O nas (leniwość 9) ;)

Wiadomość
Autor
Kikijuro
Posty: 499
Rejestracja: sobota, 21 października 2006, 21:54

#121 Post autor: Kikijuro » poniedziałek, 27 listopada 2006, 20:27

Szczurek pisze:nie mogę mówić w imieniu wszystkich dziewiątek, odpowiem więc w imieniu swoim własnym . Jestem osobą bardzo kompromisową ... uwielbiam czytać co inni piszą, uwielbiam ich słuchać. Nie lubię natomiast mówić :]. Nie potrafię rozmawiać z pesymistami, jak ktoś się nie uśmiecha to już mi jest bardzo trudno nawiązać kontakt. Jestem osobą, która nie przejmuje się zbytnio życiem Po prostu wiem, że jakoś to będzie. Nie potrzebuję wiele do szczęścia. Lubię dawać innym wszystko, co mogę dać, to jest mój odruch bezwarunkowy.. jak ktoś mnie o coś prosi i wiem że to nie jest złe i że mogę to zrobić, to po prostu to robię . Lubię jak mi ludzie dziękują. Nie jestem intelektualistą, nie mam zbyt wielkiego głodu wiedzy i poznania, cieszę się tym co mam i nie potrzebuję niczego więcej. Moje życie płynie bardzo powoli. Nigdy nie osądzam ludzi.. wiem, że w gruncie rzeczy wszyscy są dobrzy, bo choć robią złe rzeczy to robią to dla swojego szczęścia i swojego dobra. Chciałbym kiedyś spotkać osobę podobną do mnie.. jak narazie to mi się nie zdarzyło.. chciałbym żeby ktoś zrozumiał mój sposób patrzenia na rzeczywistość która mnie otacza.
to tyle pozdrawiam
Szczurek pisze:moje spojrzenie na świat jest bardzo dobrze opisane w enneagramie. Nie widzę konkrentego celu dlatego łapie się wszystkiego co możliwe. Ogólnie jestem chętny do wpółuczestwnictwa w wielu róznyc pomysłach ambitnych i mniej ambitnych, jednak nigdy sam takiego pomyślu nie wymyślam. Nie chcę nikomu nic narzucać, nie umiem rozkazywać, nie jestem przywódcą i nie mam zamiaru nim nigdy być. Nigdy nikogo nie osądzam i nie lubię być osądzanym. Moim największym marzeniem jest wybudować sobie domek w lesie i sobie tam żyć z dala od wszystkiego . Moje ciche marzenie, które nie ma szans powodzenia ;]. Ludzkość wg mnie jest bardzo ludzka. Jest taka jaką powinna być. Nie widzę celu i wcale go nie szukam, po prostu cieszę się mogąc współżyć z innymi. Oczywiście jestem jeszcze młody i moje opinie się zmienią jeszcze nie raz, dlatego nie musisz brać całkiem serio tego co piszę. Wierzę w Boga, jednak nie praktykuję religii katolickiej ani żadnej innej. W ciągu całego mojego życia miałem tylko parę szczerych próśb do Boga i choć wydawało się że te prośby są beznadziejne to jednak wszystkie się spełniły. Po mojej ostatniej prośbie obiecałem sobie,że więcej o nic nie poproszę i że nie przestanę wierzyć, dlatego ciągle wierzę . Wierzę chociasz w nie okazuję tego w zaden sposób. Wiara jest dla mnie najwazniejsza.
Lubię biegać.. nawet bardzo, jednak ciężko mi się jest do tego zmobilizować. Często biegam z kolegą. Gdy ktoś jest ze mną łatwiej jest mi się wziąć do roboty i coś z sobą zrobić. Gdy jestem sam to czasem wpadne na głupi pomysł, żeby np iść do lasu po prostu żeby się gdzieś przejść. Uwielbiam podróżówać nocą.. kocham las nocą. Moja kondycja fizyczna wg. mnie nie jest najgorsza. Co prawda dawniej byłem bardziej chętny do róznego rodzaju sportu.. jednak nadal coś tam ze sobą robię . Zdaje sobie doskonale sprawe z tego że jestem strasznie leniwy i bardzo lubię się napić czegoś . Co do mojego osatniego zdania w poprzednim poście, to Nigdy nie spotkałem kogoś, kto myślałby tak jak ja. Na pewno są takie osoby, ale nigdy takiej osoby nie spotkałem.. ale ciągle wierzę, że spotkam Niepoprawni optymiści na pewno jeszcze istnieją
:shock:
Trudno uwierzyć ale dopiero teraz to wypatrzyłem. No i niby się nie powinienem dziwić ale to jestem dokładnie ja



Szczurek
Posty: 49
Rejestracja: piątek, 13 października 2006, 14:03
Lokalizacja: Bochnia

#122 Post autor: Szczurek » wtorek, 28 listopada 2006, 17:54

no to w porę to znalazłeś, hehe :) to były chyba jedne z pierwszych postów
Everytime you think you're walking,
You're just moving the ground
Everytime you think you're talking,
You're just moving your mouth
Everytime you think you're looking,
You're just looking down

Kikijuro
Posty: 499
Rejestracja: sobota, 21 października 2006, 21:54

#123 Post autor: Kikijuro » wtorek, 28 listopada 2006, 19:47

Szczurek pisze:no to w porę to znalazłeś, hehe :) to były chyba jedne z pierwszych postów
Własnie spójrz ile stron wstecz ;)
Komu by się chciało tam zaglądać :)

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

#124 Post autor: Rilla » czwartek, 3 maja 2007, 17:02

Moj brat jest 9w1 i jest baardzo leniwy. O cokolwiek mama czy ja poprosimy go, by coś zrobił, odpowiada "zaraz", "za chwilkę", a to oznacza za godzinę, za dwie, albo nigdy w zależności od jego nastroju. A może to normalne w tym wieku? Ma 14 lat.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Kikijuro
Posty: 499
Rejestracja: sobota, 21 października 2006, 21:54

#125 Post autor: Kikijuro » czwartek, 3 maja 2007, 17:04

Rilla pisze:Moj brat jest 9w1 i jest baardzo leniwy. O cokolwiek mama czy ja poprosimy go, by coś zrobił, odpowiada "zaraz", "za chwilkę", a to oznacza za godzinę, za dwie, albo nigdy w zależności od jego nastroju. A może to normalne w tym wieku? Ma 14 lat.
Ja wiem czy tylko w tym wieku ;)
Ja mam 20 i nic się nie zmieniło :wink:

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

#126 Post autor: Rilla » czwartek, 3 maja 2007, 17:15

Oj nie starsz mnie, Arturoos, że mój brat zostanie tak do końca świata. Jak był mały był taki pracowity.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
Szopa
Posty: 644
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 21:13
Lokalizacja: Zewsząd. Jesteście otoczeni.

#127 Post autor: Szopa » czwartek, 3 maja 2007, 20:36

Oj, mozna z tym walczyc. Tylko ze to sam Twoj brat musi chciec.
Obrazek

Kikijuro
Posty: 499
Rejestracja: sobota, 21 października 2006, 21:54

#128 Post autor: Kikijuro » piątek, 4 maja 2007, 14:31

Zagraj na jego ambicji, na mnie to zwykle działa :wink:

Awatar użytkownika
ania:]
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 22 czerwca 2007, 22:20
Lokalizacja: Kraków

#129 Post autor: ania:] » piątek, 22 czerwca 2007, 22:46

Witam:]
Muszę przyznać że jestem zdumiona... czytając te wszystkie posty mam wrażenie że piszecie o mnie..:]
Tylko ja nie zawsze potrafię to wszystko tak ładnie ubrać w słowa i sprecyzować.. albo po prostu nie chciało mi się nigdy nad niektórymi sprawami zastanawiać.:p
Cieszę się że ktoś wymyślił enneagram.. bo bywały momenty kiedy naprawdę załamywałam się nad sobą... moje lenistwo przekracza wszystkie dopuszczalne normy:p.. poza tym wielu ludzi krytykuje mnie za nieumiejętność podejmowania decyzji... ale chyba zaczynam lubić bycie dziewiątką i już nie czuje potrzeby zmieniania się na siłę... no może warto popracowac nad tym lenistwem bo troszkę utrudnia życie:p...
Ale cieszę się że są ludzie podobni do mnie.. podnosi mnie to na duchu:] szczególnie poruszyły mnie wypowiedzi 'szczurka'... zgadzam się z nim właściwie we wszystkich wypowiedziach i chciałabym spotkać kiedyś kogoś takiego, z podobnym nastawieniem do życia i ludzi:]
9w1 ;]

Maślany
Posty: 484
Rejestracja: czwartek, 29 marca 2007, 17:53

#130 Post autor: Maślany » piątek, 22 czerwca 2007, 23:12

Cieszę się że ktoś wymyślił enneagram
Witam
Jako że jesteś tu nowa to chciałbym Ci powiedzieć, żebyś nie wierzyła za bardzo w Enneagram. Coś tam się niby ogólnie niektórym zgadza, ale lepiej od razu zajrzyj do działu Ogólne MBTI, gdzie przeżyjesz spotkanie z nauką która naprawdę potrafi opisać człowieka - Socjoniką.
Pozdrawiam
forum.socjonika.pl

Awatar użytkownika
ania:]
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 22 czerwca 2007, 22:20
Lokalizacja: Kraków

#131 Post autor: ania:] » piątek, 22 czerwca 2007, 23:17

Dziękuję za rady:]
ale naprawdę bardzo wiele rzeczy się zgadza... oczywiste jest że nie wszystko... bo nie wierze że wszystkich ludzi można tak łatwo 'zaszufladkować' w 9 typów osobowości, każdy jest specyficzny...
ale i tak robi wrażenie to, że każdy potrafi odnaleźć tu swoje cechy i w jakiś sposób się utożsamia ze swoim typem:]
9w1 ;]

Awatar użytkownika
Hydra
VIP
VIP
Posty: 825
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 18:19
Lokalizacja: Wrocław

#132 Post autor: Hydra » piątek, 22 czerwca 2007, 23:21

Maślany pisze:
Cieszę się że ktoś wymyślił enneagram
Witam
Jako że jesteś tu nowa to chciałbym Ci powiedzieć, żebyś nie wierzyła za bardzo w Enneagram. Coś tam się niby ogólnie niektórym zgadza, ale lepiej od razu zajrzyj do działu Ogólne MBTI, gdzie przeżyjesz spotkanie z nauką która naprawdę potrafi opisać człowieka - Socjoniką.
Pozdrawiam
Maślany, Ty mnie naprawdę rozczulasz swoją donkiszoterią ;)
ania:] pisze:ale i tak robi wrażenie to, że każdy potrafi odnaleźć tu swoje cechy i w jakiś sposób się utożsamia ze swoim typem:]
Niestety, moim zdaniem Maślany ma dużo racji...
Ale to nie zmienia faktu, że
GORĄCO WITAMY! :D
MY NIE MóWIMY NIC

Awatar użytkownika
ania:]
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 22 czerwca 2007, 22:20
Lokalizacja: Kraków

#133 Post autor: ania:] » sobota, 23 czerwca 2007, 00:13

Ajj.. znalazłam bardzo ciekawe artykuły o MBTI i Socjonice ale już widzę że jest to bardziej rozbudowany temat..:p i nie ogranicza się tylko do testu.. i teraz moje lenistwo walczy z ciekawością:] ale pewnie spędzę jeszcze trochę czasu nad tym...:)
Pozdrawiam:]
9w1 ;]

Awatar użytkownika
Szopa
Posty: 644
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 21:13
Lokalizacja: Zewsząd. Jesteście otoczeni.

#134 Post autor: Szopa » sobota, 23 czerwca 2007, 16:28

Maślany pisze:
Cieszę się że ktoś wymyślił enneagram
Witam
Jako że jesteś tu nowa to chciałbym Ci powiedzieć, żebyś nie wierzyła za bardzo w Enneagram. Coś tam się niby ogólnie niektórym zgadza, ale lepiej od razu zajrzyj do działu Ogólne MBTI, gdzie przeżyjesz spotkanie z nauką która naprawdę potrafi opisać człowieka - Socjoniką.
Pozdrawiam
Ktoś prosi o mleko, a Ty tonem znawcy wciskasz kit, ze mleko jest do d. i zachęcasz do kupna mleka w proszku :P

@ania:]: Lenistwo to nie jest cecha dziewiątek, to tylko cecha, którą większość z nas przyjmuje aby podświadomie uciec od... Różnych rzeczy :] Walka z lenistwem to dobra rzecz. Witamy ;*
Obrazek

Maślany
Posty: 484
Rejestracja: czwartek, 29 marca 2007, 17:53

#135 Post autor: Maślany » sobota, 23 czerwca 2007, 17:27

Szopa pisze:
Maślany pisze:
Cieszę się że ktoś wymyślił enneagram
Witam
Jako że jesteś tu nowa to chciałbym Ci powiedzieć, żebyś nie wierzyła za bardzo w Enneagram. Coś tam się niby ogólnie niektórym zgadza, ale lepiej od razu zajrzyj do działu Ogólne MBTI, gdzie przeżyjesz spotkanie z nauką która naprawdę potrafi opisać człowieka - Socjoniką.
Pozdrawiam
Ktoś prosi o mleko, a Ty tonem znawcy wciskasz kit, ze mleko jest do d. i zachęcasz do kupna mleka w proszku :P
Ktoś chce kupić 9 piw różniących się smakiem, a ja daję mu części do aparatury i składniki, oraz instrukcję jak złożyć aparaturę i możliwości mieszania składników by mógł stworzyć 16 substancji z których każda daje o wiele lepszy i w każdym wypadku inny odlot. Niestety zanim będzie mógł w pełni korzystać z tych specyfików musi trochę czasu nad tym poświęcić i najlepiej znać trochę angielski lub rosyjski.
forum.socjonika.pl

ODPOWIEDZ