Hanzo test

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
morbus
Posty: 801
Rejestracja: czwartek, 26 marca 2009, 13:25
Enneatyp: Obserwator

Re: Hanzo test

#106 Post autor: morbus » piątek, 6 września 2013, 15:35

Spoiler:
może być


Mind.
a beautiful servant,
a dangerous master.

Awatar użytkownika
999Przemek
Posty: 227
Rejestracja: sobota, 3 sierpnia 2013, 23:44
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Hanzo test

#107 Post autor: 999Przemek » piątek, 6 września 2013, 15:43

Ten test jest dziwny... Na naszym teście wychodzi mi 7w8, na tym 5, przy takich samych odpowiedziach, kropka w kropkę... Ale koniec z końcem myślę, że nasz test jest lepszy :P
Enneagram: 7w8
Socionika i MBTI: ENTp-ILE
Instynkt: sx

Awatar użytkownika
morbus
Posty: 801
Rejestracja: czwartek, 26 marca 2009, 13:25
Enneatyp: Obserwator

Re: Hanzo test

#108 Post autor: morbus » piątek, 6 września 2013, 16:18

999Przemek pisze:Ten test jest dziwny... Na naszym teście wychodzi mi 7w8, na tym 5, przy takich samych odpowiedziach, kropka w kropkę... Ale koniec z końcem myślę, że nasz test jest lepszy :P
mnie też wychodziło 7w8 na enneagram.pl oraz na Test PSTypes.blogspot.com
Mind.
a beautiful servant,
a dangerous master.

dokladna
Posty: 34
Rejestracja: czwartek, 5 września 2013, 11:47
Enneatyp: Indywidualista

Re: Hanzo test

#109 Post autor: dokladna » sobota, 7 września 2013, 17:30

robiłam "nasz" test jeszcze raz i potwierdza się 4w5 , poza tym jak czytam opis czwórki to jakby ktoś prześwietlił mi mózg i prawie wszystko o mnie napisał. jakby dać komuś do ręki opis to miałby moją instrukcję obsługi, jak ze mną żyć i jak najlepiej się porozumiewać. jestem przerażona.
4w5

jakocianka
Posty: 134
Rejestracja: sobota, 21 czerwca 2014, 19:31
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Mięsożerna roślina

Re: Hanzo test

#110 Post autor: jakocianka » sobota, 16 maja 2015, 18:26

Znowu 5. Wszędzie wychodzi mi 5. Czemu nie mogę być 5? Zamiast tego muszę być 6 i tłumaczyć innym, że nie pasuję trochę do opisu bo skrzydło przerasta u mnie osobowość główną :v
[INTP RLUEI sx]
Keep running
Spoiler:

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Hanzo test

#111 Post autor: Agon » sobota, 16 maja 2015, 20:14

Twój główny typ osobowości to Typ 5 - Obserwator (Obserwator, Myśliciel, The Investigator). Posiadasz także wpływowy podtyp osobowości 7 - Entuzjasta (Entuzjasta, Epikurejczyk, Fantasta, The Enthusiast).
Pytania takie jak w teście na stronie głównej, tylko pod innym kątem podawany jest wynik tzn. nie patrzy na skrzydło, ale na częstość odpowiedzi. W moim wypadku pasuje, wiem też że sporo odpowiedzi szło u mnie na typ 8. Czyli jestem 5, bo mam pewne związki z typami 7 i 8, czyli połączenia, ale jestem introwertykiem, więc ani 7, ani 8 nie jest moim głównym typem. 5 zachowując się jak 7 może być leniwa i rozproszona i dlatego można to pomylić z byciem 9.

Awatar użytkownika
Molik
Posty: 239
Rejestracja: poniedziałek, 5 stycznia 2015, 18:15
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Rozproszona

Re: Hanzo test

#112 Post autor: Molik » sobota, 16 maja 2015, 20:39

Hanzo pisze:Twój główny typ osobowości to Typ 5 - Obserwator (Obserwator, Myśliciel, The Investigator). Posiadasz także wpływowy podtyp osobowości 1 - Perfekcjonista (Perfekcjonista, Reformator, The Reformer).
Jestem 5w1 :scratch:?
Każda prawda jest prawdziwa tylko do pewnego stopnia. Jeżeli przekracza granice, pojawia się kontrapunkt i przestaje być prawdą.

Kierkegaard

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Hanzo test

#113 Post autor: Agon » sobota, 16 maja 2015, 21:26

Molik pisze:Jestem 5w1 :scratch:?
Nie, jesteś 5 z pewnymi zachowaniami typu 1, "w" jest zarezerwowane dla skrzydła. Możesz tak napisać gdyby wyszło Ci, że Twoim drugim w kolejności typem jest 4, albo 6. Obydwa te typy mogą być skrzydłem Piątki.

5 i 1 są podobne w stosunku do rozwiązywania problemów (innym typem, który podobnie jak 5 i 1 radzi sobie z problemami jest 3). Typy te zaciskają poślady i tłumią emocje, bo są w stanie to zrobić (5 i 1 mają Ośrodek Emocji jako drugi w kolejności, a u 3 jest wyparty) i używają głównego ośrodka, by na spokojnie, racjonalnie poradzić sobie z zadaniem. 4, 6 i 8 w przypadku problemu kierują się silnymi emocjami (tłumią zbędne myślenie za które odpowiada Ośrodek Intelektu u 4 i 8 na drugim miejscu, a u 6 wyparty), a 2, 7 i 9 starają się uspokoić siebie i otoczenie, dbają o dobry nastrój w przypadku problemu (tłumią Ośrodek Działania, który u 2 i 7 jest na drugim miejscu, a u 9 wyparty, by nie działać pochopnie).

Tak naprawdę każdy typ ma coś wspólnego z dowolnym innym typem. Chyba nawet wiem, czemu 5 w stresie zachowuje się jak 7. Łatwiej jest śmieszkować i być rozproszonym np. uciekając w internet, gry (stereotypowy 5kowy nerd ucieka od problemów w fantastykę, internet i gry, czasem udaje czarodzieja np. Edwina Odesseirona xD) i z INTP robić z siebie okazjonalnie ENTP, by nie myśleć o lęku, niż jak 8 wziąć sprawy w swoje ręce i z INTP wejść w koncentrację na zadaniu jak INTJ. Literki, których użyłem to MBTI, nie socjonika.

Virga
Posty: 118
Rejestracja: piątek, 15 maja 2015, 22:37

Re: Hanzo test

#114 Post autor: Virga » niedziela, 17 maja 2015, 01:48

Twój główny typ osobowości to Typ 8 - Wojownik (Wojownik, Władca, Szef, The Challenger). Posiadasz także wpływowy podtyp osobowości Typ 3 - Zdobywca (Zdobywca, Wykonawca, The Achiever).
Teraz się zgadza idealnie. Nie jestem zdrową 1, tylko 8. Fiksacja na punkcie dobra i prawdomówności wynika z tego, że pragnę wpływać na ludzi by byli wobec mnie szczerzy. Nigdy nie chciało mi się naprawiać świata.

Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

Re: Hanzo test

#115 Post autor: chokureika » niedziela, 17 maja 2015, 11:55

Spoiler:
Zsiódemkowałam! :lol:
4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: Hanzo test

#116 Post autor: Ael » niedziela, 17 maja 2015, 12:14

Mi wyszło 4 z wpływem 7.

Btw w opisie typu 4 znalazłam coś, o czym nie ma wzmianki na naszej stronie enneagramu:
Częstym stanem u niego jest depresja i melancholia. Prowadzi to do charakterystycznych stylów życia:

hiperaktywność - przez cały czas angażuje się w jakieś przedsięwzięcia, kończy kursy, poznaje nowych ludzi. Skutkiem tego jest zwalczenie depresji.

depresja - indywidualista jest przekonany, że sytuacja jest beznadziejna i że nie potrafi sobie z nią poradzić.

okresy depresji i hiperaktywności na zmianę. Jeśli depresja jest zbyt duża zaczyna ją zwalczać.
pogrubiony fragment chyba zdaje się wyjaśniać, czemu nie jestem "typową" Czwórką :D

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Hanzo test

#117 Post autor: Irranea » niedziela, 17 maja 2015, 12:35

Jakie to czwórkowe: 'nie jestem typową 4" :P
W cytacie umieszczonym przez Ciebie jest napisane, że to charakterystyczny styl życia, więc... czy ja wiem, czy to takie nietypowe? Po prostu u nas, w żartach bądź nie w żartach, panuje przekonanie, że 4 to smutasy z depresją, a 7 to zawsze wesołki, które lubią żartować i się śmiać (4- smutek, 7- radość). Co jest takim trochę wyolbrzymieniem. ;)
A teraz moja teoria:
Zdrowszym (choć nie koniecznie zdrowszym, może bardziej zabawowym, czy chcącym korzystać z życia, ekstrawertycznym) Cztery, czasem wychodzi Siedem w teście, bo jak dla mnie 4 są zawsze pod wpływem jakichś emocji, jak się smucą, to smucą się bardziej, jak się cieszą i są szczęśliwe, to robią to intensywniej. A ponieważ 7 jest tak jakby przyporządkowane do pytań o zabawę i radosny styl życia, to może im wyjść 7 (stąd mityczny typ 4w7). I własnie nie do końca jestem przekonana, czy jest to oznaka zdrowienia 4, czy po prostu efekt nastawienia na zabawę i brak zobowiązań (bo zdrowienie to jednak większa integracja w 1 i własnie takie ogarnianie, porządkowanie siebie, a nie ganianie za motylkami). ;)

U mnie bez zmian. 5 z silnym wpływem 8.

Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: Hanzo test

#118 Post autor: Ael » niedziela, 17 maja 2015, 12:54

Irranea pisze:Jakie to czwórkowe: 'nie jestem typową 4" :P
W cytacie umieszczonym przez Ciebie jest napisane, że to charakterystyczny styl życia, więc... czy ja wiem, czy to takie nietypowe? Po prostu u nas, w żartach bądź nie w żartach, panuje przekonanie, że 4 to smutasy z depresją, a 7 to zawsze wesołki, które lubią żartować i się śmiać (4- smutek, 7- radość). Co jest takim trochę wyolbrzymieniem. ;)
Nie tylko na forum, jak ktoś trafi na enneagram przypadkiem, to z reguły wychodzi z takim stereotypem w głowie. W każdym razie, zdaję sobie sprawę z ironii zawartej w mej wypowiedzi :D nie była do końca zamierzona, ale pasuje.

Co do szczęśliwości vs zdrowienia: no ja właśnie dlatego cały czas się waham ze stwierdzeniem "tak, w końcu wskoczyłam na poziom 3, juhu", bo przy każdym zachwianiu się warunków w dół ja też lecę w dół. Ogarniam się w stronę 1, ale to trwa bardzo powoli ;)

Awatar użytkownika
Dakinka
Posty: 47
Rejestracja: wtorek, 25 listopada 2014, 17:57
Enneatyp: Szef

Re: Hanzo test

#119 Post autor: Dakinka » niedziela, 17 maja 2015, 13:17

chokureika pisze:
Spoiler:
Zsiódemkowałam! :lol:
Ja tak samo. :)

Nie wiem co o tym myśleć, zwłaszcza, że ostatnio się masakrycznie rozleniwiłam i spędzam sporą część czasu na nic nie robieniu. Ale chyba mi to służy, bo mam nie najgorszy nastrój, może teraz to moje skrzydło może się rozwinąć.. ale żeby w łóżku, z browarkiem, ciasteczkami i lapkiem na kolanach? Hmmm :)
Ona_8w7 | sx/sp/so SLE albo SEE nie znam się
Myślałem, że dojrzejesz i się otworzysz...
Co? Tak robią pistacje. <3

Awatar użytkownika
duplo
Posty: 746
Rejestracja: poniedziałek, 24 września 2012, 16:15
Enneatyp: Lojalista

Re: Hanzo test

#120 Post autor: duplo » niedziela, 17 maja 2015, 21:40

Twój typ osobowości to Typ 6 - Strażnik (Strażnik, Lojalista, Adwokat Diabła, The Loyalist). W Twoim przypadku typ ten jest bardzo silny - nie przejawiają się żadne wpływy innych typów osobowości (większość ludzi posiada dodatkowy podtyp osobowości).
Pierwszy raz w życiu wyszło mi 6 ale to tylko i wyłącznie dlatego, że w ''czwórkowych'' pytaniach zamiast zaznaczać, jak jest w rzeczywistości, wybierałam środek.
We buy things we don't need
with money we don't have
to impress people we don't like

ODPOWIEDZ