Test inteligencji "IQ"

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
azetka
Posty: 388
Rejestracja: niedziela, 10 stycznia 2010, 21:25
Enneatyp: Mediator

Re: Test inteligencji "IQ"

#91 Post autor: azetka » piątek, 26 sierpnia 2011, 18:35

Ja bym z chęcią dorwała się do testu Mensy, w takim wypadku przynajmniej byłby jakiś punkt odniesienia. Bo przy takiej rozbieżności wyników rozwiązywanie testów internetowych to faktycznie strata czasu.


Jakiś fajny podpis.

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Re: Test inteligencji "IQ"

#92 Post autor: SuperDurson » poniedziałek, 29 sierpnia 2011, 22:43

Po spotkaniu z pewną niezwyczajną osobą, zadaliśmy sobie ostatnio ze znajomymi bardzo ciekawe pytanie:
  • Po co Ci IQ!?
    • To dar i przekleństwo.
    Jak jest za mało - nie zrozumiesz o czym mówię. Przykro mi.
    Jak jest za dużo - też nie dogadasz się z ludźmi dookoła. To tak jak gadka z małpą..

    Kiedy zaś mieści się "w normie", bez specjalnych odchyleń -> wtedy zdecydowanie jest się czym cieszyć.
Cieszmy się :mrgreen:
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Test inteligencji "IQ"

#93 Post autor: Rilla » wtorek, 30 sierpnia 2011, 18:22

Jeśli ceną wysokiego IQ jest jedynie problem w dogadywaniu się z ludźmi, to nie widzę w tym nic strasznego. Z ludźmi i tak ciężko mi się dogadać, może dlatego, że mam za mało IQ. :roll:
Pomyśl, Dursonie, ile można pojąć z bardzo wysoką inteligencją, ile świata zrozumieć, ile w życiu zrealizować... Przede wszystkim realizować się.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

kabanos
Posty: 101
Rejestracja: sobota, 19 lutego 2011, 23:57

Re: Test inteligencji "IQ"

#94 Post autor: kabanos » wtorek, 30 sierpnia 2011, 19:10

To jest głupie, ktoś kto ma wysokie IQ powinien właśnie umieć się dogadać z innymi ludźmi. Jeżeli nie umie to jest jedynie inteligencją.

Perwik
Posty: 3600
Rejestracja: czwartek, 3 stycznia 2008, 23:08

Re: Test inteligencji "IQ"

#95 Post autor: Perwik » środa, 31 sierpnia 2011, 09:11

Myślę, że dogadywanie się z ludźmi nie jest bezpośrednio sprzężone z IQ; za to raczej odpowiada EQ. Ktoś o wysokim IQ będzie chciał każdą relację przełożyć na zerojedynokowe myślenie - bo tak będzie mu wygodniej, bo to będzie logiczne postępowanie, bo IQ to radzenie sobie z tego typu łamigłówkami. I o ile dedukcja i analizowanie ludzkiego zachowania będzie lepsze u takiej osoby, to kontakt bezpośredni może być już zaburzony, gdyż ciężko analizować czyjeś zachowanie i syntezować i działać odpowiednio i to bez wyczucia drugiego człowieka. Chodzi mi o to, że relacje między ludzkie są lepsze, kiedy oparte są na intuicyjnym działaniu, czyli na czymś za co raczej odpowiada EQ niż IQ.

Awatar użytkownika
Magiliana
Posty: 173
Rejestracja: wtorek, 2 września 2008, 13:42
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: własny świat

Re: Test inteligencji "IQ"

#96 Post autor: Magiliana » środa, 31 sierpnia 2011, 16:30

Przeczytałam jakiś czas temu "mądry" artykuł, w którym było napisane, że IQ do ok. 150 "nie przeszkadza" w kontaktach z innymi ludźmi, natomiast powyżej tego poziomu może spowodować, że człowiek staje się niezrozumiany przez otoczenie i wytwarza zbyt wiele abstrakcji w trakcie rozmowy. Nie wiem, może to prawda.
Pewne jest to, że ani zbyt inteligentni, ani zbyt głupi nie odnajdą się zbyt dobrze w społeczeństwie - ludzie nie przyjmują zbyt dobrze skrajności :lol: .
5w4

"Szanse jedne na milion spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć."

kabanos
Posty: 101
Rejestracja: sobota, 19 lutego 2011, 23:57

Re: Test inteligencji "IQ"

#97 Post autor: kabanos » środa, 31 sierpnia 2011, 21:21

No a w takim razie HOUSE ? On jest inteligentny i się dogaduje z otoczeniem, lubią go ludzie, jest wyjątkowy, zabawny, twórczy (kiedy go noga nie bolała). W całej reszcie też taki jest, z ta różnicą, że "cierpi" i się na wszystkich wyżywa i ich ignoruje. żyje według własnych zasad. To jest wyjątek, czy po prostu taka postać w świecie realnym nie ma prawa istnieć ?
Według mnie duża inteligencja to jest właśnie klucz do takich cech i tylko ktoś bardzo nieszczęśliwy nie jest w stanie dogadać się z ludźmi. Inna jest bajka w przypadku osoby mało inteligentnej, wtedy trzeba mieć urok, albo urodę, czy być duszą towarzystwa.

Awatar użytkownika
Zielony smok
VIP
VIP
Posty: 1855
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 19:17
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: następna stacja...

Re: Test inteligencji "IQ"

#98 Post autor: Zielony smok » środa, 31 sierpnia 2011, 21:45

Miłego oglądania misiaki....
http://www.planete.pl/dokument-iloraz-i ... nych_36170
Planete
iloraz-inteligencji-test-dla-naiwnych
najbliższe emisje:
środa 7.09, 21:40


Skąd bierze się ludzka inteligencja? Czy można odziedziczyć ją po rodzicach? Czy może jest cechą nabytą w procesie wychowania i edukacji? Czy istnieje związek pomiędzy pochodzeniem i inteligencją?
W ubiegłym wieku przeprowadzono wiele badań, których wyniki miały przynieść odpowiedzi na te i wiele podobnych, stawianych od stuleci pytań. Jednak kontrowersje wciąż nie ustają. Zdania wśród naukowców badających ludzką inteligencję są podzielone. Jedni uważają że przeprowadzone w przeszłości badania są wyrocznią, na której można opierać złożone traktaty naukowe. Według innych te naukowe dzieła, to zbiór wyssanych z palca danych. Dla jednych MENSA skupia geniuszy, a inni będą uparcie twierdzić, że stowarzyszenie dąży do wyodrębnienia najinteligentniejszych ludzkich osobników, w celu stworzenia nowej rasy.
Dokument "Iloraz inteligencji. Test dla naiwnych" to próba zdemaskowania najważniejszych mitów jakie narosły wokół tematu badania ludzkiej inteligencji. Zebrano wypowiedzi wielu cenionych psychologów, zarówno z USA jak i z Europy, a także członków elitarnego stowarzyszenia MENSA zrzeszającego osoby z najwyższym IQ na świecie. Głos zabrały również osoby biorące udział w testach na inteligencję, które podzielą się swoimi odczuciami na temat badań w których uczestniczyły.
9w8 ENFP
Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i wygra przewagą doświadczenia.
Ps. ( Jestem na dłuuuugim urlopie - nie odpisuję na PW, sorry )

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Re: Test inteligencji "IQ"

#99 Post autor: SuperDurson » środa, 31 sierpnia 2011, 23:40

Ja nie wiem, czy to jest 150, czy 190, czy 137 i trzy czwarte, i według jakiej skali.. ale od pewnego poziomu ilorazu matematyczno-logicznej inteligencji, ludzie z czymś takim zaczynają mieć problem z funkcjonowaniem w społeczeństwie - są jak Ty, ja, czy Napoleon Bonaparte pośród stada niedorozwiniętych orangutanów.. na zawsze.. nie tyle może nie potrafią się dogadać, co nie mają w tym zbyt dużej praktyki bo stracili już często nadzieję że można, bo często zwyczajnie nie chcą się już komunikować jak inni, ponieważ reszta za nimi zwyczajnie nie nadąża..

..pogadaj sobie z małpą..

..skazani na intelektualną samotność.
Wyobrażasz sobie może, jak to jest - nie móc porozmawiać z nikim wartościowym, o tym, o czym rozmyślasz?
Nie móc przekazywać swoich idei bo tylko patrzą na Ciebie jak na wariata?
Nie móc im wytłumaczyć, bo i tak nigdy nie zrozumieją..

Dla mnie to okrutne. Kiedyś, chciałem być bystrzejszy niż jestem. A dziś dziękuję, że jednak nie jestem.
I chociaż 90% ludzi których spotykam to dla mnie tylko płytki instynkt i proste emocje, to jednak potrafię z tymi ludźmi rozmawiać, potrafię przekazać im co myślę w zrozumiały dla nich sposób, potrafię się z nimi bawić.. i dzięki temu mam tu kolejny powód, żeby się znowu uśmiechnąć :mrgreen:
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

kabanos
Posty: 101
Rejestracja: sobota, 19 lutego 2011, 23:57

Re: Test inteligencji "IQ"

#100 Post autor: kabanos » czwartek, 1 września 2011, 09:34

Heh jesteśmy podobni, też chciałbym mieć jak największe IQ i w podobny sposób spoglądam na ludzi, z tą różnicą, że widzę jeszcze ich cechy. Dlatego uważam, że człowiek inteligentny powinien umieć złapać kontakt z każdym i umieć porozmawiać na każdy temat. Natomiast jeżeli ktoś kto ma duże IQ całymi dniami rozmyśla o ideałach, zasadach, etyce, co warto, co nie, to jest tylko czystą inteligencją, a takich nie trzeba - przecież mamy komputery. Jak się tak zastanowić, to największą wartością w "dziedzinie myślenia" jest chyba wyobraźnia.

bruno dievs
Posty: 796
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 00:58

Re: Test inteligencji "IQ"

#101 Post autor: bruno dievs » czwartek, 1 września 2011, 14:18

To nie zbyt duża inteligencja jest powodem tego, że się nie dogadują z innymi ludźmi, tylko zbyt mała - ale ta związana z komunikatywnością. Zresztą nawet to już nie jest kwestia wrodzonej abstrakcyjnej cechy zwanej inteligencja, tylko tego co się z nią zrobi. A to, że ktoś nic nie robi, ani trochę nie pracuje nad swoimi relacjami z innymi ludźmi, to już jest kwestia lekceważenia, a nie braku możliwości.

Podobnie można się wyrazić o każdym rodzaju inteligencji. To tylko narzędzie. Jedni dostali dłuto stare i tępe, inni piękne, renomowane. Ale to nie dłuto ma być efektem zachwytu, tylko rzeźba, którą tym dłutem się stworzy. Lepiej wyjdzie na tym ten kto mając stare dłuto poświęci trochę czasu i pracy, trochę zaryzykuje, trochę skorzysta z pomocy innych, niż ten kto powiesi ładne dłuto na ścianie, po to by je podziwiać, lub marzyć o jeszcze lepszym.

Niezależnie od IQ jakie się posiada, czy to w karierze, czy innej dziedzinie życia, więcej pożytku przyniesie nieco pracy nad sposobem komunikacji z innymi ludźmi, niż nawet najbardziej intensywne wzdychanie nad wyższym IQ.
Ja nie wiem, czy to jest 150, czy 190, czy 137 i trzy czwarte, i według jakiej skali.. ale od pewnego poziomu ilorazu matematyczno-logicznej inteligencji, ludzie z czymś takim zaczynają mieć problem z funkcjonowaniem w społeczeństwie - są jak Ty, ja, czy Napoleon Bonaparte pośród stada niedorozwiniętych orangutanów.. na zawsze.. nie tyle może nie potrafią się dogadać, co nie mają w tym zbyt dużej praktyki bo stracili już często nadzieję że można, bo często zwyczajnie nie chcą się już komunikować jak inni, ponieważ reszta za nimi zwyczajnie nie nadąża..
Nie sądzę, ludzie z wybitnym "ilorazem matematyczno-logicznej inteligencji" kręcą się zwykle w gronie innych podobnie matematyczno-logicznych osób z którymi dogadują się i mają podobne zainteresowania. A myślenie o innych jak o stadzie niedorozwiniętych orangutanów nie jest wynikiem wysokiego IQ, tylko zwykłego buractwa.
639f3d3b99876f1c9f27f68ea08dcbb8

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Test inteligencji "IQ"

#102 Post autor: atis » czwartek, 1 września 2011, 14:23

Może stado nierozwiniętych orangutanów to przesada, ale chodzi o to, że ktoś wedle jakiś norm powyższy rodzaj inteligencji ma na dużo wyższym poziomie, to będzie wsrod 'zwyklych i przecietnie inteligentnych ludzi' czuł się jak dorosły człowiek z bandą dzieci wokół - można dzieci szanować albo i lubić, ale pod względem intelektualnym nie są i nigdy nie będą one dla dorosłej osoby równorzednym partnerem do rozmowy.
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Test inteligencji "IQ"

#103 Post autor: Snufkin » czwartek, 1 września 2011, 14:26

Tylko, że ktoś wybitnie inteligentny nie musi być intelektualistą, jak i intelektualista nie musi być ponadprzeciętnie inteligentny.
Takie dywagacje są mocno bez sensu.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

bruno dievs
Posty: 796
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 00:58

Re: Test inteligencji "IQ"

#104 Post autor: bruno dievs » czwartek, 1 września 2011, 14:40

@atis
Wątpię, żeby akurat to co mierzą testy IQ było aż tak widoczne w zwykłej codziennej rozmowie. Podejrzewam, że gdybyś poznała w tym samym momencie dwójkę ludzi (którzy również się nie znają), jednego z IQ120, drugiego z IQ140, to rozmawiając o sobie i nie wspominając o wykonywanej pracy, czy rodzaju studiów, za cholerę byś nie rozróżniła który jest który. Najinteligentniejsi (matematyczno-logicznie) ludzie z tych co poznałem na studiach, na pierwszy rzut oka nie różnili się pod tym względem od innych.
639f3d3b99876f1c9f27f68ea08dcbb8

Awatar użytkownika
Magiliana
Posty: 173
Rejestracja: wtorek, 2 września 2008, 13:42
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: własny świat

Re: Test inteligencji "IQ"

#105 Post autor: Magiliana » czwartek, 1 września 2011, 15:00

bruno dievs pisze:A myślenie o innych jak o stadzie niedorozwiniętych orangutanów nie jest wynikiem wysokiego IQ, tylko zwykłego buractwa.
Właśnie, bo to, że ktoś może zdawać sobie sprawę z faktu, iż jest inteligentniejszy od kogoś innego, nie musi koniecznie okazywać tego pogardą dla drugiej osoby. Tutaj już chodzi o osobistą kulturę i poziom.
5w4

"Szanse jedne na milion spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć."

ODPOWIEDZ