On Nieśmiały i ona z temperamentem

Wiadomość
Autor
Romek
Posty: 2
Rejestracja: środa, 7 marca 2007, 21:12

On Nieśmiały i ona z temperamentem

#1 Post autor: Romek » czwartek, 8 marca 2007, 14:28

Witam

Jestem 7. Swój prawdziwy temperament i wrażliwość skrywam gdzieś głęboko, Bardziej widac u mnie konkrety, zdystansowanie, i pragnienie porządku. Wzbudzam nieraz sympatię i szacunek, pomimo zdystansowania nnie jestem typem gbura. Ludzie cenią mnie za okazywaną życzliwość, zaradność i kompetencje. Lecz jesli ktoś chce sie naprawde do mnie zblizyc, musi zapracowac na moje zaufanie. Gdy juz komus zaufam, jestem oddany wierny, konsekwentny, odpowiedzialny, a w chwilach konfliktu okazuję duża zdolnosc do kompromisu, ale zawsze oczekuję ustąpinia strony przeciwnej. Włączam całą swoją wrażliwosc i czułość, partner jest moim oczkiem w głowie. Z uwagi na zdolnosc kompromisu trudno jest mnie skrzywdzic. Staram sie wiele zrozumiec. Lecz nie pozwalam sobie wejsc na głowe, i wyznaczam granicę. Zazwyczaj jezeli koums udało sie mnie rozgniewac, to znaczy ze cos naprawde powaznego, np lekcewazenie i niewiernosc. Jesli komus udało sie mnie rozgniewac, to zazwyczaj znaczy ze bardzo sie starał, polały sie łzy i ból jest nie do wytrzymania. Jesli są takie moment, ze denerwuje sie, to znaczy ze chodzi o drobiazgi, nie nalezy sie tym przejmowac, co najwyzej zostawic mnie samego. W sferze seksu jestem niesmiały, choc wyobraznia pracuje intensywnie. Jesli trafie na osobe z temperamentem, mysli przechodza w czyny. Ale sam na przyklad zastanawiam sie, jak powiedziec, ze mam ochote na pieszczoty. Bo nigdy nie wiadomo czy druga osoba nie poczuje sie urazona.

Bede wdzieczny jesli doczytacie to do konca, chetnie dowiem sie jak postrzegaja mnie dziewiatki. Baardzo zakrecony, ale mam nadzieje ze sensowny:)

Pozdrawiam

Romek



Awatar użytkownika
lusylia
Posty: 383
Rejestracja: sobota, 14 października 2006, 06:05
Lokalizacja: chi town

#2 Post autor: lusylia » czwartek, 8 marca 2007, 16:29

Czesc, ale po przeczytaniu tego postu nie wierze, ze jestes 7.
1w9, INFJ/j, sx/sp/so (silny zwiazek z polaczeniami 7 i 4, oraz i8i6)
___
Oh laughing man
What have you won?
Don't tell me what cannot be done.

Romek
Posty: 2
Rejestracja: środa, 7 marca 2007, 21:12

#3 Post autor: Romek » czwartek, 8 marca 2007, 16:44

lusylia pisze:Czesc, ale po przeczytaniu tego postu nie wierze, ze jestes 7.
Urodziny 26.01.1978. Tak wychodzi.

Awatar użytkownika
Szopa
Posty: 644
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 21:13
Lokalizacja: Zewsząd. Jesteście otoczeni.

#4 Post autor: Szopa » czwartek, 8 marca 2007, 16:46

www.enneagram.pl

:lol:

Tez mi nie pasowalo.
To nie numerologa kochanie ;]

Edit: Po opisie wnioskuje, ze jednak trafiles dobrze z podforum. Mozliwe, ze jestes 9 :roll:
Obrazek

Rosveen
Posty: 363
Rejestracja: czwartek, 4 stycznia 2007, 14:29
Lokalizacja: ja się tu wzięłam?

#5 Post autor: Rosveen » czwartek, 22 marca 2007, 14:28

A ja jestem numerologiczną 9 i w enneagramie też mam duuużo z 9, jak już się sama w sobie poukładam :lol:

Awatar użytkownika
czarny
Posty: 43
Rejestracja: niedziela, 13 maja 2007, 02:48
Lokalizacja: z wnętrza siebie

#6 Post autor: czarny » środa, 16 maja 2007, 23:16

Biorąc pod uwagę, że na typ osobowości składają się :
1. wychowanie,
2. geny
3. "gwiazdy"
warto byłoby statystycznie prześledzić zależności.
Genetykę zostawmy specjalistom i skupmy się więc na wychowaniu i mumerologii.
Co do wagi poszczególnych składników to wysuwam hipotezę , że zależy to od typu osobowości. W przypadku enneagramowej 9, gdzie wychowanie można ogólnie uznać za "przeciętne" ten czynnik byłby najmniej ważny czyli :
1. "gwaizdy"
2. geny
3. wychowanie
Ja jestem numerologiczną 9 , gdzie przeważająca większość z opisu pasuje do mnie jak również 9-ką enneagramową (oczywiście zbieżność numerów jest tu przypadkowa)
9w1

Awatar użytkownika
juzbek
Posty: 179
Rejestracja: piątek, 24 listopada 2006, 19:00
Lokalizacja: Warszawa

...

#7 Post autor: juzbek » środa, 16 maja 2007, 23:52

Nie podoba mi się ten podział. Nie wiem, co dokładnie rozumiesz przez "gwiazdy", ale wydaje mi się, że w tego typu systemach nie chodzi o jakiś faktyczny wpływ, a pokazanie kierunku jaki dają pozostałe wpływy. W tym przypadku "gwiazdy" pokazują nam co dadzą geny i wychowanie, są tylko wskaźnikiem.

Awatar użytkownika
czarny
Posty: 43
Rejestracja: niedziela, 13 maja 2007, 02:48
Lokalizacja: z wnętrza siebie

Astrologia i enneagram

#8 Post autor: czarny » czwartek, 17 maja 2007, 00:24

juzbek pisze:Nie podoba mi się ten podział. Nie wiem, co dokładnie rozumiesz przez "gwiazdy"
To nie podział tylko czynniki determinujące. Wyjaśnię więc.
Na typ osobowości np. wg enneagramu mają wpływ wychowanie, geny oraz
astrologia (czyli "gwiazdy") . Pytanie co statystycznie wpływa najbardziej .
Otóż uważam, że zależy to od typu osobowości . Dla jednych typów enneagramu większe znaczenia ma wychowanie , dla innych zaś astrologia.
To tyle.
Dlatego oblicz proszę swoją liczbę życia, a resztę oddajmy statystyce:
http://czary.pl/numerologia/oblicz_liczbe.php
9w1

Awatar użytkownika
Hydra
VIP
VIP
Posty: 825
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 18:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Astrologia i enneagram

#9 Post autor: Hydra » czwartek, 17 maja 2007, 09:35

czarny pisze: Na typ osobowości np. wg enneagramu mają wpływ wychowanie, geny oraz astrologia (czyli "gwiazdy")
http://enneagram.pl/forum/viewtopic.php ... c&start=94
a liczba życia – 8
http://enneagram.pl/forum/viewtopic.php ... c&start=46
:roll: :?
MY NIE MóWIMY NIC

Awatar użytkownika
czarny
Posty: 43
Rejestracja: niedziela, 13 maja 2007, 02:48
Lokalizacja: z wnętrza siebie

Re: Astrologia i enneagram

#10 Post autor: czarny » czwartek, 17 maja 2007, 20:45

Hydra pisze: a liczba życia – 8
http://enneagram.pl/forum/viewtopic.php ... c&start=46
:roll: :?
To rozumiem Twoja liczba? I chyba się zgadza ;-)
Pełniejszy opis :
http://czary.pl/numerologia/numerologia8.php
Życie weryfikuje najdoskonalsze systemy :lol:
9w1

Awatar użytkownika
juzbek
Posty: 179
Rejestracja: piątek, 24 listopada 2006, 19:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Astrologia i enneagram

#11 Post autor: juzbek » niedziela, 20 maja 2007, 18:07

czarny pisze:Na typ osobowości np. wg enneagramu mają wpływ wychowanie, geny oraz astrologia (czyli "gwiazdy") .
Tak jak napisałem, nie podoba mi się ten pomysł, nie tak się czyta horoskopy. Z punktu widzenia astrologii są dwa wyjścia:
1) "Gwiazdy" determinują geny i wychowanie.
2) "Gwiazdy" nie mają żadnego wpływu, człowiek jest kształtowany przez geny i wychowanie (i ewentualnie coś tam jeszcze, memy itp.), a ruch ciał niebieskich jest z tymi czynnikami zbieżny. To znaczy, że oba procesy zachodzą niezależnie od siebie i nie mają na siebie bezpośredniego wpływu, ale są synchroniczne.
Ja osobiście skłaniam się ku temu drugiemu wyjściu.

Poza tym, nie wiem na czym polega związek pomiędzy astrologią i numerologią, bo na tej drugiej się nie znam. To jest system powstający empirycznie, tak? I tylko dla kalendarza gregoriańskiego? Czarny, napiszesz coś więcej albo rzucisz linkiem? :)

Moje liczby to 33 i 6. Średnio mi pasuje. "Troskliwość i nadopiekuńczość" zupełnie nie. Nie ma nigdzie zaznaczonej typowej dla enneagramowej piątki izolacji.

Awatar użytkownika
Hydra
VIP
VIP
Posty: 825
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 18:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Astrologia i enneagram

#12 Post autor: Hydra » wtorek, 22 maja 2007, 19:42

juzbek pisze: Poza tym, nie wiem na czym polega związek pomiędzy astrologią i numerologią, bo na tej drugiej się nie znam.
Możesz zinterpretować mój horoskop:
http://enneagram.pl/forum/viewtopic.php ... c&start=94
MY NIE MóWIMY NIC

ODPOWIEDZ