Interpertacja testu ze strony głównej enneagram.pl

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

#31 Post autor: atis » poniedziałek, 25 maja 2009, 07:32

Ktoś bliski zawiódł Twoje zaufanie w ważnej sprawie:
- wybaczasz mu (druga szansa)
- zrywasz kontakt, bo uwazasz ze to co zrobil jest ponizej wszlekich norm i nie chcesz w swoim otoczeniu takich ludzi (sprawiedliwosc)


xxx xx/xx XXXx
Obrazek

konrado5
Posty: 8
Rejestracja: sobota, 31 maja 2008, 16:10
Lokalizacja: Trzebinia

#32 Post autor: konrado5 » niedziela, 31 maja 2009, 18:45

A jaki jest przykład zachowania, który świadczy o tym, że ktoś nie ma nic przeciwko swojemu melanholijnemu nastrojowi?

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#33 Post autor: yusti » niedziela, 31 maja 2009, 18:53

.
Ostatnio zmieniony środa, 13 października 2010, 04:53 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

#34 Post autor: atis » niedziela, 31 maja 2009, 20:39

gd jest się smutnym słucha się dołujących piosenek i zamyka w pokoju, zamiast zając się czymkolwiek, co mogłoby nas ze złego natsroju wyrwać.
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

#35 Post autor: Rilla » wtorek, 2 czerwca 2009, 22:44

boogi pisze:Ja mam ~25 lat, doświadczenia życiowego nie będę oceniał, a co do pytań to też miałem przy niektórych podobne wątpliwości i pytania, jak wyżej wspomniane. Z tym że to nie było tak, że nie rozumiałem co do mnie mówią w pytaniu, tylko nasuwało się tak wiele możliwych interpretacji, że nie zawsze wiadomo było którą wybrać.
I chyba stąd też pytania Konrado...
Nie chodzi mi o jakieś nie-wiadomo-jakie doświadczenie. Takie pytania: "jak to jest, być nierozumianym", "co znaczy lubić melancholijny nastrój", itd, zadawał mój młodszy brat, gdy nie miał 10 lat... Stąd moje zaskoczenie.

Wiecie co, boogi i konrado? Za dużo myślicie nad tym, co autor miał na myśli, a za mało nad tym, co jest tak naprawdę napisane. Test enneagramu nie jest żadną fantasmagorią naćpanego poety geniusza, więc nie trzeba go specjalnie interpretować. Wystarczy zrozumieć go dosłownie, tak jak mojego posta. Czy to takie trudne?

A na pytanie:
A jaki jest przykład zachowania, który świadczy o tym, że ktoś nie ma nic przeciwko swojemu melanholijnemu nastrojowi?
Dobrze odpowiedziała atis. Nie masz nic przeciwko, czyli z tym nie walczysz, nie uciekasz od tego. Gdy jesteś smutny, to nie zmieniasz tego. Nie potrzebujesz się rozweselać, bo dobrze Ci ze swoim smutkiem.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#36 Post autor: Orest_Reinn » wtorek, 2 czerwca 2009, 23:17

Rzekłbym raczej, że yusti dobrze odpowiedziała na to pytanie, bo odpowiedź atis oznaczała mniej więcej "znaczy to, że jesteś frajerem" ;)

A co do interpretacji pytań, to mimo wszystko należy je interpretować pod kątem tego, co ich autor mógł mieć na myśli. To dlatego, że test ma pewną określoną konstrukcję, a poszczególne pytania mają na celu wyłowić konkretne informacje. Jako że znamy enneagram, wiemy jakie są podstawowe różnice pomiędzy typami i na podstawie tego możemy określić jakie różnice poszczególne pytania chcą wyłowić. I możemy wyjaśniać na czym one polegają nowym uzytkownikom.

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

#37 Post autor: Rilla » środa, 3 czerwca 2009, 00:17

Orest_Reinn pisze:Rzekłbym raczej, że yusti dobrze odpowiedziała na to pytanie, bo odpowiedź atis oznaczała mniej więcej "znaczy to, że jesteś frajerem" ;)
Fakt, yusti też dobrze wytłumaczyła. Moim zdaniem obie dobrze to zrobiły. Napisały to samo, ale różnymi słowami. A frajera sobie wypraszam! Za bardzo przeinterpretujesz Oreście i za często rzucasz negatywne epitety. To Ty mnie frajerem nazwałeś, a nie atis.
Orest_Reinn pisze:A co do interpretacji pytań, to mimo wszystko należy je interpretować pod kątem tego, co ich autor mógł mieć na myśli. To dlatego, że test ma pewną określoną konstrukcję, a poszczególne pytania mają na celu wyłowić konkretne informacje. Jako że znamy enneagram, wiemy jakie są podstawowe różnice pomiędzy typami i na podstawie tego możemy określić jakie różnice poszczególne pytania chcą wyłowić. I możemy wyjaśniać na czym one polegają nowym uzytkownikom.
Tak, jako osoby dłużej siedzące w temacie możemy innym tłumaczyć jakiego typu tyczą się pytania. Byłoby to bardzo ciekawe. Nie popieram jednak śledztwa dotyczącego tego, co autor miał na myśli w czasie robienia sobie testu. To bezsensowne. Jeśli nie masz nic przeciwko melancholii, to po co sztucznie fałszować odpowiedź tylko dlatego, że dotyczy Czwórki, a Czwórką się nie czujesz? Odpowiadasz na pytania i masz odpowiedź. Takie wymyślanie nie wiadomo czego uważam za absurd. Trzeba brać rzeczy takimi jakimi są.
Jeśli jednak tak niektórzy dumają nad tokiem myślenia autorów tekstów i próbują wynajdywać dziwactwa, bo może słowa znaczą tam co innego niż normalnie, to nie dziwię się, że ludzie nie potrafią się zrozumieć na wzajem, a użytkownicy tego forum zmieniają typy jak rękawiczki.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#38 Post autor: Snufkin » środa, 3 czerwca 2009, 00:45

.
Ostatnio zmieniony niedziela, 28 marca 2010, 17:39 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

#39 Post autor: Rilla » środa, 3 czerwca 2009, 01:16

Snufkin pisze:A ja popieram Oresta tylko, że mi i tak zawsze ten sam wynik wychodzi bez względu na każdą możliwą interpretację.
Ale co w tym teście interpretować? Jak? Pokaż mi przykład innego interpretowania niż literalnego.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#40 Post autor: Snufkin » niedziela, 28 czerwca 2009, 20:58

.
Ostatnio zmieniony niedziela, 28 marca 2010, 18:23 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Afik
Posty: 46
Rejestracja: niedziela, 28 czerwca 2009, 20:15

#41 Post autor: Afik » niedziela, 28 czerwca 2009, 21:30

W "naszym" teście pisze "rzeczywistość", a w snufkinowym "twarda rzeczywistość". I to "twardy" wystarczy bym miał opory przed zaznaczeniem tej opcji.
Dlatego leję na test.
niech będzie 3...

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

#42 Post autor: Rilla » niedziela, 28 czerwca 2009, 23:50

I to jest przykład na inne interpretowanie testu? Nie rozumiem; przecież to inny test. Dość kiepski na dodatek. Pytania mnie bardzo drażnią:
Poglądy innych ludzi:
A) mało mnie interesują. Działam tak, jak ja chcę.
B) akceptuję w całości. Wolę, aby inni podejmowali decyzje.
Szanuję, akceptuję pewne poglądy innych ludzi, które są sprzeczne z moimi, ale to nie znaczy, że wolę zdać się na decyzję innych. Obie odpowiedzi pasują do mnie w równym stopniu, po połowie. Bez sensu. Takich pytań jest więcej. :/ Albo to:
Postępuję w taki sposób, aby:
A) pomóc innym bez względu na ich wolę
B) nie zajmować się kłopotami innych osób
Nonsens. Co to za wybór? Wolę nasz test. Jest najlepszy spośród tych, które już widziałam.

Ale i tak mi wyszła Czwórka. :roll:
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

GreenSpirit
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 26 sierpnia 2010, 16:41

Ennagram klucz

#43 Post autor: GreenSpirit » czwartek, 26 sierpnia 2010, 16:57

Witam.
Interesuje mnie techniczna strona (klucz) ennagramu. Wszędzie są widoczne tylko pytania, a ja chciałbym poznać zasadę działania..Czy ma ktoś dostęp do całości..?

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

Re: Ennagram klucz

#44 Post autor: Grin_land » czwartek, 26 sierpnia 2010, 17:33

Rozumiem, że chodzi Ci o podstawy teorii?
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Ennagram klucz

#45 Post autor: atis » czwartek, 26 sierpnia 2010, 18:21

Raczej o test ze strony - ktorew pytania odnosza sie do ktorego typu.

Gdzies na forum to kiedys nawet bylo...
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

ODPOWIEDZ