójkowdwójkę

Człowiek rzadko myli się dwa razy – na ogół TRZY lub więcej.

John Perry Barlow

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Re: 3 a znak zodiaku

#20 Post autor: SuperDurson » czwartek, 22 marca 2012, 20:42

Pokusisz się Venus o drobną interpretację tego fragmentu?

Wydzielę chętnie do "Astrologia i Enneagram" :wink:
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
Venus w Raku
VIP
VIP
Posty: 1058
Rejestracja: środa, 23 września 2009, 10:08
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: 3 a znak zodiaku

#21 Post autor: Venus w Raku » czwartek, 22 marca 2012, 21:40

SuperDurson pisze:Wydzielę chętnie do "Astrologia i Enneagram"
Dursonie, wtedy musiałabym robić za wróżkę dla całego forum, a na to to nie mam czasu. Publicznie nie chcę się w to angażować. Prywatnie mogę. Otrzymałeś moją pocztę, to masz pewne wstępne wyjaśnienia.
Aleksandrowa pisze:Ja jestem Bykiem.
Mnie interesuje kim Ty jesteś w X-siątym domu. Jak nie wiesz, to wyślij mi datę urodzenia, miejsce i czas, to odpowiem na PW. Tak jak napisałam wyżej. Publicznie nie chcę się angażować w dyskusje na temat astrologii. Prywatnie tak. Może to jest śmieszne, ale uważam, że horoskop to jest bardzo prywatna sprawa.
1w9, 6w5, sp/sx

ODPOWIEDZ