Empatia

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Memory
Posty: 943
Rejestracja: środa, 23 lipca 2008, 13:49
Enneatyp: Lojalista

#16 Post autor: Memory » piątek, 31 października 2008, 22:47

Jestem bardzo empatyczna. :)

I...
Nie wiem czy to empatia, ale jak widzę, że ktoś płacze to tez zaczynam.
Mam to samo. ;)

Nie chce mi się rozpisywać, bo i tak na forum dziewiątek panuje zastój. ;p


6w7 sp/sx, EIE

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#17 Post autor: boogi » sobota, 1 listopada 2008, 00:13

Memory pisze:Nie chce mi się rozpisywać, bo i tak na forum dziewiątek panuje zastój. ;p
LOL, wracaj do dwójek? :o

:lol:
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
Memory
Posty: 943
Rejestracja: środa, 23 lipca 2008, 13:49
Enneatyp: Lojalista

#18 Post autor: Memory » sobota, 1 listopada 2008, 10:52

boogi, tam w miarę się rozkręca. Muszę zadbać najpierw o dobrą reputację typu, który reprezentuję. :D
6w7 sp/sx, EIE

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#19 Post autor: boogi » sobota, 1 listopada 2008, 14:44

W takim razie powinnaś się lenić 8) jak na rasową dziewiątkę przystało ;)

Gdzieś na forum dwójek poprosiłem Cię o to, żebyś opisała _jak_ doszłaś do tego, że jesteś dziewiątką (np. po to, żebym mógł Ci na podstawie tego co piszesz udowodnić, że jesteś np. piątką :D), jak będziesz miała czas to opisz. Tak serio to interesuje mnie to, bo ciągle nie wiem do końca co ja jestem, czy bardziej "leniuch", czy bardziej "dupowłaz" ;)
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#20 Post autor: Absynt » sobota, 1 listopada 2008, 16:05

To by mi pasowalo do cech szostki 8).
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Awatar użytkownika
Memory
Posty: 943
Rejestracja: środa, 23 lipca 2008, 13:49
Enneatyp: Lojalista

#21 Post autor: Memory » sobota, 1 listopada 2008, 16:16

Właśnie się obijam w najlepsze. Przesiadując na forum. :P

Wiesz, w gruncie rzeczy wyznaczyłeś mi trudne zadanie, gdyż dziewiątka jest mało świadoma swojej tożsamości i miewa tendencje do przeobrażania się.

Powiem tak: dziewiątki same czasem nie wiedzą czego chcą w zamian za okazywaną miłość, za to dwójki doskonale są tego świadome. ;)
2: ja Ci dam, ale nie za darmo. ;]
9: ja Ci pomogę zawsze, bo Cię kocham, nie musisz tego odwzajemniać.

Zastanawiałam się nad tym chyba godzinę...:lol:

boogi, bardzo chciałabym Ci pomóc, ale nie wiem jak. :(
Wysilę się jedynie na pare linków.
Dwójka i Dziewiątka, opisując swoją intuicyjną więź z innymi ludźmi, powiadają „Stapiam się". Dwójki zmieniają się najpierw na poziomie emocjonalnym, po czym jednoczą się z innymi w tej sferze, inne aspekty usuwając w cień. W czasie takiego stapiania się Dwójka bywa w pełni pochłonięta ekscytującym „byciem tym, kim inni chcą, żeby była". Przypomina to nieco zjawisko osobowości zwielokrotnionej. Różne oblicza Dwójki mogą być przezywane bardzo autentycznie, choć nie pokrywają się czasowo.
Dziewiątki nie modyfikują swojej autoprezentacji. Raczej przejmują światopogląd innych w całości niż dostosowują się do ich preferencji. Dziewiątki nie mają wrażenia przeskakiwania pomiędzy aspektami swej osobowości. Kiedy Dziewiątka stapia się, twierdzi że sama przestaje istnieć. Zapomina, jaką pozycję dotychczas zajmowała i jednoczy się z uczuciami i punktem widzenia innych ludzi, które odczuwa jako silniejsze od własnych.
http://www.taraka.pl/index.php?id=enneasoba.htm
http://www.enneagram.com.pl/

Chyba nie zaświeciłam nowością.
6w7 sp/sx, EIE

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#22 Post autor: boogi » niedziela, 2 listopada 2008, 00:41

Dzięki mimo wszystko :)

Ten tekst już wcześniej gdzieś czytałem (czy to przypadkiem nie z Helena Palmer, Enneagram?), ale teraz gdy przeczytałem go drugi raz, to zwróciłem uwagę na coś, co do mnie nie dotarło przy pierwszym czytaniu...

Nic to, rozważam nadal czy jestem 2 czy 9 :)
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
Memory
Posty: 943
Rejestracja: środa, 23 lipca 2008, 13:49
Enneatyp: Lojalista

#23 Post autor: Memory » niedziela, 2 listopada 2008, 08:43

Już samo zakłopotanie w określeniu się może świadczyć o 9. Lecz tytułu eksperta w tej dziedzinie nie nadałabym sobie.

Jeśli masz angielski na przyzwoitym poziomie, to proponuję zajrzeć także tu:
http://mindheart.org/junction/oldcj/ep/types/9/9.html
6w7 sp/sx, EIE

Awatar użytkownika
In3orn
VIP
VIP
Posty: 601
Rejestracja: czwartek, 28 czerwca 2007, 21:07
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Kraków

#24 Post autor: In3orn » niedziela, 2 listopada 2008, 10:27

Ja się długo wahałem, bardzo długo wahałem. Muszę przyznać, że jak czytałem wiele różnych opisów wszystkich typów, tak przy opisie 9 u Helen Palmer co chwila się śmiałem. Ten opis ma coś w sobie i chyba jest mi najbliższy. Czytanie opisu dwójki mnie nie wciągnęło. Poza tym znam blisko jedną dwójeczkę i wiem, że się sporo różnimy. Opis czwórki odepchnął mnie totalnie od utożsamiania się z tym typem i teraz wiem na 100%, że to nie to.
Właściwie metodą eliminacji (typową dla mediatora) doszedłem do wniosku, że jestem sobie taką właśnie skromną dziewiąteczką. To nawet potwierdzają te przypuszczenia o szóstkowych moich cechach wychwtyconych przez Absynta, które niewątpliwie ostatnio się pojawiały i pojawiają.

edit:
Memory pisze:9: ja Ci pomogę zawsze, bo Cię kocham, nie musisz tego odwzajemniać
imo - 9: no dobra, w sumie mogę pomóc, skoro chcesz
Don't give up! Never give up! Never back down!

Awatar użytkownika
Memory
Posty: 943
Rejestracja: środa, 23 lipca 2008, 13:49
Enneatyp: Lojalista

#25 Post autor: Memory » niedziela, 2 listopada 2008, 11:58

In3eorn, jakie masz skrzydło? :)
Ja się długo wahałem, bardzo długo wahałem. Muszę przyznać, że jak czytałem wiele różnych opisów wszystkich typów, tak przy opisie 9 u Helen Palmer co chwila się śmiałem. Ten opis ma coś w sobie i chyba jest mi najbliższy.
Ja również śmiałam się. Z niebywałego zaskoczenia. Słowo w słowo moja bezpretensjonalna osoba.
Czytanie opisu dwójki mnie nie wciągnęło. Poza tym znam blisko jedną dwójeczkę i wiem, że się sporo różnimy. Opis czwórki odepchnął mnie totalnie od utożsamiania się z tym typem i teraz wiem na 100%, że to nie to.
Ja uważałam się po kolei:
Za dwa, bo bardzo lubię pomagać, podnosić ludzi na duchu i widzieć cudzą radość, gdy sprawy dzięki mnie potoczyły się, jak należy.
Za trzy, bo jestem ambitna i bardzo zależy mi na dobrym statusie społecznym.
Za cztery przez uczuciowość i co istotne - marzenia o wielkiej miłości. ;] :roll:
Za pięć przez pojawiającą się czasem potrzebę ucieczki w samotność, skłonności do zamysłu i hurtowe pochłanianie książek.
Za sześć przez przybywające sporadycznie lęki.
Za siedem zważając na naturę komika i wesołość. Nie obarczanie ludzi negatywnymi emocjami.
Za osiem. :P Bo zyskuję nieznaną mi zwykle energię, gdy staję się zdrowa.

Tylko jeden z góry odpadało. Mieszkam z jedynkami pod dachem, to na podstawie ich zachowania, porównując z własnym, mogłam dostrzec dzielące nas kilometry. Chociaż wykazuję skłonności do perfekcjonizmu, ale w nieznacznym nasileniu.

Absynt nazywałby to zapewne wszechstronnością charakterystyczną dla 6. Ale wielowymiarowość 9 zależy od zupełnie innych czynników.
Poza tym poziomy zdrowia szóstki nie za bardzo mi odpowiadały. Nie mogłam się zastosować do żadnego z punktów. Inaczej z 9.
Właściwie metodą eliminacji (typową dla mediatora) doszedłem do wniosku, że jestem sobie taką właśnie skromną dziewiąteczką. To nawet potwierdzają te przypuszczenia o szóstkowych moich cechach wychwtyconych przez Absynta, które niewątpliwie ostatnio się pojawiały i pojawiają.
Nie sądziłam, iż to typowe. Ale tak samo podążałam do odkrycia prawdy. :) Bo właściwie każdy opis stąd poniekąd wydawał mi się zgodny. Musiałam więc selekcjonować, aż wreszcie dokopałam się do prawdy.
6w7 sp/sx, EIE

Awatar użytkownika
In3orn
VIP
VIP
Posty: 601
Rejestracja: czwartek, 28 czerwca 2007, 21:07
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Kraków

#26 Post autor: In3orn » niedziela, 2 listopada 2008, 13:57

Skrzydło w1. Teraz pracuję nad tym drugim, ale coś mi się zdaje, że jestem daleko w lesie.
Za dwa, bo bardzo lubię pomagać, podnosić ludzi na duchu i widzieć cudzą radość, gdy sprawy dzięki mnie potoczyły się, jak należy.
Dziewiątki zachowują się często podobnie do dwójek. To o czym piszesz nie musi charakteryzować dwójki.
Za trzy, bo jestem ambitna i bardzo zależy mi na dobrym statusie społecznym.
Dziewięć w dobrym humorze, no może poza tym statusem. Mi akurat na nim nie zależy, ale ambitny być potrafię. Jak mi się chce 8)
Za cztery przez uczuciowość i co istotne - marzenia o wielkiej miłości. ;] Rolling Eyes
Żadna tam czwórka :P
Za sześć przez przybywające sporadycznie lęki.
U mnie projekcje też się pokazują, ale myślę, że nie w dużym stopniu.
Za siedem zważając na naturę komika i wesołość. Nie obarczanie ludzi negatywnymi emocjami.
Też nie lubię obarczać innych problemami. A czy ta wesołość nie wychodzi wraz z pojawieniem się innych? Ja na przykład potrafię siedzieć w typowo złym nastroju i gdy pojawi się ktoś śmieszny, to od razu zaczynam się śmiać i dyskutować na jego poziomie wesołości. Największym wrogiem w moim przypadku jest nuda. Jak ona uderzy to jestem strasznie zamknięty i mało rozmowny. Aż mi czasem ciężko, że nie chce mi się z kimś gadać i może bym coś napisał, ale... nie chce mi się myśleć co =/
Za osiem. Razz Bo zyskuję nieznaną mi zwykle energię, gdy staję się zdrowa.
To też by można podpiąć pod numerek trzy.

Nie wiem tylko co o piątce powiedzieć, bo się na tym nie znam. Reszta imo nadaje się na dziewięć.
Don't give up! Never give up! Never back down!

Awatar użytkownika
Memory
Posty: 943
Rejestracja: środa, 23 lipca 2008, 13:49
Enneatyp: Lojalista

#27 Post autor: Memory » niedziela, 2 listopada 2008, 14:59

Ja nadal nie jestem przekonana co do skrzydełka. Z jednej strony rozdziera mnie pragnienie do szaleństwa i tańczenia na krawędzi, a z drugiej uważam to za niestosowne i miewam wyrzuty sumienia po wyskokach.
Buntowniczka i grzeczna dziewczynka w jednym.
Tandetne określenie, ale lepiej nie mogę tego oddać.
A czy ta wesołość nie wychodzi wraz z pojawieniem się innych? Ja na przykład potrafię siedzieć w typowo złym nastroju i gdy pojawi się ktoś śmieszny, to od razu zaczynam się śmiać i dyskutować na jego poziomie wesołości.
Tak, tak! Mam to samo.
Przejmuję czyiś nastrój, niezależnie od złego czy dobrego nastawienia drugiej osoby. Wtóruje w czyimś niezadowoleniu i przeżywam solidarnie razem, albo cieszę się, jak małe dziecko. ;)
Jednakże staram się pocieszać do skutku, gdy widzę, jak ktoś jest smutny. Bezcenne ostatnio otrzymałam słowa od przyjaciółki 'jak ja uwielbiam do Ciebie przychodzić z problemami, dodajesz tyle otuchy i napawasz optymizmem'. :D
Zdarza mi się także płakać, gdy ktoś bliski cierpi.

Ostatnio wybuchnęło płaczem półtora roczne dziecko kuzynki, bo przestraszyło się mojego pieprzniętego psa, który zawarczał na nie. Zaczęło ryczeć, a ja musiałam odejść od gości, bo jeszcze moment, a zaczęłabym z nim. :lol: Momentalnie ścisnęło mnie za gardło i łzy mi napłynęły do oczu.

A co jest zabawne...
Nia każdemu zalecam to czytać.
Niedawno kumple skołowali bakę. Zaczęli palić. Ja nic nie tknęłam. Po chwili oni się śmieją półprzytomni, a ja nagle zaczynam razem z nimi. Bez powodu. Lałam się, bo oni mieli wyśmienity humor. I naprawdę czułam, jakbym sama odleciała. Stopiłam się z nimi.
Wniosek: dziewiątka nie musi korzystać z używek, wystarczy, że będzie przebywać w towarzystwie biorących je. :lol: I to nie pierwszy raz wystąpiła taka sytuacja [gwoli ścisłości - stałam na tyle daleko, by nie dotarł mi do nozdrzy dymek, na pewno nic mi nie trafiło do płuc, chociaż jeśli nawet, to pewnie by to nie wywołało żadnego efektu].




Ha, jeszcze zapominalstwo jest takie dobitne u dziewiątek. :P
xxx 13:49:32
hej
xxx 13:49:39
zrob mi fote majzy
xxx 13:49:39
zadan
xxx 13:49:46
bo chcialam odrobic prae domowa
Ja 13:50:27
na razie jem.
xxx 13:50:34
ok

Ponad pół godziny później:

xxx 14:29:40
przepraszam czy Ty opierdalasz cala lodowke?
Ja 14:29:59
co? <hahaha>
xxx 14:30:08
;p
xxx 14:30:14
nobo Cie wcielo
Ja 14:30:18
co? <lol2>
Ja 14:30:22
o czym Ty mowisz?
xxx 14:30:25
no bo miaals jesc
xxx 14:30:27
ile kxxxx mozna jesc
Ja 14:30:34
aaaaaaaaaaaaaaaa. sorryy... zapomnialam. <lol2>
xxx 14:30:37
<3 Party Boy <3 13:50:29
na razie jem.
xxx 14:30:53
zapomnialas o swojej Oli :(
Ja 14:31:15
przepraszam. :*:*:*:*:*:*:*:*:*:*::*:* <Sex> :( już robię.

Kolejne pare minut później:

xxx 14:48:20
ej ziom
xxx 14:48:22
robisz te foty?

I kolejne pare minut później:

xxx 15:00:10
czy Ty przepisujesz tą ksiazke ?

:lol:

Za każdym razem wylatywało mi z głowy. ;D

Ale to osobny temat. :P


In3orn, spotkałeś kiedyś 9? Próbowałeś się z nią zaprzyjaźnić? To jest piękna więź. Smucicie się, płaczecie i śmiejecie razem.
Ja przebywając z moją dziewiąteczką, potrafię cieszyć się z byle bzdury. Czasem nawet nie mamy pojęcia co nas rozbawiło. Ale nie przerywamy dobrej passy. Dopóki nie zacznie nas boleć przepona. :P
6w7 sp/sx, EIE

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#28 Post autor: boogi » niedziela, 2 listopada 2008, 17:07

NIE WIEM KIM JESTEM.

Teraz, moje maleństwa, to już mi naprawdę zamotaliście w głowie :o)

Wychodzi mi na to, że jestem 2w1 + 9w8 + 4w6, wrzucone wszystko do jednego worka i wymieszane...
Ciekawe, czy kiedykolwiek uda mi się to określić :lol:

ps. Memory, czyja to ksywa:
Memory pisze:<3 Party Boy <3 13:50:29
Ktoś tak Ciebie ma wpisane w komunikatorze? :>
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
Memory
Posty: 943
Rejestracja: środa, 23 lipca 2008, 13:49
Enneatyp: Lojalista

#29 Post autor: Memory » niedziela, 2 listopada 2008, 17:21

Chyba niedługo ugościmy ciepło kolejne 9. :)
Ktoś tak Ciebie ma wpisane w komunikatorze? :>
A, tam. Nieważnie. ;p Zajmijmy się istotnymi sprawami, jak na przykład rozszyfrowywanie Twojego szczęśliwego numerka. ;p :D
6w7 sp/sx, EIE

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#30 Post autor: boogi » niedziela, 2 listopada 2008, 18:13

Dobrze, Reksiu ;)
Właśnie czytam sobie kolejne materiały, przeczytałem także te od Ciebie. Ogólnie to w tej chwili jestem już w takim stanie, że mam ochotę zaznaczyć pewną opcję w pewnej ankiecie na tej stronie. Ankieta to "Czy cieszysz się, że poznałeś Enneagram". Opcja to "przeklinam ten dzień"... :lol:
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

ODPOWIEDZ