Magiczna wyobraźnia Dziewiątek

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
BlackRose
Posty: 128
Rejestracja: wtorek, 10 stycznia 2012, 17:21
Enneatyp: Obserwator

Magiczna wyobraźnia Dziewiątek

#1 Post autor: BlackRose » czwartek, 18 lipca 2013, 21:29

Macie bujną wyobraźnię i chętnie tworzycie w umysłach alternatywne światy?

Joanne Rowling ("Harry Potter"), Tolkien czy Walt Disney to 9...


5w4

phalcore
Posty: 414
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 22:11

Re: Magiczna wyobraźnia Dziewiątek

#2 Post autor: phalcore » piątek, 26 lipca 2013, 00:49

Jest coś w tym. Jeśli chodzi o mnie to staram się stworzyć wyidealizowany obraz świata i ogólnie jako tako ludzi, więc tak, dziewiątki mają do tego tendencję jak żaden inny typ. Czasem kurewsko mi to przeszkadza w kontaktach towarzyskich bo idealizowanie świata a praktyczne sytuacje towarzyskie to diametralna różnica, no ale cóż.

Awatar użytkownika
BlackRose
Posty: 128
Rejestracja: wtorek, 10 stycznia 2012, 17:21
Enneatyp: Obserwator

Re: Magiczna wyobraźnia Dziewiątek

#3 Post autor: BlackRose » czwartek, 1 sierpnia 2013, 19:21

Idealizowanie świata... A czy też takie mieszanie świata realnego z fantastycznym?

czasami jak rozmawiam z 9 to mam wrażenie, że żyją w dwóch światach, tak trochę na krawędzi.
Za najbardziej niedostępny typ uważa się 5, ale 9 robią wrażenie dużo bardziej oddalonych, gdy przebywają akurat w swoim świecie.
5w4

Awatar użytkownika
kolo856
Posty: 5
Rejestracja: środa, 26 czerwca 2013, 18:08
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Warszawa

Re: Magiczna wyobraźnia Dziewiątek

#4 Post autor: kolo856 » czwartek, 1 sierpnia 2013, 19:59

BlackRose pisze:Idealizowanie świata... A czy też takie mieszanie świata realnego z fantastycznym?

czasami jak rozmawiam z 9 to mam wrażenie, że żyją w dwóch światach, tak trochę na krawędzi.
Za najbardziej niedostępny typ uważa się 5, ale 9 robią wrażenie dużo bardziej oddalonych, gdy przebywają akurat w swoim świecie.

idealizowanie świata.... tak myslę że w przypadku dziewięć jest to mylenie świata realnego z tym własnym, objawia się to później miedzy innymi rozczarowaniami... że on/ona nie jest jednak tak idealna, choć czasem dziewiątki cały czas żyją swoim wyidealizowanym światem i nie są w stanie zobaczyć wad np swoich partnerów czy dzieci
zależy z jaką 9 rozmawiasz... ostatnio znajomy polecił mi test w który dokładnie analizuje wpływy z innych typów... kiedy zrobiłam ten test okazało się że mam aż 54% cech charakteru typu pięć... a może to też wpływa na "nasilenie nieobecności" dodam że często mi to wypominają.... więc moim zdaniem pewnego rodzaju bierność 5 a własny świat 9 to co innego i zgadzam się co do tego ze 9 są bardziej nieobecne od 5 kiedy akurat są w swoim świecie
9w1

ODPOWIEDZ