SimilarMinds: Test enneatypu 131 pytań i test Junga - TŁUM.

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Hypocrisy
Posty: 38
Rejestracja: środa, 7 lipca 2010, 16:57
Enneatyp: Mediator

Re: Test typu Enneagramu na 131 pytań i test Junga - TŁUMACZENIE

#76 Post autor: Hypocrisy » sobota, 4 września 2010, 10:32

Type 1 Perfectionism |||||||||||| 48%
Type 2 Helpfulness |||||||||| 35%
Type 3 Image Focus |||||||||||||| 57%
Type 4 Hypersensitivity |||||||||||||| 52%
Type 5 Detachment |||||||||||||||| 67%
Type 6 Anxiety |||||||||||||| 52%
Type 7 Adventurousness |||||||||| 31%
Type 8 Aggressiveness |||||||||||||| 52%
Type 9 Calmness |||||||||||||| 60%
sp/sx/so

Jak na 5w4 (co zazwyczaj wskazują mi polskie teksty) jest nienajgorzej, prawda?
EDIT: Średnia wynosi 50,44% dla każdego typu.
Ostatnio zmieniony niedziela, 5 września 2010, 11:54 przez Hypocrisy, łącznie zmieniany 1 raz.


9w8, sx/sp, ENTp.

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Test typu Enneagramu na 131 pytań i test Junga - TŁUMACZENIE

#77 Post autor: Kapar » sobota, 4 września 2010, 10:58

testy można sobie o kant dupy roztrzaskać
a twoje wyniki, nie ty czy twój typ, tylko wyniki, wyglądają prędzej na 9, co by tłumaczyło równomierne rozłożenie się procencików na wszystkie typy. piątka miałaby raczej większe skrajności?
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Awatar użytkownika
Hypocrisy
Posty: 38
Rejestracja: środa, 7 lipca 2010, 16:57
Enneatyp: Mediator

Re: Test typu Enneagramu na 131 pytań i test Junga - TŁUMACZENIE

#78 Post autor: Hypocrisy » sobota, 4 września 2010, 11:15

No cóż, zgadza się, że u 5 powinno być więcej kontrastów - i tak też kiedyś u mnie było. (chociaż wiedzy nie opieram akurat na teście z pytaniami w ilości 131) Ostatnio zmieniam skrajne opinie na rzecz innych, bardziej wyrozumiałych i spokojnych, a więc luźniejszych. Może stąd spora część Dziewiątki? Mimo to nie przeczę, że mogę mieć taką osobowość - tematem interesuję się od jakiegoś czasu, ale specem jeszcze nie jestem.
9w8, sx/sp, ENTp.

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Test typu Enneagramu na 131 pytań i test Junga - TŁUMACZENIE

#79 Post autor: Kapar » sobota, 4 września 2010, 11:22

przyszło mi jeszcze do głowy, że jeśli ktoś jest 5, na wyniki może mieć wpływ piątkowe dążenie do obiektywizmu (unikanie skrajności i ekstremum), więc jak się zaznacza środkowe odpowiedzi, to wychodzi we wszystkich typach jakoś porówno. przy tego typu testach powinno się więcej myśleć, czy jest coś serio serio accurate czy very accurate, by w ogóle móc czegoś od testu oczekiwać.
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Awatar użytkownika
Hypocrisy
Posty: 38
Rejestracja: środa, 7 lipca 2010, 16:57
Enneatyp: Mediator

Re: Test typu Enneagramu na 131 pytań i test Junga - TŁUMACZENIE

#80 Post autor: Hypocrisy » sobota, 4 września 2010, 11:44

Z jednej strony, na rzecz 9 przemawia fakt, że w ciągu ostatnich czterech lat identyfikowałem się z bardzo roznymi numerami (kolejno 4w5, 1w2, 2w1, 4w5, 5w4) i czytając porównanie Piątki i Dziewiątki Boogiego bardziej identyfikuję się z tym drugim charakterem. A z drugiej sporo osób uznaje mnie za pierwszy wspomniany typ przez często beznamiętną minę, uwielbienie czytania czegokolwiek, niemałą inteligencję itd.

Takie wątpliwosci wskazują na ostatnią liczbę w Enneagramie, bo Pięć teoretycznie winna mieć raczej konkretną wizję swojej osoby (a ja widzę siebie jako różne postacie), jednak poczekam na zdanie innych. Dla ułatwienia podaję link do róznych moich wypowiedzi. Aha, forum nie zaznacza w szukajce większości cytatów. W razie czego - piszę tam bez polfontów. http://forum.nastolatek.pl/search.php?s ... r_id=90991
EDIT: Tłumaczeniu Boogiego jestem w stanie przyklasnąć - w niemal każdym porównaniu składam się do cech Mediatora. Z drugiej strony czytając teksty na Tarace, Enneagram.pl czy Enneagram.com.pl odmawiam sobie większości elementów Dziewiątki. Nawet zabawne.
EDIT2: Test z eclecticenergies.com wskazuje na typy: 5 - 10.3 p, 1 - 8.3 p, 4 - 8.3 p, 9 - 7.7 p. Skrzydla: 5w4 - 14.5, 4w5 - 14.5, 1w9 - 12.2, 9w1 - 11.9. I tak dalej.
2 testy na prace danej polkuli mozgu wykazuja ich rownowage (dokladnie 50 % dla kazdej), kompas polityczny zachwiania maksymalnie o 3 %.
9w8, sx/sp, ENTp.

Awatar użytkownika
kangur
Posty: 547
Rejestracja: wtorek, 22 lutego 2011, 19:38

Re: Test typu Enneagramu na 131 pytań i test Junga - TŁUMACZ

#81 Post autor: kangur » wtorek, 26 kwietnia 2011, 14:02

Introverted (I) 84.62% Extroverted (E) 15.38%
Intuitive (N) 60% Sensing (S) 40%
Feeling (F) 83.33% Thinking (T) 16.67%
Perceiving (P) 51.52% Judging (J) 48.48%

INFP - "Questor". High capacity for caring. Emotional face to the world. High sense of honor derived from internal values. 4.4% of total population.

Type 1 Perfectionism |||||||||| 33%
Type 2 Helpfulness |||||||||||| 46%
Type 3 Image Awareness |||||||||||||| 53%
Type 4 Sensitivity |||||||||||||||||||| 83%
Type 5 Detachment |||||||||||||||||| 73%
Type 6 Anxiety |||||||||||||| 60%
Type 7 Adventurousness |||||||||||||||| 63%
Type 8 Aggressiveness |||||| 26%
Type 9 Calmness |||||| 30%

sp/sx/so

powiedzmy, że się zgadza, choć w polskich testach miałam 4w3 , a nie 4w5 . Niuanse.

Awatar użytkownika
.Anka.
Posty: 450
Rejestracja: poniedziałek, 6 kwietnia 2009, 14:56
Lokalizacja: z rpga ;-)

Re: Test typu Enneagramu na 131 pytań i test Junga - TŁUMACZ

#82 Post autor: .Anka. » poniedziałek, 30 maja 2011, 13:17

Teraz jest tak, jak być powinno.


Introverted (I) 55% Extroverted (E) 45%
Intuitive (N) 55.26% Sensing (S) 44.74%
Feeling (F) 53.85% Thinking (T) 46.15%
Judging (J) 61.76% Perceiving (P) 38.24%

Your type is: INFJ


Type 1    Perfectionism |||||||||||||| 57%
Type 2 Helpfulness |||||||||| 32%
Type 3 Image Focus |||||||||| 37%
Type 4 Hypersensitivity |||||||||||||||||| 77%
Type 5 Detachment |||||||||||||||||||| 84%
Type 6 Anxiety |||||||||||||||||||| 90%
Type 7 Adventurousness |||||||||||||| 58%
Type 8 Aggressiveness |||||||||||||||| 64%
Type 9 Calmness |||||| 27%

Mój typ enneagramowy: 6
6, ESI-Se (nadal nie wierzę, ale co zrobisz, jak nic nie zrobisz?)

Za późno się zorientowałam. Łatwo pomylić 6 z 4.

Awatar użytkownika
And
Posty: 551
Rejestracja: sobota, 1 maja 2010, 21:51
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Andaluzja

Re: Test typu Enneagramu na 131 pytań i test Junga - TŁUMACZ

#83 Post autor: And » niedziela, 10 lipca 2011, 22:58

Po paru sygnałach sugerujących, że mogę być 9, zrobiłem sobie ten test i nie wiem czy mogę już porzucić wątpliwości. Co prawda nie starałem się świadomie wpływać na wynik, ale kto wie co mogła zrobić moja podświadomość? :lol:
Type 1 Perfectionism |||||||||||| 47%
Type 2 Helpfulness |||||||||| 31%
Type 3 Image Focus |||||| 21%
Type 4 Hypersensitivity |||||||||||||||| 67%
Type 5 Detachment |||||||||||||||||||| 88%
Type 6 Anxiety |||||||||||||||||| 72%
Type 7 Adventurousness |||||| 24%
Type 8 Aggressiveness |||||||||||| 44%
Type 9 Calmness |||||||||||| 50%
W moim subiektywnym odczuciu bardziej pasują do mnie opisy 5, niż 9, no ale skąd ja mogę mieć pewność, że to nie dlatego, że ja wolę być 5? Że to nie tylko dlatego, że taka opcja bardziej pasuje do mojego obrazu świata i że już się przyzwyczaiłem do enneatypu, który sobie przypisuję?

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Test typu Enneagramu na 131 pytań i test Junga - TŁUMACZ

#84 Post autor: yusti » niedziela, 10 lipca 2011, 23:17

ja nie mam takiego problemu. nie wolę być 1. 1 wychodzi, bo tak mnie nauczono. i to jest poza moją świadomością. przy analizowaniu siebie uczę się, że to dbanie o poprawność zżera mnie za bardzo i nie zawsze tak działać należy. czyli odzielam to od siebie i badam.
ale tym jestem mimowolnie. tak mnie wychowano :)
dziwię się, że piszesz o woli w kontekście Ennatypu. gdzie enneatyp dotyczy zaburzeń, mechanizmów zła.
tu nie chce się mieć żadnego! dla zdrowia.
czy to znerwicowanej jedynki czy pustej zachowawczej piątki.

Awatar użytkownika
And
Posty: 551
Rejestracja: sobota, 1 maja 2010, 21:51
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Andaluzja

Re: Test typu Enneagramu na 131 pytań i test Junga - TŁUMACZ

#85 Post autor: And » niedziela, 10 lipca 2011, 23:31

Piszę o woli, gdyż chyba jednak jestem piątkiem, ważne jest dla mnie porządkowanie świata, więc chciałbym wiedzieć, jakim typem jestem. Zawsze chciałem. Od kiedy poznałem enneagram, zacząłem się utożsamiać z tym typem osobowości, zwracać szczególną uwagę na informacje dotyczące właśnie tego typu. Ten typ poznałem najlepiej i wytworzyłem sobie w głowie obraz siebie jako piątka. Gdyby teraz się okazało, że jestem dziewięć, zburzyłoby to moje dotychczasowe spojrzenie na własną osobę. Musiałbym wszystko na nowo porządkować. W dodatku okazałoby się, że się myliłem, że moje mechanizmy poznawcze zawiodły.

Gdyby istniała możliwość nie bycia żadnym typem, może bym skorzystał. Ale chyba teoria nie zakłada takiej opcji? :D

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Test typu Enneagramu na 131 pytań i test Junga - TŁUMACZ

#86 Post autor: yusti » niedziela, 10 lipca 2011, 23:47

bycie zdrowym to pozbycie się typowych mechanizmów obronnych.
to taki własnie miszmasz wszystkiego. korzystanie ze wszystkiego jednocześnie. niebycie jednym typem, w pewnym sensie.

Awatar użytkownika
Pierzasta
Posty: 891
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2011, 01:35
Enneatyp: Obserwator

Re: Test typu Enneagramu na 131 pytań i test Junga - TŁUMACZ

#87 Post autor: Pierzasta » poniedziałek, 11 lipca 2011, 01:27

Ja zrozumiałam enneagram tak, ze po osiągnięciu zdrowia dalej jest się danym typem, ale traci się charakterystyczne wady i blokady a rozwija zalety, jednocześnie korzystając pozytywnie z połączeń. Czyli jest się takim typem de luxe.
Nic nie wnosi.
Pokonała mnie w depresji wibracji.
Jestem ostoją Prawdy. Widzisz? Ty aż kipisz, a po mnie to spływa. Jakiego chcesz jeszcze dowodu na to, kto ma rację?

Awatar użytkownika
inv
Posty: 1305
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 14:10
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: zakorkowana butelka w najbliższym morzu

Re: Test typu Enneagramu na 131 pytań i test Junga - TŁUMACZ

#88 Post autor: inv » poniedziałek, 11 lipca 2011, 09:49

Pierzasta pisze:Ja zrozumiałam enneagram tak, ze po osiągnięciu zdrowia dalej jest się danym typem, ale traci się charakterystyczne wady i blokady a rozwija zalety, jednocześnie korzystając pozytywnie z połączeń. Czyli jest się takim typem de luxe.
może i to nie jest na temat, ale chcę się podzielić moim przemyśleniem.

jeżeli enneagram jest właśnie systemem opartym na wadach i słabościach ludzkich jak te tutaj, to znaczy, że każdy z numerków tym wyraźniejszy, im znajduje się na niższym poziomie zdrowia; to tłumaczy moje szybkie odgadywanie 9 w towarzystwie. czy możecie potwierdzić to przemyślenie? byłoby miło, jeżeli ktoś by się odezwał, że też coś takiego zauważa. ;)

natomiast jak to idzie w drugą stronę--i to piszę, mam nadzieję, "na własnym przykładzie"--jednostka traci wyraźne wady i próbując się wpisać w enneagramowy system, zaczyna się gubić; pojawiają się jakieś dziwne, nieznane wcześniej połączenia, niesnaski, trudno się uplasować. właśnie tak jest teraz mi, bo od kilku miesięcy straciłem poczucie należności do dziewięcioramiennej gwiazdki. nie chodzi bynajmniej o jakieś głupie czwórkowe poczucie wyjątkowości, po prostu tak trudno mi ocenić, co teraz jest dla mnie ważne, jakie mam cele i motywacje (co powinno być dla mnie ważne), że jak o tym myślę, to się gubię i w rezultacie wolę się skupić na czymś innym, co będzie bardziej przyjemne, bądź produktywne; no jeszcze nie muszę myśleć o innych, więc przeważnie skupiam się na sobie.

dlatego teraz nie wiem, co ja jestem, a nawet jak będę robić test, to i tak będę wiedział które pytanie co bada, więc w rezultacie numerek mogę wybrać sobie sam. robienie testów z wiedzą o czymś (a enneagram jest o tyle prosty że po kilku miesiącach można go już czuć intuicyjnie) jest bezsensowne.

mam nadzieję, że tym razem wprowadziłem coś zrozumiałego do dyskusji 8)
Stałe, zdrowe 8w7 sx/so
bzy bzy.

Awatar użytkownika
lasuch
Moderator
Posty: 731
Rejestracja: sobota, 15 maja 2010, 10:50
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Test typu Enneagramu na 131 pytań i test Junga - TŁUMACZ

#89 Post autor: lasuch » poniedziałek, 11 lipca 2011, 10:50

inv pisze:to znaczy, że każdy z numerków tym wyraźniejszy, im znajduje się na niższym poziomie zdrowia; to tłumaczy moje szybkie odgadywanie 9 w towarzystwie. czy możecie potwierdzić to przemyślenie? byłoby miło, jeżeli ktoś by się odezwał, że też coś takiego zauważa. ;)
Ja uważam, że najbardziej charakterystyczni są ludzie na przeciętnym poziomie zdrowia. Odchyły w jedną czy drugą stronę utrudniają identyfikację.
A tak w ogóle, to Gurdżijew miał dobre pomysły na trafne "rozpoznawanie" każdej osoby :lol:
8w7 SLE-Ti

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Test typu Enneagramu na 131 pytań i test Junga - TŁUMACZ

#90 Post autor: Cotta » poniedziałek, 11 lipca 2011, 13:27

lasuch pisze:Ja uważam, że najbardziej charakterystyczni są ludzie na przeciętnym poziomie zdrowia. Odchyły w jedną czy drugą stronę utrudniają identyfikację.
Mam podobne wrażenie. Jeżeli ktoś na najniższym poziomie zdrowia zmienia się np. w warzywo, to trudno wyczuć typ, bo kilka typów ma skłonności do depresji. To samo z paranojami, histeriami itp. Najwyższe poziomy zdrowia też są do siebie podobne.
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

ODPOWIEDZ