Bierna agresja

Wiadomość
Autor
yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Bierna agresja

#31 Post autor: yusti » sobota, 12 lutego 2011, 09:49

To tik nerwowy. Jak stukanie palcami w stół. ja nogę kontroluję, bo to nieprofesjonalne i żałosne. Z ręką gorzej, ale doskonale rozumiem ludzi, którzy rzucili fajki i miętoszą choćby kluczyki, by mieć zajęcie dla rąk. Nuda. Brak zajęcia. Nerwowość. A 1-8 działanie, akcja, werwa.

9 ma stłumiony Ośrodek Działania, to pozostają im głównie te mamlejowate sposoby złoszczenia się. Postawa 2 jest mocna, ósemkowa. Ale jeśli ktoś faktycznie był za wszystko potępiany, czy też jak wcześniej organoleptycznie ;p zawsze mówiłam krytykowany, to nie jest daleki od tych schematów. Chyba że jest dziewczynką i jej nie przystoi...Ale i tak kiedyś, bez kontroli, np. po alko i dragach w łóżku, sadyzm wyjdzie! :twisted:
Ciekawy tekst.
Patrząc na to ile wrzucacie "ciekawostek" stwierdzam że sama musze poczytać coś z tych dziedzin. Ale to po obronie (brr)
Berz przesady. kolejne rozgrzebywanie starych ran. Kolejny w morzu argument na obwinienie rodzica za twój aktualny stan. To ci nie pomaga.

Patrz na Venuskę, tyyyyleee czyta a wcale nie czuje się lepiej. lektury te tylko dobijają. Nic ci dobrego nie przyniosą. No ileż można szukać akceptacji dla swoich jazd. Nic z tego na przyszłość nie wynika. tylko utwierdzasz się ze "masz rację" "twe odczucia są zasadne" i co z tego?! Ty już to wszystko wiesz. To są tyle przegadane na miliard stron oczywistości.



yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Bierna agresja

#32 Post autor: yusti » sobota, 12 lutego 2011, 23:23

Pomyślałam właśnie, że postawa dziewiątek jest taka socjonicznie uległa.
Uległość przypisuje się kobietom. Wiąże z przyjmowaniem; biernością, swego rodzaju pasywnością; nakierowaniem. Postawa Agresora natomiast jest w socjonice uzupełnieniem uległości. To ktoś z wolą. Dający. Pewny. Bezpośredni. Akurat pasuje mi to do tego tematu, więc się dzielę myślą.

A typ 1w9 widzę jako połączenie tych dwóch przeciwstawnych postaw. Pełen konfliktu wewnętrznego, zdenerwowany człek:)

Nerwowe ruchy czy to nogą czy ręką... Skojarzył mi się autyzm: rytmiczne, miarowe ruchy ciałem. Pewien ład. Stabilność. Pewność. Opoka. Ukojenie.
Syndrom sieroty też objawia się takim nerwowym powtarzalnym ruchem. Coś w tym jest.
Mniej lub bardziej cywilizacyjnie świadomie kontrolowany atawizm?



PS Bredzę? Pamiętaj, że o ty nadajesz lub odbierasz moim słowom sens. Ja je tylko wypowiadam, nie oceniam, ty interpretujesz i wyławiasz co chcesz:) Autorka nie ponosi odpowiedzialności za konsekwencje twego Matriksu.

Awatar użytkownika
Venus w Raku
VIP
VIP
Posty: 1058
Rejestracja: środa, 23 września 2009, 10:08
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Bierna agresja

#33 Post autor: Venus w Raku » niedziela, 20 lutego 2011, 13:07

O potrząsaniu nogą. Baby_kapar zwrócił mi uwagę na fakt, że jak się siedzi za długo przy TV lub komputerze, to noga zaczyna się trzęść. Więc zaczęłam obserwować moją trzesącą się nogę. Ogólnie trzęsie się jak siedzę przed telewizją lub przy komputerze zbyt długo. Trzęsąca się noga przypomina mi o moich obowiązkach: "Siedzisz i oglądasz telewizję, ale zapomniałaś, że obiad trzeba ugotować." lub "Siedzisz przy komputerze i marnujesz czas, lepiej zrób coś pożytecznego." Moja trzęsąca się noga jest moim wewnętrznym krytykiem, który przypomina mi o obowiązkach.
1w9, 6w5, sp/sx

ODPOWIEDZ