Interpertacja testu ze strony głównej enneagram.pl

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#16 Post autor: boogi » poniedziałek, 18 maja 2009, 21:30

konrado5 pisze:
Rilla pisze:Niezmiernie mnie ciekawi, konrado5, ile masz lat. Nie masz za grosz doświadczenia życiowego. O.o Więcej niż 11 lat to nie masz chłopie.
Mam 21 lat, ale mam bardzo mało doświadczenia życiowego.
Ja mam ~25 lat, doświadczenia życiowego nie będę oceniał, a co do pytań to też miałem przy niektórych podobne wątpliwości i pytania, jak wyżej wspomniane. Z tym że to nie było tak, że nie rozumiałem co do mnie mówią w pytaniu, tylko nasuwało się tak wiele możliwych interpretacji, że nie zawsze wiadomo było którą wybrać.
I chyba stąd też pytania Konrado...


"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
Gudrun
Posty: 932
Rejestracja: wtorek, 4 listopada 2008, 11:08
Enneatyp: Obserwator

#17 Post autor: Gudrun » poniedziałek, 18 maja 2009, 21:38

konrado5 pisze:
Rilla pisze:Niezmiernie mnie ciekawi, konrado5, ile masz lat. Nie masz za grosz doświadczenia życiowego. O.o Więcej niż 11 lat to nie masz chłopie.
Mam 21 lat, ale mam bardzo mało doświadczenia życiowego.
Skoro masz takie problemy z testem to poczytaj sobie opisy poszczególnych typów i sprawdź który najbardziej do Ciebie pasuje.

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#18 Post autor: yusti » wtorek, 19 maja 2009, 07:50

.
Ostatnio zmieniony wtorek, 12 października 2010, 19:43 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kinia
Posty: 150
Rejestracja: poniedziałek, 8 września 2008, 22:31
Lokalizacja: kraków

#19 Post autor: kinia » czwartek, 21 maja 2009, 16:35

yusti pisze:albo porób wszystkie testy, a nie jeden, którego wynik po pół roku może się zmienić
Jak u mnie z 1w9 na 4w5
i co yusti nie jesteś już perfekcjonistką?

coś mi sie jednak zdaje ze z testami dużo zależy od nastroju i przemyśleń.... mi prawie za kazdym razem wychodzi inny wynik, im bardziej chcę być szczera względem siebie, tym inny wynik mi wychodzi
9w1, ISFj

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#20 Post autor: yusti » czwartek, 21 maja 2009, 17:15

.
Ostatnio zmieniony wtorek, 12 października 2010, 20:03 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
morbus
Posty: 801
Rejestracja: czwartek, 26 marca 2009, 13:25
Enneatyp: Obserwator

#21 Post autor: morbus » czwartek, 21 maja 2009, 18:46

Niemal zawsze wychodzi 4w5 tylko raz wyszło mi 1 w jakimś teście. Robiłem kilka wersji...
Mind.
a beautiful servant,
a dangerous master.

Awatar użytkownika
xkairix
Posty: 270
Rejestracja: wtorek, 24 marca 2009, 20:02
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: 3city

#22 Post autor: xkairix » piątek, 22 maja 2009, 21:28

m0rbus pisze:Niemal zawsze wychodzi 4w5 tylko raz wyszło mi 1 w jakimś teście. Robiłem kilka wersji...
a mi zawsze, zawsze, zawsze wychodzi 4w5.
sxe

Awatar użytkownika
morbus
Posty: 801
Rejestracja: czwartek, 26 marca 2009, 13:25
Enneatyp: Obserwator

#23 Post autor: morbus » piątek, 22 maja 2009, 21:33

zawsze jest wyjątek od reguły.
Kajo test Cię oszukuje ;p

Ale lepsze to niż za każdym razem inny wynik jak w MBTI...
Mind.
a beautiful servant,
a dangerous master.

konrado5
Posty: 8
Rejestracja: sobota, 31 maja 2008, 16:10
Lokalizacja: Trzebinia

#24 Post autor: konrado5 » sobota, 23 maja 2009, 11:28

Jeszcze nie dostałem odpowiedzi na pytania:
Co to znaczy wierzyć, że sprawiedliwość ma wyższą wartość niż przyjaźń? Co to znaczy być lojalnym wobec przyjaciół nawet gdy nie mają racji i się mylą (proszę o przykład takiej lojalności)? Co to znacz nie martwić się powierzchownymi wartościami? Chodzi na przykład o to, że ktoś za bardzo martwi się ilością dóbr materialnych? Co to znaczy chronić swoją prywatność poprzez wycofywanie się? Co to znaczy szukać rozwiązania w sobie kierując się burzliwymi emocjami (po raz kolejny proszę o przykład)?

Awatar użytkownika
Amber
Posty: 375
Rejestracja: wtorek, 11 listopada 2008, 20:29
Enneatyp: Entuzjasta

#25 Post autor: Amber » sobota, 23 maja 2009, 12:00

konrado5 pisze:Co to znaczy wierzyć, że sprawiedliwość ma wyższą wartość niż przyjaźń?
Np. to, że nie ma znaczenia, czy osoba, która zrobiła coś złego, jest ci bliska. Nie różnicujesz konsekwencji w zależności od tego, czy to przyjaciel czy ktoś obcy.
Co to znaczy być lojalnym wobec przyjaciół nawet gdy nie mają racji i się mylą (proszę o przykład takiej lojalności)?
Wiesz, że twój przyjaciel robi coś niewłaściwego, ale w relacjach z osobami trzecimi stajesz po jego stronie.
Co to znacz nie martwić się powierzchownymi wartościami? Chodzi na przykład o to, że ktoś za bardzo martwi się ilością dóbr materialnych?
Myślę, że właśnie o to. Nie martwić się, czyli wychodzić z założenia, że np. pieniądze raz są, raz nie ma, liczą się bardziej "wewnętrzne" wartości, typu rodzina, przyjaźń itp.
Co to znaczy chronić swoją prywatność poprzez wycofywanie się?
Np. kiedy ktoś próbuje za bardzo się do ciebie zbliżyć, dowiedzieć o tobie za dużo, za bardzo przeniknąć do twojego życia, zaczynasz się odcinać, unikać go, tworzysz dystans.
Co to znaczy szukać rozwiązania w sobie kierując się burzliwymi emocjami (po raz kolejny proszę o przykład)?
Ta odpowiedź jest przeciwstawiona racjonalnej i chłodnej analizie, czyli chodzi o to, że znajdując się w trudnej sytuacji wymagającej podjęcia decyzji, nie siadasz spokojnie i nie myślisz, że skoro masz przesłanki A i B, to najlepszym wyjściem w takiej modelowej sytuacji byłoby postąpienie w sposób X, bo wtedy nastąpią konsekwencje M i N, a nie nastąpią O i P. Zamiast tego decydujesz bardziej intuicyjnie, np. jesteś zraniony więc zamierzasz się odegrać, np. podoba ci się jakaś idea i czujesz, że bardzo chciałbyś wziąć w niej udział, więc robisz to.
Obrazek

Nie wyrywam ósemek.

Awatar użytkownika
morbus
Posty: 801
Rejestracja: czwartek, 26 marca 2009, 13:25
Enneatyp: Obserwator

#26 Post autor: morbus » sobota, 23 maja 2009, 12:03

konrado5 pisze:Jeszcze nie dostałem odpowiedzi na pytania:
Co to znaczy wierzyć, że sprawiedliwość ma wyższą wartość niż przyjaźń? Co to znaczy być lojalnym wobec przyjaciół nawet gdy nie mają racji i się mylą (proszę o przykład takiej lojalności)? Co to znacz nie martwić się powierzchownymi wartościami? Chodzi na przykład o to, że ktoś za bardzo martwi się ilością dóbr materialnych? Co to znaczy chronić swoją prywatność poprzez wycofywanie się? Co to znaczy szukać rozwiązania w sobie kierując się burzliwymi emocjami (po raz kolejny proszę o przykład)?
Pytanie... Sam je zinterpretuj.

Chcesz odpowiadać na podstawie czyjejś interpretacji czy swojej ?
:roll:
Mind.
a beautiful servant,
a dangerous master.

Awatar użytkownika
Gudrun
Posty: 932
Rejestracja: wtorek, 4 listopada 2008, 11:08
Enneatyp: Obserwator

#27 Post autor: Gudrun » sobota, 23 maja 2009, 12:11

konrado5 pisze:Jeszcze nie dostałem odpowiedzi na pytania:
Co to znaczy wierzyć, że sprawiedliwość ma wyższą wartość niż przyjaźń? Co to znaczy być lojalnym wobec przyjaciół nawet gdy nie mają racji i się mylą (proszę o przykład takiej lojalności)? Co to znacz nie martwić się powierzchownymi wartościami? Chodzi na przykład o to, że ktoś za bardzo martwi się ilością dóbr materialnych? Co to znaczy chronić swoją prywatność poprzez wycofywanie się? Co to znaczy szukać rozwiązania w sobie kierując się burzliwymi emocjami (po raz kolejny proszę o przykład)?
Pomyśl trochę nad tym samodzielnie a nie oczekuj że będziesz miał wszystko na tacy podane :wink:
Skoro masz takie problemy ze zwykłym testem to jak sobie w życiu radzisz??? :roll:

konrado5
Posty: 8
Rejestracja: sobota, 31 maja 2008, 16:10
Lokalizacja: Trzebinia

#28 Post autor: konrado5 » sobota, 23 maja 2009, 22:58

Wasze wyjaśnienia bardzo mi pomogły. Wychodzi mi wynik 6w5.

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#29 Post autor: yusti » niedziela, 24 maja 2009, 09:15

.
Ostatnio zmieniony wtorek, 12 października 2010, 20:07 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

konrado5
Posty: 8
Rejestracja: sobota, 31 maja 2008, 16:10
Lokalizacja: Trzebinia

#30 Post autor: konrado5 » niedziela, 24 maja 2009, 22:17

W jaki sposób mogę sprawdzić czy: najważniejsze to dla mnie być wyrozumiałym (każdy zasługuje na drugą szansę) czy być sprawiedliwym (reguły obowiązują wszystkich bez wyjątku)? Wiem co to znaczy, ale nie mogę sobie przypomnieć wydarzeń ze swojego życia, które mogłyby to rostrzygnąć. Moglibyście mi podać jakieś sytuacje, abym mógł sobie wyobrazić co bym zrobił?

ODPOWIEDZ