Skala depresji Becka

Twój wynik to:

0-10
33
33%
11-20
31
31%
21-30
17
17%
31-40
13
13%
41-50
4
4%
51-60
0
Brak głosów
60+
2
2%
 
Liczba głosów: 100

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
julita7
Posty: 21
Rejestracja: piątek, 1 lipca 2011, 01:18
Enneatyp: Mediator

Re: Skala depresji Becka

#31 Post autor: julita7 » sobota, 2 lipca 2011, 21:21

Racja. Jak większosć internetowych itp. testów - nie ma sensu traktować ich serio.


9w1

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

Re: Skala depresji Becka

#32 Post autor: Emjotka » niedziela, 3 lipca 2011, 09:41

Akurat ten test jest dobry :mrgreen: ... Zakładam, że chodzi w nim m.in. o to, że dla człowieka w mniejszej bądź większej depresji (czy choćby okresie przygnębienia) sytuacja, kiedy ma ocenić sam siebie, jest dość mocno stresująca (dużo bardziej niż dla człowieka zdrowego). Wpływa to na jego odpowiedzi - ocenia swoją sytuację, osiągnięcia i możliwości nieadekwatnie nisko względem stanu rzeczywistego i zyskuje tym samym wysoki wynik.
Aaron Beck to chyba najbardziej znany psychiatra (a na pewno jeden z najbardziej znanych i cenionych) zajmujących się depresją. Poza tym jest jednym z pionierów w psychologii (i terapii) poznawczej. Gość całkiem sensowne powymyślał ;).
Spoiler:
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
bodzios
Posty: 695
Rejestracja: poniedziałek, 18 stycznia 2010, 23:06
Enneatyp: Obserwator

Re: Skala depresji Becka

#33 Post autor: bodzios » niedziela, 3 lipca 2011, 21:15

Jeden.

Test specyficzny, bo co znaczy "dawniej"? Np. ja śpię dużo lepiej, niż choćby miesiąc temu, bo sobie przemeblowanie w domu zrobiłem.
No UPS - no party. :(

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Skala depresji Becka

#34 Post autor: Cotta » niedziela, 3 lipca 2011, 21:23

bodzios pisze: Test specyficzny, bo co znaczy "dawniej"? Np. ja śpię dużo lepiej, niż choćby miesiąc temu, bo sobie przemeblowanie w domu zrobiłem.
Poza tym, jak ktoś np. dawniej też źle sypiał, to teraz nie odpowie, że sypia gorzej niż dawniej, bo sypia tak samo beznadziejnie.
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Awatar użytkownika
ein
Posty: 1168
Rejestracja: sobota, 16 czerwca 2007, 20:32

Re: Skala depresji Becka

#35 Post autor: ein » niedziela, 3 lipca 2011, 21:38

Emjotka pisze:Akurat ten test jest dobry :mrgreen: [...] Aaron Beck to chyba najbardziej znany psychiatra (a na pewno jeden z najbardziej znanych i cenionych) zajmujących się depresją. Poza tym jest jednym z pionierów w psychologii (i terapii) poznawczej. Gość całkiem sensowne powymyślał ;).
Spoiler:
Czyli zakladajac, ze osiagnalem wysoki wynik, to powinienem pomyslec o terapii?

Awatar użytkownika
inv
Posty: 1305
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 14:10
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: zakorkowana butelka w najbliższym morzu

Re: Skala depresji Becka

#36 Post autor: inv » niedziela, 3 lipca 2011, 21:55

ja nie robiłem testu, ale wyszło mi 60+
i nie mam zamiaru tego zmieniać :D
Stałe, zdrowe 8w7 sx/so
bzy bzy.

Shirayo
Posty: 625
Rejestracja: sobota, 23 kwietnia 2011, 11:40
Enneatyp: Obserwator

Re: Skala depresji Becka

#37 Post autor: Shirayo » niedziela, 3 lipca 2011, 21:58

Jak mogłeś otrzymać wynik, bez robienia testu?

Awatar użytkownika
inv
Posty: 1305
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 14:10
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: zakorkowana butelka w najbliższym morzu

Re: Skala depresji Becka

#38 Post autor: inv » niedziela, 3 lipca 2011, 22:12

mogłem.
sam spróbuj.
Stałe, zdrowe 8w7 sx/so
bzy bzy.

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Skala depresji Becka

#39 Post autor: Rilla » niedziela, 3 lipca 2011, 22:31

Dobrze, że skończyłam pić herbatę przed skończeniem testu, bo bym opluła i siebie i laptopa. -.-"
Jestem w niezwykle dobrej kondycji psychicznej, powoli odnajduję pewność siebie i dawną stabilność. Śmieję się i cieszę życiem. Nawet ta wiosna nie dała mi specjalnie w kość, a zazwyczaj wiosną czuję się fatalnie. Rozwiązywałam test z uśmiechem na ustach, dumna ze swoich odpowiedzi. Myślałam "Ha! jaka ze mnie dzielna Czwórka". Wynik:
UWAGA!

Wynik to : 18 punktów.
Jesteś w depresji. Twój stan wymaga spotkania się z psychiatrą. Wskazane jest rozpoczęcie farmakoterapii.
To jakiś żart?! Co to ma być? Jeśli tak cudowny stan, w jakim teraz jestem, ten test nazywa depresją, to ja jestem ciekawa, jak nazwałby ten, w którym czuję się beznadziejnie.
Mam wrażenie, że ten test jest tendencyjny.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

Re: Skala depresji Becka

#40 Post autor: Emjotka » poniedziałek, 4 lipca 2011, 10:09

ein pisze:Czyli zakladajac, ze osiagnalem wysoki wynik, to powinienem pomyslec o terapii?
Może nie od razu o terapii, ale o rozmowie ze znajomym/psychologiem już prędzej. Myślę, że akurat komentarze, które wyskakują są przesadzone (jeżeli ktoś robiłby taki test u psychologa, to raczej nie usłyszałby takiego tekstu... raczej na pewno ;) ) - może po to, żeby wzbudzić niepokój w kimś, kto -rzeczywiście- jest w depresji (a nie ma kilkudniowy-dwutygodniowy spadek nastroju). :mrgreen: Ludzie bardzo często próbują wypierać świadomość tego, że coś z ich nastrojem jest nie tak - taki test ich podenerwuje, będą próbowali sobie wytłumaczyć, że nic im nie jest, czując jednocześnie niepewność, niepokój.

Trzeba jeszcze dodać do tego, że rozwiązując ten test dostaje się tylko bezwzględną wartość wyniku. Przydałoby się jeszcze przynajmniej znać temperament/ogólny poziom nastroju danej osoby i/lub wartości średnie dla danej populacji (wiekowej, w danym zawodzie, itd.). :idea:
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Shirayo
Posty: 625
Rejestracja: sobota, 23 kwietnia 2011, 11:40
Enneatyp: Obserwator

Re: Skala depresji Becka

#41 Post autor: Shirayo » poniedziałek, 4 lipca 2011, 10:34

Rilla pisze:Dobrze, że skończyłam pić herbatę przed skończeniem testu, bo bym opluła i siebie i laptopa. -.-"
Jestem w niezwykle dobrej kondycji psychicznej, powoli odnajduję pewność siebie i dawną stabilność. Śmieję się i cieszę życiem. Nawet ta wiosna nie dała mi specjalnie w kość, a zazwyczaj wiosną czuję się fatalnie. Rozwiązywałam test z uśmiechem na ustach, dumna ze swoich odpowiedzi. Myślałam "Ha! jaka ze mnie dzielna Czwórka". Wynik:
UWAGA!

Wynik to : 18 punktów.
Jesteś w depresji. Twój stan wymaga spotkania się z psychiatrą. Wskazane jest rozpoczęcie farmakoterapii.
To jakiś żart?! Co to ma być? Jeśli tak cudowny stan, w jakim teraz jestem, ten test nazywa depresją, to ja jestem ciekawa, jak nazwałby ten, w którym czuję się beznadziejnie.
Mam wrażenie, że ten test jest tendencyjny.

Trudno mi uwierzyć, że skoro czujesz się świetnie, to nie zaznaczałaś odpowiedzi 2-4 a mimo to masz wynik 18.

Awatar użytkownika
azetka
Posty: 388
Rejestracja: niedziela, 10 stycznia 2010, 21:25
Enneatyp: Mediator

Re: Skala depresji Becka

#42 Post autor: azetka » poniedziałek, 4 lipca 2011, 10:58

4 punkty. Nie rozumiem, czemu tak mało, powinno być więcej. Mam dziś chyba zbyt dobry humor na rozwiązywanie tego testu. o.O
Jakiś fajny podpis.

Awatar użytkownika
ein
Posty: 1168
Rejestracja: sobota, 16 czerwca 2007, 20:32

Re: Skala depresji Becka

#43 Post autor: ein » poniedziałek, 4 lipca 2011, 11:23

Naprawde jestescie az tak bardzo ze wszystkiego zadowoleni?
Nie rozumiem...

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

Re: Skala depresji Becka

#44 Post autor: Emjotka » poniedziałek, 4 lipca 2011, 11:31

ein pisze:Naprawde jestescie az tak bardzo ze wszystkiego zadowoleni?
Nauczyłam się jakiś czas temu cieszyć nawet ze smutku i bólu, bo wiem, że mogę się dzięki nim wiele nauczyć i uniknąć nieprzyjemności w przyszłości (to dla mnie szczęście - radość poznawania przestrzeni możliwości = wolności). Nawet własna głupota jest pouczająca :wink: . Jestem uczciwa wobec siebie i innych, (w miarę aktualnie...) zdrowa, mam nieco oleju w głowie, sprawne ciało, no i ludzi, co do których wiem, że mnie kochają i cenią (więc jak będę błądzić czy popadać w jakiś depresyjny stan, to dadzą mi po głowie i pomogą wziąć się w garść) - czego można więcej od życia chcieć? :D
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Skala depresji Becka

#45 Post autor: Snufkin » poniedziałek, 4 lipca 2011, 11:41

ein pisze:Naprawde jestescie az tak bardzo ze wszystkiego zadowoleni?
Nie rozumiem...
Strzelam, że 90% z nich nie zrozumiało objaśnienia przed testem...nie dziwi mnie to jakoś.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

ODPOWIEDZ