Strona 1 z 2

Test Anda

: sobota, 16 stycznia 2016, 01:01
autor: And
http://www.quizme.pl/q/anderis/jaki_jes ... neagramie4

Niektóre rozwiązania dość prowizoryczne (w większości pytań jest wariant odpowiedzi, którego nie należy zaznaczać :twisted: ), gdyż dysponowałem ograniczonymi możliwościami technicznymi oferowanymi przez stronę.

Pytania są w dużej mierze oparte o motywacje, więc osobom biegłym w teorii enneagramu odpowiedzi wskazujące na własny typ mogą nasuwać się same.

Być może kiedyś stworzę lepszy test, jeśli znajdę i opanuję narzędzie mi to umożliwiające (pod lupą mam LimeSurvey wskazane przez Kapara, aczkolwiek dzisiaj jeszcze się za bardzo w nim nie orientowałem).
Spoiler:

Re: Test Anda

: sobota, 16 stycznia 2016, 03:09
autor: Molik
Aby porównać wyniki, zrobiłam trzy testy: Anda, Hanzo, bo mogą tam wyjść kombinacje, których nie ma i PSTypes, bo kiedyś wyszło mi tam 4w5.

O nastroju podczas wypełniania testu, na wszelki wypadek.
Spoiler:
Wynik testu Anda:
Spoiler:
Wynik Hanzo:
Spoiler:
Wynik PSTypes Enneagram Test:
Spoiler:
And, jaki jest cel pierwszego pytania? Reszta jest oczywista, dla tego, kto zna teorię.

Zaletą testu jest to, że odpowiedzi na ogół są na tyle skrajne, że nie miałam wątpliwości, co zaznaczyć. W teście ze strony głównej/Hanzo czasem pasowały dwie skrajności.

Re: Test Anda

: sobota, 16 stycznia 2016, 03:55
autor: chokureika
Ygh, i wyszła dwójka.

Próbowałam rozwiązywać test w taki sposób, jakbym nic nie wiedziała o enneagramie. No i mam kilka uwag.
Odpowiedzi są tak skonstuowane, że z dostępnych coś jakoś będzie pasować, prawie nie klikałam "żadne z wymienionych".
Wydaje mi się, że czwórkowe odpowiedzi brzmią trochę nazbyt pompatycznie i przez to trochę niepoważnie. Mimo, że znam głębszy sens, który krył się za odpowiedzią, często jej nie wybierałam, bo pojawiała się inna, która była bardziej życiowa, ważniejsza.
 • Pragnę być stabilnym wewnętrznie i spokojnym / Pragnę odnaleźć swoją niepowtarzalną tożsamość
  Może tylko ja to tak interpretuję, ale "poszukiwanie siebie" jest dla mnie również dążeniem do wewnętrzej harmonii. Szukanie niepowtarzalnej tożsamości wydaje się jakby szukaniem jej na zewnątrz - "jak najbardziej oryginalnego dziwaka jestem wstanie z siebie zrobić byleby się wyróżniać?". To tak nie działa.

  Że okażę się niechcianym lub niewartym miłości - To będzie brzmiało przerażająco nie tylko dla dwójki. Wybrałam jednak tę odpowiedź zamiast tej: Że nie będę posiadał własnej, wyjątkowej tożsamości. Tak jak powyżej, ta wyjątkowa tożsamość kojarzy mi się z szukaniem jej w świecie zewnętrznym, budowaniem sztucznego wizerunku.

  Bezpieczeństwa i wsparcia od innych / Wyrażać siebie i swoją indywidualność - tutaj widziałam wybór między stabilnością i emocjonalnym bezpieczeństwem, a machaniem pędzlem w twórczym szale. Jak już było w kilku publikacjach, czwórki będą szukały "dobrego rodzica", kogoś kto je zaakceptuje.

  Pozostać w równowadze i dążyć do harmonii w moim otoczeniu - Laik może to zinterpretować jako siedzenie w lesie albo feng shui. Dodałabym coś o unikaniu konflików za wszelką cenę.

  Przeszłości, przyszłości, tym czego brakuje i jest trudne do zdobycia - Czwórkowe skupianie się na tych rzeczach, często nie jest do końca uświadomione, dlatego zmieniłabym tę odpowiedź.

  Czego najbardziej chciałbyś uniknąć?
  Bólu i cierpienia / Wątpliwości / Bycia kimś zwyczajnym
  - Znów nieproporcjonalne odpowiedzi. Każda ludzka istota będzie unikała cierpienia (może poza ósemkami, wszyscy wiedzą, że ósemki są ze stali :D)

  Często odczuwam frustrację, gniew i niemoc, gdy zachodzą nieoczekiwane zmiany, moje przedsięwzięcia się nie udają lub dają efekt inny od zamierzonego - Wydaje mi się, że to normalne uczucia w przypadku porażki.


Podobały mi się pytania dotyczące ośrodków. Mimo moich uwag, uważam, że odwaliłeś kawał dobrej roboty :hug:

Re: Test Anda

: sobota, 16 stycznia 2016, 08:28
autor: Ninque
Typ 8 - Szef
Podstawowy lęk: bycie krzywdzonym lub kontrolowanym przez innych

Podstawowe pragnienie: chronić siebie (kontrolować własny los i przeznaczenie)

Kluczowa motywacja: chcą być samowystarczalne, udowadniać swoją siłę, opierać się słabościom, być ważnymi w swoim świecie, dominować nad otoczeniem i utrzymywać kontrolę nad własnym losem.

Re: Test Anda

: sobota, 16 stycznia 2016, 09:01
autor: IstariDreamer
Wyszło mi 9

Nuda. :/

Wolę testy, w których wychodzą absurdalne wyniki.

Re: Test Anda

: sobota, 16 stycznia 2016, 09:42
autor: 999Przemek
Mi wyszło 7, ale dużo odpowiedzi poszło w kierunku 9, więc twierdzę że albo jestem niczym (albo wszystkim), albo mieszańcem 7 i 9.
Ogólnie ciężko mi znaleźć jakiś główny motyw. Im dłużej się rozwijam(motyw rozwoju? :P) tym bardziej moje motywy zanikają.

Test bardzo spoczko, chyba jedyny taki, który bezpośrednio i klarownie bierze pod uwagę motywy, a nie jakieś pierdy, które z nich wynikają. Tylko mnie zastanawia, skąd ciągle ta odpowiedź "nie zaznaczaj tego bla bla" :P

Re: Test Anda

: sobota, 16 stycznia 2016, 11:04
autor: Irranea
Typ 5 - Obserwator
Podstawowy lęk: Bycie bezużytecznym, bezradnym lub niezdolnym do czegoś

Podstawowe pragnienie: Bycie zdolnym i kompetentnym

Kluczowa motywacja: chcą posiadać wiedzę, by zrozumieć otoczenie i zorientować się w sposobach ochrony siebie przed zagrożeniami z niego płynącymi.

Ciekawy test, zwłaszcza pytania a propos ośrodków.

Re: Test Anda

: sobota, 16 stycznia 2016, 11:38
autor: AnetaK
Chyba źle rozwiązałem ten test :mrgreen: bo po zakończeniu wyskoczyła awaria strony :P

Jako, że jestem typowym przedstawicielem indywidualistów (wraz z Ael rzecz jasna), to w teście wyszło mi:
Spoiler:
:cheers:

Czemu nie ma skrzydeł? A może są, tylko awaria strony nie pozwoliła mi przeczytać całego wyniku :P

Re: Test Anda

: sobota, 16 stycznia 2016, 12:16
autor: And
Molik pisze:And, jaki jest cel pierwszego pytania? Reszta jest oczywista, dla tego, kto zna teorię.
Pierwsze trzy pytania są tylko po to, żeby nakierować wasz mózg na myślenie odpowiednimi kategoriami. :D
AnetaK pisze:Czemu nie ma skrzydeł? A może są, tylko awaria strony nie pozwoliła mi przeczytać całego wyniku :P
Musiałbym się nieźle namęczyć, żeby wykonać jakiś sensowny test dający wynik ze skrzydłem przy tych możliwościach, jakie daje ta strona (a żadnej lepszej nie znalazłem). Poza tym nawet nie wiem, czy chciałbym stworzyć taki test. Skupiłem się na motywacjach a nie jestem pewien, jak rozróżniać motywacje typów z poszczególnymi skrzydłami pomiędzy sobą.
999Przemek pisze:Tylko mnie zastanawia, skąd ciągle ta odpowiedź "nie zaznaczaj tego bla bla" :P
Ze względu na ograniczone możliwości techniczne. Żeby pierwsze 3 pytania mogły zaistnieć a nie wpływać na wynik testu, musiałem stworzyć 10-ty możliwy wynik testu. Jako, że w każdym pytaniu musi istnieć wariant dający punkt każdemu z możliwych wyników, musiałem potworzyć odpowiedzi, których nie należy klikać, żeby mieć pewność, ze ludziom nie wyjdzie ten 10-ty wariant.
chokureika pisze: Że okażę się niechcianym lub niewartym miłości - To będzie brzmiało przerażająco nie tylko dla dwójki.
Dla piątki nie brzmi a przynajmniej dla mnie. :what:
chokureika pisze: Odpowiedzi są tak skonstuowane, że z dostępnych coś jakoś będzie pasować, prawie nie klikałam "żadne z wymienionych".
No tak już musi być. W innych testach też zawsze zaznaczamy jakieś odpowiedzi, które nie są typowe dla danego typu, bo nam pasują. Gdyby było inaczej, w teście na stronie głównej enneagram.pl trzeba by zostawiać suwak po środku w 7 na 9 pytań a w niektórych rodzajach testów musielibyśmy zaznaczać tylko co dziewiątą odpowiedź. W teście tym, jak i każdym podobnym, chodzi o to, dla którego typu charakterystyczne odpowiedzi padają najczęściej.

Chociaż jeśli o mnie chodzi, to jest kilka pytań, w których bez wahania zaznaczałem "żadne z wymienionych".
chokureika pisze: Wydaje mi się, że czwórkowe odpowiedzi brzmią trochę nazbyt pompatycznie i przez to trochę niepoważnie.
Tu się zgadzam, ale to przez to, że czwórkowe motywacje są opisane trochę nazbyt pompatycznie we wszelakich źródłach. Niewiele tu mogę poradzić. :what:

Reszta uwag dość cenna i być może je rozważę, jeśli będzie mi się chciało kiedyś poprawić ten test albo stworzyć jakiś nowy w oparciu o ten. Chociaż czasem ciężko może być uzyskać jakieś sensowne zamienniki, gdyż po prostu bazowałem na dwóch tematach:
http://enneagram.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=9168
http://www.enneagram.pl/forum/viewtopic.php?t=1316
i sformułowaniach, jakie padają w źródłach. Z głowy tych pytań nie wytrzasnąłem. :mrgreen:

Re: Test Anda

: sobota, 16 stycznia 2016, 13:13
autor: Enturie
And, dobrze widzieć, ze angażujesz się w tworzenie czegoś. :) Test jak dla mnie całkiem spoko. Może uda się coś jeszcze sensowniejszego opracować. ;)
Typ 6 - Lojalista
Podstawowy lęk: bycie pozostawionym bez wsparcia i przewodnictwa

Podstawowe pragnienie: posiadać bezpieczeństwo i wsparcie

Kluczowa motywacja: chcą być bezpieczne i czuć wsparcie innych, czuć się pewnie oraz otrzymywać otuchę, testować nastawienie innych do siebie, walczyć z niepokojem i brakiem poczucia bezpieczeństwa.

Re: Test Anda

: sobota, 16 stycznia 2016, 13:47
autor: Intan
chokureika pisze:Ygh, i wyszła dwójka.
A miałam to insynuować... 8-)

Wyszło 2. Przy niektórych pytaniach miałam zawiechę typu "nie wiem" albo "wszystkie".

Kropki stawia się za cudzysłowem! :)

Znajomy, któremu dałam test do rozwiązania, spytał (odnośnie pytania o karuzeli): "Ja jestem jakiś nienormalny, że pomyślałem, że chciał się dobrze bawić?" XD

Re: Test Anda

: sobota, 16 stycznia 2016, 14:13
autor: AnetaK
Intan pisze: Znajomy, któremu dałam test do rozwiązania, spytał (odnośnie pytania o karuzeli): "Ja jestem jakiś nienormalny, że pomyślałem, że chciał się dobrze bawić?" XD
O, a ja pomyślałem, że chciał po prostu zbliżyć się do tej laski, takiej odpowiedzi też tam nie było :P Było coś o lęku, ale to nie to samo... jaki kuźwa lęk? Przed kobietą? Lol... prędzej przed karuzelą.

edit, ale żeby nie było, doceniam wysiłek włożony w ten test. To musi być okropnie upierdliwe zajęcie robić takie rzeczy... :shock:

Re: Test Anda

: sobota, 16 stycznia 2016, 14:21
autor: And
AnetaK pisze:Było coś o lęku, ale to nie to samo... jaki kuźwa lęk? Przed kobietą? Lol... prędzej przed karuzelą.
Nie przed kobietą, tylko przed rozczarowaniem jej, co mogłoby negatywnie wpłynąć na relację. :D

Chociaż to pytanie i tak jest zupełnie nieważne. :what:

Re: Test Anda

: sobota, 16 stycznia 2016, 14:25
autor: Intan
Był też lęk przed nudą. :mrgreen:

Problemem tego testu jest to, że pyta o rzeczy najczęściej nieuświadomione, siedzące w człowieku tak głęboko, że dokopanie się do nich, uświadomienie ich sobie zajęłoby bardzo dużo czasu. Pytania w teście nie są złe same w sobie, ale mogą nie służyć temu, co było zamierzone.

Re: Test Anda

: sobota, 16 stycznia 2016, 15:07
autor: Ace
Bardzo podoba mi się ten test. Mam nadzieję, że uda Ci się go przenieść na lepszą platformę i go odpowiednio dopracować, ale kierunek w którym idziesz jest dobry.

Co do wyniku wyszło mi 4, mimo że miałem wrażenie, że odpowiedzi, które zaznaczałem często były mało czwórkowe. Oczywiście znając teorię można sprowokować każdy wynik testu, ale nie o to przecież chodzi, tym bardziej, że pytania skłaniają do zastanawiania się jakie motywacje tak naprawdę nami kierują. Jak dla mnie świetna aranżacja ostatniego poradnika do typowania w formie testu.