Strona 1 z 2

Test MindTrackers

: sobota, 14 listopada 2015, 19:36
autor: Agon
https://mindtrackers.com/pl/test-osobowosci

Ciekawy test, podobny nieco do MBTI. Mój wynik:
Spoiler:

Re: Test MindTrackers

: sobota, 14 listopada 2015, 20:16
autor: Cotta
Często zostawiałam suwak pośrodku, bo nie widziałam sprzeczności między tym, co było do wyboru.


Twój typ osobowości: Rzecznik (VDI-M)

Obrazek

Rzecznik jest rzadko spotykanym typem osobowości. Jego cichy stoicyzm sprawia, że na pierwszy rzut oka robi wrażenie osoby nieśmiałej, jednakże umysł i serce rzecznika są pełne siły, energii i tajemnic wszechświata. Pod tą powierzchnią kryje się jednak zawziętość, upór i pasja, siła charakteru i pewność siebie, których nie można przeoczyć, a które mogą zadziwić najbliższych przyjaciół Rzecznika.

Rzecznik wysoko ceni sobie autentyczność we wszystkich swoich poczynaniach, a z pozoru płytkie motywacje jak pieniądze czy strach przed ośmieszeniem traktuje jak nic nie znaczące drobiazgi, w porównaniu do pomocy przynoszącej komuś zasadniczą zmianę, lub przyczynianie się do przemiany świata. Rzecznik dostrzega głębkie powiązania, angażuje się w dobre sprawy, kiedy tylko może, wspomaga ludzi i zwierzęta w potrzebie poprzez dobroczynność. Z chwilą gdy swoje myśli i serce skieruje na coś w co wierzy, będzie bronić sprawy z całą mocą, z bezwarunkową lojalością i oddaniem.

Rzecznika nie zadowala kuracja symptomów, lecz trzymając się swojej do głąbi skierowanej natury poszukuje rozwiązań, które dotrą do korzeni. Wychodzi z założenia – po co kierować całą uwagę na stadium ostateczne, skoro tak łatwo można zapobiec przyczynie.

W tym celu służy Rzecznikowi jego intuicja i empatia, gdyż dzięki nim nawiązuje w sposób naturalny kontakt z innymi i dąży do tego, aby dokonać przemiany sposobu dyletanckiego i niepoprawego myślenia w celu polepszenia świata. Rzecznik przemawia łatwo dostępnym językiem, okazuje przy tym wrażliwość i zrozumienie ludzkich spraw, co wraz z jego prawymi intencjami i wizją staje się jasno czytelnym kierunkowskazem. Choć Rzecznik nie oczekuje konkretnej, namacalnej nagrody za swoje wysiłki, jednak czerpie siły widząc, że jego działanie przynosi rezultaty, w myśl zasady, co zasiejesz to zbierzesz, a będzie to dobry plon.

Jednak ludzie o cechach Rzecznika muszą być ostrożni, gdyż zbyt łatwo mogą wpaść w przesadne zaangażowanie zbyt wielu sprawami na raz, co może doprowadzić do wypalenia się. Można być zaabsorbowanym w działanie do tego stopnia, że aby nadążyć za swoimi zobowiązaniami zaniedbuje posiłki i sen. Choć Rzecznik jest bardziej wytrzymały na stres i nie ulega zachwianiom emocjonalnym jednak ma ludzkie potrzeby i musi je zaspokajać, zarówno te fizyczne jak i emocjonalne.

Tego rodzaju ograniczenia wraz z pragnieniem głębokich, znaczących rozmów dotyczących życia, wszechświata i wszystkiego innnego, sprawia, że Rzecznik nabywa tylko garstkę przyjaciół i angażuje się w jedną do dwóch znaczących spraw. Wszystko ponad to plus hałas pozbawia go jego filozoficznej refleksji. Osoby o cechach Rzecznika mogą od czasu do czasu doceniać anonimowość jaką daje im przebywanie w tłumie, jednakże na ogół męczy ich to.

Powyższy opis może wydawać się przyciężki, ale takim człowiekiem właśnie jest Rzecznik i nawet gdyby mógł coś zmienić nie chiałby tego. Rzecznika nie interesują gołe fakty, natomiast skupia się na nieomalże duchowym związku jaki dzielą ludzie, idee i szeroki wszechświat. Swój czas spędza na czytaniu, pisaniu, tworzeniu i uczeniu się, na poszukiwaniu nowych idei i na zadawaniu wielkich, rzadko stawianych pytań, bez względu na to czy znajdzie na nie logiczną odpowiedź czy też nie.

Re: Test MindTrackers

: sobota, 14 listopada 2015, 20:34
autor: chokureika
TWÓJ TYP OSOBOWOŚCI: ROZJEMCA (VOI-S)

- NATURA -
Wizjoner 66%

- EKSTRAWERSJA -
Obserwator 34%

- REFLEKSJA -
Introwertyk 11%

- TOŻSAMOŚĆ / WRAŻLIWOŚĆ -
Wspierający
Spoiler:
Całkiem spoko.

Re: Test MindTrackers

: sobota, 14 listopada 2015, 21:22
autor: Kimondo
Image
Spoiler:
Choku moja bratnia duszo.

Re: Test MindTrackers

: sobota, 14 listopada 2015, 21:31
autor: Marcc
Twój typ osobowości: Reformator (VDI-S)

Obrazek
Spoiler:
Całkiem fajne, wygląda na to ze poza ostatnią dychotomią pierwsze 3 pokrywają się z N/S P/J I/E z MBTI,

Re: Test MindTrackers

: sobota, 14 listopada 2015, 21:32
autor: Eol
Twój typ osobowości: Inżynier (VOI-C)

Zamyślony i obdarzony wyobraźnią Inżynier czerpie największą przyjemność z łączenia ze sobą niepowiązanych pomysłów, aby utworzyć z nich coś znaczącego. Natomiast inni ludzie z jego otoczenia mają trudność, aby dostrzec tę radość – Inżynier z pewnością nie należy do osób ekspresyjnych i ekscytujących. Jednak emocje związane z odkrywaniem nowych pomysłów, podczas gdy inni zawodzą, oraz proces analizowania i poprawiania systemów oraz teorii jest niewątpliwie integralną częścią podejścia takiej osoby do niemalże każdego aspektu życia.

Inżyniera charakteryzuje stoicka i filozoficzna natura. Jego codzienne potrzeby są dość zwyczajne i często wydaje się, że jest on nieporuszony i nieświadomy swojego otoczenia, żyjący nieomalże w oderwaniu (chociaż nie zawsze tak sprawy się mają). Inżynier to osoba spokojna, stabilna emocjonalnie i niełatwa do zaspokojenia. Największym uznaniem jakie może on okazać to poświęcenie swojego czasu, aby wytłumaczyć jakiś pomysł czy powiązanie, natomiast największą obrazą jaką można doświadczyć od takiej osoby to lekceważące wzruszenie ramion i odpowiedź „zapomnij o tym”.

Obserwatorzy mają pewne problemy z tym typem osobowości, ponieważ charakteryzuje się on się wyraźnymi kontrastami: jak w przypadku wszystkich Wymagających typów osobowości, interesują ich efektywne i przydatne pomysły, natomiast Inżynier nie jest zainteresowany praktycznymi, codziennymi sprawami; ma wobec siebie i innych wysokie wymagania, ale daleko mu do perfekcjonizmu i łatwo daje się rozproszyć, szybko porzucając pomysły, które straciły swój blask.

Aby zrozumieć taką osobę, należy odszukać źródło jej motywacji, zamiast przewidywanych wyników. Intelektualne i analityczne ćwiczenia są głównym celem Inżyniera, przy czym cele i wyniki cenione zwłaszcza przez Realistów, czy to kupowanie domu czy też tworzenie rozwiązania dla konkretnego, trudnego problemu, to tylko produkty uboczne tych ćwiczeń. Podobnie jak w przypadku podróży, celem może być dotarcie z punktu A do punktu B, natomiast to co naprawdę się liczy to głębszy rozwój i podróż intelektualna.

Inżynier wszystko ocenia według kryterium rozwoju intelektualnego. Jest on błyskotliwym i intuicyjnym teoretykiem i analitykiem, dzięki czemu potrafi zauważać schematy i podstawowe struktury, podczas gdy inni zauważają jedynie fasadę. Celem osoby o tej osobowości jest gromadzenie coraz większej wiedzy, dzięki czemu jego spostrzeżenia są jeszcze dokładniejsze, ale jednocześnie jego opinie i zachowania względem osób o mniejszej kreatywności i błyskotliwości są bardziej pogardliwe. Co więcej cechuje go duża pewność siebie i chęć zabłyśnięcia własną inteligencją.

Z tego powodu nie nadaje się on do pracy w zasobach ludzkich (HR) czy administracji, gdyż tego typu stanowiska są powodem dużej frustracji Inżyniera. Prędzej zająłby się pracą fizyczną, ponieważ nie wymaga tak dużego skupienia i pozwala myśleć o innych rzeczach. Tymczasem te same osoby, o których nie miał on najwyższego mniemania, spełniają swoje obowiązki na tych stanowiskach z gracją i godnością. Inżynier zwyczajnie nie radzi sobie ze szczegółowym planowaniem, ciągłą interakcją z ludźmi, nieprzewidzianymi okolicznościami i rygorystycznymi harmonogramami.

Można wyciągnąć z tego naukę. Istnieje wielka wartość i piękno w poszukiwaniu przez Inżyniera sekretów natury i technologii. Sposób w jaki wnikliwie analizuje struktury i pomysły, odrzucając podstawowe prawa, dzięki którym funkcjonują i stosując je w nowy i innowacyjny sposób to podstawa rewolucji w kreatywnym myśleniu i efektywności. Dużą korzyścią było by również znalezienie kogoś kto zapłaci takiej osobie, aby wykonywała tego typu pracę, niezależnie od tego czy jej się to podoba czy nie, gwarantując wówczas stałe i niezawodne badania na najwyższym poziomie.

Re: Test MindTrackers

: sobota, 14 listopada 2015, 22:00
autor: Irranea
Obrazek
Spoiler:

Re: Test MindTrackers

: sobota, 14 listopada 2015, 22:04
autor: Szyszek
Obrazek
Spoiler:

Re: Test MindTrackers

: sobota, 14 listopada 2015, 22:21
autor: Wiatr1000
Twój typ osobowości: Badacz (VDI-P)

- Natura -
Wizjoner 13%

- Ekstrawersja -
Dokładny 6%

- Refleksja -
Introwertyk 94%

- Tożsamość / Wrażliwość -
Motywujący
Udoskonalający

Badacz to ekspert od przechodzenia do sedna sprawy pomijając to co jest mniej ważne. Charakteryzuje go inteligencja, ambicje, perfekcjonizm, a osobowość ta nie jest zbyt często spotykana. Celem Badacza jest poszerzanie swoich zainteresowań oraz poprawianie swoich umiejętności. Sukces jest dla Badacza bodźcem stymulującym, a gdy zdecyduje się coś zrobić, ciężko pracuje, wykazując przy tym ogromną determinację, która wprawia w podziw nawet starsze pokolenia.

Trudno jest podważyć strategie działania lub cele Badacza, gdyż jego pomysły są bardzo starannie przemyślane i dopracowane. Badacz nie przedstawia wielu propozycji, ponieważ nie lubi być w centrum uwagi i raczej nie zabiera zbyt często głosu podczas spotkań. Gdy jednak zaproponuje jakiś plan działania, nawet najbardziej skomplikowane sytuacje stają się jasne i łatwe do przejścia, gdyż jego plany są bardzo dobrze zorganizowane, logiczne i wnikliwe.

Trudne projekty i krótkie terminy ich zrealizowania są powodem stresu dla Badacza, ale to również sprawia, że wkłada w pracę więcej wysiłku. Charakteryzuje go również pomysłowość, ciekawość i bystrość umysłu, a sytuacje, które wymagają od niego opierania się na tych cechach jeszcze bardziej poszerzają jego inteligencję i umiejętności. Czasami może on mieć cięty język,a nieproduktywne sugestie mogą być dowodem tego, jak wrażliwym na porażki jest Badacz i jak ostro może się zachować w obliczu takiej sytuacji.

Aby temu przeciwdziałać, Badacz dokłada starań, aby być tzw. „złotą rączką”. Jednak w przeciwieństwie do mniej zorganizowych Obserwujących typów osobowości, Badacz jest systematyczny i uczy się tylko po to, aby mieć kontrolę. Aby zapewnić sukces swoim projektom, zaznajamia się on z każdym elementem tego projektu. Nie jest on w stanie pozostawić rzeczy na pastwę losu lub oddać w niekompetentne ręce – jednak takie zachowanie często się opłaca.

Badacz ma jednak często tendencję do przesadzania. Jest on perfekcjonistą i zmusza się do ciężkiej pracy, aby sprostać swoim wysokim standardom. Ważne jest, aby mógł on zaakceptować pewien fatalizm w swoim życiu, chociażby dla swojego własnego zdrowia. Nie da się wszystkiego przewidzieć, zmienić czy kontrolować i tak powinno zostać.

Badacz wykazuje dużą intuicję i oryginalność, a wewnątrz swojej często chłodnej, stoickiej osłony, znajduje się w rzeczywistości dziwaczne poczucie humoru. Jego umiejętność łączenia ze sobą pozornie niezwiązanych rzeczy powoduje, że często stosuje ironię i wypowiada zabawne prawdy. Przebicie się przez jego gardę, której częścią jest humor, może zająć trochę czasu, ale wysiłek ten jest wynagrodzony szczególnie dla osób, które doceniają błyskotliwy dowcip.

Ta aura pewności i umiejętność, śmiania się z siebie jest pewnego rodzaju maską Badacza, pod którą ukrywa coś do czego nigdy nie mógłby się przyznać – fakt, że zmaga się z emocjonalnym rozchwianiem i małą pewnością siebie. Badacz dokłada bardzo dużych starań i choć pomaga mu to odnosić sukcesy prawie we wszystkim do czego przykłada rękę, oznacza to również, że prześladują go porażki i biada tym, którzy się z niego wyśmiewają.

Okazuje się, że ta wrażliwość nie jest jednak aż tak dużą słabością, jak możnaby wnioskować. Daje ona pewien kontekst wyzwaniom Badacza i motywuje go do poszerzania swoich zainteresowań. Pozwala zrównoważyć nastawienie stymulowane sukcesem z introspekcją i refleksją dając mu większą motywację od osób o niewzruszonej osobowości. Umożliwia to Badaczowi również zaangażowanie się w wyjątkowe okazje, nie tylko związane z tym czym się zajmuje, ale także z tym kim jest i kim stanie się w przyszłości, co wynagradza poczucie jego wewnętrznego zamętu.


Ciekawe :roll:

Re: Test MindTrackers

: sobota, 14 listopada 2015, 22:35
autor: Ace
Obrazek

Re: Test MindTrackers

: niedziela, 15 listopada 2015, 12:53
autor: Enturie
Też mi rozjemca wyszedł. :-)

Re: Test MindTrackers

: niedziela, 15 listopada 2015, 15:05
autor: MrsMiau
Twój typ osobowości: Inżynier (VOI-C)
(Wizjoner 21%, Obserwator 22%, Introwertyk 67%)

:scratch:

Re: Test MindTrackers

: niedziela, 15 listopada 2015, 16:37
autor: duplo
Yyyy... wut?

TWÓJ TYP OSOBOWOŚCI: PREZENTER (ROE-S)

Realista
37%

Obserwator
21%

Ekstrawertyk
4%

- TOŻSAMOŚĆ / WRAŻLIWOŚĆ -
Wspierający
Spoiler:

Re: Test MindTrackers

: niedziela, 15 listopada 2015, 17:13
autor: Jedno z moich ja
Nie podobają mi się te pytania ani rozwlekła skala do odpowiadania na nie. Może to wina pokracznego tłumaczenia, a może pokracznych pytań.
Spoiler:
Opis nawet się zgadza. Albo chciałbym, żeby się zgadzał.

Re: Test MindTrackers

: niedziela, 15 listopada 2015, 22:37
autor: AnetaK
TWÓJ TYP OSOBOWOŚCI: POŚREDNIK (VOI-M)

- NATURA -
Wizjoner
57%
Realista

- EKSTRAWERSJA -
Obserwator

Dokładny
29%

- REFLEKSJA -
Introwertyk
28%
Ekstrawertyk


- TOŻSAMOŚĆ / WRAŻLIWOŚĆ -
Motywujący

Pośrednik to osoba spokojna, marzycielska, o poetyckiej duszy i mile widziana w każdym gronie. Cicha pewność siebie i życzliwa natura sprawiają, że osoba o tej osobowości jest raczej powściągliwa i tajemnicza – natomiast jej wewnętrzny zapał i pasja nie powinny być lekceważone. Pośrednik przeważnie poświęca swoją energię kilku wybranym osobom lub godnemu celowi, co nie jest niespotykane wśród introwertyków, a potrafi to robić z tak nieograniczonym idealizmem, że nawet jego najbliźsi przyjaciele mogą być zaskoczeni poziomem jego poświęcenia.

Pośrednika cechuje wrażliwość i rozwaga i przynajmniej kilkakrotnie został źle potraktowany z powodu zaangażowania się w dobre i szlachetne cele. Jest on jednak dość pewny swoich umiejętności i pomysłów, a możliwość pojawienia się opozycji nie jest czymś co może łatwo poruszyć osobę o tej osobowości jeśli naprawdę wierzy w konkretną sprawę. Wręcz przeciwnie, to może ją tylko pobudzić do większego działania.

Pośrednik posiada silne poczucie honoru, które inspiruje i motywuje go. Aby naprawdę zrozumieć osobę o tej osobowości, należy dowiedzieć się co jest dla takiej osoby bodźcem stymulującym i zrozumieć powód jej działania na rzecz konkretnej sprawy. Z perspektywy Pośrednika, autentyczność i samorealizacja są znacznie ważniejsze niż materialistyczne nagrody, a ludzie nie powinni obawiać się angażowania w coś w co naprawdę wierzą. Niestety ten idealizm często oznacza, że czuje się on niezrozumiany i odrzucony.

Poszukuje on harmonii w swoim życiu i otaczającym go środowisku i często stara się stworzyć coś pozytywnego czując się przygnębiony z powodu panującego na świecie zła. Posrednik reaguje na takie wartości jak piękno, moralność i cnota, nie pobudzają go natomiast użyteczność, efektywność czy wartość ekonomiczna. Jest on najlepszym w swoim rodzaju uzdrowicielem i robi wszystko, aby zachować i ochronić dobro na świecie.

Nie cechuje go perfekcjonizm i nie traci zbyt wiele czasu niepokojąc się o to co inni mogą o nim myśleć lub jeśli wyniki jego pracy są całkowicie pozbawione wad. Raczej przyjmuje on filozoficzne podejście do życia dostosowując się do wyzwań na bieżąco. Osoba o tej osobowości rzadko kiedy doświadcza bardzo silnych emocji czy to pozytywnych czy też negatywnych – czasami ma trudność uwierzyć w siebie, ale cechują ją również spokój i luz.

Choć może nie jest to zaskakujące, Pośrednik często opanowuje komunikację pisemną do perfekcji dzięki wyraźnie lekkiemu, płynnemu i ciepłemu językowi, metaforom i symbolom, nie zaś zwykłym faktom i logice. Jeśli Pośrednik zdecyduje się zostać pisarzem, może on z łatwością odzwierciedlić i przenieść swoją własną osobowość korzystając z fikcyjnych postaci. Niewiele typów osobowości posiada zarówno bogatą wyobraźnię jak i dar tworzenia inspirujących i ujmujących opowieści.
Czy ktoś z Was tak mnie odbiera?