Typy MBTI w miłości - ENTP

Ogólne dyskusje na temat MBTI
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#16 Post autor: Orest_Reinn » niedziela, 2 grudnia 2007, 19:33

Dorwałem dzisiaj to "coś" w Empiku. Poczytałem przez 5 minut i zrezygnowałem z zamiaru kupna...
Bełkot, nie podparty niczym poza przerysowanymi, kompletnie nietrafnymi i świadczącymi o braku znajomości tematu, przykładami...

Hitem, jak dla mnie, było wmawianie, że najlepszym patrnerem dla INFj jest ESTp :lol:

Na pisanie takich książek powinno się chyba wydawać jakieś specjalne zezwolenia :roll:



Awatar użytkownika
Zielony smok
VIP
VIP
Posty: 1855
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 19:17
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: następna stacja...

#17 Post autor: Zielony smok » niedziela, 2 grudnia 2007, 20:08

Mnie też na kolana nie rzuciła. A kupiłem w ciemno w Merlinie w momencie ukazania. Ten kot w worku w tym wypadku nie wypalił......a raczej cienko zamiauczał.
9w8 ENFP
Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i wygra przewagą doświadczenia.
Ps. ( Jestem na dłuuuugim urlopie - nie odpisuję na PW, sorry )

vevea
Posty: 80
Rejestracja: niedziela, 30 sierpnia 2015, 17:59

Re: Typy MBTI w miłości - ENTP

#18 Post autor: vevea » niedziela, 17 stycznia 2016, 12:40

Jako kobieta ENTP nie wyobrażam sobie związku z ENTJ. Próba dominacji z jego strony zakończyłaby się krwawą wojną.
Już prędzej dogadałabym się z INTJ, moja najlepsza koleżanka ma ten typ, więc może w związku z facetem również by to przeszło.
Chociaż tak naprawdę to odnoszę wrażenie, że mój typ jest raczej niespasowany z żadnym innym (a może wszyscy tak mają?)
8w7
ILE/ENTp

Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

Re: Typy MBTI w miłości - ENTP

#19 Post autor: chokureika » niedziela, 17 stycznia 2016, 14:48

vevea pisze:Jako kobieta ENTP nie wyobrażam sobie związku z ENTJ. Próba dominacji z jego strony zakończyłaby się krwawą wojną.
Już prędzej dogadałabym się z INTJ, moja najlepsza koleżanka ma ten typ, więc może w związku z facetem również by to przeszło.
Chociaż tak naprawdę to odnoszę wrażenie, że mój typ jest raczej niespasowany z żadnym innym (a może wszyscy tak mają?)
Też zupełnie nie wyobrażam sobie ENTP z ENTJ. Na angielskojęzycznych forach można znaleźć bardzo dużo o związkach ENTP z INFJ/INFP. Z autopsji wiem, że to dobre połączenie Image
4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

Awatar użytkownika
999Przemek
Posty: 227
Rejestracja: sobota, 3 sierpnia 2013, 23:44
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Typy MBTI w miłości - ENTP

#20 Post autor: 999Przemek » niedziela, 17 stycznia 2016, 16:55

Na angielskojęzycznych forach można znaleźć bardzo dużo o związkach ENTP z INFJ/INFP. Z autopsji wiem, że to dobre połączenie
Szarpałbym jak reksio szynkę :3 Intro to największe skarby - jak się rozkręcą(czy rozwiną przy tobie) wychodzi z nich niezła ekstrawersja :D Miło się na takie coś patrzy :)
Enneagram: 7w8
Socionika i MBTI: ENTp-ILE
Instynkt: sx

Awatar użytkownika
abc2343
Posty: 31
Rejestracja: sobota, 27 lipca 2013, 21:10

Re: Typy MBTI w miłości - ENTP

#21 Post autor: abc2343 » niedziela, 31 stycznia 2016, 02:24

Drodzy ENTP! Uprzejmie informuję, że INTP są dla was najlepsze do związku. :p
5w4 INTP
/// Teraz jestem bardziej ENTP i wychodzi mi niby 7w8, ludzie się zmieniają XD

Awatar użytkownika
999Przemek
Posty: 227
Rejestracja: sobota, 3 sierpnia 2013, 23:44
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Typy MBTI w miłości - ENTP

#22 Post autor: 999Przemek » niedziela, 31 stycznia 2016, 09:45

abc2343 pisze:Drodzy ENTP! Uprzejmie informuję, że INTP są dla was najlepsze do związku. :p
Ktoś tu się chyba zauroczył albo zakochał xD
Enneagram: 7w8
Socionika i MBTI: ENTp-ILE
Instynkt: sx

Awatar użytkownika
abc2343
Posty: 31
Rejestracja: sobota, 27 lipca 2013, 21:10

Re: Typy MBTI w miłości - ENTP

#23 Post autor: abc2343 » niedziela, 31 stycznia 2016, 15:32

999Przemek pisze: Ktoś tu się chyba zauroczył albo zakochał xD
Hahah, ja kocham wszystkich ENTP. To wspaniali ludzie, inteligentni i entuzjastyczni i świetnie się z nimi spędza czas, więc robię tu sobie reklamę na przyszłość. :mrgreen:
A tak poza tym, to ja uważam, że całe to "przeciwieństwa się przyciągają" jest nieprawdziwe i najlepiej być w związku z kimś, kto ma podobne spojrzenie na świat, z kim się dobrze rozumie itd. Z takim ESFJ to na bym raczej nie wytrzymała na dłuższą metę. A INTP i ENTP są do siebie bardziej podobne niż ENTJ i ENTP (bo funkcje kognitywne). Dobrze się uzupełniają.
5w4 INTP
/// Teraz jestem bardziej ENTP i wychodzi mi niby 7w8, ludzie się zmieniają XD

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Typy MBTI w miłości - ENTP

#24 Post autor: Agon » niedziela, 31 stycznia 2016, 15:40

abc2343 pisze:A tak poza tym, to ja uważam, że całe to "przeciwieństwa się przyciągają" jest nieprawdziwe i najlepiej być w związku z kimś, kto ma podobne spojrzenie na świat, z kim się dobrze rozumie itd. Z takim ESFJ to na bym raczej nie wytrzymała na dłuższą metę. A INTP i ENTP są do siebie bardziej podobne niż ENTJ i ENTP (bo funkcje kognitywne). Dobrze się uzupełniają.
Czyli na socjonikę przekładając uważasz, że lepsza w związkach jest relacja lustrzana, niż dualna? Tu podajesz przykład ILE + LII(tylko w MBTI to irracjonał, więc dodatkowo pasuje do irracjonała ILE), czyli alfa NT.

Myślisz, że jeśli ktoś należy do innego klubu i kwadry, to się nie będzie dobrze sprawdzał w łóżku i w życiu codziennym?

Awatar użytkownika
abc2343
Posty: 31
Rejestracja: sobota, 27 lipca 2013, 21:10

Re: Typy MBTI w miłości - ENTP

#25 Post autor: abc2343 » niedziela, 31 stycznia 2016, 16:05

Nie mówię, że nie będzie się dobrze sprawdzał w łóżku i w życiu codziennym. Po prostu osoby o podobnym spojrzeniu na świat (np. dwoje NT) będzie lepiej się dogadywać. I chyba właśnie o to chodzi, żeby jak najlepiej się czuć i jak najlepiej spędzać razem czas. Żeby poza seksem dwoje ludzie łączyły inne rzeczy, żeby jak początkowe zauroczenie się skończy, chemia się zmniejszy, związek się nie zakończył przez nadmiar różnic. I w sumie to to, jaki ktoś ma charakter ma właśnie ogromny wpływ na życie codziennie- właściwie decydujący. Na przykład S nie będzie rozumieć błądzenia w chmurach N, N nie będzie rozumieć przyziemności S. T będzie denerwował brak logiki u F, F będzie denerwował brak wrażliwości u T. I tak dalej.
Nie odnoszę się tu zbytnio do socjoniki, bo jest to forum o MBTI. Ja się nigdy w socjonikę nie wgłębiałam, bo sprawia wrażenie zbyt wydumanej i w gruncie rzeczy nieprawdziwej. Nie bijcie.
5w4 INTP
/// Teraz jestem bardziej ENTP i wychodzi mi niby 7w8, ludzie się zmieniają XD

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Typy MBTI w miłości - ENTP

#26 Post autor: Snufkin » niedziela, 31 stycznia 2016, 16:15

Ok czyli według Twojej teorii INTJ by się musiał złączyć z ENTJ ?
Fuuuj (aż mnie ciarki przeszły).
Może Elkora tak ma ale ja bym tak nie chciał.
KAZIRODZTWO I WYNATURZENIE.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Intan
Posty: 859
Rejestracja: piątek, 22 kwietnia 2011, 19:02
Enneatyp: Dawca
Kontakt:

Re: Typy MBTI w miłości - ENTP

#27 Post autor: Intan » niedziela, 31 stycznia 2016, 17:34

@abc, z tego, co wiem, jedna ze stron dot. MBTI zaleca dobieranie się w pary różniące się tylko E/I i P/J. Więc co powiesz na ENTJ? ;)
dwietrzecie
sx/so

EII-Fi | DCN{H}
Until we have seen someone's darkness, we don't really know who they are.
Until we have forgiven someone's darkness, we don't really know what love is.

Marianne Williamson

ODPOWIEDZ