Socjonika - Test 3

Czy po pierwszym rozwiązaniu testu Twój typ był taki jak podejrzewałeś wcześniej:

Nie
15
50%
Tak
15
50%
 
Liczba głosów: 30

Wiadomość
Autor
Maślany
Posty: 484
Rejestracja: czwartek, 29 marca 2007, 17:53

Socjonika - Test 3

#1 Post autor: Maślany » sobota, 28 kwietnia 2007, 03:35

link z testem już niestety nieaktualny / choku
...


http://socionics.us/tests/1/0.htm
Zaczynamy od lewej

Jak najprawdopodobniej opisaliby cię twoi przyjaciele.

1. Osoba z logicznym, systematycznym podejściem do życia, która jest dobra w pomaganiu innym racjonalnie organizować ich działania i myśli.

2. Osoba z wyjątkowym poglądem albo wizją, która jest dobra w pomaganiu innym w wyobrażeniu sobie i doświadczaniu niespodziewanych aspektów różnych rzeczy.

3. Osoba z dobrze rozwiniętymi uczuciami i sentymentalnością, która jest dobra w pomaganiu innym w przystosowaniu się do ludzi i sytuacji towarzyskich.

4. Osoba z wysokim poziomem świadomości zmysłowej, która jest dobra w pomaganiu innym w materializowaniu ich pragnień i życzeń.

Co opisuje cię lepiej:

Jeśli wybrałeś 1:

a) Jestem najlepszy w pomaganiu ludziom by byli produktywni i mieli racjonalne podejście w osiąganiu celów.

b) Jestem najlepszy w pomaganiu ludziom by zrozumieli swoje priorytety i wprowadzali strukturę do swego życia.

Jeśli wybrałeś 2:

c) Jestem najlepszy w pomaganiu ludziom by poznawali nowe możliwości, zaczynali nowe projekty oraz nawiązywali i utrzymywali kontakty.

d) Jestem najlepszy w pomaganiu ludziom by zrozumieli znaczenie wydarzeń, wiedzieli czego oczekiwać od rzeczy i zachowywali się spokojnie.

Jeśli wybrałeś 3:

e) Jestem najlepszy w pomaganiu ludziom by liczyli się z uczuciami i sentymentalnością innych ludzi.

f) Jestem najlepszy w pomaganiu ludziom by się ożywili, czuli mile widziani i komfortowo w sytuacjach towarzyskich.

Jeśli wybrałeś 4:

g) Jestem najlepszy w harmonizowaniu sytuacji, zapewnianiu sobie komfortu i ustalaniu równowagi.

h) Jestem najlepszy w ocenianiu sytuacji, przezwyciężaniu przeszkód i podejmowaniu zdecydowanych działań.

Jeśli wybrałeś a:

- Skupiam się bardziej na przyszłości i na tym jak przyspieszyć wydarzenia, by w ten sposób osiągnąć moje cele szybciej. Często zaniedbuję swój własny komfort i zdrowie.

- Skupiam się bardziej na tym co robię obecnie i pracuję krok po kroku nad moimi celami. Zazwyczaj opiekuję się sobą i cieszę się z teraźniejszości.

Jeśli wybrałeś b:

- Skupiam się najbardziej na strukturalizowaniu rzeczy w rzeczywistym świecie. Często brak mi zdolności przewidywania.

- Skupiam się najbardziej na powiązaniach idei i układach idei. Często jestem nie bardzo realistyczny.

Jeśli wybrałeś c:

- Skupiam się bardziej na ludziach i relacjach, dobrze się czuję w nieformalnych sytuacjach. Jestem zazwyczaj nieufny w stosunku do potężnych organizacji.

- Skupiam się najbardziej na własnych naukowych lub organizacyjnych interesach i wolę współdziałać z większością ludzi w formalny sposób.

Jeśli wybrałeś d:

- Skupiam się bardziej na rozwijaniu rzeczy i metod które działają skutecznie. Jestem zazwyczaj nie za bardzo ożywiony.

- Skupiam się najbardziej na robieniu rzeczy które wytwarzają efekt emocjonalny w ludziach. Rzadko jestem rzeczowy.

Jeśli wybrałeś e:

- Skupiam się bardziej na faktycznych ludzkich cechach i oczekiwaniach. Często brak mi zdolności przewidywania.

- Skupiam się bardziej na ideałach i tym jacy powinni być ludzie. Często nie jestem za bardzo realistyczny.

Jeśli wybrałeś f:

- Skupiam się najbardziej na tworzeniu zabawnego, pełnego życia, interesującego współdziałania i smakowania chwil. Mniej myślę o tym co może przynieść przyszłość.

- Skupiam się najbardziej na stosowaniu mojej energii emocjonalnej do sytuacji z długo-terminowym potencjałem albo osobistym znaczeniem. Często zaniedbuję obecne potrzeby.

Jeśli wybrałeś g:

- Skupiam się bardziej na zachowaniu równowagi między różnymi działaniami wartymi czasu. Nie jestem łatwo podekscytowany.

- Skupiam się bardziej na upewnianiu się że jest w życiu przyjemność i ekscytacja. Nie podoba mi się bycie rzeczowym.

Jeśli wybrałeś h:

- Skupiam się bardziej na zdobywaniu obszaru w społeczeństwie i relacjach. Hierarchie sprawiają, że czuję się nie komfortowo.

- Skupiam się bardziej na zdobywaniu obszaru w organizacji i autorytetu. Często jestem nieufny w stosunku do uczuć.


forum.socjonika.pl

Awatar użytkownika
Wawelski
VIP
VIP
Posty: 1072
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2007, 23:19

#2 Post autor: Wawelski » sobota, 28 kwietnia 2007, 11:37

Po pierwszym wyszło mi ESI (ISFj) :shock:, po drugim IEI (INFp).
„Moc bowiem w słabości się doskonali”

Maślany
Posty: 484
Rejestracja: czwartek, 29 marca 2007, 17:53

#3 Post autor: Maślany » sobota, 28 kwietnia 2007, 12:53

Małe wyjaśnienie:
Pierwsza odpowiedź określa pierwszą funkcję w bloku ego (F, S, N, T - wybieram S).
Druga odpowiedź określa czy pierwsza funkcja w bloku ego jest introwertyczna czy ekstrawertyczna (Si czy Se - wybieram Se).
Trzecia odpowiedź określa drugą funkcję w bloku ego i w rezultacie typ (Fi czy Ti - wybieram Fi - mój typ to ESFp).
forum.socjonika.pl

Awatar użytkownika
Nuit
Posty: 935
Rejestracja: środa, 7 marca 2007, 00:15
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4 Post autor: Nuit » sobota, 28 kwietnia 2007, 13:30

mi wyszło IEE :p
"Ty nie jesteś kobietą, jesteś wiedźmą. A wiedźma to wiedźma - nie ma dobra, czy zła"

Chaos i zniszczenie by ENTp

Rosveen
Posty: 363
Rejestracja: czwartek, 4 stycznia 2007, 14:29
Lokalizacja: ja się tu wzięłam?

#5 Post autor: Rosveen » sobota, 28 kwietnia 2007, 13:39

Heh ja juz się gubię, cały czas wychodzą mi inne wyniki :P Tym razem dowiedziałam się, że jestem INTj. Cóż, tez może być. Co za różnica? To moje zachowanie determinuje wynik testu, a nie na odwrót, wszystko może się zmienić :wink:

Awatar użytkownika
Wawelski
VIP
VIP
Posty: 1072
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2007, 23:19

#6 Post autor: Wawelski » sobota, 28 kwietnia 2007, 14:00

Dziewiątka pisze:To moje zachowanie determinuje wynik testu, a nie na odwrót, wszystko może się zmienić :wink:
Dokładnie.

Zauważyłem, że ludzie dla świętego spokoju zaczynają dopasowywać się do typów. Nie tędy droga.
„Moc bowiem w słabości się doskonali”

Awatar użytkownika
Szura
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 27 października 2006, 17:57
Lokalizacja: Warszawa

#7 Post autor: Szura » sobota, 28 kwietnia 2007, 16:15

W pierwszym wyszło mi IEI, w drugim EIE. Przeczytałam oba opisy i... musze przyznać, że czuję się nieco zagubiona. Gdy znajdę trochę wolnego czasu przemyślę to głębiej.
Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato.
4w5, ISFp.

Awatar użytkownika
ewutek
Posty: 993
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 19:53
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

#8 Post autor: ewutek » sobota, 28 kwietnia 2007, 17:43

Your test result is: LSI - Logical Sensing Introtim.
Primary type message: Establishing and overseeing correct structures and systems.
Ależ jestem... ustrukturyzowana.

Pewnie wszyscy zauważyli, że w ankiecie dominują dwa typy: ILI i IEI.
5w6

Awatar użytkownika
iranka
Posty: 56
Rejestracja: wtorek, 3 lipca 2007, 14:46
Lokalizacja: z nikąd

#9 Post autor: iranka » piątek, 6 lipca 2007, 14:27

LSI - Logical Sensing Introtim


to coś nowego ;>

trefny ten test 8)
ENFp

Czekolada
VIP
VIP
Posty: 653
Rejestracja: czwartek, 25 stycznia 2007, 22:15

#10 Post autor: Czekolada » piątek, 6 lipca 2007, 16:03

IEI, EII ... wtf? :lol:
Skoro wszystkie testy mówią, że jestem 'feelerem' to ja już się poddaję :roll: .

Maślany
Posty: 484
Rejestracja: czwartek, 29 marca 2007, 17:53

#11 Post autor: Maślany » piątek, 6 lipca 2007, 16:09

nie wierz testom

mój wynik LIE-s
forum.socjonika.pl

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#12 Post autor: Emjotka » piątek, 6 lipca 2007, 16:10

SLI - Sensing Logical Introtim
"Craftsman"
Primary type message:
Balanced, harmonious living and temperance.

Czyli by się zgadzało. :)
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Kikijuro
Posty: 499
Rejestracja: sobota, 21 października 2006, 21:54

#13 Post autor: Kikijuro » piątek, 6 lipca 2007, 16:12

EII czyli że INFj?
Choć jak ostatnio doszedłem do wniosku raczej "j" nie jestem :P
Ale i tak 75% się zgadza. :roll:

Maślany
Posty: 484
Rejestracja: czwartek, 29 marca 2007, 17:53

#14 Post autor: Maślany » piątek, 6 lipca 2007, 16:49

w sumie INTp też jest negatywistą, i czasem ciężko dla postronnego obserwatora ich odróżnić
forum.socjonika.pl

Czekolada
VIP
VIP
Posty: 653
Rejestracja: czwartek, 25 stycznia 2007, 22:15

#15 Post autor: Czekolada » piątek, 6 lipca 2007, 17:03

Paranoid ma podobny styl i ton wypowiedzi do Basketa, więc to było przewidywalne :p.

ODPOWIEDZ