Test na frakcję z Divergent

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Test na frakcję z Divergent

#1 Post autor: Agon » czwartek, 21 lipca 2016, 23:15

Test nawiązujący do filmu "Divergent", gdzie społeczeństwo było podzielone na 5 frakcji

Abnegation - altruizm

Amity - pokój

Candor - prawda

Dauntless - odwaga

Erudite - wiedza

http://divergentthemovie.com/aptitudetest

Obrazek



Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: Test na frakcję z Divergent

#2 Post autor: Ael » sobota, 23 lipca 2016, 00:45

Zainspirowana tym testem obejrzałam film :D nie tak zły, jak o nim mówiono.

Co do testu, wyszło mi najwięcej Amity, drugie było Abnegation a trzecie Erudite.

Nie jestem Nieustraszona ;_; :P

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Test na frakcję z Divergent

#3 Post autor: Agon » sobota, 23 lipca 2016, 01:30

Ael pisze:Zainspirowana tym testem obejrzałam film :D nie tak zły, jak o nim mówiono.

Co do testu, wyszło mi najwięcej Amity, drugie było Abnegation a trzecie Erudite.

Nie jestem Nieustraszona ;_; :P
Czytałem książkę i była tam wzmianka, że jedyni artyści ostali się w Amity ;)

Niektóre frakcje uosabiają motywacje pewnych typów enneagramu np. dla Amity to pokój - motywacja dziewiątkowa, dla Erudite wiedza - motywacja piątkowa, a dla Abnegation altruizm - motywacja dwójkowa. Pod Candor można podciągnąć Jedynki, a w Dauntless dążyli do pokonywania własnych lęków jak Szóstki, choć nie brakowało tam Siódemek i Ósemek.

Jak na mój gust to film niezbyt, książka też nie bardzo. Takie tam dla nastolatek, ale pomysł fajny, bo uzmysławia pewne wartości jakie wyznają różni ludzie.

U mnie ten test nawet trafił, bo nie lubię narażać się na niebezpieczeństwo, więc Dauntless odpada, pokój jest ok ale nie jest najważniejszy i w Amity bym się zanudził, Abnegation też odpada bo nie byłbym w stanie poświęcać się dla innych. Pozostają Candor i Erudite, z czego Candor wydaje mi się nudniejszy, bo szkolenie się w byciu szczerym i prawdomównym nie jest szczególnie ciekawe i trochę ogranicza, więc pewnie wybrałbym Erudite czyli dążenie do wiedzy.

Awatar użytkownika
Zielona
Posty: 600
Rejestracja: środa, 6 lutego 2013, 01:31
Enneatyp: Mediator

Re: Test na frakcję z Divergent

#4 Post autor: Zielona » sobota, 23 lipca 2016, 09:45

Po zrobieniu testu odświeżyłam sobie "Niezgodną", a potem obejrzałam pozostałe części: "Zbuntowana" i "Niezgodna: Wierna". Też niosą ciekawy przekaz. Poza skojarzeniem z enneagramem, widzę też odniesienia do poziomów zdrowia i kilka ciekawych wniosków.
Wyszło mi, że jestem niezgodna uszkodzona :D
Najwięcej, ale tyle samo dla Abnegation i Dauntless, potem na równi Candor i Erudite, a najmniej dla Amity. Wynik wydaje się zaskakujący, ale jak dla mnie ma sens. Choć gdybym sama miała wybierać pewnie wybrałabym Amity.
Obrazek
"Nic się nie zmienia od na dupie siedzenia." Ranczo

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Test na frakcję z Divergent

#5 Post autor: Agon » wtorek, 26 lipca 2016, 18:37

Zielona pisze:Po zrobieniu testu odświeżyłam sobie "Niezgodną", a potem obejrzałam pozostałe części: "Zbuntowana" i "Niezgodna: Wierna". Też niosą ciekawy przekaz. Poza skojarzeniem z enneagramem, widzę też odniesienia do poziomów zdrowia i kilka ciekawych wniosków.
Wyszło mi, że jestem niezgodna uszkodzona :D
Najwięcej, ale tyle samo dla Abnegation i Dauntless, potem na równi Candor i Erudite, a najmniej dla Amity. Wynik wydaje się zaskakujący, ale jak dla mnie ma sens. Choć gdybym sama miała wybierać pewnie wybrałabym Amity.
Obrazek
Jeśli masz jakieś wnioski i widzisz odniesienia do enneagramu i poziomów zdrowia, to podziel się nimi ;)

Ja to widzę tak: Erudite to motywacja 5, Abnegation motywacja 2, Dauntless motywacja 6 (ale bardziej realizowana na sposób Ósemki, niż Szóstki tzn. walka ze strachem, ale nie poprzez szukanie autorytetów i tworzenie grup wsparcia, a stawianie mu czoła i uodparnianie się na strach, bycie samodzielnym - ewentualnie postawa kontrfobicznej 6), Amity motywacja 9, Candor motywacja 1 (1 mogą mieć masę pomysłów na to jaka droga jest "właściwa", jednym z tych pomysłów może być wiara w to, że zawsze należy mówić prawdę i być szczerym, a tak właściwie 1 mogą należeć do każdej innej frakcji, bo oprócz prawdy, mogą równie dobrze idealizować wiedzę, altruizm, odwagę, pokój - i w każdej z tych idei dążyć do perfekcjonizmu, aczkolwiek Candor chyba najbardziej im pasuje bo to prawda, szczerość, sprawiedliwość, takie stereotypowo jedynkowe rzeczy)

BTW, zamiast robić zdjęcie komórką, możesz nacisnąć Print Screen, potem po prostu otwierasz Painta i dajesz "wklej", a później to już wiesz ;)

Awatar użytkownika
Ocenzurowana
Posty: 56
Rejestracja: sobota, 23 lipca 2016, 18:28
Enneatyp: Dawca

Re: Test na frakcję z Divergent

#6 Post autor: Ocenzurowana » wtorek, 26 lipca 2016, 19:56

Obrazek

filmu nie oglądałam, ale mam nadzieję, że wynik nie oznacza, że jestem głupia XD
Obrazek
błogosławieni zdystansowani, albowiem oni bólu dupy mieć nie będą
2w1. Rasowy ambiwertyk. Osobowość androgyniczna. Miło poznać.
IrekTki pisze:twoje wpisy na czacie są jak powiew świeżego wiatru na pustej gorącej pustyni

Awatar użytkownika
Zielona
Posty: 600
Rejestracja: środa, 6 lutego 2013, 01:31
Enneatyp: Mediator

Re: Test na frakcję z Divergent

#7 Post autor: Zielona » wtorek, 26 lipca 2016, 21:26

Enneagram pokazuje, w którą stronę nastąpiło „wypuczenie” naszej osobowości i w sumie podobnie jest z frakcjami – z tym, że oni wyszukują najsilniejszą stronę – tę, w której najlepiej się sprawdzimy, ale jak wiadomo enenagram bywa stosowany przez pracodawców w tym samym celu. Pisałam już kiedyś, że wg. mnie osoby na najwyższym PRO to te, które łączą sobie zalety wszystkich typów – taki człowiek doskonały, najbardziej zrównoważony.

Na niższych PRO enneatyp blokuje zalety innych typów/ośrodki – mniej lub bardziej – dlatego jesteśmy wg. nomenklatury filmu zgodni – z daną frakcją/typem. Dlatego osobom na niższych PRO łatwiej jest się wytypować, i odwrotnie, na wyższych trudniej, bo typ się rozmywa – jest się niezgodnym. Natomiast i niskie PRO i zgodność z jedną frakcją są pułapką. Dauntless to właściwie armia – może prowadzić do ślepego posłuszeństwa, Erudite pokazuje, że działania oparte tylko na rozumie - wiedza bez altruizmu czyli serca może prowadzić do zniszczenia pokoju, a Amity musi czasem o pokój walczyć. System frakcji boi się niezgodnych – tymi, którzy zrównoważą w sobie cechy frakcji nie da się łatwo manipulować - podobnie jest z ludźmi na wysokim PRO.

Określnie „uszkodzony/zdrowy” pojawia się w części trzeciej i stopniuje niezgodność ( w trochę innym kontekście, ale to w końcu si-fi i nie wszystko musi być wprost). U mnie 2 frakcje idą łeb w łeb, a w sumie 4 połączyły się w pary. Żadna nie dominuje, więc jestem niezgodna, ale wszystkie 5 nie jest w równowadze, więc uszkodzona.

BTW, wiem, że print screen to najłatwiejszy sposób, ale na mojej klawiaturze nie ma takiego przycisku, a skrót klawiszowy z pewnych powodów nie działa, więc muszę użyć aparatu :)
"Nic się nie zmienia od na dupie siedzenia." Ranczo

Awatar użytkownika
Ocenzurowana
Posty: 56
Rejestracja: sobota, 23 lipca 2016, 18:28
Enneatyp: Dawca

Re: Test na frakcję z Divergent

#8 Post autor: Ocenzurowana » wtorek, 26 lipca 2016, 21:51

Um, to jak byś zinterpretowała mój wynik? Wszystko w miarę w równowadze, tylko ta sucha wiedza szwankuje XD
I tak sobie myślę, że w sumie może i by się trochę zgadzało, bo potrafię ocenić sytuację z całkowitym wyłączeniem emocji i postępować tak czysto logicznie, ale jest to postawa całkowicie dla mnie nienaturalna i sztuczna. Jak trzeba, to trzeba, ale staram się zważać na uczucia innych.
Chyba najłatwiej mi kierować się czystą wiedzą i logiką z wyłączeniem emocji wtedy, gdy mam pewność, że coś jest prawdziwe i sprawiedliwe, a emocje tylko w tym dążeniu do sprawiedliwości szkodzą. Takie - jak mus to mus XD
Obrazek
błogosławieni zdystansowani, albowiem oni bólu dupy mieć nie będą
2w1. Rasowy ambiwertyk. Osobowość androgyniczna. Miło poznać.
IrekTki pisze:twoje wpisy na czacie są jak powiew świeżego wiatru na pustej gorącej pustyni

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Test na frakcję z Divergent

#9 Post autor: Ninque » wtorek, 26 lipca 2016, 22:00

mój wynik:
Załączniki
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (491.27 KiB) Przejrzano 17293 razy
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
Zielona
Posty: 600
Rejestracja: środa, 6 lutego 2013, 01:31
Enneatyp: Mediator

Re: Test na frakcję z Divergent

#10 Post autor: Zielona » wtorek, 26 lipca 2016, 22:05

Ocenzurowana, myślę, że jesteś najbardziej kompetentną osobą do interpretacji swojego wyniku i dobrze Ci idzie :) I polecam wszystkie 3 części, będzie Ci łatwiej zrozumieć treść ukrytą za nazwami frakcji. Dopiero wtedy widać pełny przekaz.
"Nic się nie zmienia od na dupie siedzenia." Ranczo

Reszka
Moderator
Posty: 116
Rejestracja: wtorek, 19 kwietnia 2016, 13:48
Enneatyp: Zdobywca
Lokalizacja: Okolice Poznania

Re: Test na frakcję z Divergent

#11 Post autor: Reszka » wtorek, 26 lipca 2016, 22:12

Obrazek

Cokolwiek to znaczy
3w4 sp/soc, LSE

Prawdziwie wielcy ludzie wywołują w nas poczucie, że sami możemy się stać wielcy. ~ Mark Twain

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Test na frakcję z Divergent

#12 Post autor: Cotta » środa, 27 lipca 2016, 00:29

Znowu wychodzi, że jestem 9w5 / 5w9... :wink:
Załączniki
divergent.png
divergent.png (371.41 KiB) Przejrzano 17272 razy
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: Test na frakcję z Divergent

#13 Post autor: Ael » środa, 27 lipca 2016, 16:56

Pfff, zrobiłam test znowu i mi wyszło inaczej :p
Ale wciąż Amity na pierwszym miejscu ^^
Screenshot_2016-07-27-16-55-50.png
Screenshot_2016-07-27-16-55-50.png (414.5 KiB) Przejrzano 17239 razy

Awatar użytkownika
Molik
Posty: 239
Rejestracja: poniedziałek, 5 stycznia 2015, 18:15
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Rozproszona

Re: Test na frakcję z Divergent

#14 Post autor: Molik » środa, 27 lipca 2016, 23:00

Ech, żadnego zaskoczenia.
► Pokaż Spoiler
WYNIK.gif
WYNIK.gif (119.49 KiB) Przejrzano 17213 razy
Każda prawda jest prawdziwa tylko do pewnego stopnia. Jeżeli przekracza granice, pojawia się kontrapunkt i przestaje być prawdą.

Kierkegaard

Kaminheld
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 30 lipca 2019, 08:20
Lokalizacja: Panama
Kontakt:

Test na frakcję z Divergent

#15 Post autor: Kaminheld » poniedziałek, 5 sierpnia 2019, 02:34

Racja.. 10 m wieje nudą.. Ale tarczki z 30 i 40 m będą ciekawe i nie muszę już robić wstępniaka dla nich
Narody, łączcie się Może system PCP z Czech?

ODPOWIEDZ