Interpertacja testu ze strony głównej enneagram.pl

Wiadomość
Autor
SAI

Interpertacja testu ze strony głównej enneagram.pl

#1 Post autor: SAI » wtorek, 29 kwietnia 2008, 02:08

robie właśnie test po raz 3 ( i być może po raz 3 mi wyjdzie inny wynik ) i mam pytanie odnośnie tego

# Wiem i doceniam, że:
A) odgrywam ważną rolę w życiu innych
B) inni ludzie pomogą mi, gdy będę ich potrzebował.
Jeśli ani A ani B mi kompletnie nie odpowiada to czy umieszczenie kropki na środku jest wyborem:

1.Nie wiem ( wykluczenie odpowiedzi z końcowego wyniku )
2. Trochę z A trochę z B

i jak wytłumaczyć fakt że niektóre pytania nie zawierają skrajności względem siebie ... czemu tak jest?



Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#2 Post autor: Orest_Reinn » wtorek, 29 kwietnia 2008, 07:12

Każde pytanie dotyczy dwóch typów. Dlatego jest ich właśnie 36 (8*9/2). To, które przytoczyłeś, dotyczy akurat 2 i 6. Czy jesteś w dużym stopniu i 2 i 6, czy nie jesteś żadnym z nich, wyjdzie na wierzch w pozostałych pytaniach (przynajmniej w założeniach powinno).

konrado5
Posty: 8
Rejestracja: sobota, 31 maja 2008, 16:10
Lokalizacja: Trzebinia

#3 Post autor: konrado5 » poniedziałek, 18 maja 2009, 17:52

Co to znaczy być nieufnym wobec innych ludzi? Co to znaczy, że niepokoi mnie, gdy ludzie ignorują moją własną pracę i osiągnięcia tzn. proszę podać jakiś przykład takiego niepokoju? Co to znaczy wierzyć, że sprawiedliwość ma wyższą wartość niż przyjaźń? Co to znaczy być lojalnym wobec przyjaciół nawet gdy nie mają racji i się mylą (proszę o przykład takiej lojalności)? Co to znacz nie martwić się powierzchownymi wartościami? Chodzi na przykład o to, że ktoś za bardzo martwi się ilością dóbr materialnych? Co to znaczy chronić swoją prywatność poprzez wycofywanie się? Co to znaczy szukać rozwiązania w sobie kierując się burzliwymi emocjami (po raz kolejny proszę o przykład)? O jakiej niezależności mowa w: "Cenię sukces za niezależność na którą mogę sobie pozwolić"? Strasznie niezrozumiałe są dla mnie te pytania, nie wiem czym to jest spowodowane.

Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 1024
Rejestracja: sobota, 27 września 2008, 16:42
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

#4 Post autor: Piotr » poniedziałek, 18 maja 2009, 18:02

Ups, teraz są inne pytania. (Sory: bir) :D
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 18 maja 2009, 19:33 przez Piotr, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#5 Post autor: Orest_Reinn » poniedziałek, 18 maja 2009, 18:58

Co to znaczy być nieufnym wobec innych ludzi?
To jest chyba oczywiste. Świadomie bądź podświadomie uważasz, że ludzie mają złe intencje. Nieznajomy w pociągu chce ci pomóc w niesieniu bagaży, a ty jesteś pewien, że chce cię okraść.
Co to znaczy, że niepokoi mnie, gdy ludzie ignorują moją własną pracę i osiągnięcia tzn. proszę podać jakiś przykład takiego niepokoju?
Dostałeś awans. Chwalisz się tym znajomym, a oni to zlewają i ciebie to denerwuje.
Co to znaczy chronić swoją prywatność poprzez wycofywanie się?
Zrywasz związek, przyjaźń, itp., bo druga strona za bardzo wpycha się w twoje osobiste sprawy.
O jakiej niezależności mowa w: "Cenię sukces za niezależność na którą mogę sobie pozwolić"?
Im wyższą pozycję piastujesz, tym mniej przełożonych masz nad sobą.
Co to znaczy spędzać dużo czasu na szukanie swojego miejsca w życiu?
Ja to widzę tak, że chodzi o spędzaniu czasu, który mógłbyś poświęcić na pracę lub przyjemności, na odkrywaniu swojego typu w enneagramie.

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

#6 Post autor: atis » poniedziałek, 18 maja 2009, 19:10

O jakiej niezależności mowa w: "Cenię sukces za niezależność na którą mogę sobie pozwolić"?

Im wyższą pozycję piastujesz, tym mniej przełożonych masz nad sobą.
nie, nie i jeszcze raz nie. W tym pytaniu jest do wyboru niezależność i prestiż.
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#7 Post autor: Orest_Reinn » poniedziałek, 18 maja 2009, 19:16

Twoja interpretacja nie ma nic do rzeczy, bo rzecz w tym do jakiego typu odnosi się dana odpowiedź. A opcja "niezależność" odnosi się do ósemki. Dlatego chodzi o władzę nad innymi.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#8 Post autor: Snufkin » poniedziałek, 18 maja 2009, 20:38

.
Ostatnio zmieniony niedziela, 28 marca 2010, 16:33 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sledz
Posty: 848
Rejestracja: wtorek, 13 maja 2008, 22:49
Kontakt:

#9 Post autor: sledz » poniedziałek, 18 maja 2009, 20:50

Bo jak jest przyzwolenie społeczne na to, żeby się chυjnia działa, to tak się właśnie dzieje.
Ostatnio zmieniony piątek, 22 października 2010, 18:51 przez sledz, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Bo jak jest przyzwolenie społeczne na to, żeby się chυjnia działa, to tak się właśnie dzieje.

konrado5
Posty: 8
Rejestracja: sobota, 31 maja 2008, 16:10
Lokalizacja: Trzebinia

#10 Post autor: konrado5 » poniedziałek, 18 maja 2009, 20:54

Nie wiem czy sądzę, że ludzie chcą dobrze, ale w rzeczywistości mnie nie rozumieją czy nie zawsze mnie wspierają. Jak to sprawdzić? No i proszę podać przykłady wiary w to, że sprawiedliwość ma wyższą wartość niż przyjaźń i przykłady lojalności wobec przyjaciół nawet wtedy, gdy się mylą.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#11 Post autor: Snufkin » poniedziałek, 18 maja 2009, 20:59

.
Ostatnio zmieniony niedziela, 28 marca 2010, 16:34 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

#12 Post autor: Rilla » poniedziałek, 18 maja 2009, 21:02

No patrzcie. Interpretowałam to pytanie identycznie jak Snufkin (skrzydło 5 robi swoje). Myślę, że każdy typ może to nieco inaczej zinterpretować.

Dla mnie niezależność, to wolność od ludzi, możliwość robienia tego, co się chce bez skrępowania krytyką innych, przestrzeń osobista.
Równie dobrze można to przypisać 4 i 5. W życiu nie wpadłabym, że może chodzić o 8. Co ma niezależność do władzy. Dla mnie władza neguje niezależność. Władza to obowiązki, odpowiedzialność za innych.

Prestiż zaś to dla mnie podziw otoczenia, szacunek, wysoka pozycja. Prestiż według mnie neguje niezależność, bo zobowiązuje do ciągłego starania się o jego podtrzymanie, trzeba się pilnować, by nie zrobić nic głupiego, nietaktownego, bo szacunek otoczenia wtedy momentalnie spadnie. Atis też dobrze to zinterpretowała.

Niezmiernie mnie ciekawi, konrado5, ile masz lat. Nie masz za grosz doświadczenia życiowego. O.o Więcej niż 11 lat to nie masz chłopie.

Jeśli nie czujesz się nierozumiany, to znaczy że nierozumiany nie jesteś. Jak sprawdzić?- Uważają Cię za kosmitę? Krzywią się ze zdziwieniem, gdy mówisz im swoje myśli, dzielisz się zainteresowaniami, itd? Jeśli tak, to nie rozumieją.

A jak sprawdzić czy wspierają?- Gdy masz problem, to pocieszają? Pomagają? Trwają przy Twoim boku? Jeśli tak, to wspierają.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#13 Post autor: Snufkin » poniedziałek, 18 maja 2009, 21:07

.
Ostatnio zmieniony niedziela, 28 marca 2010, 16:34 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sledz
Posty: 848
Rejestracja: wtorek, 13 maja 2008, 22:49
Kontakt:

#14 Post autor: sledz » poniedziałek, 18 maja 2009, 21:08

Bo jak jest przyzwolenie społeczne na to, żeby się chυjnia działa, to tak się właśnie dzieje.
Ostatnio zmieniony piątek, 22 października 2010, 18:51 przez sledz, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Bo jak jest przyzwolenie społeczne na to, żeby się chυjnia działa, to tak się właśnie dzieje.

konrado5
Posty: 8
Rejestracja: sobota, 31 maja 2008, 16:10
Lokalizacja: Trzebinia

#15 Post autor: konrado5 » poniedziałek, 18 maja 2009, 21:17

Rilla pisze:Niezmiernie mnie ciekawi, konrado5, ile masz lat. Nie masz za grosz doświadczenia życiowego. O.o Więcej niż 11 lat to nie masz chłopie.
Mam 21 lat, ale mam bardzo mało doświadczenia życiowego.

ODPOWIEDZ