Kwestionariusz temperamentu

Wiadomość
Autor
pepelemoko
Posty: 370
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 19:40

#76 Post autor: pepelemoko » wtorek, 18 września 2007, 02:59

Oto wyniki, jakie uzyskałeś/aś w każdej z czterech grup:




Towarzyski sangwinik 13
Energiczny choleryk 11
Perfekcyjny melancholik 8
Spokojny flegmatyk 8





Oto najbardziej pasujące do Ciebie typy osobowości:

Towarzyski sangwinik - Towarzyski sangwinik to optymista. Potrafi przyciągać do siebie ludzi, jest emocjonalny i wylewny, entuzjastyczny i spontaniczny, ma duże poczucie humoru. Gadatliwy, ciekawy, jest dobrym narratorem i urodzonym aktorem. Żyje raczej dniem dzisiejszym niż tym co było lub będzie. Jest duszą towarzystwa i tak gdzie przebywa wnosi radość. Nie chowa urazy, lubi komplementy, szybko przeprasza. W pracy ochotnik, inicjuje nowe formy aktywności, jest twórczy, tryska energią i entuzjazmem. Potrafi sprawiać bardzo dobre wrażenie, posiada umiejętności pobudzania innych do współpracy. Powinien pracować w środowisku wymagającym zmiennych form aktywności, pozbawionym konieczności wykonywania zadań rutynowych. Dobrze będzie czuł się w pracy wymagającej inicjatywy, twórczego rozwiązywania wielu problemów, wymagającej szybkiego podejmowania decyzji. Powinna to być praca zapewniająca szerokie kontakty z ludźmi.
Jest prawdopodobne, że towarzyski sangwinik nie będzie zadowolony z pracy wymagającej posługiwania się liczbami, wykresami, wymagającej dokładności, staranności i skrupulatności.
Przykładowe zawody: instruktor kulturalno oświatowy, pilot wycieczek turystycznych, akwizytor, handlowiec, organizator przedsięwzięć reklamowych, stewardessa, aktor estradowy, śpiewak itd.
Zawody niewskazane: księgowy, ekonomista, laborant chemiczny, dyrektor przedsiębiorstwa, prawnik itp.


Energiczny choleryk - Energiczny choleryk to optymista, człowiek czynu, nastawiony na działania i kierowanie, jest urodzonym przywódcą, dynamiczny i aktywny ujawnia silną wolę i zdecydowanie. Wśród ludzi wzbudza zaufanie i respekt. Często pracuje dla potrzeb grupy, przewodzi i organizuje. Preferuje pracę, którą może sam zorganizować, szybkość działania, realizację jasno sprecyzowanych celów, jest szybki w działaniu. Potrafi rozdzielać pracę, koncentrować uwagę zespołu na wydajności. Lubi przewodzić i organizować prace innym. Powinien pracować w środowisku stwarzającym duże możliwości samodzielnego organizowania pracy sobie i innym. Środowiskiem niewskazanym będzie każda praca rutynowa, wymagająca jedynie wykonywania poleceń, nie otwierająca możliwości realizowania własnych pomysłów. Przykładowe zawody: przedsiębiorca, dyrektor przedsiębiorstwa, inżynier w przemyśle i budownictwie, manager, handlowiec, prawnik, dziennikarz, ordynator oddziału szpitalnego, reżyser, policjant.
Zawody niewskazane: księgowy, pracownik biurowy, analityk chemiczny, farmaceuta


Gdzie moja 4 ? ;)
Chyba zmieniam typ na 7w8.. albo 4 jest w nawyższej formie zdrowotnej.



Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#77 Post autor: Absynt » wtorek, 18 września 2007, 05:09

Dla mnie zawsze wydawalas sie choleryczka ;p.
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Awatar użytkownika
Little Bang
Posty: 122
Rejestracja: poniedziałek, 23 lipca 2007, 14:39

#78 Post autor: Little Bang » wtorek, 18 września 2007, 07:49

Towarzyski sangwinik - 4
Energiczny choleryk - 8
Perfekcyjny melancholik - 16
Spokojny flegmatyk - 12

No tak, w sumie to jest trochę wspólnego...

Absynt, zostaniesz stewardessą? :D


Do poniższego:
TAK! TAK! :wink:
Ostatnio zmieniony wtorek, 18 września 2007, 15:02 przez Little Bang, łącznie zmieniany 1 raz.
Wróciłam, kompletnie nieokreślona. 4w5? A w życiu!

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#79 Post autor: Absynt » wtorek, 18 września 2007, 09:09

A jak myslisz, bejbe 8)?
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

jsk
Posty: 342
Rejestracja: sobota, 15 września 2007, 15:50
Enneatyp: Zdobywca
Kontakt:

#80 Post autor: jsk » sobota, 6 października 2007, 19:28

Oto najbardziej pasujące do Ciebie typy osobowości:

Perfekcyjny melancholik - Perfekcyjny melancholik to myśliciel, idealista i pesymista. Nastawiony na zadania i analizowanie. Przejawia zdolności artystyczne, jest wyczulony na piękno, muzykalny. Cechuje go duża wrażliwość na potrzeby innych, skłonność do poświęcania się, sumienność. Ostrożnie dobiera przyjaciół, ale jest wobec nich wierny i ofiarny. Raczej woli pozostawać w cieniu, będzie więc unikał publicznych wystąpień i zwracania na siebie uwagi. Jeśli jest obdarzony inteligencją to potrafi łatwo rozwiązywać problemy, znajdować twórcze rozwiązania i tego będzie oczekiwał od swojej pracy. Lubi wykresy, schematy, wykazy i liczby. Z łatwością podporządkowuje się regulaminom, dużą wagę przywiązuje do szczegółów, jest wytrwały i dokładny, uporządkowany zorganizowany, zawsze musi dokończyć to co zaczął.
Powinien pracować w środowisku nie wymagającym zmiennych form aktywności, szybkich działań, powinna to być praca nie wymagająca częstych kontaktów z ludźmi, publicznych wystąpień, zwracania na siebie uwagi. Przykładowe zawody: ekonomista, księgowy, notariusz, konserwator zabytków, bibliotekarz, archeolog, meteorolog, farmaceuta.
Zawody niewskazane: aktor, akwizytor, manager, handlowiec, prawnik, makler giełdowy, sekretarka.
Ostatnio zmieniony wtorek, 9 października 2007, 19:18 przez jsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Wygrywa ten, któ ma jasno określony cel i pragnienie, aby go osiągnąć.

Awatar użytkownika
Kemal
VIP
VIP
Posty: 1142
Rejestracja: sobota, 30 grudnia 2006, 23:58
Enneatyp: Lojalista

#81 Post autor: Kemal » sobota, 6 października 2007, 19:56

Towarzyski sangwinik - 3
Energiczny choleryk - 2
Perfekcyjny melancholik - 24
Spokojny flegmatyk - 11
Ostrożnie dobiera przyjaciół, unika zwracania na siebie uwagi i chętnie pozostaje w cieniu. To dobry słuchacz, który głęboko troszczy się o innych i pomaga w rozwiązywaniu problemów. Wierny i ofiarny. Współczujący aż do łez.
I znowu te INFJ...
6w5, ESI, sp/soc

Gdyż obojętność, wiem, byłaby rodzajem szczęścia

Awatar użytkownika
Kassandra
Posty: 101
Rejestracja: sobota, 8 września 2007, 20:03
Lokalizacja: Warszawa

#82 Post autor: Kassandra » sobota, 6 października 2007, 22:11

Towarzyski sangwinik-0
Energiczny choleryk-3
Perfekcyjny melancholik- 23
Spokojny flegmatyk-14


Perfekcyjny melancholik - Perfekcyjny melancholik to myśliciel, idealista i pesymista. Nastawiony na zadania i analizowanie. Przejawia zdolności artystyczne, jest wyczulony na piękno, muzykalny. Cechuje go duża wrażliwość na potrzeby innych, skłonność do poświęcania się, sumienność. Ostrożnie dobiera przyjaciół, ale jest wobec nich wierny i ofiarny. Raczej woli pozostawać w cieniu, będzie więc unikał publicznych wystąpień i zwracania na siebie uwagi. Jeśli jest obdarzony inteligencją to potrafi łatwo rozwiązywać problemy, znajdować twórcze rozwiązania i tego będzie oczekiwał od swojej pracy. Lubi wykresy, schematy, wykazy i liczby. Z łatwością podporządkowuje się regulaminom, dużą wagę przywiązuje do szczegółów, jest wytrwały i dokładny, uporządkowany zorganizowany, zawsze musi dokończyć to co zaczaj.
Powinien pracować w środowisku nie wymagającym zmiennych form aktywności, szybkich działań, powinna to być praca nie wymagająca częstych kontaktów z ludźmi, publicznych wystąpień, zwracania na siebie uwagi. Przykładowe zawody: ekonomista, księgowy, notariusz, konserwator zabytków, bibliotekarz, archeolog, meteorolog, farmaceuta.
Zawody niewskazane: aktor, akwizytor, manager, handlowiec, prawnik, makler giełdowy, sekretarka.

pracuję z ludźmi, a w bibliotece bym umarła z nudów. a poza tym to sporo się zgadza. :D

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#83 Post autor: yusti » niedziela, 7 października 2007, 08:53

.
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 października 2010, 15:43 przez yusti, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Kassandra
Posty: 101
Rejestracja: sobota, 8 września 2007, 20:03
Lokalizacja: Warszawa

#84 Post autor: Kassandra » niedziela, 7 października 2007, 10:29

yusti pisze:Bardzo nie lubię tego testu. najchętniej dałabym go mojej znajomej, żeby ona mnie opisała. Zaznaczać od góry do dołu jaka to ja jestem pyszałkowata megalomanka...hm. A może ja po prostu jestem krytyczna wobec siebie? a nikt tych cech nie widzi w złym świetle. Ale prawda: jestem widoczna, gadatliwa i głośna.
hehe, ja to bym chciała być gadatliwa i głośna. mnie za to nikt nie słyszy, jak już się odezwę co jest rzadkie, to muszę 2x powtarzać :D

Awatar użytkownika
fuks
Posty: 34
Rejestracja: piątek, 29 czerwca 2007, 18:52
Lokalizacja: dolny śląsk

#85 Post autor: fuks » wtorek, 9 października 2007, 20:47

Z ciekawości zrobiłem sobie test jeszcze raz
Ten z 3 lipca
Towarzyski sangwinik 1
Energiczny choleryk 1
Perfekcyjny melancholik 17
Spokojny flegmatyk 21

A teraz
Towarzyski sangwinik 1
Energiczny choleryk 0
Perfekcyjny melancholik 12
Spokojny flegmatyk 27
5w4w5
______
"Mistrz polecił mi unikać niepotrzebnych walek"

Luna
Posty: 7
Rejestracja: wtorek, 9 października 2007, 19:48

#86 Post autor: Luna » czwartek, 11 października 2007, 19:42

Towarzyski sangwinik 1
Energiczny choleryk 3
Perfekcyjny melancholik 25
Spokojny flegmatyk 11

Typowe 4w5.

Awatar użytkownika
rafaq
Posty: 150
Rejestracja: sobota, 19 maja 2007, 18:14
Lokalizacja: z Oławy

#87 Post autor: rafaq » czwartek, 11 października 2007, 21:21

Towarzyski sangwinik 15
Energiczny choleryk 12
Perfekcyjny melancholik 7
Spokojny flegmatyk 6

No, nie zgodziłbym się z tym całkowicie ale to tylko kolejny beznadziejny test :wink:
Obrazek

jsk
Posty: 342
Rejestracja: sobota, 15 września 2007, 15:50
Enneatyp: Zdobywca
Kontakt:

#88 Post autor: jsk » czwartek, 11 października 2007, 21:27

Jak dla mnie jest OK, i dobrze mnie opisuje
Wygrywa ten, któ ma jasno określony cel i pragnienie, aby go osiągnąć.

kidziorek
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 12 czerwca 2007, 23:42
Lokalizacja: Wrocław

#89 Post autor: kidziorek » czwartek, 11 października 2007, 23:52

Towarzyski sangwinik 21
Energiczny choleryk 4
Perfekcyjny melancholik 3
Spokojny flegmatyk 12
7w8 sx/so/sp ENFP sangwinik

produkt vodko :)podobny

Awatar użytkownika
PenPen-chan
Posty: 14
Rejestracja: środa, 17 października 2007, 19:59

#90 Post autor: PenPen-chan » sobota, 20 października 2007, 12:59

Towarzyski sangwinik 4
Energiczny choleryk 6
Perfekcyjny melancholik 24
Spokojny flegmatyk 6

To, że jestem melancholikiem to wiem od dawien dawna i żadne to dla mnie zaskoczenie. Myślałam, że może nie co więcej wyjdzie z choleryka...

Kod: Zaznacz cały

Lubi wykresy, schematy, wykazy i liczby.
A w życiu! Wręcz nie cierpię tych pozbawionych wszystkiego co ludzkie liczb xD
Z łatwością podporządkowuje się regulaminom
Z tym też się osobiście nie zgodzę.
Raczej woli pozostawać w cieniu, będzie więc unikał publicznych wystąpień i zwracania na siebie uwagi.
Z tym pozostawianiem w cieniu różnie bywa, ale napewno nie unikam jakiś wystąpień jak ognia, chociaż za nimi nie przepadam z powodu ogromnego stresu.
A co do określonych przykładowych zawodów to mam nadzieję, że nigdy się w takowych nie zatrudnię. To by była nagorsza porażka mojego życia, pracując jako np. księgowa.

ODPOWIEDZ