9 jak z wami postępować???

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Hydra
VIP
VIP
Posty: 825
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 18:19
Lokalizacja: Wrocław

#91 Post autor: Hydra » sobota, 26 maja 2007, 12:42

She_ pisze: Jak kobiety
W sensie, kobiety najczęściej się tak obrażają.
"Gniewasz się?" "Nie." "Zapomnailem o Twoich urodzinach?" "Nie." "NIe wstawilem ziemniakow?" "Nie" "Nie odniosłem zdjęc do fotografa?" "Może.."
Och jak ja uwielbiam domyślać się o co chodzi takim obrażonym męskim i żeńskim „primadonnom” :) A najczęściej chodzi o to, że każde słowo może mieć „kilka znaczeń” lub „drugie dno”.
Zaprawdę powiadam Wam – biada tym, którzy nie widzą „drugiego dna”! :lol:
AYA pisze:Mi jeden pan 9 ostatnio zawrócił w głowie...ale on czasem gada takie bzdury, tak od rzeczy, ze nie wiem czy to co mówi jest nawiązaniem do tego o czym niedawno rozmawialiśmy, do pewnych sytuacji( co ja 4w5 od razu widzę), czy to po prostu jakiś niesprecyzowany ciąg jego luźnych skojarzeń i naprawdę 9 ta nie jest świadoma tego co mówi!!!
Ja też często nie rozumiem, o co chodzi w rozwleczonych perorach niektórych ludzi… Jeśli mi zależy na utrzymaniu „mentalnego” kontaktu to przerywam i zadaję pytania, jeśli nie – zwyczajnie „odpływam” (z reguły bez szczególnego uszczerbku dla ciągłości konwersacji).
Zielony smok pisze: Dziewiątki potrafią czasem strasznie konfabulować. Mój znajomy opowiada o majątkach na Ukrainie, wyprawach w Himalaje. Nie ma, nie był, siedzi w firmie i przysypia Ale do czegoś te bajki są mu potrzebne. Czasem jest w człowieku chęć by być większym niż się jest. Im mniejsza wartość we wlasnych oczach tym większa ucieczka w fantazję.
To mi przypomina dyskusje o prostytucji – „jakie to złe sprzedawać własne ciało”, „zabronić!”, „karać!” i oczywiście ani słowa o tych, którzy płacą za takie usługi. Gdzie nie ma popytu, nie ma podaży.
Czy nie jest trochę tak, że „fajnie” się słucha bajek opowiadanych ze swadą i polotem? Szczególnie łatwo to zaobserwować w przypadku „sensacyjnych” plotek – czasami niektórzy opowiadają z ogromnym zaangażowaniem emocjonalnym takie bzdury, że aż dziw bierze, że w ogóle mają słuchaczy. A mają, powiem więcej – mają nawet przekaźniki. Historyjka, w której można logicznie podważyć niemal każde słowo, staje się „wiedzą tajemną” na jakiś temat.


MY NIE MóWIMY NIC

Awatar użytkownika
czarny
Posty: 43
Rejestracja: niedziela, 13 maja 2007, 02:48
Lokalizacja: z wnętrza siebie

#92 Post autor: czarny » sobota, 26 maja 2007, 13:44

Hydra pisze:.... czasami niektórzy opowiadają z ogromnym zaangażowaniem emocjonalnym takie bzdury, że aż dziw bierze, że w ogóle mają słuchaczy. A mają, powiem więcej – mają nawet przekaźniki. Historyjka, w której można logicznie podważyć niemal każde słowo, staje się „wiedzą tajemną” na jakiś temat.
Czasem w zrozumieniu ich słów "drugim dnem" mogą być właśnie emocje.
9w1

Awatar użytkownika
Hydra
VIP
VIP
Posty: 825
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 18:19
Lokalizacja: Wrocław

#93 Post autor: Hydra » sobota, 26 maja 2007, 14:16

czarny pisze: Czasem w zrozumieniu ich słów "drugim dnem" mogą być właśnie emocje.
:roll:
Ja naprawdę nie chce być uszczypliwa, ale CO TO ZNACZY?!
:o
MY NIE MóWIMY NIC

Awatar użytkownika
czarny
Posty: 43
Rejestracja: niedziela, 13 maja 2007, 02:48
Lokalizacja: z wnętrza siebie

#94 Post autor: czarny » sobota, 26 maja 2007, 17:00

Hydra pisze: Ja naprawdę nie chce być uszczypliwa, ale CO TO ZNACZY?!
:o
I ja bez cienia uszczypliwości chciałem tylko zauważyć, że czasem, żeby w pełni zrozumieć i ocenić co mówią inni nie zawsze wystarczy logika.
Dopiero jak postawimy się w ich sytuacji, wczujemy się w emocje, które nimi kierowały to być może nasza ocena "poziomu bzdurności" opowiadanych przez nich historii ulegnie wtedy znacznemu złagodzeniu.
9w1

Maślany
Posty: 484
Rejestracja: czwartek, 29 marca 2007, 17:53

#95 Post autor: Maślany » sobota, 26 maja 2007, 18:52

forum.socjonika.pl

Awatar użytkownika
Hydra
VIP
VIP
Posty: 825
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 18:19
Lokalizacja: Wrocław

#96 Post autor: Hydra » sobota, 26 maja 2007, 21:14

Maślany pisze:ISTp i wczuwanie się w czyjeś emocje
No własnie...
Nie rozumiem tylko dlaczego wszyscy ode mnie tego wymagają?
MY NIE MóWIMY NIC

Awatar użytkownika
Zielony smok
VIP
VIP
Posty: 1855
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 19:17
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: następna stacja...

#97 Post autor: Zielony smok » sobota, 26 maja 2007, 21:23

Wrócił Smok z ciężkiej roboty
spływa zeń potu posoka
Wczuj się w emocje Smoka, wczuj sie w emocje Smoka...

ps. Bo jak wszyscy, to i babcia też :wink:
9w8 ENFP
Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i wygra przewagą doświadczenia.
Ps. ( Jestem na dłuuuugim urlopie - nie odpisuję na PW, sorry )

Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 780
Rejestracja: niedziela, 3 grudnia 2006, 11:11

#98 Post autor: Gabriel » sobota, 26 maja 2007, 21:23

Weź Ty mi powiedz, czemu wszyscy ode mnie wymagają logicznego, pozbawionego emocji myślenia? A jak - według mojego mniemania - zrobię to doskonale i jestem z siebie niesamowicie dumny, że coś podobnego mi się w ogóle udało, to i tak wytkną mi w tym jakieś błedy :P
ewutek pisze:Uśmiechnięty chłopiec o dziewczęcych rysach.
Nie ma już dla mnie nadziei. :lol:
4w3 sp lub sx / so ENFJ

Awatar użytkownika
Hydra
VIP
VIP
Posty: 825
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 18:19
Lokalizacja: Wrocław

#99 Post autor: Hydra » sobota, 26 maja 2007, 21:26

Gabriel pisze:Weź Ty mi powiedz, czemu wszyscy ode mnie wymagają logicznego, pozbawionego emocji myślenia? A jak - według mojego mniemania - zrobię to doskonale i jestem z siebie niesamowicie dumny, że coś podobnego mi się w ogóle udało, to i tak wytkną mi w tym jakieś błedy :P
Stereotyp damsko-męski? :?
Tfu! Na psa urok! :lol:
MY NIE MóWIMY NIC

Maślany
Posty: 484
Rejestracja: czwartek, 29 marca 2007, 17:53

#100 Post autor: Maślany » sobota, 26 maja 2007, 22:54

czemu wszyscy ode mnie wymagają logicznego, pozbawionego emocji myślenia
Masz mocne Fe, które "tłumi" Te w funkcjach świadomych, i słabe Ti w funkcjach nieświadomych.
http://forum.socionix.com/index.php?showtopic=9
Nie rozumiem tylko dlaczego wszyscy ode mnie tego wymagają?
To jest twoja najczulsza funkcja i najbardziej wyczuwasz jej krytykę
Przeczytaj tekst Rocky'ego w "Fe as PoLR"
forum.socjonika.pl

Awatar użytkownika
Poetownik
Posty: 334
Rejestracja: czwartek, 9 kwietnia 2009, 22:11
Enneatyp: Mediator

Ratowanie Dziewiątki

#101 Post autor: Poetownik » piątek, 4 września 2009, 00:54

Załóżmy, że mam znajomą Dziewiątkę (a raczej - znajomego Dziewiątka) na bardzo niskim poziomie zdrowia (coś około 7. levelu), z którą ciężko w jakikolwiek sposób porozmawiać (bo odpowiada zawsze mruknięciami lub półsłówkami typu "no", "tak", "e tam") i nie wykazuje w rozmowie żadnej inicjatywy...

Jak jej pomóc???

Awatar użytkownika
Szopa
Posty: 644
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 21:13
Lokalizacja: Zewsząd. Jesteście otoczeni.

Re: Ratowanie Dziewiątki

#102 Post autor: Szopa » piątek, 4 września 2009, 01:42

Zabij go.
Obrazek

Awatar użytkownika
HAL-9000
Posty: 25
Rejestracja: czwartek, 27 sierpnia 2009, 12:03

Re: 9 jak z wami postępować???

#103 Post autor: HAL-9000 » piątek, 4 września 2009, 11:39

Poetownik pisze:Jak jej pomóc?
Może po prostu potrzebuje rozmowy na jakiś konkretny, ścisły temat oraz, żeby ktoś inny wykazał inicjatywę, pytając ją o jej opinie na różne sprawy itp.

Możnaby się też zastanowić, czy ona w ogóle chce jakiejś pomocy...?

Szopa - :D
We're functioning automatik
And we are dancing mechanik
We are the robots

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

Re: 9 jak z wami postępować???

#104 Post autor: Grin_land » piątek, 4 września 2009, 12:39

o, to może ja nie mam 7 poziomu rozwoju, bo co prawda jestem be 9, ale lubię się wypowiada (no może nie zawsze)
a decyzja o samorozwoju zawsze musi należec do konkretnej jednostki, za nikogo nie uporządkujesz jego wewnętrznego bałaganu.
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

Awatar użytkownika
Poetownik
Posty: 334
Rejestracja: czwartek, 9 kwietnia 2009, 22:11
Enneatyp: Mediator

Re: 9 jak z wami postępować???

#105 Post autor: Poetownik » piątek, 4 września 2009, 16:33

Grin_land pisze:o, to może ja nie mam 7 poziomu rozwoju, bo co prawda jestem be 9, ale lubię się wypowiada (no może nie zawsze)
a decyzja o samorozwoju zawsze musi należec do konkretnej jednostki, za nikogo nie uporządkujesz jego wewnętrznego bałaganu.
Ty?? Na siódmym?? Przecie Ty całkiem zdrowa się wydajesz :shock:

ODPOWIEDZ