Miłość od pierwszego wejrzenia

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ann
Posty: 56
Rejestracja: środa, 25 października 2006, 22:25

Miłość od pierwszego wejrzenia

#1 Post autor: Ann » piątek, 27 lutego 2009, 22:38

Tak mi chodzi po głowie jedno pytanie... może zabrzmi ono dziwnie, ale ja tak mam jako 4w5 i zastanawiam się, czy u dziewiątek też "to" występuje. ;)
Czy zdarza się Wam, że kogoś znacie tylko z widzenia, a mimo to potraficie się w tej osobie zakochać albo zafascynować nią? I nie chodzi mi tu o to, że podoba się Wam jej wygląd, tylko właśnie charakter?
Bo mi się często zdarza, że znam kogoś z widzenia, a pomimo to od razu wydaje mi się, że wiem jaki on ma charakter, bo jego "powierzchowne zachowanie" na to wskazuje. Też tak macie? :)

Rilla: Pozwoliłam sobie zmienić temat na bardziej trafny względem treści wypowiedzi (patrz R. 4).


4w5

Awatar użytkownika
Szopa
Posty: 644
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 21:13
Lokalizacja: Zewsząd. Jesteście otoczeni.

#2 Post autor: Szopa » piątek, 27 lutego 2009, 22:58

Nie potrafie po wyglądzie ocenić charakteru drugiej osoby i krzywo patrze na osoby, ktore twierdza, ze to potrafia.
Jesli chodzi o nowe znajomosci, to u mnie, kazdy 'zaczyna' na minusie. Czyt. nie lubie go, pozniej z reguly to ulega pozytywnej zmianie, ale trzeba przezyc poczatek.
Obrazek

Awatar użytkownika
El Kalafiorro
Posty: 308
Rejestracja: czwartek, 18 grudnia 2008, 23:11
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: ze Szczecina

#3 Post autor: El Kalafiorro » piątek, 27 lutego 2009, 23:29

Ann... Nie uogólniałabym tak bardzo :) Też jestem 4w5 ale unikam jak ognia oceniania ludzi tylko po wyglądzie, ale muszę przyznać, że przy osobistych kontaktach pierwsze chwile znajomości są dla mnie decydujące. Powiem szczerze, że pierwsze wrażenie jeszcze nigdy mnie nie zmyliło. To się pewnie zmieni, ale do tej pory w kwestii szybkiego oceniania nieźle mi szło. Nie sądzę jednak by to miało wiele wspólnego z tym, jaki kto prezentuje typ enneagramowy. To bardziej kwestia indywidualna :)
Dominującym podmiotem jest dominujący podmiot nieregulowany...

4w5 a ostatnio 1w2 ;]

Rosveen
Posty: 363
Rejestracja: czwartek, 4 stycznia 2007, 14:29
Lokalizacja: ja się tu wzięłam?

#4 Post autor: Rosveen » sobota, 28 lutego 2009, 14:47

Też tak macie? :)
Zdarzało mi się. Pojawiało się u mnie jakieś zauroczenie - nie, bardziej fascynacja - osobą, której właściwie nie znałam, ale obserwowałam i wydawało mi się, że wiem, jaka jest, wiem, co jej w głowie siedzi.
Wydawało mi się.
Odkrywałam później, że ta osoba nie do końca jest tym, za kogo ją brałam. Bo nie wszystko można wyczytać, widząć czyjeś oczy.
Oczywiście, bywało i tak, że po bliższym poznaniu moje wyobrażenia okazywały się bliskie prawdy. Ale nie lubię takich fascynacji. One sprawiają, że łatwiej mi pogrążyć się w rozmyślaniach o kimś, niż rzeczywiście go poznać. A potem myślę, że kogoś znam, a jest zupełnie inaczej.

Awatar użytkownika
kinia
Posty: 150
Rejestracja: poniedziałek, 8 września 2008, 22:31
Lokalizacja: kraków

#5 Post autor: kinia » środa, 4 marca 2009, 17:08

o a mi się wydawało, że wiem wszystko
długo mi się tak wydawało, bardzo długo

a teraz po kilkunastu latach dopiero jakby go poznaję...

zdecydowanie wierzę w zakochanie od pierwszego wejrzenia, jest możliwe, i jak się trafi, to bardzo szczęśliwe :)
9w1, ISFj

Awatar użytkownika
Szopa
Posty: 644
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 21:13
Lokalizacja: Zewsząd. Jesteście otoczeni.

#6 Post autor: Szopa » środa, 4 marca 2009, 23:11

Ja wierze, ze mozna wygrac w totka.
Obrazek

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#7 Post autor: boogi » środa, 4 marca 2009, 23:30

Szopa pisze:Ja wierze, ze mozna wygrac w totka.
Rocznie 2x więcej osób ginie od trafienia piorunem, niż wygrywa w totka. Statystyki mówią same za siebie ;) (innymi słowy: prędzej mnie coś trafi, niż w totka wygram)
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
kinia
Posty: 150
Rejestracja: poniedziałek, 8 września 2008, 22:31
Lokalizacja: kraków

#8 Post autor: kinia » czwartek, 5 marca 2009, 10:52

boogi pisze:
Szopa pisze:Ja wierze, ze mozna wygrac w totka.
Rocznie 2x więcej osób ginie od trafienia piorunem, niż wygrywa w totka. Statystyki mówią same za siebie ;) (innymi słowy: prędzej mnie coś trafi, niż w totka wygram)
a moze się zakochasz?

to było odchodzenie od tematu ;)
9w1, ISFj

Awatar użytkownika
Sakuya
Posty: 25
Rejestracja: wtorek, 6 kwietnia 2010, 17:28
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: :D

Re: Miłość od pierwszego wejrzenia

#9 Post autor: Sakuya » niedziela, 18 kwietnia 2010, 01:17

Mi się to zdarzyło :D Tylko na siebie popatrzyliśmy, od razu coś mnie ruszyło i to nie był wygląd.. raczej coś w jego oczach:) potem wpadliśmy na siebie pare razy, potem on nie ustępował i nie poddawał się żadnym przeciwnościom,a ja walczyłam z tym co czuje, bo "tak nagle", i mocne to było itd :mrgreen:
Ale potrafimy ;) choć ostatecznie okazało się po miesiącu bycia razem, że do siebie nie pasujemy i to bardzo =/
Ale nie żałuję niczego, było fajnie "dać się porwać" uczuciom :mrgreen:
jestem 9tka troszkę w 8 :D

vrjgaz
Posty: 4
Rejestracja: środa, 25 sierpnia 2010, 15:59
Enneatyp: Mediator

Re: Miłość od pierwszego wejrzenia

#10 Post autor: vrjgaz » środa, 25 sierpnia 2010, 20:54

.
Ostatnio zmieniony czwartek, 26 sierpnia 2010, 15:47 przez vrjgaz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
inv
Posty: 1305
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 14:10
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: zakorkowana butelka w najbliższym morzu

Re: Miłość od pierwszego wejrzenia

#11 Post autor: inv » czwartek, 26 sierpnia 2010, 13:05

intuicja, temu trzeba zaufać :)
Stałe, zdrowe 8w7 sx/so
bzy bzy.

Awatar użytkownika
Naavle
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek, 24 sierpnia 2009, 00:25

Re: Miłość od pierwszego wejrzenia

#12 Post autor: Naavle » piątek, 27 sierpnia 2010, 22:52

Toż to nie zależy tak o od typu.. Czekam tylko aż powstaną tematy typu: Jakie potrawy lubią 9tki, albo jaki jest ulubiony kolor 9tek (random cyfra) >.> .

Przecież enneagram nie jest stricte o zachowaniach tylko raczej o ich przyczynach.
9w1
ENFp

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

Re: Miłość od pierwszego wejrzenia

#13 Post autor: Grin_land » piątek, 27 sierpnia 2010, 23:04

:D słusznie Naavle!
ale czasem fajnie sobie podyskutować z sobie podobnym typem ludzi (jak np u 4..no ok,... oni mają "specyficzne" tematy)
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

Awatar użytkownika
kroplablekitu
Posty: 167
Rejestracja: wtorek, 19 października 2010, 15:09
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Miłość od pierwszego wejrzenia

#14 Post autor: kroplablekitu » czwartek, 18 listopada 2010, 19:12

Wierzę w to, że po 2 minutach rozmowy wiem, czy lubię tego człowieka a po 5min czy on będzie w stanie lubić mnie. To tyle. W kwestii zakochania - nie, bo wywaliłam to słowo ze słownika. Wierzę w miłość, która jest stanem głębszym, bardziej stabilnym no i żeby dała się poznać wymaga jakiegoś czasu. Ergo - nie wierzę w miłość od pierwszego wejrzenia, chociaż emocjonalne nastawienie wyrabia się prawie natychmiast. W ogóle zanim zdam sobie sprawę, co do kogoś czuję, mija wieeeeeeeele czasu.
:mrgreen: testy kłamią ! Enneagram morduje ! ALE Spójrz, jak wiele nam dano! Skocz obiema nogami w ten przepiękny wszechświat! Odnajdź swą moc i stań się tym, kim powinieneś być!

ODPOWIEDZ