O nas (leniwość 9) ;)

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Radek
Posty: 6
Rejestracja: sobota, 14 października 2006, 20:18

O nas (leniwość 9) ;)

#1 Post autor: Radek » czwartek, 19 października 2006, 11:20

tak jak sie spodziewalem, dziewiatkom sie nie chce dyskutowac.... bo po co...na co.....
Radek 9x8 :cry:



Awatar użytkownika
Basketcase
Posty: 716
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 23:09

#2 Post autor: Basketcase » czwartek, 19 października 2006, 16:28

Nie rozumiem Dziewiątek. Zawsze kiedy o nich czytam, i już, już wydaje mi się że chwytam sens, ten mały, śliski sukinsyn ucieka.

Może zamiast dyskutować spróbujesz więc pokrótce przedstawić swój typ ku uciesze i korzyści takich debili jak ja?

Tak żeby się nie nudzić.
Obrazek

Szczurek
Posty: 49
Rejestracja: piątek, 13 października 2006, 14:03
Lokalizacja: Bochnia

#3 Post autor: Szczurek » czwartek, 19 października 2006, 18:23

nie mogę mówić w imieniu wszystkich dziewiątek, odpowiem więc w imieniu swoim własnym :). Jestem osobą bardzo kompromisową ... uwielbiam czytać co inni piszą, uwielbiam ich słuchać. Nie lubię natomiast mówić :]. Nie potrafię rozmawiać z pesymistami, jak ktoś się nie uśmiecha to już mi jest bardzo trudno nawiązać kontakt. Jestem osobą, która nie przejmuje się zbytnio życiem :) Po prostu wiem, że jakoś to będzie. Nie potrzebuję wiele do szczęścia. Lubię dawać innym wszystko, co mogę dać, to jest mój odruch bezwarunkowy.. jak ktoś mnie o coś prosi i wiem że to nie jest złe i że mogę to zrobić, to po prostu to robię :). Lubię jak mi ludzie dziękują. Nie jestem intelektualistą, nie mam zbyt wielkiego głodu wiedzy i poznania, cieszę się tym co mam i nie potrzebuję niczego więcej. Moje życie płynie bardzo powoli. Nigdy nie osądzam ludzi.. wiem, że w gruncie rzeczy wszyscy są dobrzy, bo choć robią złe rzeczy to robią to dla swojego szczęścia i swojego dobra. Chciałbym kiedyś spotkać osobę podobną do mnie.. jak narazie to mi się nie zdarzyło.. chciałbym żeby ktoś zrozumiał mój sposób patrzenia na rzeczywistość która mnie otacza.
to tyle ;) pozdrawiam
Everytime you think you're walking,
You're just moving the ground
Everytime you think you're talking,
You're just moving your mouth
Everytime you think you're looking,
You're just looking down

Awatar użytkownika
Basketcase
Posty: 716
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 23:09

#4 Post autor: Basketcase » czwartek, 19 października 2006, 18:30

nie mogę mówić w imieniu wszystkich dziewiątek, odpowiem więc w imieniu swoim własnym
Czy to też typowe? "To tylko moje zdanie"?
Jestem osobą, która nie przejmuje się zbytnio życiem Smile Po prostu wiem, że jakoś to będzie. Nie potrzebuję wiele do szczęścia. Lubię dawać innym wszystko, co mogę dać, to jest mój odruch bezwarunkowy.. jak ktoś mnie o coś prosi i wiem że to nie jest złe i że mogę to zrobić, to po prostu to robię Smile. Lubię jak mi ludzie dziękują. Nie jestem intelektualistą, nie mam zbyt wielkiego głodu wiedzy i poznania, cieszę się tym co mam i nie potrzebuję niczego więcej. Moje życie płynie bardzo powoli. Nigdy nie osądzam ludzi.. wiem, że w gruncie rzeczy wszyscy są dobrzy, bo choć robią złe rzeczy to robią to dla swojego szczęścia i swojego dobra
Gruby Budda. Takie mam skojarzenie. Nie wiem do końca, czemu.
Chciałbym kiedyś spotkać osobę podobną do mnie.. jak narazie to mi się nie zdarzyło.. chciałbym żeby ktoś zrozumiał mój sposób patrzenia na rzeczywistość która mnie otacza.
Mógłbyś dokładniej opisać ten sposób patrzenia na świat? Co myślisz o ludzkości? Czy ma jakiś cel? Wierzysz w Boga?

I jeszcze niedyskretne pytanie: czy uprawiasz jakiś sport? Jak u Ciebie z kondyncją fizyczną? Nie czuj się zobowiązany odpowiadać.

Dzięki za odpowiedź i z niecierpliwością oczekuję dalszego ciągu.
Obrazek

Szczurek
Posty: 49
Rejestracja: piątek, 13 października 2006, 14:03
Lokalizacja: Bochnia

#5 Post autor: Szczurek » czwartek, 19 października 2006, 20:06

moje spojrzenie na świat jest bardzo dobrze opisane w enneagramie. Nie widzę konkrentego celu :P dlatego łapie się wszystkiego co możliwe. Ogólnie jestem chętny do wpółuczestwnictwa w wielu róznyc pomysłach ambitnych i mniej ambitnych, jednak nigdy sam takiego pomyślu nie wymyślam. Nie chcę nikomu nic narzucać, nie umiem rozkazywać, nie jestem przywódcą i nie mam zamiaru nim nigdy być. Nigdy nikogo nie osądzam i nie lubię być osądzanym. Moim największym marzeniem jest wybudować sobie domek w lesie i sobie tam żyć z dala od wszystkiego :P. Moje ciche marzenie, które nie ma szans powodzenia ;]. Ludzkość wg mnie jest bardzo ludzka. Jest taka jaką powinna być. Nie widzę celu i wcale go nie szukam, po prostu cieszę się mogąc współżyć z innymi. Oczywiście jestem jeszcze młody i moje opinie się zmienią jeszcze nie raz, dlatego nie musisz brać całkiem serio tego co piszę:P. Wierzę w Boga, jednak nie praktykuję religii katolickiej ani żadnej innej. W ciągu całego mojego życia miałem tylko parę szczerych próśb do Boga i choć wydawało się że te prośby są beznadziejne to jednak wszystkie się spełniły. Po mojej ostatniej prośbie obiecałem sobie,że więcej o nic nie poproszę i że nie przestanę wierzyć, dlatego ciągle wierzę :). Wierzę chociasz w nie okazuję tego w zaden sposób. Wiara jest dla mnie najwazniejsza.
Lubię biegać.. nawet bardzo, jednak ciężko mi się jest do tego zmobilizować. Często biegam z kolegą. Gdy ktoś jest ze mną łatwiej jest mi się wziąć do roboty i coś z sobą zrobić. Gdy jestem sam to czasem wpadne na głupi pomysł, żeby np iść do lasu po prostu żeby się gdzieś przejść. Uwielbiam podróżówać nocą.. kocham las nocą. Moja kondycja fizyczna wg. mnie nie jest najgorsza. Co prawda dawniej byłem bardziej chętny do róznego rodzaju sportu.. jednak nadal coś tam ze sobą robię :). Zdaje sobie doskonale sprawe z tego że jestem strasznie leniwy i bardzo lubię się napić czegoś ;). Co do mojego osatniego zdania w poprzednim poście, to Nigdy nie spotkałem kogoś, kto myślałby tak jak ja. Na pewno są takie osoby, ale nigdy takiej osoby nie spotkałem.. ale ciągle wierzę, że spotkam :) Niepoprawni optymiści na pewno jeszcze istnieją :P
Everytime you think you're walking,
You're just moving the ground
Everytime you think you're talking,
You're just moving your mouth
Everytime you think you're looking,
You're just looking down

Awatar użytkownika
Szopa
Posty: 644
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 21:13
Lokalizacja: Zewsząd. Jesteście otoczeni.

#6 Post autor: Szopa » czwartek, 19 października 2006, 23:11

Mam ten sam typ, to samo skrzydło... I czytając Twoj opis mam wrazenie ze sam pisalem ów post. Moze poza paroma niewielkimi szczegolami... Postawiony (nie z wlasnej woli) w roli rprzywodcy potrafie sobie poradzic, jednak robie to niechetnie.
A leniwosc... Ech... Lubie rozmawiac, ale sluchac lubie jeszcze bardziej. Lubie gdy ludzie mi sie 'zala'.
Obrazek

Awatar użytkownika
Basketcase
Posty: 716
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 23:09

#7 Post autor: Basketcase » czwartek, 19 października 2006, 23:12

Bardzo ciekawe. Widzę duże podobieństwo do siebie w Twoim opisie. Oprócz tego, że ciążę raczej ku niepoprawnemu pesymizmowi.

Też trudno mi się zmobilizować samemu, jestem tak rozlazły i niezdyscyplinowany, że trudno mi czasem w to uwierzyć.
Nie chcę nikomu nic narzucać, nie umiem rozkazywać, nie jestem przywódcą i nie mam zamiaru nim nigdy być. Nigdy nikogo nie osądzam i nie lubię być osądzanym. Moim największym marzeniem jest wybudować sobie domek w lesie i sobie tam żyć z dala od wszystkiego Razz. Moje ciche marzenie, które nie ma szans powodzenia ;]. Ludzkość wg mnie jest bardzo ludzka. Jest taka jaką powinna być. Nie widzę celu i wcale go nie szukam, po prostu cieszę się mogąc współżyć z innymi. Oczywiście jestem jeszcze młody i moje opinie się zmienią jeszcze nie raz, dlatego nie musisz brać całkiem serio tego co piszę
Jeszcze póltora roku temu pewnie powiedziałbym to samo. Mimo, że nie ogarniam za bardzo Dziewiątek, zawsze identyfikowałem się z ich lenistwem i biernością, jak i rozumieniem wszystkich punktów widzenia (chociaż moja Czwórka walczy z tym jak może).

Naprawdę nie chciałbyś znaleźć celu w życiu?
Obrazek

Szczurek
Posty: 49
Rejestracja: piątek, 13 października 2006, 14:03
Lokalizacja: Bochnia

#8 Post autor: Szczurek » czwartek, 19 października 2006, 23:13

z tego co widzę jesteś typem 9w8. Ja jestem 9w1 :) hehe
Everytime you think you're walking,
You're just moving the ground
Everytime you think you're talking,
You're just moving your mouth
Everytime you think you're looking,
You're just looking down

Szczurek
Posty: 49
Rejestracja: piątek, 13 października 2006, 14:03
Lokalizacja: Bochnia

#9 Post autor: Szczurek » czwartek, 19 października 2006, 23:15

nie zajmuję się jak narazie takimi zagadnieniami jak cel życia. Jest mi dobrze więc po co to zmieniać.. moim celem domyślnie jest moje szczęście. Jestem szczęśliwy, co jeszcze mogę chcieć od życia
Everytime you think you're walking,
You're just moving the ground
Everytime you think you're talking,
You're just moving your mouth
Everytime you think you're looking,
You're just looking down

Awatar użytkownika
Szopa
Posty: 644
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 21:13
Lokalizacja: Zewsząd. Jesteście otoczeni.

#10 Post autor: Szopa » czwartek, 19 października 2006, 23:22

Ach, autor tematu ma skrzydło 8. Niezauwazylem :)
Obrazek

mon
Posty: 4
Rejestracja: środa, 18 października 2006, 18:16
Lokalizacja: z przeszłości

#11 Post autor: mon » czwartek, 19 października 2006, 23:44

hej,
a ja nie wiem jak to wytłumaczyć (5w4 nie mają połączeń z 9), ale czasem czuję się jak 9 (co chyba w miarę współgra z moim INFP), bo zdarza mi się nie przejmować jakimikolwiek celami i z optymizmem łapać 6 srok za ogon (świetnie się wtedy człowiek czuje. gorzej jak przestaje wyrabiać ;p). wiele wtedy robię i mimo że sama niewiele nowego wymyślam to czuję się szczęśliwa, mam dużo energii i dobrze mi z ludźmi.
poza tym nigdy nie miałam skłonności przywódczych i nienawidzę nikogo osądzać. a w stresie mam skłonność do narkotyzowania się alkoholem/jedzeniem (co jest ponoć typowe dla 9). ponadto zdanie: jeżeli ma napisać wypracowanie na jutro godz. 7 rano zamiast pisać pracę, zajmuje się sprzątaniem, lub szuka jakiegoś drobiazgu niestety b.dobrze mnei opisuje (nawet teraz: siedzę w enneagramie zamiast pisać zaległą pracę roczną. a mam deadline. absurdalne, ale trafne.
czuję sie też 9 ze względu na empatię. potrafię wczuwać się w czyjeś życie do tego stopnia, że zaczynam bardziej przejmować się życiem tej osoby niż swoim własnym. pzrez to trochę uciekam od swojego własnego życia.

ale choć raz po raz się od kogoś uzależniam, to ciągnie mnie jednak do posiadania własnej indywidualności (jako 4) i niezależności (jako 5). boję się zależności i próbuję się wyindywidualizować za pomocą intelektu i wrażliwości. i na tych podstawie budować swój światopoglad. ale mój obraz siebie chwieje sie w posadach ilekroć trafię na silne osobowości (i sama przestaję wiedziec czego chcę). poza tym zdaję sobie sprawę, że to jaka jestem naprawdę, objawia sie raczej w działaniu niż w moich własnych konstrukcjach intelektualnych. a działam zbyt mało, zbyt czesto się lenię/'cierpię' (jak 9), odcinam od ludzi(jak 5) i próbując sama wszystko sobie poukładać wpadam w rozpacz, bo mam poczucie, ze stoję w miejscu i ,ze wzgledu na to, że nei mogę sie na nic zdecydować, jestem zmuszona do 'płynięcia z prądem', co nie jest moją wymarzoną opcją.

pozdrawiam!
5w4

Awatar użytkownika
Szopa
Posty: 644
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 21:13
Lokalizacja: Zewsząd. Jesteście otoczeni.

#12 Post autor: Szopa » czwartek, 19 października 2006, 23:54

Moze jeszcze Ci sie charakter kształtuje :) Ja sam wynajduje w sobie rozne inne typy, jednak ta dziewiatka stanowczo dominuje. Empatia jest to piekna cecha, w polaczeniu z altruizmem jeszcze piekniejsza, ale moze doprowadzic do obledu (ja ciagle latam i szukam ludzi co pomocy potrzebuja, wiem ze mam dosc na glowie, ale to silniejsze odemnie XD)
I nie wiem czasami czego chce...
Po przeczytaniu opisu piatki (w Twoje skrzydlo juz sie nie zaglebialem) wynalazlem jednak pare podobienstw... Wiec moze cos tam wspolnego maja ;]
Obrazek

a
Posty: 18
Rejestracja: piątek, 20 października 2006, 20:01

#13 Post autor: a » piątek, 20 października 2006, 20:34

Mi wyszło dzisiaj 7w8, ale mi nie pasowało. No to zrobiłam jeszcze raz i okazało się 9w8, chociaż kilka mieś. temu to jeszcze było 5w4.
9w8 to takie sympatyczne, ale nie czuje się żebym lubiła się przejmować innymi jak 9.
poza tym dzisiaj akurat ostatnie jak się czuje to realista a tym bardziej komfortowy mi nie pasuje.
chociaż... troche w tym 7w8 prawdy jest. jestem dzisiaj taka właśnie niecierpliwa i wyrywająca się.

poza wszystkim czuje że mogła bym grać każdy, dosłownie każdy typ. ale jestem całą sobą niestety 5w4. i dobrze mi z tym.
9w8

Awatar użytkownika
Basketcase
Posty: 716
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 23:09

#14 Post autor: Basketcase » piątek, 20 października 2006, 20:46

"Jeśli identyfikujesz się ze wszystkimi punktami enneagramu, jesteś Dziewiątką."

-Helen Palmer, Enneagram
Obrazek

Kikijuro
Posty: 499
Rejestracja: sobota, 21 października 2006, 21:54

#15 Post autor: Kikijuro » sobota, 21 października 2006, 21:59

Ten enneagram to fenomenalna sprawa, czytając to co piszecie o 9 odnosze dziwne wrażenie że pisze ktoś o mnie, choć przyznam że mam pare róznic dokładnie jedną czy dwie ;)

ODPOWIEDZ