gazeta.pl - Enneagram, test

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Moonlight_Sonata
Posty: 9
Rejestracja: piątek, 6 czerwca 2014, 17:05
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Warszawa

Re: gazeta.pl - Enneagram, test

#16 Post autor: Moonlight_Sonata » poniedziałek, 9 czerwca 2014, 17:07

No cóż, mi wyszedł Mediator (9) :roll:


5w4

Awatar użytkownika
morbus
Posty: 801
Rejestracja: czwartek, 26 marca 2009, 13:25
Enneatyp: Obserwator

Re: gazeta.pl - Enneagram, test

#17 Post autor: morbus » niedziela, 15 czerwca 2014, 19:54

Epikurejczyk (7)
Źródło: Viversum
08.11.2010 , aktualizacja: 02.12.2010 14:29
A A A Drukuj
Kolejnym typem zmagającym się z namiętnością w postaci lęku jest epikurejczyk. Będąc wiecznym nastolatkiem, przywodzącym na myśl postać Piotrusia Pana, radzi sobie z lękiem poprzez czerpanie z życia pełnymi garściami.
Jest skoncentrowany na chwili obecnej, na jej pełnym przeżywaniu opiera realizację swoich potrzeb w myśl sentencji: żyj chwilą. Jako osoba towarzyska, skłonna do czerpania radości z życia i aktywna jest postrzegany bardzo pozytywnie. W relacjach zawodowych uważany jest za osobę czerpiącą radość z wykonywanej pracy, ale nie będącą pracoholikiem. Potrafi doskonale pogodzić realizację własnych pasji z koniecznością spełniania nie zawsze sprawiających radość obowiązków.

Zaburzony epikurejczyk ma skłonności do ulegania destrukcyjnym rozrywkom, nałogom oraz ryzykownym zachowaniom. Często także w imię dobrej zabawy i egoistycznego zaspokajania własnych potrzeb zaniedbuje podstawowe obowiązki wobec najbliższych. Postrzegany jest wówczas jako człowiek niepoważny, nieodpowiedzialny oraz lekceważący otoczenie i panujące w nim zasady, których zdaje się nie zauważać.

Dojrzały epikurejczyk jest osobą ceniącą rozrywkę na wysokim poziomie, oddającą się z wielką pasja i pełnym zaangażowaniem pracy na rzecz innych, o ile w jej efekcie wszyscy będą zadowoleni z rezultatów wspólnego działania. Często bywa liderem i dobrym duchem wszelkich przedsięwzięć, w których bierze udział. Jest wrażliwy na potrzeby innych, potrafi okazać akceptację dla odmiennych poglądów i postaw. Jest świetnym organizatorem, duszą towarzystwa, inspiratorem i realizatorem wszelkich działań - także tych twórczych. Bywa człowiekiem obdarzonym szczodrze zarówno zmysłem praktycznym jak i wrażliwością na piękno.

Epikurejczyk w sytuacji kryzysowej broni się poprzez przejęcie cech perfekcjonisty. Przez perfekcyjne i metodyczne działanie stara się nadrobić to, co stracił z powodu beztroskiego podejścia do zaistniałych wcześniej problemów.

W punkcie relaksu epikurejczyk przyjmuje cechy obserwatora. Gdy okoliczności sprzyjają wyciszeniu, a świat nie podsuwa żadnych interesujących rozrywek, znajduje sposobność aby dokonać podsumowań obserwacji, wrażeń i doświadczeń a w konsekwencji skupić się nad wynikającymi z tych podsumowań refleksjami.

Wiążąc się z epikurejczykiem - na dobre i na złe - możesz się spodziewać głownie tego dobrego i to w dużej ilości. Nie dziw się jeśli zobaczysz go, ciągnącego przez zaspy sanie z dwójką uradowanych dzieci i taszczonym pod pachą opadłym z sił psem, który jeszcze godzinę temu ciągnął te sanie - przecież to sprawia tyle radości!
Mind.
a beautiful servant,
a dangerous master.

Kayla
Posty: 37
Rejestracja: poniedziałek, 11 listopada 2013, 23:18
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Katowice

Re: gazeta.pl - Enneagram, test

#18 Post autor: Kayla » niedziela, 15 czerwca 2014, 21:17

Mi wychodzi 6...

aleksandra0619
Posty: 80
Rejestracja: poniedziałek, 6 stycznia 2014, 22:25
Lokalizacja: Zabrze

Re: Odp: gazeta.pl - Enneagram, test

#19 Post autor: aleksandra0619 » niedziela, 15 czerwca 2014, 22:52

A mi wychodzi 8 :P

Awatar użytkownika
And
Posty: 551
Rejestracja: sobota, 1 maja 2010, 21:51
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Andaluzja

Re: gazeta.pl - Enneagram, test

#20 Post autor: And » poniedziałek, 4 sierpnia 2014, 03:15

Mi wyszło 4, ale takie testy, gdzie w każdym pytaniu trzeba zaznaczyć coś z dwóch (nie ma opcji "żadne" albo "po środku" dla pytań, w których żadna odpowiedź nie pasuje, ew. większej ilości wariantów, z których każdy może wybrać coś dla siebie), można o kant tyłka potłuc. Z pełnym przekonaniem odpowiedziałem może na 1/4 pytań.

Awatar użytkownika
chottomatte
Posty: 1012
Rejestracja: sobota, 14 marca 2009, 10:18
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: królestwo nadmorskiej mgły
Kontakt:

Re: gazeta.pl - Enneagram, test

#21 Post autor: chottomatte » poniedziałek, 4 sierpnia 2014, 23:25

Mam wrażenie, że test jest nastawiony na 2 typy: 8 i 9 :D Byłam przekonana, że wyjdzie mi mediator, ale nie, siedem.
Morbus, co za metamorfoza, nawet nie przywitałeś się w naszym dziale :mrgreen:
nie przeszkadzaj mi, bo tańczę

Awatar użytkownika
czerwony kapturek
Posty: 22
Rejestracja: czwartek, 18 czerwca 2015, 12:39

Re: gazeta.pl - Enneagram, test

#22 Post autor: czerwony kapturek » czwartek, 18 czerwca 2015, 13:11

Twój wynik:
Wykonawca (3)
Prawdziwe uznanie wynika z tego nie jaki jesteś i co mówisz, ale z efektów twojego działania.
Każdy czasem traci z oczu siebie samego.

Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

Re: gazeta.pl - Enneagram, test

#23 Post autor: chokureika » czwartek, 18 czerwca 2015, 13:23

Adwokat diabła (6)

do dupy ten test.
4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

Awatar użytkownika
Ace
Posty: 214
Rejestracja: piątek, 27 lutego 2015, 17:28
Enneatyp: Entuzjasta

Re: gazeta.pl - Enneagram, test

#24 Post autor: Ace » czwartek, 18 czerwca 2015, 13:34

Dawca. Poroniony test trochę.
7w6 EIE sx/so

"Piszmy na murach, stropach i rurach
Znakami, których nie da się zmyć
Napisy własne, prywatne hasła
Każdy jest inny - dajcie nam być!"


"Well done is better than well said" Benjamin Franklin

Marcc
Posty: 154
Rejestracja: wtorek, 13 stycznia 2015, 00:13

Re: gazeta.pl - Enneagram, test

#25 Post autor: Marcc » czwartek, 18 czerwca 2015, 16:07

Twój wynik:
Artysta (4)

Test raczej słaby, źle dobrane pytania bez możliwości zaznaczenia neutralnej odpowiedzi.

Awatar użytkownika
hippiee
Posty: 182
Rejestracja: piątek, 30 sierpnia 2013, 15:55
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Trochę tu, trochę tam... ;)

Re: gazeta.pl - Enneagram, test

#26 Post autor: hippiee » czwartek, 14 lipca 2016, 18:25

Trzeci już z kolei test, gdzie wychodzi mi 7. :)
7w6, 4 PRO, IEE, sp/so

ODPOWIEDZ