Hanzo test

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Pierzasta
Posty: 891
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2011, 01:35
Enneatyp: Obserwator

Re: Hanzo test

#61 Post autor: Pierzasta » sobota, 9 lipca 2011, 17:03

bodzios pisze:
Pierzasta pisze:Ja na mindheart wyczytałam, że piątka ma prawo przypominać kogoś pomiędzy 9 i 1 o ile dobrze pamiętam.
To by mnie dokładnie definiowało. Jest 5, jest 9, jest piekielnie mocne (ze względu na połączenie/skrzydło) 6 i 8, jest i 1. Tylko czy 5 czy 9/1 jestem?
5, bo bycie czymś pomiędzy jeden a dziewięć wskazuje na bycie pięć. Poza tym nie ma typu "między jeden a dziewięć". :)


Nic nie wnosi.
Pokonała mnie w depresji wibracji.
Jestem ostoją Prawdy. Widzisz? Ty aż kipisz, a po mnie to spływa. Jakiego chcesz jeszcze dowodu na to, kto ma rację?

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Hanzo test

#62 Post autor: yusti » sobota, 9 lipca 2011, 17:07

pomiędzy 1 a 9 jest W
;p
i mówię to ja, 1w9

a na poważnie
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

pomiędzy
pośrodku
;p

Awatar użytkownika
bodzios
Posty: 695
Rejestracja: poniedziałek, 18 stycznia 2010, 23:06
Enneatyp: Obserwator

Re: Hanzo test

#63 Post autor: bodzios » sobota, 9 lipca 2011, 17:59

yusti pisze:5

jeśli wyszło ci z8
to to jest przeciwieństwo 9w1!!!

idź poczytaj lepiej linki, zapodane przez MJ, rozróżniające 5 od 9
Ależ yusti, ja je wielokrotnie czytałem, zarówno podobieństwa obu typów, jak ich różnice aż walą w twarz, gdyby nie ślepy upór Grin (choć i na zlocie ponoć niektórzy ocenili mnie podobnie) i fakt, że ostatnio wychodzi mi praktycznie wszystko (a to sugeruje zdrowe 9 z mooocnym wpływem 3) to bym się nawet sekundy nad moim 5w6 nie zastanawiał. A tak ziarno wątpliwości zostało zasiane...
No UPS - no party. :(

Awatar użytkownika
azetka
Posty: 388
Rejestracja: niedziela, 10 stycznia 2010, 21:25
Enneatyp: Mediator

Re: Hanzo test

#64 Post autor: azetka » sobota, 9 lipca 2011, 18:45

Hm, ale czy fakt, że wszystko Ci wychodzi, naprawdę musi wskazywać na połączenie z 3? Czy zdrowemu 5w6 nie może wszystko wychodzić? ;) Enneagram, bądź co bądź, skupia się głównie na wadach i to chyba na ich podstawie lepiej typować (w każdym razie ja to tak widzę), bo osobniki na wyższych poziomach zdrowia, jak pouaktywniają skrzydła, połączenia i bóg wie co jeszcze, to mogą przypominać niemal każdy typ :D
Jakiś fajny podpis.

Awatar użytkownika
bodzios
Posty: 695
Rejestracja: poniedziałek, 18 stycznia 2010, 23:06
Enneatyp: Obserwator

Re: Hanzo test

#65 Post autor: bodzios » sobota, 9 lipca 2011, 21:43

NIE MOŻE!!!

Dzięki Wam za konsekwentne i owocne burzenie systemu złudzeń. 8)

Od jakiegoś czasu bardziej wyrzucam to wszystko, co by zmianom zaprzeczało i liczę na obalanie. Taki jestem, sam się nie przekonam. :wink:
No UPS - no party. :(

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Hanzo test

#66 Post autor: Snufkin » niedziela, 17 lipca 2011, 23:28

Żeby była jasność zacytuję z innego tematu:
Fergus Duniho pisze:Ponieważ istnieje wiele różnych odcieni kolorów, istnieją także różne odmiany każdej z dziewięciu podstawowych typów osobowości. Jednym z dalszych podziałów dziewięciu typów jest osiemnaście subtypów. Każdy typ jest identyfikowany przez swój główny typ i kolejny do którego mu najbliżej. Termin skrzydła jest powszechnie używany do identyfikacji podtypów. A podtyp jest opisany jako główny typ i skrzydło, tak jak ja jestem w pięć z skrzydłem cztery, w skrócie 5w4.

Niektórzy ludzie mają błędny pomysł, że typ może mieć dowolny inny typ jako swoje skrzydło, dając nam 9*8 lub 72 różne subtypy. Idea ta opiera się na błędnym rozumieniu dziewięciu typów, które porównuje do palety malarza raczej niż do widma. Dziewięć typów stanowią widma. Nie są one dziewięcioma różnymi składnikami, które mogą tworzyć różne osobowości. Twój typ wskazuje gdzie jesteś na spektrum, i jedyne dostępne skrzydła to typy jego dwóch sąsiadów. Tak więc, na przykład, możesz być 5w4, ale nie można być 5w1. Istnieją sposoby w jaki Piątki i Jedynki mogą przypominać siebie na wzajem. Na przykład oboje polegają na inteligencji emocjonalnej jako pomocniczej. Ale jedno nie może być skrzydłem drugiego, ponieważ odwrotnie używają trzech rodzajów inteligencji. Pięć korzysta z mentalnej inteligencji, tłumiąc behawioralną, Jeden korzysta z behawioralnej, tłumiąc mentalną.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
runeii
Posty: 138
Rejestracja: sobota, 27 lutego 2010, 21:09
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

Re: Hanzo test

#67 Post autor: runeii » poniedziałek, 18 lipca 2011, 07:35

Rozczarowujący brak niespodzianki:
Twój główny typ osobowości to Typ 5 - Obserwator (Obserwator, Myśliciel, The Investigator). Posiadasz także wpływowy podtyp osobowości 4 - Indywidualista (Indywidualista, Ekscentryk, Tragiczny Romantyk, The Individualist).
Odkryj wszystkie sprzeczności w poniższym zestawieniu:
5w4
MBTI: ENFP
Socjonicznie: Ni-EIE lub Ni-LIE.

ange_ou_demon
Posty: 27
Rejestracja: poniedziałek, 18 lipca 2011, 01:46
Enneatyp: Indywidualista

Re: Hanzo test

#68 Post autor: ange_ou_demon » poniedziałek, 18 lipca 2011, 09:29

Pff. Bez zmian, stałe 4w5 :P.
Sławne osoby posiadające typ osobowości 4 - Indywidualista:
Alanis Morrisette, Bob Dylan, Maria Callas, Tennessee Williams, Annie Lennox, Prince, Michael Jackson
:)

stosunek do życia: ograniczanie
rozwiązywanie problemów: wycofanie
priorytet zachowań:

emocje
dalej
intelekt
dalej
działanie

mistyfikacja: zarozumiałość (zazdrość)
pseudomistyfikacja: wyobcowanie
odtrutka: spokój ducha
pseudoodtrutka: autentyczność
złudzenie rzeczywistości: niepowtarzalność
samousprawiedliwienie: znalazłem źródło satysfakcji
koncentracja na: przeszłość


Częstym stanem u niego jest depresja i melancholia. Prowadzi to do charakterystycznych stylów życia:

* hiperaktywność - przez cały czas angażuje się w jakieś przedsięwzięcia, kończy kursy, poznaje nowych ludzi. Skutkiem tego jest zwalczenie depresji.

* depresja - indywidualista jest przekonany, że sytuacja jest beznadziejna i że nie potrafi sobie z nią poradzić.

* okresy depresji i hiperaktywności na zmianę. Jeśli depresja jest zbyt duża zaczyna ją zwalczać.


Indywidualiści to świetni psycholodzy. Potrafią pomóc ludziom, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Są to doskonali piosenkarze, malarze i tancerze.

Co prawda, to... prawda. A tak a'propos świetności w jakiejś dziedzinie, jest na forum coś odnośnie pracy dla poszczególnych typów?
tylko prawdziwe cierpienie tworzy piękno
myślisz, że 4w5? Bo czasem z tego wszystkiego, to 5.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Hanzo test

#69 Post autor: Snufkin » poniedziałek, 18 lipca 2011, 12:49

I jeszcze przedstawienie graficzne do wcześniejszego:

Obrazek
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
kangur
Posty: 547
Rejestracja: wtorek, 22 lutego 2011, 19:38

Re: Hanzo test

#70 Post autor: kangur » czwartek, 28 lipca 2011, 00:17

ha ha ha! uśmiałam się :D
Twój typ osobowości to Typ 9 - Mediator (Mediator, Osadnik, The Peacemaker). W Twoim przypadku typ ten jest bardzo silny - nie przejawiają się żadne wpływy innych typów osobowości (większość ludzi posiada dodatkowy podtyp osobowości).

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Re: Hanzo test

#71 Post autor: SuperDurson » czwartek, 28 lipca 2011, 01:30

Bardzo ciekawe wyniki.
Spoiler:
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Charlotte
Posty: 127
Rejestracja: sobota, 24 września 2011, 08:59
Enneatyp: Lojalista

Podtypy trochę inne

#72 Post autor: Charlotte » sobota, 17 grudnia 2011, 08:18

Witam :D
Od razu mówię, że to co tu pisze to nie reklama. Po prostu trafiłam na stronę z testem enneagramowym, trochę innym niż robiłam zawsze (może ktoś już też na nią trafił) i muszę wam powiedzieć że tego typu test bardziej mi przypadł. Ogólnie, ma takie pytania jak wszędzie, ale wynik jest inny. Np. mi wyszło że jestem 2, z podtypem 6. I powiem wam, że bardziej mi to pasuje niż podtyp 3 w normalnym teście. Dlaczego? Jestem ambitna, ale żeby być jakoś specjalnie w centrum uwagi to niekoniecznie... a 2w3 często tak mają. Dodatkowo moja koleżanka zrobiła ten test, i wyszło jej 2w3. I powiem wam że jesteśmy zupełnie inne :D, choć się lubimy. W każdym razie, wydaje mi się że takie opcje są lepsze. A dlaczego pasuję do 6? Często mam lęki, boje się wszystkiego co mnie otacza, nie czuje się bardzo pewna, gdy ktoś coś szepcze myślę że o mnie... no a zarazem nie jestem aż tak nielojalna jak co niektóre 2. :) (nie, nie chce tu nikogo obrazić. Po prostu 2 tak przedstawiają źródła). No i co o tym myślicie? Tylko 2 skrzydła do was pasują czy więcej? chciałam jeszcze dodać że ocenianie osobowości w tak sztywny sposób jak dzielenie na dwa skrzydła (tylko dwa), nie zda się na nic.
Test tutaj:
http://enneagram-test.hanzo.eu/

To nie reklama! Po prostu trafiłam na tą stronę, więc spróbujcie.

Połączyłam wątki. M.
Kontrfobiczne 6 z mocnym skrzydłem 7
ENFj - EIE - Mentor - Aktor

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Hanzo test

#73 Post autor: Ninque » sobota, 25 sierpnia 2012, 19:06

Jestem w szoku zawsze i wszędzie wychodziło mi 4w3, a tutaj Siódemka i do tego opis 7 na tej stronie bardziej pasuje do mnie od opisu 4 tamże. :|
Spoiler:
Co jest zabawniejsze dziś sobie myślałam że fajnie by było być Siódemką i to jest typ który najbardziej by mi odpowiadał. :)

Ale 4w3 też jest zajebiste :mrgreen:

EDIT: hmm fajnie by było gdyby okazało się, że jednak jestem Siódemką bo nie byłabym już w tej najbardziej powszechnej grupie na forum i mogłabym zając się rozkręcaniem mniej rozkręconego działu. :)
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
chottomatte
Posty: 1012
Rejestracja: sobota, 14 marca 2009, 10:18
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: królestwo nadmorskiej mgły
Kontakt:

Re: Hanzo test

#74 Post autor: chottomatte » sobota, 15 września 2012, 09:57

Moje życie nabrało nowego sensu :D
Spoiler:
nie przeszkadzaj mi, bo tańczę

tyurangalila
Posty: 59
Rejestracja: piątek, 21 października 2011, 08:11
Enneatyp: Obserwator

Re: Hanzo test

#75 Post autor: tyurangalila » sobota, 15 września 2012, 10:17

O i ja się pokusiłam na ten test, w sumie potwierdza się jak najbardziej. Prawdopodobnie, gdybym była na gorszym poziomie zdrowia, pojawiłby się podtyp 6 lub 4, zazwyczaj to właśnie te 'enneagramowe prądy' dają o sobie znać gdy jest gorzej.
Spoiler:
5 z dwoma skrzydłami, sp/so/sx
INXX
Global 5: sloan RCOAI

ODPOWIEDZ